Forum Polityka, aktualnościKraj

Tusk podsumowuje 3 lata: To okres wielkiej budowy

Tusk podsumowuje 3 lata: To okres wielkiej budowy

Wyświetlaj:
EURO STUDENT / 2010-11-16 23:40
.

W Polsce popiera go już tylko 1% czyli sama partia PO

W Rosji wymagają posłuszeństwa ze strony Tuska (tym bardziej uległości w sprawie katastrofy)

Polska na skraju upadku finansowego. Zadłużenie kosmiczne.

Donald niebawem skończy jak Forest Gump na tej wojnie i NIE zostanie bohaterem a jedynie usłyszy słowa od Rostowskiego:

Run Donald... RUN !

.
Retyw. / 217.97.193.* / 2010-11-16 22:38
Facet buja w obłokach ale kiedyś ktoś powie SPRAWDZAM i ta cala bańka mydlana zwana zielona wyspą na mapie pęknie.
cyt-cyt / 178.181.100.* / 2010-11-16 22:17
Będziesz wisiał zdrajco.
EURO STUDENT / 2010-11-16 23:51
wow. ostro.

wystarczy że rzuci biały ręcznik i złoży rękawice. Później już tylko piżama w paski na 50 lat i będzie OK
kpif / 188.33.39.* / 2010-11-16 19:25
PODLEGŁA NIEPODLEGŁOŚĆ: felieton Jana Pietrzaka warto obejrzeć -----
http://www.youtube.com/user/egida1#p/a/u/0/5qmWdLAOLRo
dgen / 2010-11-16 19:21 / Tysiącznik na forum
sukces nr 8:
Fund for Peace, Reporterzy bez Granic, Freedom House, The Economist, Światowe Forum Ekonomiczne I Bank Światowy to organizacje szkodliwe i PISOWSKIE !

"Przygotowywanie rankingu Doing Business w obecnym kształcie jest niepotrzebne i szkodliwe - ocenił wiceminister finansów Maciej Grabowski podczas posiedzenia senackiej Komisji Gospodarki Narodowej. ........"
EURO STUDENT / 2010-11-16 23:42
dokładnie tak samo szykanowały Polaków Komunistyczne Pseudo Rządy jak teraz PO szykanuje PiS, biorą z nich przykład
dgen / 2010-11-16 19:16 / Tysiącznik na forum
sukces nr 7:

Ciekawy jest Wykaz Państw- Porażek (Failed States Index). Opracowywany przez amerykański think-tank „Fund for Peace” ten złożony wskaźnik pokazuje, że oazami dobrobytu są kraje skandynawskie i alpejskie, Australia i Nowa Zelandia, Kanada, Luksemburg, Holandia, Irlandia. Pozycję Polski, 35-tą na 177 krajów, prześcigają: Oman, Mauritius, Argentyna, Urugwaj, Chile.
dgen / 2010-11-16 19:15 / Tysiącznik na forum
sukces nr 6:

w rankingu wolności prasy organizacji „Reporterzy bez Granic”, Polska zajęła 37-mą pozycję, bliżej środka niż początku rankingu. Wyprzedzają nas: Namibia, Afryka Południowa, Mali, Kostaryka, Urugwaj, Trynidad i Tobago, Ghana, Jamajka.
dgen / 2010-11-16 19:14 / Tysiącznik na forum
sukces nr 5:

W rankingu „Wolność Prasy” sporządzanym przez konserwatywną organizację „Freedom House”, Polska uzyskała najniższą, 7-mą pozycję wśród krajów Grypy Wyszehradzkiej i republik bałtyckich. Miejsce dzielimy ze Słowenią czy np. Ghaną. W skali świata wyprzedzają nas : Vanatu, Jamajka, Trynidad i Tobago, Barbados, Bahamy, Belize.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dgen / 2010-11-16 19:14 / Tysiącznik na forum
sukces nr 4:

W „Rankingu Demokracji” układanym przez redakcję czasopisma „The Economist” na podstawie przekrojowych badań i ankiet wśród np. urzędników państwowych, Polska uzyskała wskaźnik 7.30 i jest krajem zwichniętego systemu demokratycznego.!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wyższe noty uzyskały: Panama, Brazylia, Tajwan, Chile, Indie, Afryka Południowa, Włochy, Kostaryka, Urugwaj.
dgen / 2010-11-16 19:12 / Tysiącznik na forum
sukces nr 3:

W rankingu umożliwienia prowadzenia handlu („Global Enabling Trade Report”), zestawionym przez Światowe Forum Ekonomiczne, Polska wypada nader blado. Nasz kraj zajmuje 45-tą pozycję, podczas gdy ranking obejmuje 118 krajów. Badano tutaj dostęp do rynku, administracje graniczną, infrastrukturę komunikacji i transportu, otoczenie biznesowe. (...). Wyżej od Polski znalazły się: Kostaryka, Malezja, Katar, Bahrajn, Chile, Emiraty Arabskie, Korea Południowa.
dgen / 2010-11-16 19:11 / Tysiącznik na forum
sukces nr 2:

Światowe Forum Ekonomiczne, przygotowuje rokrocznie raport na temat globalnej konkurencyjności gospodarek. W tym rankingu („Global Competitiveness Report”) opartym na szeregu składowych pod-wskaźników, Polska zajmuje 46. pozycję na 133 badane kraje. Nastąpiła drobna poprawa i awans z 53. pozycji. Nasz kraj jest wyprzedzany przez kraje takie jak: Afryka Południowa, Barbados, Puerto Rico, Oman, Tunezja, Kuwejt, Bahrajn, Tajlandia, Brunei, Arabia Saudyjska, Malezja, Katar, Zjednoczone Emiraty Arabskie. Pozycję Polski szczególnie zaniżają podwskaźniki: instytucje i infrastruktura. Niski jest także wskaźnik stabilności makroekonomicznej.
dgen / 2010-11-16 19:10 / Tysiącznik na forum
sukces nr 1:

W rankingu „Łatwości Prowadzenia Biznesu” przygotowywanego przez Bank Światowy nasz kraj zajmuje nieodmiennie dalekie pozycje. W ostatnim rankingu dla 2010 roku utrzymaliśmy 72. pozycję, za Rwandą, Namibią, Kazachstanem i Mongolią, ale lekko przed Panamą i Jamajką.!!!!!!!!!!!!!
Oszołomowaty / 89.229.77.* / 2010-11-16 17:45
Obwodnice, drogi, autostrady, kolej ...?! O czym on p*******? Czy jemu sie jakiś żuczek gnojny w główce zaległ? Może mi jakiś POmidor wytłumaczy o czym ta niedojda mówi? Nieeee ! Lepper to przy nim jednak jest gość - teraz to widać!
samochwała w kącie stała / 83.5.91.* / 2010-11-16 17:33
"Naczelną zasadą polityki finansowej mojego rządu będzie, w związku z tym, stopniowe obniżanie podatków i innych danin publicznych. Dotyczy to i musi to dotyczyć wszystkich: i tych mniej zamożnych, i tych bogatszych"
EURO STUDENT / 2010-11-16 23:44
ale nie ma się czym chwalić. Donald Donkey do Oślej Ławki
tesa1959 / 2010-11-16 17:12 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Szczególnie imponujące wrażenie zrobił rozmach i zaangażowanie ludzi w Rzeszowie, ale takie lotniska powstają przecież np. w Łodzi czy Bydgoszczy -

Nie wiem jak jest w Rzeszowie, ale w Bydgoszczy jeszcze nic nie jest robione - są plany rozbudowy.
Mówię tu o 1400 orlikach

Orliki rzeczywiście powstały w małych miejscowościach i to jest bardzo dobre posunięcie, gdyż dzieci i młodzież nie snuje się bezczynnie po ulicach w celu wykorzystania swojej energii gdziekolwiek.
- Ten mało efektowny czas, kiedy nie było widać tego asfaltu, tych dźwigów, tego betonu wylewanego, to był czas naprawy ustaw, przepisów, tak żeby te inwestycje mogły wreszcie ruszyć

Rzeczywiście widać budowę dróg (powstała obwodnica Płocka, węzeł komunikacyjny pod Bydgoszczą, nowy asfalt na trasie Włocławek - Sokołów Podlaski - na innych trasach nie miałam możliwości sprawdzić)
Oszołomowaty / 89.229.77.* / 2010-11-16 17:48
Ten węzeł komunikacyjny pod Bydgoszczą to budowany już był w 2006 roku, szanowna Pani. Takie Orliki to były za komuny w każdej małej wsi (tylko tak sie nie nazywały) - i nie kosztowały tyle co współczesne boiska. I żadnej tutaj zasługi Tuska w tym nie ma.
tesa1959 / 2010-11-16 19:30 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Za komuny nie było żadnych boisk na wsi, chyba, że na ugorze dwie bramki zbite z żerdzi. I żeby było jasne - nie przeceniam tego co zrobił rząd Tuska. Podałam tylko pozytywne przykłady, bo od negatywnych (też się zgadzam z nimi) aż się roi.
EURO STUDENT / 2010-11-16 23:47
Boiska były ... Donald je upiększył i oświetlił. Wiem co piszę. Poza tym Dzieciom należało się to jak PSU KOŚĆ ! Ale Donald zapomniał że jak rodzice wydadzą więcej kasy na podatki, inflacja ... to może zabraknąć na nowe trampki do grania.
Oszoomowaty / 89.229.77.* / 2010-11-18 17:19
Może, w mojej kolicy jednak budowane są na terenach gdzie już boiska istnieją (w miastach dużo takich wolnych terenów nie ma - a jeśli sa to developer i lodziarnia nad nimi czuwa)). Poza tym rozmawiałem kiedyś z dyrektorka szkoły w której budują Orlika - pochłonął tak dużo kasy, że przez kilka lat szkoła niczego od państwa spodziewać się nie może. Ponadto po godzinach szkolnych maja być płatne ponoć (plotka ... mam nadzieje, że tnie sprawdzi się)
tesa1959 / 2010-11-17 00:03 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ja też wiem co piszę, gdyż Orliki, o których piszę powstały na nowych terenach i są z prawdziwego zdarzenia boiskami. Mój bratanek przyjeżdża w piątek do domu ze szkoły i biegnie na Orlik. Przedtem nie miał gdzie grać w piłkę, bo to w szkole było - jakie było i jest nadal. W mojej miejscowości jest stadion sportowy i niedawno powstał Orlik, bo dzieci nie miały boiska (na stadionie jest za duże).
EURO STUDENT / 2010-11-17 06:42
20% powstało nowych, 80% to modernizacja. ale nie piszę tego złośliwie.
Orliki są OK ale ten 1% który go popiera to te Orliki?
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy