Forum Forum emerytalneOFE

Tusk krytykuje OFE: Klient ma być na pierwszym miejscu

Tusk krytykuje OFE: Klient ma być na pierwszym miejscu

Wyświetlaj:
aqua177 / 91.56.151.* / 2010-08-25 18:05
oczywiscie, ze Pan Tusk popisuje sie przed wyborami, aby zdobyc glosy, ale prawda jest ze oplaty SA ZBYT WYSOKIE a przyplywu gotowki prawie nie ma. Propunuje pojsc za ciosem i dobrac sie rowniez do oplat w systemie 3 filara, ktory zdziera ponad 10% mojej miesiecznej skladki po niemal 4 latach oszczedzania nadal pod kreska i nie jest to jedynie wina dolka z 2007 roku
kasza-lot / 83.17.96.* / 2010-08-25 17:51
Tylko pobajeruje, pogada, pocudaczy, pokręci, popłacze, pogra, pomęczy, nie popracuje, nie porobi – porażka Nie potrafi, nawet pomajstrować.
arch / 2010-08-25 17:46 / Tysiącznik na forum
Kancierta nie budiet ,patamu szto. Donald i Vincent padpizdili patefon tri niedieli na nim grali, a na czwartoj r...... :-)
Stańczyk / 89.79.31.* / 2010-08-25 17:36
To rząd ustala reguły gry. Jeśli przez 10 lat OFE mogą pobierać 7% prowizji a muszą kupować obligacje od rządu wycenione na 5%, to nie ma siły, przyszły emeryt musi na tym stracić. I powiedzmy szczerze: odpowiedzialny jest za to w całości rząd. A teraz zrzucają winę na OFE. To przyszły emeryt funduje dziurę budżetową kupując firmy państwowe po często zawyżonych nierynkowych cenach. Na giełdzie w Rosji można było zarobić podobno 500 % a w Polsce w tym samym czasie 17 %. I jak emeryt nie ma być biedny.
kacper6969 / 85.222.94.* / 2010-08-25 17:28
Cos mi to pachnie Putinem. Ta sama szkoła? Tamtego agenta jeszcze sie troche boja a nasz całkiem bez ządła. Wybory blisko. Oczywiscie g....o z tego wyjdzie jak i do tej pory bo nie moze. Apele do swiadomosci przypominaja mi stare czasy ktore jak widac ciągle zywe... Nastepna wizyte proponuje zlozyc na gieldzie...co wy tu k.....a towarzysze wyprawiacie....macie dzialac w interesie prostego obywatela ktorego ja bede bronil jak niepodleglosci.... Czy on jest naprawde taki glupi czy tylko bez szemrania wykonuje polecenia swoich PRowcow. Ciemny lud to kupi. A jak widac "wadza" smakuje i smakuje bardzo.
zxc12 / 79.191.154.* / 2010-08-25 17:13
I wtedy to tylko palcem grozić można. panowie liberałowie. Strategiczne przedsiębiorstwa powinny zostać w rękach państwa. Jak służbę zdrowia tak uzdrowią to cięższe choroby do znachora bo nie stać będzie większości ludzi na stawki jakie ustalą panowie lekarze za ich usługi.
GDA66TY / 2010-08-25 17:06 / Tysiącznik na forum
Jak to jest z tą kasą na emerytury???
Wczoraj miałem okazję pochodzić po cmentarzu, co prawda przytłacza mnie jakoś dziwnie to miejsce ale skoro już tam byłem to przyjrzałem się w jakim wieku ludzie tam odeszli. Stwierdziłem że mało osób doczekało emerytury nie mówiąc już o długim pobycie na tej emeryturze.
To się w głowie nie mieści gdy się słyszy że płacimy tyle na fundusz emerytalny i nie kasy na emerytury.
Ktoś to musi kiedyś ukrócić i rozliczyć przeszłość.
Mieszko I / 94.78.178.* / 2010-08-25 16:59
Zbliżają się wybory regionalne więc trzeba było się pokazać. No i pan Tusk się pokazał, pogroził bardzo delikatnie i bardzo uprzejmie prezesom z OFE i wyjaśnił im, że klient ma być na pierwszym miejscu. Poprosił też ich , by bardziej dbali o klienta. A co z tego wyniknie - według mnie nic. Ano nic, bo to nie prośba kierowana do ludzi, którzy dbają i dbać będą wyłącznie o własny interes, ale odpowiednie przepisy prawne, powinny zabezpieczyć przyszłych emerytów. Jednak pan Tusk nie kwapi się do żadnych reform. Widocznie wierzy w swoją szczęśliwą gwiazdę i jest przekonany, że ludzie to kupią. Ja natomiast sądzę, szanowni przyszli emeryci, że ta miłość pana Tuska do "luda", będzie was drogo kosztowała. Jestem bowiem przekonany, że za nią ttrzeba tak samo drogo płacić jak za miłość w domu publicznym.
ffsdfs / 24.114.255.* / 2010-08-25 17:13
Kaczor Donald POwaznie POdchodzi do POlakow,, hehehe...
Z POwazaniem i POwaznym POlikotem... decyduja o sprawach Polski ...
CIEMNY NARODZIE KTOREGO MADROSCI SA POCHLONIETE tvn-OWSKA I po-WSKA PROPAGANDA - OBUDZ SIE !!!!!
Trzeci Swiat jaki nam ugotowal Tusk i reszata mafii w POlandzie staje sie POsniewiskiem na calym swiecie - za to Niemcy i Rosjanie lubia nasz rzad - robi dla nich dobra robote.... hmmm.. =- NIECH GO SOBIE WEZMA !! - oddamy bezplatnie !!!
Agnen / 151.13.237.* / 2010-08-25 16:36
A ja groze Tuskowi: obywatel ma byc na pierwszym miejscu, bo jak nie to obywatele zmienia rzad.
bleeeeeeeee / 83.20.117.* / 2010-08-25 18:13
Obywatel nie zmieni rządu bo nie ma na co. I to jest cały paradoks naszej sceny politycznej.
door / 83.12.255.* / 2010-08-25 16:30
"Podczas spotkania premier Donald Tusk zaapelował do przedstawicieli OFE, aby podjęli działania, dzięki którym skorzystają emeryci. Premier oczekuje, że środowisko, z którym się spotkał, przedstawi własny projekt ustawy, który korygowałby dotychczasowe nieprawidłowości. Premier zarzucił OFE, że fundusze inwestują głównie w obligacje, co nie przysparza oczekiwanych zysków. Podkreślał też, że Fundusze są w komfortowej sytuacji, gdyż nawet w czasie kryzysu mogą liczyć na szeroki i pewny strumień pieniędzy.
anvil / 94.40.24.* / 2010-08-25 15:58
U nas w urzedzie zatrudnili w tym miesiacu kolejne dwie osoby, a od stycznia dostaniemy
nastepne podwyzki :) Tak wiec dalej my i nasi znajomi bedziemy glosowac na swoich z PO. A Ty
ciemny narodzie mogles sie uczyc i tez pracowac w magistracie to bys nie narzekal.

Tylko wstawac sie na 7 rano nie zawsze chce ale za to tuz przed 15 mozna sie juz pakowac do domku
:) No i troche nudno tu - przewaznie ludzi niewiele wiec siedzimy na internecie ale ilez dziennie
mozna czytac wiadomosci i wchodzic na nk...
Piotrusiak62 / 2010-08-25 15:57
A co z wolnym wyborem OFE przez obywatela? Lub zmianą OFE? Zamach na demokrację? Nie. Celowe działanie! Nikt nie wie, że zmieniając OFE, ZUS musi(!!!) wyrównać zaległości i nie przekazane składki!!! Ale lepiej, żeby "prosty" lud tego nie wiedział. I to się nazywa "dbanie o interes klienta???".
paulbociek / 2010-08-25 19:24 / Bywalec forum
Niestety przy zmianie OFE ZUS nie oddaje automatycznie zaległych składek - trzeba się o to upomnieć!!! Zgadzam się natomiast, że propozycje zakazu akwizycji utrudnią wyjątkowo silnie możliwość swobodnej zmiany OFE. Propozycje Tuska, Fedak i Rostowskiego świadczą o ich dyletanctwie w tej materii lub o "rżnięciu głupa".
wyborczy głupek / 83.22.40.* / 2010-08-25 15:54
Tusk oficjalnie grozi
a nieoficjalnie chce większej doli od ofe.
Takie wieści dla lemingów i wykształciuchów.
ojro / 91.193.208.* / 2010-08-25 15:47

Premier spotkał się z przedstawicielami OFE, by omówić sposoby uniknięcia reformy systemu emerytalnego.

Teraz się wydało, rząd nie chce reformować systemu emerytalnego, woli utrzymywać istniejący układ z ZUS-em i KRUS-em na czele. A takie reformy zapowiadali - a tu się nagle okazuje, że chcą utrzymać status quo.

- Mam nadzieję, że od jutra zarządzający otwartymi funduszami emerytalnymi obniżą swoje opłaty i zaczną dbać o stopę zwrotu dla ubezpieczonych, do czego wzywam po raz kolejny. Działania te nie wymagają żadnych zmian w obowiązującym prawie - dodała minister.

Nadzieja jest raczej kiepskim rozwiązaniem dla jakiegokolwiek problemu. Ale jak się nie chce albo nie potrafi wprowadzać zmian w istniejącym prawie, to zostaje tylko nadzieja, że ktoś inny to wszystko naprawi.
działalność gospodarcza / 178.212.48.* / 2010-08-30 17:48
Niech szukają pieniędzy tam gdzie jest ich sporo do opodatkowania.Kler w szkołach to niekonstytucyjna pomyłka.Dlaczego ,,kościół,,nie jest opodatkowany,dlaczego mimo płaconych ogromnych pieniędzy przez ludzi nie wpłacają do budżetu państwa złotówki, jakaś uprzywilejowana grupa nigdzie na świecie tak nie jest,następnie lekarze robiący niesamowite pieniądze nie opodatkowane w prywatnych gabinetach gdzie kasy fiskalne????Malutkim się mówi bierz paragon za przysłowiowego ,,lizaczka,, a wagon z towarem tuż obok przejeżdża nie opodatkowany.To jest bardzo przykre....
tade / 83.2.33.* / 2010-08-25 15:36
No jeszcze nie p**********************************)za pieniędzy z OFE i to nie daje mu spokojnie spać

Najnowsze wpisy