Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Tusk: Kaczyński zmarnował nam dwa lata życia

Tusk: Kaczyński zmarnował nam dwa lata życia

Wyświetlaj:
los moheros&beretos / 79.187.37.* / 2007-10-12 13:07
UWAGA Tusk po wyborach chce razem z Kwaśniewskim i Onyszkiewiczem zamknąc nam Ciemnogród. Bedziemy musieli jeść na ulicy hamburgery , noisić MP3 i dzwonic z mixa. Straszne! Podobno będzie tylko jeden kanał telewizyjny z Lisem Miecugowem, Zakowskim Durczokiem, Olejnik, Najsztubem . Co będzie z nami ? Wyśla nas do Czarnobyla ? Co planujIe Schetyna dla nas ?
Los Kaczoros / 88.191.28.* / 2007-10-12 14:06
planują nam kaczogród stworzyć ;)
arch / 2007-10-12 13:25 / Tysiącznik na forum
Dowcip dawniej opowiadany o Polakach w USA, przez dowcipnisi żydowskich, zaczynał się od pytania:
„Ilu Polaków potrzeba żeby wymienić żarówkę?”
Dziś dowcip ten jest w nowej wersji:
„Ilu potrzeba neokonserwatystów-sjonistów, żeby wymienić żarówkę?,”
-na co jest odpowiedź
„Neokonserwtyści-sjoniści nie używają żarówek, poprostu wypowiadają wojnę przeciwko złu i podpalają dom.”
nadobny maciek / 2007-10-12 16:50
bardzo śmieszne i na poziomie, schowaj się z takimi żartami
kot778 / 83.30.216.* / 2007-10-12 13:24
Dowcip dawniej opowiadany o Polakach w USA, przez dowcipnisi żydowskich, zaczynał się od pytania:
„Ilu Polaków potrzeba żeby wymienić żarówkę?”
Dziś dowcip ten jest w nowej wersji:
„Ilu potrzeba neokonserwatystów-sjonistów, żeby wymienić żarówkę?,”
-na co jest odpowiedź
„Neokonserwtyści-sjoniści nie używają żarówek, poprostu wypowiadają wojnę przeciwko złu i podpalają dom.”
belzeb / 84.234.0.* / 2007-10-12 12:24
Kaczyński wam złodziejeje pomioty stalina nie pozwolił kraść a my dopilnujemy Kaczyńskiego, żeby wam zmarnował wszystkie dla was lata. Ta sepleniąca niedojajda chce Polaków dalej okradać A kysz demonie do piekła.
nadobny maciek / 2007-10-12 17:00
winny zawsze krzyczy najgłośniej.
Tyle komentarza
KAP / 2007-10-12 11:38 / Tysiącznik na forum
alez sie sforka naujadala pod spodem -:). JasniePan powiedzial: nam kto jest chamem i parobkiem. Wiec my nauczeni od dawna ze jak JasniePan powie rzucamy sie na niego.
ksiegowy / 79.187.37.* / 2007-10-12 10:49
przeciez miałeś ten swoj Gabinet Cieni, zarobiłes 450 000 zł raptem 18 razy byłes na mównicy sejmowej to za sztuke 25 kafli brałes, to chyba nie jest żle ?
No i te dochody z atlsu gdańskiego.
Za tyle spraw ostatnich 2 lat Polska jest ci wdzieczna, narobiłes się jak w III kadencji w Senacie. ZUCH.
majorka9 / 89.77.92.* / 2007-10-12 11:18
masz racje dwa lata zmarnowane, przez :PO, SLD.Samoobrone,Tuska Komorowskiego Rokite itd, mowienie ze mlodzi ludzie jada za chlebem jak kiedys ich rodzice a dlaczego Tusk nie mowi ilu wraca z samej Wielkiej Brytaniiok 10.000 tys jest juz z powrotemw domu i co cisza Tusk?, oczywiscie to sa wycieczkowicze wedle Tuska, wiem wielu wraca bo sie nie udalo, bo rodzina bo tam naprawde trzeba pracowac a nie byc tylko specjalista,slaba znajomosc jezyka to fakt to prawdziwe powody powrotow,ale dlaczego o tym sie nie mowi obawiam sie ze ten frustrat Tusk za jakis czas powie ze to on namawial ludzi do powrotu majac ndzieje na wygrana normalnosc ale znowu sie nie udalo i tak w kolo wojtek
com / 83.31.20.* / 2007-10-12 11:59
10 000 to tylko 1% z 1 000 000 a majac na wzgledzie ze wyjechalo 2 mln to nie ma w ogole o czym mowic. Jasne ze sa rozne powody powrotow i tak czy inaczej wiekszosc wroci za kilka lat miejmy nadzieje do normalnego kraju bez paranoikow u steru
forra / 79.187.37.* / 2007-10-12 12:30
jechałes tam za karę ? możesz założyć własną firme w Polsce jak dzisiatki tysięcy młodych ludzi, jest taki boom budowlany, weź kredyt z ING na 500 złotych kup sobie 2 wiadra w Castoramie, 2 pędzle drabine i maluj . Człowieku jaka kasiora , naucz sie układac płytki, sam działaj. Przestań narzekać. Macie takie mozliwości młodzi obecnie. Takie szanse po co w Londynie z pomyjami chodzić ?
raqq / 2007-10-12 14:34 / Bywalec forum
Można też inaczej. Skończ studia, nie ważne czy płatne czy nie (za te bezpłatne też się nieźle płaci :)) , naucz sie 2 języków obcych i przeglądaj oferty pracy w całej Europie. Jak znajdziesz lepszą pracę w Polsce to zostajesz jak lepszą za granicą to wyjeżdżasz.
Wierz mi Polacy za granicą nie muszą juz z pomyjami chodzić. Muszą tylko coś umieć i ceni ich się tak samo jak innych.
moheros / 79.187.37.* / 2007-10-12 10:43
może tobie głąbie !
ja ci to mówie twój nieuczciwy moher z ciemnogrodu , dusznego zaścianka katolickiego.
man13 / 2007-10-12 10:41 / Tysiącznik na forum
Giertych, Lepper i Kaczynski - odnowiciele kolejnej RP?
los moheros / 79.187.37.* / 2007-10-12 11:18
ty wciaz te pomyje wyborcze;
no top czytaj swojego guru;
"Czasem mam ochotę powiedzieć prawdę, ale - to zabrzmi dziwnie - w tej mojej funkcji mówienie prawdy nie jest cnotą. Nie za to biorę pieniądze i nie to powinienem tam robić". Oświadczenie Donalda Tuska, jako wicemarszałka Sejmu, ("Przekrój", nr 15 z 2005 r.)


TUSK DONALD
/miesięcznik „Znak“ w odpowiedzi na ankietę „Czym jest polskość?”/

„Polskość to wzniosło-śmieszny teatr oraz nienormalność, dla mnie osobiście to temat niechciany, wywołujący odruch buntu oraz brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać”
raqq / 2007-10-12 11:54 / Bywalec forum
Wiesz czytam ten cytat już któryś raz w twoich postach. Troszeczkę wyrwany z kontekstu przez co oczywiście zmienia znaczenie ale nie w tym rzecz. Możesz chociaż raz napisać czym dla ciebie jest polskość. To na pewno byłoby ciekawsze.
los moheros / 79.187.37.* / 2007-10-12 12:38
polskośc to moi przodkowie którzy od 5 pokoleń mieszkają w Warszawie , to ich zasługi dla Polski w trudnych czasach, to pamięc o nich i o innych bohaterach, to szacunek do tego co nam zostawili, to mądre młode pokolenie potrafiące z oferty UE wuciągnąc esencję a chłeptac wszystko jak koń z poidła. To szacunek dla wyznawców różnej wiary, szacynek dla rodziców i dziadków.
Tyle w skrócie, jak ma sie 52 lata to możne wiele napisać.Więcej można zobaczyc w Muzeum Powstania Warszawskiego.
raqq / 2007-10-12 13:54 / Bywalec forum
No nareszcie. Przynajmniej wiem że nie jesteś wyborczym botem i mozna z tobą wymienić kilka zdań.
Mimo różnicy wieku (nie takiej dużej) mamy wiele wspólnego ze sobą począwszy od korzeni geograficznych po potriotyczne. Mimo to mam inne poglądy niż Ty i zaraz wytłumaczę dlaczego. Ta tzw "polskośc" stała sie pokarmem dla wszelkiej maści magików politycznych, którzy patriotyzmem próbują przykryć swoje chciejstwa i prywatę partyjną. Ja raczej mało zwracam uwagę na słowa polityków. Taki już jest ten zawód, że prawdą nic w nim się nie osiągnie, bo prawda często jest trudna. Dlatego zwracam uwagę na to co politycy robią a nie na to co mówią. Nie przynoszące efektu acz efektowne machanie szabelką naszego premiera mnie nie przekonuje. Mnie jak wększość Polaków wychowano na patriotę bo cała nasza historia nast tego uczy. Historia jest jednak po to aby z niej wyciągać wnioski. Nigdy (mówię o historii nowoczesnej) Polska jako państwo nie była na tyle mocna aby bronić się samemu. Dlatego tak ważna jest współpraca z sąsiadami. Czy uważasz, że premier jest większym patriotą od pana Mellera bo wszedł w konflikt z każdym z kim się dało? Pan Meller po cichu wynegocjował to czego pan Kaczyński nawet gdyby krzyczał 2 razy głośniej by nie osiągnął. W tej chwili oskarża Polaków którzy nie zgadzają się z jego poglądami, że są zomowcami. Tak Polak nie powinien postępować. W tym kontekście "polskość" owszem jest ciężarem. Ktoś krzyczy "Polska!" i naród powinien mu ślepo ufać? Niestety tak to w tej chwili wygląda. Polska jest obecnie tylko przykrywką dla niekompetencji i lenistwa. Patriotyzm obecnie to ciężka praca. Bogacenie państwa przez bogacenie siebie. Premier mówi, że Polska nie będzie krajem dla bogatych ludzi. A ja bym chiał żeby Polska była krajem tylko dla bogatych ludzi, żeby tylko tacy tu byli. Żeby każdy Polak mógł się dorobić. Po co mi kraj w którym owszem wszyscy będą mieli po równo tylko że równe zero to nadal zero.
wyborca / 83.12.60.* / 2007-10-12 14:08
Całkowicie podpisuję się pod Twoją wypowiedzią.
man13 / 2007-10-12 10:40 / Tysiącznik na forum
Jaroslaw Kaczynski wspieral - Samoobrone i LPR.
olof / 80.50.89.* / 2007-10-12 10:00
Może to Panu i Pańskim ludziom zmarnował bo nie obsadziliście stanowisk swoimi i nie możecie sobie "dorobić" do swoich "małych pensyjek". Ja oceniam te dwa lata całkiem pozytywnie dostałem już dwie podwyżki i szefowie mają inne podejście do pracowników
arch / 2007-10-12 09:57 / Tysiącznik na forum
"w II kwartale tego roku pracowało w Polsce 15,15 mln osób.
Dwa lata temu natomiast - 13,95 mln
W ciągu dwóch lat firmy stworzyły więc ponad 1,2 mln nowych miejsc pracy. Zatrudnienie zbliża się obecnie do rekordowego poziomu z 1998 roku, kiedy pracowało 15,6 mln osób. Wbrew obiegowej opinii, nie tylko emigracja przyczyniła się więc do spadku bezrobocia."
www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=2069.218.0.39.4.1.0.1.htm
raqq / 2007-10-12 11:58 / Bywalec forum
Czyli rozumiem że uważasz że pani minster w MPiPS dobrze wykonywała swoją pracę i to dzięki niej obserwujemy ten wzrost. W takim razie trzeba podziękować Samoobronie :)
Teryt. / 217.97.193.* / 2007-10-12 09:56
Tusk jesteś Pan po prostu beznadziejny w swoim zaślepieniu i ekonomicznej ignorancji.Co tam szkoda słów na takiego gościa.
Cspostrzegawczy / 2007-10-12 09:37 / Tysiącznik na forum
Mój majątek wzrósł o 200%, a średnio w kraju o 100%.
Mamy najlepszego ministra finansów i trzeba to docenić.
Wzrosły inwestycje , wzrosła gospodarka, która wg Tuska miała spadać.
Kraj nasz rozwija się 3 razy szybciej niż podobne wielkościa kraje europejskie.
Tusk chce nam wmówić, ze ten kryzys gospodarczy któty mam usiłował wykrakać 2 lata temu sie dokonał.
raqq / 2007-10-12 16:00 / Bywalec forum
Ale 2 razy wolniej niz państwa o połowę od nas mniejsze :) Tego już nie dostrzegasz. Porównuj odpowiedniki a nie np. Polskę i Austrię. Wszystkie kraje które ostatnio weszłu do UE maja wyższy wzrost gospodarczy niż średnia w UE. Chyba nie muszę mówić dlaczego.
Cspostrzegawczy / 2007-10-12 17:36 / Tysiącznik na forum
jak odejmiesz inflację to wyjdzie Ci, że my jesteśmy lepsi.
raqq / 2007-10-12 19:31 / Bywalec forum
Do tego roku Estonia: wzrost gospodarczy 10% rocznie (+-) inflacja 5,7% = 4,3%
Polska odpowiednio 6% (+-) inflacja 2,5% = 3,5%
Chyba jednak nie.
Poza tym to chuba PiS się boczył na schładzanie gospodarki a to właśnie w Estoni rozgrzana gospodarka generuje coraz większą inflację
CS / 83.31.57.* / 2007-10-12 22:34
powiedz to RPP, która nie pozwal na większy wzrost niż 6% i dowala stopy procentowe.
Jeśli RPP zrewiduje swoją polityke i wykeśli ze statutu doktrynę schładzania w myśl niskiej inflacji z dokładnym progiem 6%
raqq / 2007-10-14 19:01 / Bywalec forum
Przeczytaj ostatnie zdanie mojej poprzedniej wypowiedzi a zrozumiesz że to co robi RPP to tylko dbanie o to aby rozwój był stały. Co z tego że będziemy rozwijać się 2 razy szybciej jeśli inflacja będzie 4 razy większa. Estonia przegapiła ten moment i inflacja wzrosła u nich w tym roku o 2%
Igor80 / 193.108.177.* / 2007-10-12 10:39
No tak, biorąc pod uwagę że tylko wykształciuchy cokolwiek kumaja z mechanizmów ekonomicznych, to poglądy Pana spostrzegawczego przez chwilę mogą się wydać słuszne. Tylko że ta dla elektoratu PiSu najwyraźniej na tej chwili myślenie się kończy. Każdy proces ekonomiczny trwa, a skutki konkretnych działań dają widoczny efekt w gospodarce nie szybciej niż po 6-12 miesiącach (skutki jeszcze później). A że boom gospodarczy mamy już od prawie dwóch lat, odpowiedź nasuwa się sama. To co robi (lub czego nie robi) rząd na razie nie ma nic wspólnego z gospodarką. Gospodarka pędzi, bo taki jest cykl koniunkturalny, nadrabiamy zaległości w stosunku do innych państw Europy (a że mamy co nadrabiać, tempo tez jest spore). A cymes polega na tym, żeby ten boom utrzymać jak najdłużej i wykorzystac go tak, żeby spowolnienie (które i tak nastapi bo takie są prawa ekonomii) było najmniej odczuwalne. A co najwazniejsze: NIE PRZESZKADZAĆ !!! No i tu niestety panowie z PIS mają z tym problem...
A a'propo majątku, to ja bym się tak nie chwalił, bo może w ramach "zrównywania", żeby nie było równiejszych i żeby było solidarnie, majątki obywateli IV RP tez zrównają, każdemu po równo, a najlepiej zabrac tym co maja, bo zawsze sie znajdzie ktoś co ma mniej i będzie płakał.. A może zrekwirować, dla potrzeb Państwa i walki z korupcją? :) ...paranoja...
Cspostrzegawczy / 2007-10-12 13:11 / Tysiącznik na forum
żal mi cię, jeśli ty zyjesz w świecie asurdu i drżysz o swoj majątek bo ma być po równo - kto ci to powiedział, czyżbyś słuchał niewłaściwego radia ?
PIS mówił o równości szans, a nie by każdy miał po równo, ale jak widać absurdalna propaganda opozycji ma soich wyznawców.
Jeśli tak znasz sie na ekonomi to powiedz mi dlaczego wzrost gospodarczy skoczył z 3% na 6% za rzadów PISu, ale poproszę nie ogólniki tylko wyliczenia.
Teryt / 217.97.193.* / 2007-10-12 10:44
Igorze, co oznacza słowo "cymes"?. Jakisz to język jest?
Igor80 / 193.108.177.* / 2007-10-12 10:50
No tak, jak mogłem zapomnieć, przecież w ogólnej debacie o gospodarce, kraju itd, najważniejszy jest język, a to co i jak się robi to tak jakoś mniej ważne, bo po co...
Ale w sumie, jak sie nie ma nic ciekawego do zaproponowania to i o języku warto podyskutowac :)
Teryt. / 217.97.193.* / 2007-10-12 11:33
I tutaj szanowny Igorze mylisz się, moja gospodarka to notowania moich spółek na GPW. Oszczędz sobie zbyt wielu dewagacji a jedynie odpowiedz metytorycznie na zadane pytanie i zakonczmy jałową dysputę.
KAP / 2007-10-12 10:00 / Tysiącznik na forum
znowu przypisujemy sobie zaslugi poprzedników i koniunktury swiatowej.

I zapomnialem...

Mamy tez najlepszego ministra spraw zagranicznych i mielismy najlepszych ministrów rolnictwa i edukacji.
arch / 2007-10-12 10:18 / Tysiącznik na forum
"Gdzie można zobaczyć idiotę " -Już dziś w kinach
Nominowany do Oscara debiut Jana Sveraka
"Szkoła podstawowa" to ogniwo łączące arcydzieła szkoły czeskiej z nową falą ciepłych tragikomedii zza Olzy
polecam jeszcze "Pociąg pod specjalnym nadzorem",
zdebal / 91.90.161.* / 2007-10-12 09:32
Boga się nie boisz Panie Tusk. Ostatnie dwa lata nie były złe. Nie tylko oczuwam to w swoim portfelu, ale i Polacy odzyzkali dumę i godność. Z petenta staliśmy się graczami. Porządkowane jest życie publiczne i otoczenie gospodarcze. Pewnie ze mogło być lepiej, ale stwierdzić , że to lata stracone ?-"chrzanisz pan", podobnie jak inne (pożal się Boże) pseudo autorytety. A ja kiedyś tak pana ceniłem za oderwanie "lepszej" części UW i utworzenie PO.
Lorunia / 87.96.30.* / 2007-10-12 12:06
Panie Tusk , mówi Pan o tym, w co wcale nie wierzy ! daj Pan spokój i nie dyskredytuj się , bo to szkodzi całej prawicy .
raqq / 2007-10-12 12:06 / Bywalec forum
Nie chodzi o to że nie były złe. Owszem były całkiem niezłe, szczególnie w gospodarce do której PiS póki co się nie dotyka. Chodzi o to że mogłoby być znacznie lepiej, szczególnie jeżeli chodzi o widoki na przyszłość. Musimy pamiętać o tym że minione i najbliższe lata to jest okres kiedy dostaniemy od unii najwięcej dotacji i trzeba to wykorzystać bo inaczej w przyszłości będzie kiepsko. I trzeba też pamiętać o tym że nadejdzie czas kiedy będziemy więcej odprowadzać do unii ... Pomijam tu kwestie które nie dotyczą gospodarki bo tutaj polityka PiS mi się w ogóle nie podoba.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy