Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Tusk: Nawet 50 mld zł kredytów dla małych i średnich firm

Tusk: Nawet 50 mld zł kredytów dla małych i średnich firm

Wyświetlaj:
zmieleni.pl / 91.240.101.* / 2013-03-05 03:03
Jeżeli macie dość tego rządu ale obawiacie się że kolejne wybory nic nie zmienią bo następna banda dopadnie się do koryt (może tylko sztandar będzie w innym kolorze) to możecie zrobić tylko jedno - przeciwstawcie się temu aby to partie decydowały kto startuje w wyborach. Czy wiesz jak działa ordynacja wyborcza? Czy sądzisz że twój głos oddany na konkretnego kandydata w wyborach pomógł mu się dostać do parlamentu? Otóż NIE - twój głos pomógł się dostać komuś z listy wyborczej konkretnej partii!! A kto układa listy wyborcze - przewodniczący partii. Jakie szanse ma na wygranie wyborów grupa ludzi którzy myśląc samodzielnie nie chcą być marionetkami swoich partii - żadne. Kto ląduje na górze list wyborczych - BMW - bierni, mierni ale wierni bo takimi łatwiej kierować. Jedynym wyjściem jest zrobić to co zrobiono w Irlandii czy w Bułgarii - a tak przy okazji czy ktoś widział albo słyszał w mediach co tam się dzieje? Ludzie mają dość rządzących którzy doprowadzili ich kraje do bankructwa. Wyrazili swój sprzeciw władzy. W Irlandii ludzie zmienili konstytucję aby mieć normalną przyszłość. Wszyscy od lat narzekają, że „od 20 lat nic się nie zmienia tylko jest coraz gorzej w kraju”. Skoro na polityków nie można liczyć więc może zamiast narzekać zrób mały krok w kierunku zmiany tej sytuacji. W tym kraju na pewno są osoby które lepiej by sobie radziły u władzy tylko nie mogą się "przebić" ponieważ nie utożsamiają się z żadną partią. Czy znając takiego człowieka, który w twoim rejonie (powiedzmy powiecie) jest sprawnym radnym, wójtem, burmistrzem lub przedsiębiorcą czy nie poparłbyś go w wyborach aby mógł się wykazać dla dobra całego kraju? Czy nie uważasz że taki człowiek lepiej by pracował dla wszystkich swoich wyborców mając świadomość że to tylko od nich będzie zależało czy będzie mógł tą pracę kontynuować ? Jednomandatowe Okręgi Wyborcze – to jest w dzisiejszej sytuacji jedyna nadzieja na pozytywną zmianę w polityce naszego kraju. Niech kandydaci zabiegają o twoje poparcie a nie o dobre miejsce na liście wyborczej – w końcu to twoje pieniądze będzie ten polityk rozdawać a nie swojej partii. Przestańmy tylko narzekać, zacznijmy działać, uczmy się na błędach i skutecznie podziękujmy tym, który wielokrotnie udowodnili, że nie widzą już nas ludzi, tylko „abstrakcyjne” idee swoich partii i przewodniczących. Przyłącz się do inicjatywy Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, zbierz 10 podpisów wśród swoich znajomych i zachęć ich do tego samego. Poświęć kilkadziesiąt minut, kartkę i znaczek aby pokazać że jako obywatel masz prawo powiedzieć dość, stop mierności i partyjniactwu. Nie bądź bierny bo dziś tylko od nas zależy czy przerwiemy błędne koło rządów miernot i złodziei. ZMIELENI.PL – potraktujmy ich tak jak oni nas traktują codziennie – pokażmy kto tu rządzi i zmielmy ich.
Byzmesmyn / 178.42.16.* / 2013-03-05 00:15
"Warunkiem uzyskania kredytu przez firmę będzie posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej"

To jest najlepsze !! :-D
md71 / 89.69.200.* / 2013-03-04 22:44
Tak... będą 'dawać' krechy firmom, którym najwyżej przedłużą agonię. Zarobione będą tylko banki. To się nazywa Gospodarka Rynkowa w wykonaniu naszych 'elit'!

My (sp.j.) mamy kreskę (gł. na materiały) w rach.bieżącym już z 10 lat i jakoś sobie radzimy.

BTW
Co by nie mówić o JKM, to w kwestii polityki gospodarczej powinni jego słuchać. Obniżyć obciążenia podatkowe i para-podatkowe i niech się w końcu państwo odp..li - przedsiębiorczy sobie sami dadzą radę.
juju / 77.254.170.* / 2013-03-04 22:43
Ja też pożyczyłem sobie od sąsiada sznurek - nic takiego, ale na sznurku był uwiązany koń, a koń ciągnął wóz... Donek pożycza, pożycza, pożycza... ale nie odda!
flash22 / 89.191.164.* / 2013-03-04 22:19
pożyczył dla firm i da kredyty z większym procentem ? Dajemy zarobić bankom potem pożyczamy kasę ona trafia do firm Jakieś dziwne napędzanie rynku. Szkoda że brakuje po prostu mniejszych opłat do zatrudnienia pracownika - bezrobocie rośnie A zapomniałem do stażu jeszcze dołoży p. Tusk Proszę bardzo moje dzieci zarobią na to a zapomniałem na bilet do innego kraju już mam dla nich uzbierane.
Łukasz Duran / 212.106.167.* / 2013-03-04 21:44
Przedsiębiorcy chcą likwidacji kwotowego ZUS a nie kolejnych kredytów. czy w cywilizowanym kraju najpierw płaci się haracz urzędnikowi a potem zarabia na utrzymanie Rodziny? w Kuwejcie PIT i CIT wynoszą 0% a składka na ubezpieczenie społeczne wynosi 2,16%. gdyby w Kuwejcie PIT, CIT i składki były na takim poziomie jak w UE to Kuwejt byłby tak samo biedny jak UE ale byłby bogaty głupotą urzędników i władzy. tylko że tego się nie opodatkuje.

lukasz.duran@gmail.com
Floyd / 2013-03-04 23:11 / Tysiącznik na forum

Przedsiębiorcy chcą likwidacji kwotowego ZUS

Albo udajesz głupiego albo jesteś głupi.
To już staje się nudne bo jak długo można się pytać takich jak ty, co z wypłatami bieżących rent i emerytur na które trzeba rocznie około 200 miliardów zł. Może przy okazji napiszesz coś sensownego na temat rozwiązania tego problemu.
Łukasz Duran / 212.106.167.* / 2013-03-05 13:00
ZUS kwotowy polega na tym że np. osoba fizyczna prowadząca Jednoosobową Działalność Gospodarczą musi (choć wg mnie nie musi) zapłacić urzędnikom ZUS haracz 1000 PLN żeby móc potem zarobić na utrzymanie swojej Rodziny czyli generalnie musi zarobić jakieś 3500 PLN/m-c.

ZUS procentowy polegałby na tym że zarobisz te 3500 PLN i oddajesz np 10%. to jest uczciwe.

Ponadto nie powinien się liczyć wiek przejścia na emeryturę ale ilość przepracowanych lat np. 40 i każdy pracuje na swoją emeryturę. takie coś skłoniłoby ludzi do dobrowolnej, dłuższej pracy.

inna kwestią jest pytanie?ile z tego co ja zarobię należy (jako podatek) do Ciebie i dlaczego?ja nie każe komukolwiek oddawać mnie tego co ktoś zarobi więc dlaczego ja mam oddawać komuś to co ja zarobię?

lukasz.duran@gmail.com
renty / 79.185.181.* / 2013-03-05 02:28
To dalej mamy sponsorować ubeckie emerytury czy jak? Może niech mniej okradają państwo. Nawet za paliwa doliczają 90% podatku. I z tego niech sponsorują sobie emerytury. Dzieci dwóch żon Gosiewskiego dostają 4000 renty miesięcznie. I to do 24 roku życia jak będą studiować. I zanosi się na to że będą, bo po co mają pracować?
Floyd / 2013-03-05 11:24 / Tysiącznik na forum
Masz rację, czyli przestajemy sponsorować ubeckie emerytury, dzieci Gosiewskiego itp. celebrytów. Wszystkich emerytów i rencistów jest około 10 milionów, a po przestaniu sponsorowania tych uprzywilejowanych których jest załóżmy 1 milion(co dziesiąty) pozostanie jeszcze 9 milionów czyli trzeba w dalszym ciągu znaleźć 180 miliardów.
Jedynym zatem skutecznym rozwiązaniem umożliwiającym zlikwidowanie ZUSu jest tzw. 'ostateczne rozwiązanie' którego 70 lat temu próbował pewien pan.
Łukasz Duran / 212.106.167.* / 2013-03-05 12:40
Na pewno 180 MLD PLN?bo wg poniższego artykułu ponad 2 BLN PLN

http://biznes.onet.pl/nowy-pomysl-zus-wyzsza-emerytura-za-dzieci,18563,5414634,1,news-detal

a dlaczego ja lub ktokolwiek mam sponsorować przywileje różnych grup społecznych?

może jesteś przeciwko likwidacji ZUS bo jesteś jego pracownikiem?

ZUS nie deponuje pieniędzy na kontach przyszłych emerytów czyli oferuje towar którego faktycznie nie ma bo pieniądze są na bieżąco wypłacane oraz przejadane przez urzędników. oznacza to że ZUS jest taką samą piramidą finansową jak Amber Gold lub mechanizm stworzony przez Bernarda Madoffa.

lukasz.duran@gmail.com
wiwan / 2013-03-05 12:51
1. ZUS czyni to co każda inna instytucja ubezpieczeniowa czy finansowa. Żaden bank nie wygląda jak w westernie czy Lolku i Bolku, każda niemal złotówka uzyskana na lokacie natychmiast wypływa w kredycie.
Owszem saldo w odróżnieniu od innych instytucji- jest ujemne.
2. Ani złotówka ze składek (FUS) nie jest przejadana przez urzędników, jest wypłacana w postaci świadczeń. Inna rzecz, że czasem nienależnych lub niesprawiedliwych jak właśnie e. górnicze- wyliczane w sposób zawyżający lata składkowe, a więc niewspółmiernie do odprowadzonych składek.
I tu już 'urzędnicy' a raczej ustawodawca powinien zadziałać.
celsjus / 2013-03-04 21:43 / Bywalec forum
Tylko walesa przewyzsza tuska w samouwielbieniu. Tusk jednak dominuje jesli chodzi o marnotrawstwo, sprzedajnosc i obywatelska, duchowa oraz moralną malizne.
Karaczan jeden.
szechteriada.org / 85.214.214.* / 2013-03-04 20:54
DOKONANIA RUDEGO OSZUSTA:
1. Afera hazardowa,
2. Afera lekowa,
3. Afera z kupowaniem glosów w Walbrzychu,
4. Afera Senatora Misiaka (ustawione przetargi),
5. Afera ministra Grada (firma jego zony przypadkowo wygrywa przetargi dla ministerstwa którym kieruje Grad...),
6. Afera ministra Grabarczyka,
7. Podsluchiwanie dziennikarzy przez ABW,
8. Zakup samolotów Bryza bez przetargu,
9. Podwyzka podatku VAT,
10 .Podwyzka podatku gruntowego,
11. Benzyna w góre,
12. Gaz w góre,
13. Kredyty w góre,
14. Zywnosc w góre,
15. Podwyzka energii,
16. Wzrost cen biletów komunikacji miejskiej ,
17. Upadek stoczni (katarscy inwestorzy którzy nie istnieli),
18.Dramatyczna sytuacja w sluzbie zdrowia w NFZ-cie brakuje 600mil.,
19.Od 4 lat brak nawet PROJEKTU poprawy stanu sluzby zdrowia ,
20. Brak odpowiedniego przygotowania i bezpieczenstwa polskich zolnierzy w Afganistanie,
21. Skandaliczne szkolenie wojska - 4 katastrofy lotnicze (Bryza, Casa, Mi-24, Tu-154),
22. Minister sportu na stanowisko dyrektora mianuje swojego prywatnego fryzjera,
23. Pierwszy raz w historii ministrem sprawiedliwosci zostala osoba bez wyksztalcenia prawniczego
24. Asystent Komorowskiego Roman Kuzniar publicznie deklaruje ze Katyn nie byl ludobójstwem
25. Usilnie twierdza ze w Polsce niema kryzysu i jestesmy zielona wyspa a dlug publiczny wynosi ponad 800 miliardów,
26. Wzrost bezrobocia do 13%, 3.2 mln dzieci w Polsce zyje na skraju nedzy,
27. Wzrost liczby bezdomnych,
28. Obietnica wybudowanie do konca 2008 3 000tys km autostrad (nie wybudowano nawet 1 km),
29. Nowo oddana trasa S8 której 1km kosztowal 200mln. nadaje sie juz do generalnego remontu!
30. Wstrzymanie budowy autostrady A2,
31. Wedlug raportu NIK Polowe polskich dróg nalezaloby zamknac z powodu stanu technicznego a przyzwoitych jest tylko 0,5 procenta,
32.Wstrzymano wiele inwestycji drogowych,
33. Za poparcie PO w wyborach w 2007 roku Gronkiewicz Waltz dofinansowala stadion pilkarski Legii za ok 500mln,
34. Rzad do konca 2009 mial przyjac 269 projektów (przyjal 74),
35. Ciagle próby sprywatyzowania strategicznych polskich firm (Lotos, Orlen, WBK, SPEC, LOT,),
36. Coraz wiecej opóznien w przygotowaniach do EURO 2012 (brak autostrad, nowych lotnisk, dworców, hoteli, opóznienia w budowie stadionu w Warszawie i Wroclawiu, problemy z murawa stadionu w Poznaniu która byla juz szesciokrotnie wymieniana)
37. Zabrali 1,5mln dla niewidomych,
38. Brak reakcji rzadu na krytyke Polski w Parlamencie Europejskim przez holenderskich Eurodeputowanych,
39. Brak reakcji Polskiego rzadu na oskarzenia Eriki Steinbach o to ze Polska jest wspólwinna wybuchowi II Wojny Swiatowej,
40. Doprowadzenie do likwidacja fabryki FSO,
41. Zabieraja pomostówki,
42. Brak reakcji na zamykanie Polskich szkól na Litwie,
43. Brak pieniedzy na wojsko i policje,
44. Wzrost przestepczosci,
45. Brak zapowiadanych reform,
46. Planowane zwolnienia, prezesa Narodowego Centrum Sportu otrzymuje 570tys zl premii od minister sportu Anny Muchy za brak dotrzymania terminu zwiazanego z oddaniem do uzytku Stadionu Narodowego.
47 .Wyzszy wiek emerytalny,
48. Coraz nizszy poziom szkolnictwa,
49. Zamykaja i likwiduja sanatoria dla dzieci,
50. Tragiczna sytuacja na polskiej kolei, a czekamy jeszcze na CUD gospodarczy i druga Irlandie (*) zwin
51. afere "tasmowa" PSL etc etc . Elektorat PO dobrze wie, ze pan Tusk, to notoryczny klamca i oszust wyborczy. Niestety akceptuja i firmuja jego klamstwa, tylko sami do konca nie wiedza, ze taka postawa kreca bicz na samych siebie. W przyszlosci zapewne beda tego zalowac, niestety bedzie za pózno.
I na dodatek te wszystkie premie dla urzędników, które kosztowały miliony!
srinagarindra / 77.45.44.* / 2013-03-04 20:41
Prowadzę firmę - za późno!!! Banki mają nas w dupie panie premierze i trakyują jak psy. restrukturyzacje i oszczedności traktowane są jako niewypłacalność i przejawy banktuctwa!!! Małe firmy zamykają się setkami. Po co pożyczać jeszcze więcej jeśli nie ma z kim robic biznesu bo wszyscy bankrutują! Dużo za póżno - pomoc potrzebna była rok wcześniej !!!
Rudy oszust / 94.154.97.* / 2013-03-04 20:20
RUDY TO NIE KOLOR - RUDY TO CECHA CHARAKTERU! Pamiętajcie.
m-53 / 95.49.180.* / 2013-03-04 20:14
Gdzie się podział debos i jamto...
Czemu nie uzasadnią jak to rozwinie gospodarkę, jaki zbawienny wpływ..., itd.
bsf / 159.205.237.* / 2013-03-04 19:30
Czy Tusk POżyczy swoje pieniądze czy nasze z płaconych POdatków ?
ananalityk / 213.238.96.* / 2013-03-04 19:15
K...... z moich podatków (właściwie nie podatków tylko haraczu mojego jaki muszę płacić na bandę urzędasów )chce mi kredyt jeszcze udzielać .DONEK JAK JA BYM PROWADZIŁ FIRMĘ JAK TY TO PAŃSTWO TO ZBAŃCZYŁ BYM JUŻ DAWNO ,ALE ŻE SE NIE MOGĘ DODRUKOWAĆ PIENIĘDZY MUSZĘ NA GŁOWIE STAWAĆ BY PRACOWNIKÓW NIE ZWALNIAĆ .CO RAZ BARDZIEJ CHORE PAŃSTWO I CHORE POMYSŁY NA RATOWANIE JEGO BRAVO BRAVO PO!!!!
sajmon764 / 91.193.208.* / 2013-03-04 19:11
A kiedy Rudy wpadnie na pomysł, że zamiast tych 50mld pożyczek wystarczyłoby obniżyć podatki i gospodarka sama by się rozkręciła... I zamiast 50mld pożyczki miałby dodatkowo 50mld większy wpływ do budżetu...
m54 / 79.186.68.* / 2013-03-04 18:42

-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy