Forum Polityka, aktualnościPolityka

Tusk oskarża Kwaśniewskiego i Kaczyńskiego

Tusk oskarża Kwaśniewskiego i Kaczyńskiego

Money.pl / 2007-09-27 18:32
Komentarze do wiadomości: Tusk oskarża Kwaśniewskiego i Kaczyńskiego.
Wyświetlaj:
K.G. / 128.241.46.* / 2007-09-28 22:33
A kim jest Tusk? Co on zrobil przez te 2 lata? Czy ktos zna konkrety? Jedyna rzecz, do ktorej sie przyklada to klamstwo i krytyka PiS, bez podawania alternatyw. Nawet ostatni spot wyborczy nieudolnie skopiowal z PiSowskiego. Inny przyklad: niby PO byla za lustracja a w praktyce poslowie PO zaglosowali przeciw lustracji. Oczywiscie media tego nie podaly. Mozna to sprawdzic na www. gov.pl.
Elendir / 2007-09-29 08:45 / Łowca czarownic
A co zrobił PiS przez 2 lata? Poza zwiększeniem swoich wpływów w kluczowych obszarach? Pewnie to opozycja jest winna że rząd nie miał czasu zająć się gospodarką? Był przecież bardzo zajęty kłótniami, tropieniem afer (których, jak się okazało, sam był źródłem) wymianą ekip na "Prawych i Sprawiedliwych" gdzie tylko się da.

I pewnie jeszcze jest to normalne (jak już usłyszałem na forum od jednego twardogłowego z PiS).
K.G. / 128.241.41.* / 2007-09-29 10:19
A co; mial zostawic skorumpowanych czerwony ch i rozowych i pozwalac na Dziki Wschod na wzor Rosji? Czy ty wprowadzilbys do swojego domu zlodziei i oszustow?
jan kowalski / 2007-09-29 09:45 / Tysiącznik na forum
- afera paliwowa - PiS
-afera złomowa - PiS
-afera LFO - PiS
-afera wEglowa - PiS
- Rywin gate - PiS
-Jakubowska i sp. - PiS
co jeszcze przypiszesz temu PiSowi. Czy sympatykami SLD są tylko tacy kretyni i hipokryci? Przejrzyj wreszcie na oczy, w polskiej polityce nie ma niewinnych, w prymitywny sposób krytykujesz Kaczorów, wychwalając i usprawiedliwiając pijaństwo Kwaśniewskiego.
Nie ma sie co oszukiwać, PiS takze jest autorem różnych afer, ale sa to z reguły afery polityczne, ktore nie przyniosły nam większych strat materialnych. Nie mozna niestety tego powiedziec o Twoich kolesiach, złodziejaszkach i nieudacznikach z SLD.
Prawdziwy Goscio / 82.166.57.* / 2007-09-28 23:21
Oto guru Platfusow Obywatelskich Tusk:

Według przeciwników politycznych Donalda Tuska jedną z najważniejszych przyczyn porażek Tuska jest jego cynizm. Cecha ta w umiarkowanych ilościach może być w polityce zaletą, ale tylko w umiarkowanych ilościach. Powyżej pewnego poziomu tworzą z potencjalnego męża stanu aroganckiego buca.

Czasami jednak można trafić na lepszego od siebie. Tak było w przypadku, kiedy Donald Tusk musiał publicznie przeprosić panią Julitę Kon, która zagrodziła mu drogę na spotkanie w Olsztynie. „Proszę nas przeprosić za moherowe berety, bo obraził pan mnie i inne starsze panie. Poczułyśmy się urażone. Myślałam, że młody człowiek inaczej starszych ludzi potraktuje. Zawiodłam się na panu. Bardzo, bardzo. A pana mama w czym chodzi, w atłasowym kapeluszu?”, powiedziała starsza pani.

Wtedy po raz kolejny z Tuska wyszedł mały kłamczuszek: „Ale ja nic o moherowych beretach nie mówiłem. A tylko o moherowej koalicji”. Przygwożdżony argumentami musiał powiedzieć: „Mnie słowo przepraszam, zawsze przechodzi przez usta. Jeżeli panią dotknąłem, uraziłem, to bardzo serdecznie przepraszam” i z wyraźnym bólem uściskał jej dłoń. Wobec biednego Kononowicza na konwencji PO w Białymstoku już się na to nie zdobył.
K.G. / 128.241.46.* / 2007-09-29 07:19
Ten pajac Tusk nie nadaje sie na polityka; sepleni, nie ma wygladu wzbudzajacego zaufanie, mowi bez przekonania a jak mowi to lze jak przyslowiowy szewc, co innego mowi a co innego robi, jest do bolu cyniczny. Takie cechy draznia i odrzucane sa przez ludzi. No, ale skoro wystarczy temu pajacowi niecale 30% poparcia wyborczego, ktore nieustannie spada, to niech sie chlopczyk cieszy.
rozwado / 2007-09-28 13:43 / Tysiącznik na forum
Dobrego kandydata nie ma obecnie. Wartosciowi ludzie sa obecnie w cieniu. Pozostaje nam realpolitik: bronic Polski przed zniknieciem z areny swiatowej, upadkiem politycznym, gospodarczym. Kraj o takim potencjale i potencjalnie takiej pozycji we WE staje sie marginesem i posmiewiskiem swiata.
W kraju szerzy sie bezprawie, rzady prokuratorow i sluzb specjalnych jak za komuny. To po co walczylismy z komuna?

Czy nie po to, zeby byc wolni, zeby byc czescia Europy,
obok Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii., a nie znowu satelita kraju ktory ma nas w dpie. Kto wesprze Polske w sporze z Rosja?

Dlatego warto poprzec PO i LiD, zeby sie uwolnic raz na zawsze od PiSu, Rydzykow, LPRu i Samoobrony. Po tysiackroc wole SLD od PiSu, przynajmniej za SLD cos znaczylismy w Europie. Nie bylem nigdy ani komunista, ani socjalista, z prawicy przejalem przekonanie do gospodarki rynkowej i malego rzadu, od lewicy szacunek dla praw czlowieka, jednostki, nie wszechmocnego panstwa.

Glosujcie na kogokolwiek kto przeciwstawi sie PiSowi!!!
Elendir / 2007-09-28 09:34 / Łowca czarownic
Tusk, dlaczego coraz bardziej naśladujesz Kaczyńskich? Może zamiast pustej krytyki warto byłoby powiedzieć również w jaki sposób PO zamierza powstrzymać masową emigrację zarobkową Polaków? Bo chyba nie chodzi tutaj o czekanie aż wrócą?
toyad / 83.5.83.* / 2007-09-28 07:55
politycznej! Ten bełkot, którym zalewa elektorat, jest naprawdę żałosny! To naprawdę przykre, szczególnie dla tych wszystkich, którzy głosowali na PO. Staje sie zrozumiałe dlaczego PO straciła tylu warościowych ludzi - Płażyński, Gilowska, Religa, Olechowski. Czy Tusk jest ślepy i kocha siebie ponad własny program i własną partię? Jeśli nie - dlaczego nie ustapił po przegranych wyborach?
K.G. / 128.241.46.* / 2007-09-29 07:24
Poniewaz nie jest to typ przywodcy, - to miernota od samego poczatku swojej "kariery politycznej"; wyplynal przy okragllym stole aktywnie obalajac rzad Olechowskiego, wybrany zostal przez madrzejszych od siebie na kacyka PO, poniewaz jest latwym do sterowania i tak ciagnie. Ktory rozsadny polityk na "dzien dobry" eliminowalby czesc potencjalnego elektoratu nazywajac go moherami? Smieszny ten sepleniacy Tusk jest i szkodnik.
MN2 / 2007-09-28 07:10 / Bywalec forum

są to ludzie, którzy ciągle chcą Polakom ufundować jakąś wersję socjalizmu

DT, to Polacy chcą socjalizmu, niestety. PO też to widzi i przed wyborami tchórzy i skręca w lewo, niestety.
sceptyk / 2007-09-27 23:31 / Tysiącznik na forum
Panie Tusk,
przestań pan kłamać jak Kwaśniewski!
To wasza POSTEMPACKA i jeropejsata partia, razem z gazwybem, Kwaśniewskim i całą zgrają brukselskich lizusów, przed anschlussowym referendum, jako największą korzyść sla Polaków wskazywaliście
WYJAZD NA ZACHÓD!!!!!!!!!!!!!!

Więc teraz nie rób pan z siebie jakiegoś ksenofoba i nacjonalisty! To pański koleś Balcerowicz, podnosząc systematycznie podatki na zmianę ze stopami procentowymi (w zależności od tego na jaki odcinek go wasza partia rzuciła), skutecznie hamował wzrost gospodarczy i zniechęcał do uczciwego inwestowania.
Za to koncesji i urzędniczo-dowolnych zezwoleń nawprowadzaliście tyle, że tylko wybitni oligarchowie mieli szansę przyzwoicie zarabiać.
Więc teraz nie zwalaj pan na kaczystów, że ludzie z Polski uciekają.
Ma rację Kaczyński, że nie chce z panem dyskutować. Bo z takim fałszywym liberałem nie warto.
Lepiej już dyskutować z tym, kto jest "par excelance ""złodziejem""", czyli kłamcą i oszustem, że zacytuję mistrza Machulskiego.
Elendir / 2007-09-28 09:25 / Łowca czarownic
Mało treści, dużo demagogii i epitetów.

Balcerowicza można nie lubić za koszty społeczne jego reform, można dyskutować czy jego decyzje były, czy nie były optymalne. Ale trudno zaprzeczyć, że dzięki niemu stopy procentowe są dzisiaj jednocyfrowe, jeszcze tylko nieznacznie wyższe od reszty rozwiniętego świata a nie dwucyfrowe. Tak jakoś z jego podwyższania wyszło...

A uchylanie się od dyskusji z drugą co do poparcia siłą polityczną w Polsce jest świadectwem, że Kaczyński ma wyborców w bardzo głębokim poważaniu. I nie zmienią tego krzykliwe wypowiedzi.
sceptyk / 2007-09-28 11:11 / Tysiącznik na forum
Niskie dtopy procentowe nie są miarą żadnego sukcesu.
Istotny jest realny wzrost gospodarczy, a ten, w znacznej mierze, jest funkcją stóp.
Stopy są jednym z regulatorów rynku. Jeżeli są zbyt wysokie (a tak było za Balcerowicza), hamują rozwój.
Balcerowicz, niestety, dbał o interesy jewropejsatej biurokracji, a nie o Polskę.
Co nie dziwi, bo w końcu jako zasłużony działacz partii komunistycznej stawia internacjonalizm proletariacki na pierwszym miejscu.

Cel - NICZYM!
Ruch - WSZYSTKIM
tow. Lew Bronstein, ksywa partyjna Trocki
Elendir / 2007-09-28 12:22 / Łowca czarownic
Czy mi się zdaje, czy sobie sam przeczysz? Najpierw piszesz:

Niskie dtopy procentowe nie są miarą żadnego sukcesu.

a później:

Stopy (..) Jeżeli są zbyt wysokie (...) hamują rozwój.

Od kiedy zmienne realne gospodarki są istotną funkcją zmiennych nominalnych? Nie twierdzę że są bez znaczenia, ale piszesz o długim, czy też krótkim okresie? Gdzie się uczyłeś ekonomii?

O zlepku demagogii dalszej części wypowiedzi nie wspomnę.

Twoja wypowiedź świadczy też o tym że niewiele wiesz o transformacji. W szczególności nie masz pojęcia o tym jaki był wtedy mechanizm wycieku pieniądza kosztem większości społeczeństwa - a taki wyciek miał miejsce na ogromną skalę. Dodam jeszcze że żeby się na niego załapać, to trzeba było mieć odpowiednie dojścia do ludzi podejmujących kluczowe decyzje. Był to kolejny kompromis transformacji.

Czy coś świta jak można było wtedy w błyskawicznym tempie zarobić, czy też nic?
pantagruel / 2007-09-27 19:27 / OJOS DE BRUJO
ja zaglosuje za wolnym rynkiem i przeciw komunie. PO ma moj glos.
striker44 / 2007-09-27 19:37 / portfel
gdzie masz ta komunie? do maja jeszcze czas :P
chyba nie wiesz jak bylo za komuny
novy / 2007-09-27 19:35 / Bywalec forum
Jakbyś był naprawdę za wolnym rynkiem to głosowałbyś na UPR.
Startujemy z list Komitetu Wyborczego LPR, lista nr 3.
Pozdrawiam wszystkich wolnorynkowców :)

Najnowsze wpisy