Forum Polityka, aktualnościKraj

Tusk: Pakiet zdrowotny skróci kolejki do lekarzy

Tusk: Pakiet zdrowotny skróci kolejki do lekarzy

Wyświetlaj:
zxc12 / 79.191.163.* / 2010-10-27 15:28
Dyrektor szpitala dba o kolegów lekarzy a nie o pacjenta!!!!! Lekarze np. za dodatkowy dyżur biorą 100zł/h często śpiąc na nim , bo tak sobie wywalczyli. Sprzęt diagnostyczny stoi niewykorzystany bo nie ruszy lekarz palcem jak nie dostanie dodatkowych pieniędzy z NFZ bo limit wyczerpał .Lekarz jest w pracy sprzęt stoi a on nie ruszy palcem a pensję bierze To nie brak pieniędzy i nie NFZ to nasi kochani lekarze walczą o kasę.Czy dobrze się dzieje jeśli limit a nie brak sprzętu uniemożliwia przeprowadzenie badania ratującego zdrowie czy życie?Czy dobrze jeśli lekarz wywalczył krótszy dzień pracy (dla dobra pacjenta oczywiście bo zmęczony może się pomylić) a jednocześnie po pracy idzie na drugi, trzeci etat? To jest OK??
sfera2 / 2010-10-27 16:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wiesz że dzwonią, ale nie wiesz w którym kościele. Lekarz, na dyżurze jest 24 godziny, a często po dyżurze pozostaje jeszcze na pierwszej zmianie. Śpi tylko w nocy i najlepiej dla pacjentów aby spał, bo to znaczy, że nic niebezpiecznego się nie dzieje na oddziale.
Korzystanie ze sprzętu to nie tylko płaca za obsługę (średnio wynosi 20 do 30% całego kosztu), głównie kosztuje materiały zużywane podczas jego pracy oraz koszty przeglądu i remontu który jest wykonywany według harmonogramu pracy na nim.
Lekarz nie wywalczył krótszego dnia pracy, ale jest ograniczony ilością kontraktów dziennych z NFZ. wszystko co robi poza limitem jest już działalnością prywatną i nie może działać w ramach ubezpieczenia, nawet jeśli nie brałby pieniędzy za poradę.
Lekarz uczy się zawodu przez sześć lat, ale przez resztę pracy zawodowej musi na bieżąco poznawać nowe lekarstwa i sposoby leczenia, wiec nic dziwnego że za to żąda godziwego wynagrodzenia.
zxc12 / 79.191.163.* / 2010-10-27 16:48
A dlaczego ten sprzęt nie może być wykorzystany? Nie należę do specjalistów w tej dziedzinie ale wątpię również w Twoje kompetencje jeśli twierdzisz że 70-80% kosztu to materiały eksploatacyjne i serwis. Nie znam wszystkich typów sprzętu ale wydaje mi się że jesteś w dużym błędzie.
Usługę można skalkulować dowolnie tak jak różny można zrobić kosztorys. Jeśli osoba weryfikująca kosztorys nie ma pojęcia w temacie to podpisze wszystko. Widać to np. W kosztorysach budowlanych. Tam różnice sięgają 100% dla tej samej roboty. Skoro sprzęt stoi nieużywany to znaczy że usługa została źle skalkulowana lub tego sprzętu zakupiono za dużo i jest niepotrzebny Temat obszerny a miejsca tu mało więc wybacz że tak ogólnikowo
man13 / 2010-10-27 15:34 / Tysiącznik na forum
1. Pracownik zarabia tyle ile jest warta jego praca.
2. Szpital decyduje za co płaci lekarzowi.
3. Jeśli źle się dzieje że limity decydują o ilości usług medycznych to miej pretensję do twojego ubezpieczenia.
4. Czy to dobrze że są związki zawodowe i prawo pracy?
jq / 199.67.203.* / 2010-10-27 18:15
1 i 2 - ok, 4 - tez ujdzie
3 - wlasnie o to sie rozchodzi ze limity sa takie, jakie sa, ale skoro sprzet i tak stoi a lekarz i tak dostaje 100 PLN za dyzur to albo nie powinno byc dyzuru i sprzet wypozyczony gdzie indziej albo powinni przyjmowac za darmo (nie powoduje dodatkowych kosztow a szpital jest przecie panstwowy, wiec nie powinien kombinowac). Kazdy udowodniony przypadek kiedy lekarz jest na dyzurze a sprzet stoi kiedy nie udzielono pomocy powinien podlegac karze finansowej oraz prokuratorem.
man13 / 2010-10-27 21:27 / Tysiącznik na forum
Jeśli twój sprzęt stoi to się nie niszczy. A kto decyduje o jego wykorzystaniu? Jeśli pacjent potrafi to niech sobie kupi.
zxc12 / 79.191.163.* / 2010-10-27 16:34
Związki zawodowe skoro mają receptę na prowadzenie szpitali to niech je otworzą i płacą lekarzom po 50tys. miesięcznie. Jak myślisz stać nas będzie na leczenie? Gra się tak jak przeciwnik pozwala. Lekarz i pacjent grają w drużynach przeciwnych jeśli chodzi o kasę.Zdrowie to strategiczna gałąź tak jak wojsko policja Służba zdrowia to trudny temat dlatego że musi pozostawać pod kontrolą państwa.Można żyć nie mając pieniędzy i mieszkania jedząc resztki ze śmietnika i mieszkając na dworcu ale jeśli zachorujesz a służba zdrowia jest niedostępna lub za droga to można stracić to co najcenniejsze – życie.
man13 / 2010-10-27 16:41 / Tysiącznik na forum
1. Bez picia żyjesz 7 dni;
2. Bez jedzenia około 14 dni;
3. Bez dachu nad głową zimą kilka/kilkanaście godzin.
Pitolisz jak Kaczyński na wiecu na Jasnej Górze przy promocji biznesy „komórkowego”.
Polaków stać na leczenie takie jakie wynika z zasobności portfela. Dokładnie tak jak na całym świecie.
zxc12 / 79.191.163.* / 2010-10-27 16:50
Co składa się na koszty leczenia?? ( jeśli można to powstrzymaj się od tych epitetów bo to chyba nie na miejscu)
donek love przewały / 95.49.140.* / 2010-10-27 15:25
czyli cd robienia ludzi w konia - czyli kup Pan cegłę ( ze swojego domu - a to nic że ją już kupiełs 100 razy )
zxc12 / 79.191.163.* / 2010-10-27 15:15
Pacjenci czekają żeby dodatkowo płacić! Kpiny ze społeczeństwa. Lekarzom którzy już teraz kilkanaście tys biorą jeszcze mało
Zdrowie ludzkie to nie towar. Zasady wolnorynkowe w tym akurat przypadku nie sprawdzają się. USA dobry przykład jak ktoś zna tam sytuacje. Ubezpieczenia prywatne są dobre na leczenie kataru i podobnych. Wadą podstawową jest w nich ustalony limit na leczenie. Leczenie poważnej choroby kosztuje nieraz tak dużo że limit nie wystarcza. Nie chciałbym żeby ktoś leczył za darmo ale postawa lekarzy zarabiających kilka średnich pensji mnie dziwi. Im nigdy dość a decydując się na studia ktoś gwarantował pensję 30tys zł. Każdy wykonuje jakąś pracę ale odnoszę wrażenie że lekarze uważają się za pępek świata. Wykorzystują sytuację że ich praca dotyczy każdego z nas i z łatwością szantażując społeczeństwo uzyskują uległość władzy.
man13 / 2010-10-27 15:37 / Tysiącznik na forum

Każdy wykonuje jakąś pracę ale odnoszę wrażenie że PiSiory uważają się
za pępek świata. 24 miliardy przekazane kościołowi to wystarczające ograbienie współobywateli przez fanatyków religijnych w parlamencie.
zxc12 / 79.191.163.* / 2010-10-27 16:38
Chciałbyś żeby ktoś Cie okradł? Zwrot mienia to nie grabież. Tonie na temat więc Twoje uprzedzenie do kościoła trochę śmieszy.
Twój problem może wynika z poczucia winy? Czasem ludzie którzy byli wychowani w wierze katolickiej i nie zawsze postępują z jej zasadami mają w związku z tym wyrzuty sumienia. Aby je zagłuszyć wymyślają teorię że nie wierzą w to co głosi kościół i dlatego tak postępują. To wszystko wtedy tłumaczy i w dodatku ponieważ jest takich wielu jest się trendy i cool. Ludzie tacy zbierają wszystkie potknięcia kościoła na budowanie tego usprawiedliwienia dla siebie nie dostrzegając olbrzymiej ilości wspaniałych rzeczy które świat katolicki robi dla bliźnich. Nie oceniam ale Twoje oceny na pewno nie są obiektywne i dojrzałe można być ateistą ale nie fanatycznym przeciwnikiem.
man13 / 2010-10-27 16:44 / Tysiącznik na forum
W Perth społecznośc polska dokonała zbiórki pieniędzy na zakup kościoła. Po 50-ciu latach protestowali bezradnie przeciwko jego sprzedarzy i nic nie wskurali. Argumenty że niby to Ich zbyto stwierdzeniem - Kościoła.
zxc12 / 79.191.163.* / 2010-10-27 16:56
Nie znam sytuacji w Parth nawet nie wiem gdzie to jest. . Widzę to co dzieje się w mojej parafii widzę działalność organizacji katolickich i myślę że kościół robił i robi wiele wspaniałych rzeczy dla nas ale można również szukać same potknięcia. Jak ktoś chce psa uderzyć to kij ..................
sklave / 83.2.33.* / 2010-10-27 14:55

batalia o reformę służby zdrowia. Rząd chce

może tak na początek przekształcić Rządowe Kliniki, Szpitale na społeczne.

Demokratycznie Herr Tusk jeżeli czekamy do specjalisty to na równych zasadach a nie wy darmo i poza kolejką u najlepszych specjalistów.

Maksyma.
SYTY GŁODNEGO NIE ZROZUMIE
buc_pucybut / 2010-10-27 14:54 / Tysiącznik na forum
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
Q1 / 93.105.57.* / 2010-10-27 16:42
Mdli mnie jak na nią patrzę. Kiedy to obłudne chwalenie sie skończy.
Janek_W / 83.136.224.* / 2010-10-27 14:25
Mnie z kolei ciekawi propozycja dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych. Wg wyjaśnień rządowych ekspertów ma się to przyczynic do wydajniejszego wykorzystania aparatury medycznej. Teraz wykorzystywana w 100 % nie jest, bo kontrakty na to nie pozwalają.

Jak to jest, że ten właśnie sprzęt jest kupiony za moje pieniądze, a teraz mam płacić za korzystanie z niego dodatkowo.

Jak większość polaków na samo obowiązkowe zdrowotne płacę w jednym tylko miesiącu tyle, co rolnik na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne przez pół roku.

Cieszę się, że za moje składki nie tylko rolnik, górnik, policjant i inni będą mieli dobrze, ale dołącza jeszcze do nich lekarze. Nie wiem czy będzie się ich dało jeszcze zastać przy tej aparaturze. W końcu będzie ich stać na to, żeby zimą spędzać nie 2 tygodnie a miesiąc na lodowcach a latem tyle samo na plaży.

Jak wiekszość polaków na samo obowiazkowe zdrowotne płacę w jednym tylko miesiacu tyle co rolnik na ubezpieczenie społeczne i zdrowtne przez pół roku.

Cieszę się, że za moje skladki nie tylko rolnik, górnik, policjant i inni bedą mieli dobrze ale dołącza jeszcze do nich lekarze. Nie wiem czy bedzie sie ich dało jesczez zastac w tych gabinetach. W końcu bedzie ich stac na to, żeby zima spedzać ne 2 tygodnie a miesiąc na lodowcach a latem tyle samo na plaży.
novy / 2010-10-27 14:12 / Bywalec forum
Polecam tekst Ziemkiewicza na ten tamat
http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/komercyjna-minister-kopacz,1548078/102e82e807b4e5ce68d95a946490312b
zxc12 / 79.191.161.* / 2010-10-27 19:51
Polecam Prosty język i sedno sprawy. Aby zniknęły kolejki potrzeba więcej lekarzy. lub spowodować żeby pracowali bez oglądania się na jakieś limity.
Zasada jestem w pracy to pracuje. Nic mnie nie ogranicza. Wykorzystuje sprzęt , łóżka w 100% a nie jak do tej pory w 69%
Zarobki lekarzy kilkanaście tys. w naszych realiach płacowych są b.dobre
Gdyby były złe to już dawno wyjechaliby na zachód , ale jeśli można wyrwać więcej to dlaczego nie?
mnmnm4 / 83.238.109.* / 2010-10-27 13:49
...jednoczesnie wydluzy w instytucjach pogrzebowych... - karawana jedzie dalej
yhy / 193.109.225.* / 2010-10-27 14:03
był tu krzyż, a teraz go nie ma....
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy