Forum Polityka, aktualnościKraj

Tusk nie traci wiary we wspólną Europę

Tusk nie traci wiary we wspólną Europę

Money.pl / 2011-05-16 11:57
Komentarze do wiadomości: Tusk nie traci wiary we wspólną Europę.
Wyświetlaj:
JanuszPOlikot / 2011-05-16 22:49 / Tysiącznik na forum
TY CHŁOPIE CHYBA JUŻ SAM NIE WIERZYSZ CO WYGADUJESZ
jt / 87.105.50.* / 2011-05-16 21:47
Wspólna Europa to mit,propaganda.Nie ma czegoś takiego i prędko nie będzie.Dobrze to widać jak są jakieś problemy np.emigranci we Włoszech,którzy chcą jechać do rodzin we Francji,a Francuzi zamykają im granicę.Gdzie ta Wspólna Europa?.Gdzie wspólna polityka energetyczna?.Każde państwo dba o swój interes.Im szybciej to zrozumiemy tym lepiej dla nas.Myślę że społeczeństwo to rozumie,tylko obecna władza jakaś taka naiwna,i to w stosunku do Europy,i do Rosji,i do USA.Naiwniacy,o takich Piłsudski powiedział: "Wam szczać kury prowadzać,a nie politykę robić".
ździcho / 212.106.18.* / 2011-05-16 22:01

Wspólna Europa to mit,propaganda.Nie ma czegoś takiego i prędko nie będzie.

Nie "prędko nie będzie", tylko wcale nie będzie. Kto zamknął granice? Ci, co już MAJĄ walutę Euro. Tylko patrzeć jak Niemcy zamkną granicę polsko-niemiecką. Kto zostanie w UE? Tylko kraje wypatroszone przez komunizm, a po jego upadku rozsprzedane i zdefraudowane, posiadające tylko własną (słabą) walutę, a niektóre wyniszczone wojnami domowymi (Jugosławia). Kto zechce inwestować w takich krajach?
jt / 87.105.50.* / 2011-05-16 22:41

"prędko nie będzie"
Miałem na myśli bardzo odległy czas(50,a może100 lat).

Kto zamknął granice?
No właśnie kto?,bo jakoś nic nie słyszałem o tym.
ździcho / 212.106.18.* / 2011-05-16 23:15

Kto zamknął granice?
No właśnie kto?,bo jakoś nic nie słyszałem o tym.

Mówię o Francji, Włoszech i Danii. Kolej na Niemcy. Odcięcie się od Wschodu w końcu leży w ich interesie.
jt / 78.8.55.* / 2011-05-17 06:17
Dla kogo te państwa zamknęły granice?.nic nie słyszałem aby tam przywrócono kontrolę graniczną(?).
jot-24 / 62.152.156.* / 2011-05-16 20:14
Zaklinacz rzeczywistości
Partia UPR-WiP / 113.211.82.* / 2011-05-16 17:55
Dajcie zwykłym ludziom spokój i przestańcie ich uciskać podatkami w imię fikcji sprawiedliwości społęcznej czy bezpłatnych usług świadczonych przez państwo. Nasza zachodnia kultura/cywilizacja ginie bo oduczyliśmy się pracować, ryzykować, marzyć i osiągać zachowując przy tym zdrowe zmysły i wartości.
ździcho / 77.254.239.* / 2011-05-16 15:57
Ci co cwańsi (Francja, Włochy, Dania) poszły właśnie po rozum do głowy i z pewnością opracowują już nowy, korzystny dla siebie system ceł, a ten nie traci wiary we wspólną Europę???!!! Rzeczywiście zrobi super biznes z Bałkanami, Grecją, Czechami, Słowacją i Litwą. Przecież to jasne jak słońce, ze za wzorem Francji, Włoch i Danii pójdą też i Niemcy, Austria, Benelux i wszystko co na zachód od Odry. Z czego ta "nowa" Europa będzie żyć? Z pasterstwa?
ebork / 2011-05-16 15:35 / Bywalec forum
Komu ta wspólna Europa potrzebna - tylko żydom aby mogli nią łatwiej sterować i ją doić....
wtg / 2011-05-16 14:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wiara czyni cuda, dlatego jedni wierzą w Boga, inni w pieniądze, inni w Unię, a jeszcze inni w pieniądze z Unii.
I Bóg da, że może się uda.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-05-16 13:25
Likwidacja granic panstwa polskiego jest rownoznaczne z utrata niepodleglosci a za takie dzialania kodeks karny wyznacza "nagrode"

Art. 127. § 1. Kto, mając na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu,
podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.
§ 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1,
podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.
tesa1959 / 2011-05-16 13:52 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie likwidacja granic, a otwarcie; podróże po całej Europie bez długiego czekania na granicy. W czym Ci to przeszkadza?
Botycki / 178.42.41.* / 2011-05-16 15:01

Nie likwidacja granic, a otwarcie

Al premier nie chce otwierać, tylko likwidować. To targnięcie się na suwerenność państwa. To przestępstwo polityczne, za które musi zostać ukarany.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-05-16 14:12

- Chcemy jednej wolnej Europy, bez wewnętrznych granic.

Czy Pani czyta co Premier mowi czy tlumaczy wszystkim co chcial/powinien powiedziec?
To co pani pisze ma sie nijak do tego co premier powiedzial.
tesa1959 / 2011-05-16 17:00 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Dobrze wiesz, że się czepiasz słów, bo każdy ruch, każde słowo premiera nie może być inaczej interpretowane, jak tylko "NIE".
@@@ / 87.207.29.* / 2011-05-16 17:31
Dobrze Pani wie ze Tusk mowil o likwidacji granic a nie o ich otwieraniu i dzialania w tym kierunku wyczerpuja znamiona art. 127 KK.
tesa1959 / 2011-05-16 18:23 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
I co? Bylibyśmy Stanami Zjednoczonymi Europy? Sam w to nie wierzysz, albo się po prostu upierasz dla zasady.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-05-16 19:24
Czy Pani cytala traktat lizbonski?
Watpie. Bo gdyby Pani czytala to nie podalaby Pani USA jako absurdalny przyklad.
Wlasnie ten traktat robi z Europy panstwo federacyjne podobne do USA.
Kiedy ludzie glosowali w referendum akcesyjnym glosowali za federacja niepodleglych panstw.
Pani najwyrazniej nie rozumie roznicy.
ździcho / 77.254.239.* / 2011-05-16 18:31

I co? Bylibyśmy Stanami Zjednoczonymi Europy?

Taką politykę prowadzono już za Kwaśniewskiego. Efektem były masowe zwolnienia służb granicznych i celnych, a celem nadrzędnym - oszczędności. Też mamiono stanami i wszystko to przy identycznych populistycznych hasłach, jakie dziś słyszymy od Tuska. Nihil novi.
tesa1959 / 2011-05-16 18:41 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ździchu, albo coś sobie wmówiłeś, albo ja mam sklerozę.Za Kwaśniewskiego staraliśmy się wejść do Unii, a nie pozbyć państwowości. Teraz też niema o tym mowy.
ździcho / 77.254.239.* / 2011-05-16 18:54
Czy ja mówię o pozbyciu państwowości? Państwowości pozbywalibyśmy się raczej za pomocą masowych deportacji mieszkańców Polski z obywatelstwem polskim poza granice np. wschodnie lub do krajów poza unią. Ja tylko zwracam uwagę, że ułatwianie podróży poprzez ograniczenie kontroli do niezbędnego minimum, a likwidacja placówek straży granicznej i służb celnych to dwie różne rzeczy. Masa ludzi w ten sposób traci pracę, a do Polski wjedzie kto chce z czym chce. To jest osłabienie bezpieczeństwa. Nie wiem o co chodzi Tuskowi, ale podejrzewam, ze to jedynie populistyczne hasła nie prowadzące do niczego konkretnego (poza jego sukcesami osobistymi) i @@@ też przesadza z tymi paragrafami.
- Chcemy jednej wolnej Europy, bez wewnętrznych granic.

To jest hasło na transparent. Nie znaczy ono nic.
tesa1959 / 2011-05-16 19:50 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Myślę, że chodzi mu o to, aby następne państwa wstąpiły do Unii. Pracę stracili nie tylko celnicy, ale nas też nikt nie kontroluje, gdy jedziemy do Czech, Niemiec, Wielkiej Brytanii itp. Skoro wewnątrz Unii można swobodnie podróżować, to tylu celników nie potrzeba.
ździcho / 212.106.18.* / 2011-05-16 21:30

to tylu celników nie potrzeba.

Celników w ogóle nie potrzeba bo UE to obszar bezcłowy. Niepotrzebnie napisałem o tych celnikach, bo to zamydliło to co miałem na myśli. Chodziło mi głównie o strażników granicznych, którzy masowo poszli na bruk, a potrzebni są. Nie każdy chcący swobodnie podróżować po Unii ma czyste intencje, dlatego całkowite pozbawienie kontroli granic uważam za dużą niefrasobliwość. To tak jakby nie zmykać domu na noc, niech sobie do niego wchodzi kto chce, swobodnie.
jt / 87.105.50.* / 2011-05-16 22:02
Myślę że się mylisz .SG działa na terenie przygranicznym i wewnątrz kraju,stali się podobni do Policji.Nie trzeba sprawdzać dokumentów na granicy,można to zrobić na terenie kraju,oczywiście wszystkich się nie sprawdzi,ale nie o to chodzi.Jest coś takiego,że jak ktoś jest poszukiwany w jednym kraju UE,to dane państwo może wysłać ENA(Europejski Nakaz Aresztowania),wówczas dane delikwenta są zapisane w systemie komputerowym w każdym państwie UE.Gdy zastanie sprawdzony np.przy rutynowej kontroli drogowej,jest od razu zatrzymany i deportowany do swojego kraju,do aresztu.
Ponadto można na pewien czas przywrócić kontrolę graniczną(mówi się że tak będzie w czasie Euro 2012).
ździcho / 212.106.18.* / 2011-05-16 22:12

SG działa na terenie przygranicznym
i wewnątrz kraju,stali się podobni do Policji.

Już działa, czy dopiero MA działać (oczywiście chodzi mi o terytorium Polski)?
jt / 87.105.50.* / 2011-05-16 22:20
Już działa.Na pewno w terenie przygranicznym,a na ile w głąb kraju(czy mogą na całym terenie Polski)nie wiem.
tesa1959 / 2011-05-16 21:51 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Może masz rację, ale ja jakoś nie zauważyłam większego zagrożenia z tego powodu. Straż graniczna została wzmocniona na wschodzie na granicy z Białorusią i Rosją, więc nie wszyscy z pozostałych granic poszli na bruk. Zapewniam Cię, że na wschodzie w pasie nadgranicznym (20 km w głąb Polski) jest ich wcale niemało (bywam tam w każde wakacje i wiem to od rodziny). Nie widać ogromnej fali nielegalnych emigrantów, chociaż nie tak dawno było sporo. Teraz wszystko wróciło do normy. A domu przed złodziejem nie ustrzeżesz mimo najlepszych zamków.
ździcho / 212.106.18.* / 2011-05-16 22:08

Straż graniczna została
wzmocniona na wschodzie na granicy z Białorusią i Rosją,

...i z Ukrainą. Poza tym można sobie buszować wte i wewte z np. mini-bombką atomową w plecaku.
Nie widać ogromnej
fali nielegalnych emigrantów

Bo oni w Polsce zatrzymują się jedynie na nocleg chyba. Wszystko wieje na zachód, do "cywilizacji" (Niemcy, Francja, Benelux, Anglia).
jt / 87.105.50.* / 2011-05-16 22:34

Poza tym można sobie buszować wte i wewte z np.
mini-bombką atomową w plecaku.
Tylko po co?.Po pierwsze nie tak łatwo taką bombkę zdobyć.Po drugie jak ktoś by chciał coś takiego przemycić,to czy jest kontrola graniczna czy nie to i tak przemyci.Po trzecie,mało to jest wariatów w Polsce zagrażających społeczeństwu,i nie trzeba bombki,wystarczy granat,a nawet nóż.

Bo oni w Polsce zatrzymują się jedynie na nocleg chyba.
Nie ma zmasowanego napływu nielegalnych emigrantów do Polski.Granice zewnętrzne UE są dobrze strzeżone.SG jest dobrze wyposażona w odpowiedni sprzęt.Nielegalni pracownicy przyjeżdżają do Polski legalnie(np.wycieczki),następnie pozostają jak im wiza się skończy,już nielegalnie,i nielegalnie pracują.Trzeba tylko sprawdzać tych co ich zatrudniają i walić kary z grubej rury jak w Niemczech,i problem się rozwiąże.
ździcho / 212.106.18.* / 2011-05-16 23:27

Tylko po co?.Po pierwsze nie tak łatwo taką bombkę
zdobyć.

To taki przykład. Generalnie chodzi mi o szwendanie się różnych szumowin w niecnych celach.

Granice zewnętrzne UE są dobrze strzeżone.

Mówisz o Polsce, czy ogólnie? Bo co do takiej Rumunii czy Bułgarii to ja miałbym wątpliwości.

Trzeba
tylko sprawdzać tych co ich zatrudniają

Ci co ich zatrudniają maja już cały wachlarz sposobów na ściemę przy takich kontrolach. Lata doswiadczeń. Co do szczelności granic z Ukrainą i Białorusią: granice przebiegają na ogół przez tereny zalesione, podmokłe. Teoretycznie mieszkaniec jakiejś przygranicznej wioski mógłby nieźle zarobić na szmuglowaniu do Polski choćby takich Czeczeńców na przykład.
jt / 78.8.55.* / 2011-05-17 06:32

Generalnie chodzi mi o szwendanie się
różnych szumowin w niecnych celach.

Jak będzie kontrola graniczna to i tak nie wyeliminuje tych "szumowin",oni wjadą legalnie.

Mówisz o Polsce, czy ogólnie?
O Polsce,nie wiem jak jest gdzie indziej.Zresztą widać to na przykładzie wysepki we Włoszech(Lampedusa),nic nie pomaga zewnętrzna granica UE.Napływają(dosłownie)uchodźcy,są w śród nich i "szumowiny",i UE nie może sobie z tym poradzić.


Ci co ich zatrudniają maja już cały wachlarz sposobów na
ściemę przy takich kontrolach.
Takich kontroli praktycznie nie ma.Ciekawe że w Niemczech nie zatrudniają na czarno(wysokie kary finansowe).


Teoretycznie mieszkaniec jakiejś przygranicznej wioski
mógłby nieźle zarobić na szmuglowaniu do Polski
No właśnie,teoretycznie.A w praktyce jakoś nie słychać o tym.
tesa1959 / 2011-05-16 22:10 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

...i z Ukrainą.

tak, i z Ukrainą.
Wszystko wieje na zachód, do "cywilizacji"

Więc czego się boisz?
ździcho / 212.106.18.* / 2011-05-16 22:19

Więc czego się boisz?

Wzrostu bezrobocia, jeżeli niektórzy z nich zahaczą się tu za pół darmo (dla nich to kokosy) do momentu jak nie stwierdzą, że to też im za mało. Ci co się wycwanili, to już dawno są np. w Anglii, ale ciągle napływają np. Mołdawianie przez Bułgarię, a potem Słowację, czy też byli Jugosłowianie. Uszczelnienie kordonu wschodniego (Rosja, Białoruś, Ukraina) niewiele tu dało.
tesa1959 / 2011-05-16 22:34 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Reszta to zadanie państw leżących na granicy Unii, aby nie wpuszczać wszystkich bez wyjątku. A bezrobocie nie zniknie, jeżeli walka z nim będzie polegała na wykreślaniu z listy tych, którzy się nie "odhaczyli". Potrzebny jest dobry program do walki z bezrobociem, a nie zamykanie granic wewnątrz Unii.
ździcho / 212.106.18.* / 2011-05-16 23:33

Potrzebny jest dobry program do
walki z bezrobociem

Ten "dobry program" to miejsca pracy. One są, ale ceny są konkurencyjne. Kraj, który posiada walutę Euro woli zatrudnić kogoś z krajów, które maja własna walutę, niż swoich własnych, ale co za tym idzie, musi regulować przepływ emigrantów ubiegających się o takie posady.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-05-16 19:27

To jest hasło na transparent. Nie znaczy ono nic.

To haslo jest logiczna konsekwencja traktau lizbonskiego poprzez ktory polska stracila niepodleglosc.
ździcho / 212.106.18.* / 2011-05-16 21:22

polska stracila niepodleglosc.

Nie kumam. Jak to "straciła"?
Botycki / 178.42.41.* / 2011-05-16 13:08
Gdzie on był w ciągu ostatnich dwóch tygodni? O Francji, Włoszech i Danii nie słyszał?! Unii już nie ma! No może doczłapie jeszcze do ME2012 choć wątpię.
buc_pucybut / 2011-05-16 12:54 / Tysiącznik na forum
strzałki sondażowe w tle
antyNWO / 77.237.3.* / 2011-05-16 12:44
Ta w przyszłość w ogrodzonych osiedlach chroniących przed naporem arabów i lata świetlne za gospodarką Chin
pedałując do Europy / 81.219.160.* / 2011-05-16 12:36
Z Europy Karola Młota znowu młoty zostaną ino.Czemuż dobry Bóg poczucie sprawiedliwości ludziom zaimplementował a wyrodkom nie.
raus / 79.188.238.* / 2011-05-16 11:57
Obejmując urząd Prezesa Rady Ministrów (wiceprezesa Rady Ministrów, ministra), uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji i innym prawom Rzeczypospolitej Polskiej, a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem.
dochowam wierności postanowieniom Konstytucji i innym prawom Rzeczypospolitej Polskiej, a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem.
p o g o t o w i e NaSygnale / 213.146.48.* / 2011-05-16 12:11
Jestem przerażony wypowiedzią premiera!
Wybory wkrotce - mam nadzieje, ze bedzie po gosciu!
knife / 95.49.190.* / 2011-05-16 23:46
Widać, ze wybory, bo kostke na mojej ulicy naprawiają...

Najnowsze wpisy