Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Tusk: PiS nie potrzebuje Sejmu

Tusk: PiS nie potrzebuje Sejmu

Money.pl / 2006-10-13 08:02
Komentarze do wiadomości: Tusk: PiS nie potrzebuje Sejmu.
Wyświetlaj:
MN1 / 80.51.231.* / 2006-10-13 08:02
Bracia K. często nawiązują do Piłsudskiego, chociaż Piłsudskinawet by ręki nie podał ponom G. i L. Dla mnie Bracia K. to taki twór, który nazwałbym Anty-Piłsudski. W 1926 roku rząd rządził, a Sejm warcholił i Marszałek "ograniczył" działania Sejmu. Teraz jest odwrotnie, rząd w ciągu roku, czego by sie nie dotknął to psuje, a i tak szerokim łukiem omija przecież najważniejsze sprawy. Sejm zaś jest bezradny bo nie może tego planktonowo-mniejszościowego rządu powstrzymać.
Często gdy porównuję 20 lecie międzywojenne do naszego 17 lecia mam wrażenie, że historia sobie z nas kpi, a diabeł ogonem miesza. Nasza rzeczywistośc jawi się jako odbicie w krzywym zwierciadle rzeczywistości sprzed siedemdziesięciu lat. Anty-Piłsudski, Anty-Witos, Anty-Dmowski, Anty-Heller.
Jak już Anty-Piłsudski ograniczy władztwo sejmu to czekam na anty-Berezę.
maa / 2006-10-13 11:17 / Tysiącznik na forum
tak.
Ale czemu się Pan dziwi? Ile inteligentów wymordowali Niemcy w czsie wojny i Rosjanie w czasie i po wojnie? Ilu wyemigrowało w czasie wojny, w 68, i potem, ilu emigruje teraz?
Teraz ma pan też "wykształciuchów" i uczciwe/poczciwe mohery.

Czym Afryka różni się od krajów cywilizowanych? Brakiem surowców, ludzi chętnych do pracy? Nie brakiem inteligencji.
MN1 / 80.51.231.* / 2006-10-13 12:31
Ja też jestem inteligencja w pierwszym pokoleniu. Bracia K. pochodzą zaś z inteligenckiej rodziny.
Sam często stosuję takie rozumowanie, ale rozumując w ten sposób, to największe straty intelektualne podczas II wojny światowej poniósł Kościół Katolicki, i powinien być na poziomie wczesnego Gierka. Rozwija się jednak i wydał kilku wielkich.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy