Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Tusk podniósł zasiłki dla niepełnosprawnych o połowę

Tusk podniósł zasiłki dla niepełnosprawnych o połowę

Wyświetlaj:
FDA / 188.116.35.* / 2014-03-26 12:56
Wczoraj,w pewnym kanale informacyjnym, redaktor rozmawiając z P.Dudą zaproponował że może związkowcy by zrezygnowali z części swoich przywilejów, a także zgodzili sie na obcięcie przywilejów różnych grup zawodowych i tak wygospodarowali pieniądze na niepełnosprawnych.
Reakcja Dudy była taka że jakby byli w jednym pomieszczeniu to chyba by pobił redaktora.
Typowo polskie-bardzo chętnie rozdajemy cudze pieniądze.
Ivvv / 159.205.249.* / 2014-03-26 12:25
Nie chwalcie go, że podniósł, bo zrobił to kosztem tych, którym zabrał uchwalając poprawki do ustawy o niepełnosprawnych. Mnóstwo ludzi w ogóle pozbawił świadczenia zmieniając kryteria ich otrzymywania. Teraz opiekunowie i rodzice niepełnosprawnych umysłowo już ich nie dostają, o ile nie są to śliniące się debile, które nawet same jeść nie potrafią. Jeśli potrafią, to już świadczenia nie ma, bo jakoby reszta może radzić sobie sama. Nie przejął się tym, co z tą resztą robić, jak wysyła do pracy ich opiekunów. Zabawił się więc nawet nie w Janosika, bo nie zabrał bogatym, lecz w złodzieja. Naprawdę nie ma go za co chwalić i łaski nie robi, że podwyższa pozostałym. Ma z czego.
jot-24 / 31.61.136.* / 2014-03-26 10:05
MIĘCZAK ! pokazał jak można na nim wymuszać co tylko ludziom się zachce
sgddge / 178.37.224.* / 2014-03-26 08:31
300 mln. zł pójdzie na wsparcie małych UKRAIŃSKICH firm! Dosyć z tym rozdawnictwem PO-PIS-SLD-PSL i im pochodnych odpadów. Czas na normalność - niskie podatki, mniejszą biurokrację i brak ulg dla kolesi. Czas na Kongres Nowej Prawicy lub Unię Polityki Realnej.
FDA / 188.116.35.* / 2014-03-26 12:30
Jak byłbyś zwolennikiem KNP, to akurat przeciwko temu byś nie protestował.
Prywatne banki postanowiły zainwestować w małe firmy ukraińskie, widząc w tym w przyszłości niezły biznes.
A na tym polega kapitalizm.
Fredek / 81.190.162.* / 2014-03-26 00:57
Oferowana kwota dla matki z osobą znacznie niepełnosprawną jest mizerna. Dlaczego tak ciężko doświadczone matki są gorsze od posłów, rządzących, prezesów, dyr. banków itd... ? Dlaczego oni zarabiają tyle co w UE, a matki z chorymi dziećmi muszą zadowolić się 800 zł? Dlaczego nie mogą mieć tyle co w UE?
FDA / 188.116.35.* / 2014-03-26 12:39

Dlaczego nie mogą mieć tyle co w UE?


Pytanie równie "dobre" jak to dlaczego nie zarabiamy tyle co w Niemczech.
Zażalenie do Pana Boga.
Mogliśmy nie budować idiotycznego systemu przez kilkadzesiat lat.
Tylko czy mielismy wybór??
Austria do 56r. była w strefie wpływów ZSRR.Potem Rosjanie się od nich odczepili.
Gdy jeździłem tam do pracy pod koniec lat 80-tych byłem zszkowany różnicą pomiędzy nimi a Węgrami(a było równo w latach 50tych)
Teraz podobnie zszokowani są Ukraińcy którzy do nas przyjeżdżają do pracy.
Fredek / 81.190.162.* / 2014-03-26 00:57
Oferowana kwota dla matki z osobą znacznie niepełnosprawną jest mizerna. Dlaczego tak ciężko doświadczone matki są gorsze od posłów, rządzących, prezesów, dyr. banków itd... ? Dlaczego oni zarabiają tyle co w UE, a matki z chorymi dziećmi muszą zadowolić się 800 zł? Dlaczego nie mogą mieć tyle co w UE?
matka123 / 95.40.3.* / 2014-03-25 20:25
"maksymalna pomoc na jaka mogą liczyć rodzice i opiekunowie niepełnosprawnych, już teraz przewyższa minimalną pensję".

Jakoś nigdy nie udało mi się dostać z MOPS-u nawet dofinansowania do leków, nie mówiąc o innych rzeczach, a był moment, że miesięczne wydatki na leki wynosiły 800 zł., kiedy świadczenia było 420 zł. Sprzedałam wszystko co mogłam z mieszkania i jakoś to było. W MOPS-ie stwierdzono, że mam za duży dochód i dodatek na leki nam się nie należy (jestem samotną matką).
a men / 94.240.50.* / 2014-03-25 19:07
Do jakiej pracy .Połowa młodych wyjechała[nie daj Boże jak wróci] ,druga połowa 67 lat okupuje budżetówki.Elyta jak lekarze ,prawnicy i celebryty nie płaca a kompinują ,reszta cwaniaków wykorzystuje luki jak tylko ma okazje i wie jak to robic .Reszta jak woły robocze na śmieciówkach i szarej strefie ,a wydatków i szczegółów nie zna nikt .Gaz najdroższy w Europie i tylko dawaj np. na szczyty klimatyczne i różne takie .Unia daje i zabiera jak chce awojtem roku ten kto pobuduje więcej orlików zamiast pod względem otwartych fabryk .
na nie / 89.230.10.* / 2014-03-25 16:04
Wiekszosc z tych dzieci jest chore na astme,cukrzyce czy inne choroby ktore nie zmuszaja rodzica do 24 godzinnej opieki.Dzieciak chodzi do przedszkola czy szkoly,wyjezdza na kolonie.Jak czytam te bzdury typu..."Dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny - koszt 5 tys. zł"...dlaczego tak bezczelnie ta baba klamie ,sanatoria rehabilitacyjne refunduje PFRON albo dzieciak jedzie na koszt podatnika czyli z NFZ,"Godzina rehabilitacji kosztuje 70-80 zł, czyli miesięcznie od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych".Nie kazde dziecko jest z porazeniem mozgowych czy problemami ruchowymi a gro z was wyłudza zasilki na dzieci chore na lżejsze schorzenia typu:cukrzyca ,padaczka czy astma.Takie dzieci biora leki i jezeli przestrzega sie zalecen lekarza nie dochodzi do zaostrzen choroby.Matki wykorzystuja nagminnie te schorzenia aby doic zasilki i nie pracowac.Niewiele jest dzieci z ciężką niepelnosprawnoscia dlatego zdecydowanie mowie NIE dla darmozjadow i kombinatorow zasilkowych!!!!
Wrog gorszego / 93.157.112.* / 2015-04-25 20:09
Z calego serca życzę Ci dzieci (oby jaknajwiecej) a każde żeby nosiło sie z "lżejszymi schorzeniami typu:cukrzyca ,padaczka czy astma" , najlepiej żeby Twoje dzieci miały pakiety cukrzyca+padaczka, padaczka+astma, cukrzyca+astma. Żeby bylo Ci prosciej pierwsze niech nabedzie wszystkie 3 na raz, następne będą łatwiejsze do opanowania bo jedno "lekkie schorzenie" odpadnie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Ivvv / 159.205.249.* / 2014-03-26 13:13
Widać, że nie masz w rodzinie takiego przypadku, dlatego tak bredzisz. Kto jeździ do tych sanatoriów? Jaki procent? Ja nawet o tym nie słyszałam i nie znam nikogo takiego. Za to o wożeniu dzieci do szkoły specjalnej autobusem z przesiadkami i odbieraniu z powrotem, tych rzekomo nie potrzebujących opieki, to i owszem.
Aga171 / 83.24.186.* / 2014-03-25 18:09
Moje dziecko ma cukrzycę i astmę to rzeczywiście drobiazg, nic od nikogo nie wyłudzałam, bardzo Państwu współczuje a obrażać nie powinno się.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Maitre / 89.74.220.* / 2014-03-25 14:18
Nic mnie tak nie rozjusza jak bezrozumność, by nie powiedzieć matołectwo. Panie przewodniczący Duda pan jest numerem jeden, jeśli idzie o rozjuszanie mnie. Tuż za panem jest niejaki Sasin.
bsf / 46.45.103.* / 2014-03-25 14:14
Mamy DOBROBYT
Aż 49 mln zł kosztowała budowa portalu internetowego dla bezdomnych i osób szukających pomocy społecznej.
Tani Drań / 93.159.53.* / 2014-03-25 13:48
PROSZĘ NIE WPISYWAC KOMENTARZY PRZED TYM WPISEM


Słuchałem w nocy tej audycji na żywo premiara z rodzicami osób niepełnosprawnych

Kilka faktów jakie zostały przytoczone:

1) Wysokość pomocy w takich krajach jak Niemcy czy Anglia jest dużo wyższa nie tylko proporcjonalnie ale i nominalnie. A nominał ma tu decydujące znaczenia bo to są kwoty, które mają starczyć na leki i na jedzenie dla co najmniej dwóch osób.
2) Premier obiecał już w 2009 r. podwyższenia zasiłku dla osób które opiekują się dziećmi w pełni niepełnosprawnymi. Do dziś obietnicy nie spełnił.
3) Miał powstać system opieki społecznej dla rodzin, które mają dzieci trwale całkowicie niepełnosprawne. Nic takiego nie ma. Propozycja to kolejne doraźne działanie a nie rozwiązanie systemowe.
4) Premier obiecał w 2009 r., że rodzice jeżeli zrezygnują z pracy dostaną wyrównanie od Państwa różnicy między kwotą zasiłku a ostatnim wynagrodzeniem. Nic takiego się nie stało.

Reasumując nic z zapowiedzi i obietnic premiera nie zostało spełnione. Podwyżki miały miejsce wyłącznie w wyniku protestów osób które maja niepełnosprawne dzieci. Wniosek jest oczywisty. Premier nie dotrzymuje obietnic.
jedryk / 89.230.10.* / 2014-03-25 16:12
bzdura co opisujesz.Na zachodzie pomoc finansowa dostaje rodzina dziecka z ciężkim stopniem niepelnosprawnosci,przy umiarkowanych gdy jest brak samodzielnosci dziecka.Reszta z astmami czy cukrzycami KOMPLETNIE NIE DOSTAJE NIC bo te choroby mozna leczyc i dziecko jest samodzielne.U nas matki dzieci z astmami uważają że nalezne im sa takie same pieniadze jak dla dzieci z ciezkimi niepelnosprawnosciami i te pasożyty trzeba gonic.Poszukaj soebie lepiej ile dzieci z byle astmą dostaje tyle samo co dzieciak na wozku inwalidzkim dozywotnim.WON od pieneidzy podatnika rodzicom kombinatorom!
Tani Drań / 93.159.53.* / 2014-03-26 13:52
Powiało kulturą i argumentami. Żadnych danych brak źródeł czy nawet śladu gdzie można znaleść informacje o tym, że rodzice niepełnosprawnych dzieci naciągają Państwo. Poza tym oczywsite jest że astma czy cukrzyca zgodnie z polskim prawem nie jest traktowana jako niepełnosprawaność.
1999 / 109.129.197.* / 2014-03-25 14:44
Wydatki na niepelnosprawnych w Polsce:

2005 r. - 2,7% PKB
2006 - 2,0
2007 - 1,9
2008 - 1,6
2009 - 1,5
2010 - 1,3
2011 - 1,4% PKB.

Srednia dla UE w 2011 r. 2,2% PKB.

/wg 'Social Europe',2013, KE/.
niko246 / 89.230.10.* / 2014-03-25 15:54
a czemu nie porownujesz wydatkow na niepelnosprawnych wedlug ilorazu procenta buta do wysokosci jabłonki pomnżzonego przez lizaka podniesionego do potegi n mleka 3,2%.....? czy wogole wiesz od czego zalezy PKB? i jak sie go oblicza???wedlug jakich wskaznikow i co wplywa na jego wysokosc???
Tani Drań / 93.159.53.* / 2014-03-25 14:07
Panie Premierze - BRAWO - NIE MAM SŁÓW JAK MARNOTRAWI PAN PUBLICZNE PIENIĄDZE.

Aż 49 mln zł kosztowała budowa portalu internetowego dla bezdomnych i osób szukających pomocy społecznej. Na utrzymanie Emp@tii rocznie będą potrzebne 2 mln złotych. Przez cztery miesiące skorzystało z niego jednak zaledwie kilkadziesiąt osób – ustalił Dziennik Gazeta Prawna.
wd123456 / 193.111.166.* / 2014-03-25 13:03
W sumie miesięcznie może otrzymać na rękę nawet 1815 zł. Tymczasem minimalna płaca wynosi obecnie 1680 zł brutto (1240 zł netto).

Panie redaktorze? Zwoliński "może otrzymać" z definicji nie oznacza "otrzymuje".
Niech pan nie manipuluje ordynarnie danymi.
speedbandit / 5.172.248.* / 2014-03-25 11:48
Obiecał zasiłek na poziomie płacy minimalnej w 2016 roku. Łatwo obiecywać, jak się już wtedy nie będzie przy korycie...
Gddyvfhn / 159.205.26.* / 2014-03-25 13:19
No skoro bedzie jedyny prawy, sluszny Kaczorek ze swoja banda z Pis-uaru, to ci socjalisci bez wiekszych problemow zaakceptuja takie drobne podwyzki. Zarowno dla opiekunow osob niepelnosprawnych, jak i podniesienia placy minimalnej oraz wielu innych swiadczen. Co jak wy zapewne sledzicie Mr Kaczor, bezdzietny kawaler, z mamusia w domku, bez konta w banku, nauczajacy Polakow jak maja zyc, wszystkim chetnie porozdaje, jak sam populistycznie rzecze...

Tylko glaby nie placzcie pozniej ;)
rezystor / 94.42.189.* / 2014-03-25 11:24
Skoro tak jest dobrze, to dlaczego jest tak źle ?

KOBIETY W POLSCE BOJA SIE RODZIĆ DZIECI. W ANGLII, NIEMCZECH, FRANCJI itd OCZYWIŚCIE CHĘTNIE.
>>> raport OECD
Rocznie na wsparcie dla rodzin polskie państwo przeznacza równowartość 0,8 proc. rocznego PKB.
W IRLANDII 3,5 proc. PKB
Czechach, Belgii, Węgrzech czy w Wielkiej Brytanii - 2%

Gorszy status materialny od polskich dzieci mają tylko te w Meksyku i Turcji.

***- Ryzyko ubóstwa wśród rodzin z dziećmi w Polsce jest znacząco wyższe w porównaniu do innych grup społecznych, a poziom ubóstwa dzieci jest jednym z najwyższych w Unii Europejskiej ***

Tak właśnie wygląda Polska zarządzana przez tych , których wybiera koalicja McDonalda&KFC.
Kupowanie frytek i hamburgera nie wymaga myślenia i to samo przełożyli na sprawy Polski.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy