Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Tusk: Nowe przepisy ułatwią wydobycie łupków

Tusk: Nowe przepisy ułatwią wydobycie łupków

Wyświetlaj:
huragan / 94.42.189.* / 2014-03-12 10:38
tracimy na łupkach, geotermii na czym sie da , taka była i jest twoja polityka donaldzie.

Zniszczyć Polskę.

Rura bałtycka ; patrzyłes jak sie to robi.
Kontrakt jamalski do 2020 r. Wszystko speprzyliście co można.
GreenWorld / 80.50.4.* / 2014-03-11 21:21
Jak mawia mój syn " aaaa a więc o to chodziło"
Postraszyć, że Rosja nam zakręci kurek i dawaj, kopiemy a lud się zgodzi ze strachu przed brakiem gazu. Poczytajcie jak zdegradowano środowisko w USA, jakie odszkodowania płacą te same firmy które dziś przyszły do nas. Moja znajoma z USA powiedziała tak " Co? ( tu pada nazwa firmy) są u was? Przecież ich wykopali z USA, są na1 szym miejscu listy największych trucicieli a teraz są u was? "....
AndrzejWoz / 2014-03-11 23:46
Gdybyśmy postawili się Rosji w sprawie Ukrainy, to wizja zakręconych kurków byłaby całkiem możliwa. Widzę, że twoim zdaniem najlepiej siedzieć w kącie z podkulonym ogonem i nadal płacić najdroższą(po Macedonii;)) cenę za gaz z Rosji.
Jakoś nie mogę znaleźć tych artykułów o zdegradowanym środowisku w USA, pewnie ich źródło to twoja głowa- tak jak historia o koleżance:)
jestem za , a nawet... / 37.31.241.* / 2014-03-11 18:53
Za " Dziennik Wschodni" , 07 marca 2014r :


"Chevron zobowiązał się utwardzić gruntową drogę na odcinku Oseredek–Majdan Sopocki.

Samorządowy liczą również, że dokończy budowę chodnika w Oseredku.

A mieszkańcy? – Cały czas się nad tym zastanawiam – mówi właściciel gospodarstwa agroturystycznego w gminie Susiec.

– Z jednej strony eksploatacja łupków poprawiłaby naszą niezależność energetyczną.

Boję się jednak, że może zbytnio ingerować w środowisko naturalne.

Wtedy stracimy wszystko dla paru chodników... " - koniec cytatu.
Sołtys541 / 89.186.21.* / 2014-03-11 18:48
Na mojej ziemi bez odpowiedniej rekompensaty mozesz sobie w nosie wiercic!!!!!!!!!!!!
crystaldragon / 83.4.73.* / 2014-03-11 16:00
Premier zapowiedział w 2011 roku że maksymalnie do 2013r. przepisy będą gotowe. I co ? 15 koncernów już się wycofało. Taki mamy rząd nieudolny który nic nie potrafi zrobić śmieszne i zarazem smutne. Oszczędź Tusk tą Polskę i zajmij się zwykłą pracą na budowie tak jak kiedyś bo tylko do tego się nadajesz.
jestem za , a nawet... / 37.31.241.* / 2014-03-11 19:32
Nieważne ile zachodnich koncernów się wycofało.

Ważne , że te, które pozostały przejmują w majestacie prawa 100% naszych zasobów podziemnych ( na terenach objętych koncesją) za cenę 40% .

A miały być wielkie POLSKIE INWESTYCJE

"Jesienią zeszłego roku premier Donald Tusk zapowiedział stworzenie przez rząd programu "Inwestycje Polskie", który miał pobudzić naszą gospodarkę do połowy dekady, zanim napłyną do nas dotacje z nowego budżetu UE na lata 2014-20.... cytat za GW 14.08.2013 r.
AndrzejWoz / 2014-03-12 00:21
A co, mają odwalać brudną robotę za darmo? To oni mają technologię, bez której nie wydobędziemy naszych zasobów. To koncerny przez najbliższe lata wpompują miliony$$$ w poszukiwania.
A co do programu "Inwestycje Polskie". Ten program nie wspiera projektów na etapie badawczym. Łupki będą przez niego wspierane, kiedy będą na wyższym poziomie prac. Też słowa Tuska, chyba z tej samej wypowiedzi, także dziwne że o nich nie wspomniałeś...
jestem za , a nawet... / 37.31.241.* / 2014-03-12 20:17
Jakie poszukiwania?

Od nowa chcesz szukać tego , co już dawno zbadano?

Nawet "money" pisał kiedyś o aferze związanej z przeciekiem do obcych firm danych o polskich złożach, które dzieki temu doskonale wiedzą gdzie robić "nowe poszukiwania",
ergo sum / 193.201.167.* / 2014-03-11 15:43
Kiedyż wreszcie nowe przepisy ułatwią wykopanie głupków?

Najnowsze wpisy