Forum Polityka, aktualnościKraj

Tusk przed komisją: Mamy sprawę hazardową

Tusk przed komisją: Mamy sprawę hazardową

Money.pl / 2010-02-04 11:12
Komentarze do wiadomości: Tusk przed komisją: Mamy sprawę hazardową.
Wyświetlaj:
Rossi / 91.189.73.* / 2010-02-04 14:37
Spotkanie z szefem CBA w sierpniu zostało sprowadzone przed komisją śledczą do formuły komunikatu od szefa CBA, tuska zarzucił również Kmińskiemu nie chlujstwo.
Ciekawe na czym to niechlujstwo polegało?
Czy chlujstwem było niesporządzenie notatki ze spotkania?
Bankier_7 / 2010-02-04 14:45 / portfel / Punktator

Ciekawe na czym to niechlujstwo polegało?


Z raportu ABW:
ABW ustaliła np., że Biuro nie nadało klauzuli tajności dokumentowi, który zawierał informacje niejawne. Kontrolerzy wskazali również na uchybienia dotyczące obiegu dokumentów. Zdarzało się np. nierejestrowanie dokumentu z klauzulą ściśle tajne.

Ponadto pomieszczenia, które w budynku CBA w Krakowie były oddziałem kancelarii tajnej funkcjonowały bez systemu kontroli dostępu, zapewniającego szczególną kontrolę wejść i wyjść. Podobne zastrzeżenia dotyczyły też strefy bezpieczeństwa w delegaturze w Katowicach.

Inne zastrzeżenie dotyczy tego, że przy zawieraniu umów przez CBA z podmiotami zewnętrznymi, które były związane z dostępem do informacji niejawnych, nie wyznaczano osób odpowiedzialnych za kontrolę przestrzegania przez przedsiębiorcę obowiązku ochrony takich informacji przekazywanych w ramach zlecenia.
Ciekawe na czym to niechlujstwo polegało?
arch / 2010-02-04 15:34 / Tysiącznik na forum
"Maryś moja Maryś Coś Ty za niechluja że przy mojej mamie trzymasz mnie za.... ramię ...
Rossi / 91.189.73.* / 2010-02-04 15:32
Agencja nagrała dziennikarzy w 2008 roku w związku z głośną próbą samobójczą dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego. Rejestrowała też prywatne rozmowy Gmyza i Rymanowskiego z Sumlińskim. Jak się okazuje – niezgodnie z przepisami – nie zniszczyła stenogramów niezwiązanych ze sprawą. Co więcej, zostały odtajnione i udostępnione pełnomocnikowi prawnemu Jacka Mąki, wiceszefa ABW, do wykorzystania w zupełnie innym procesie między nim a „Rz”. Dziś każdy może wystąpić do sądu o wgląd w te dokumenty.

– Z taką sprawą nie spotkaliśmy się nigdy w czasie całej kariery adwokackiej. Ilość przepisów, jakie przy tej okazji złamały ABW oraz prokuratura, jest przerażająca – ocenia Jacek Kondracki, adwokat reprezentujący „Rz”. – Doszło do bezprawnego naruszenia bezwzględnie chronionej prawem tajemnicy dziennikarskiej. To zagrożenie wolności słowa.
GDZIE JEST CHLUJSTWO A GDZIE NIE CHLUJSTWO???!!!.
Tornado F5 / 2010-02-04 13:48 / Bywalec forum
Premierem nie może być idiota !!! Słuszna uwaga. Czy Tusk jest idiotą? Zdecydowana większość odpowie, że nie...W takim razie, jak wytłumaczyć spotkanie premiera z osobami podejrzanymi o udział w aferze hazardowej w dniu 19 sierpnia 2009 – 5 dni po jego spotkaniu z byłym szefem CBA?
jozef1 / 83.10.136.* / 2010-02-04 14:43
Ja bym to tak nazwał ni pies ni wydra coś na kształt świdra, amen
__________________ / 57.86.133.* / 2010-02-04 14:28
puk zapisz się na kurs czytania ze zrozumieniem. 5 dni to nie miesiące. To i tak cud (chyba ten obiecany) że tyle odczekał zanim ostrzegł koleżków. Pewnie wynikało to z zaskoczenia i zdziwienia i tu hipotezy są dwie:
1. Zdziwił się że koledzy robili przekręt a on nie miał w tym swojej doli.
2. Zdziwił się że tak misternie uknuty spisek został odkryty i jego dola przepadła.

ps. logiczne myślenie Tornado F5 nie jest oznaką przynależności do PiS ale jeśli tak sądzisz to jest to komplemant dla PiS..
JanuszPOlikot / 2010-02-04 13:33 / Tysiącznik na forum
"Fakt, że minister Drzewiecki podał się do dymisji, fakt, że ze stanowiska szefa klubu odszedł Chlebowski, świadczy, że było coś takiego, jak sprawa hazardowa."

Acha to nie było afery hazardowej tylko "sprawa".........Widocznie reszta społeczeństwa i dziennikarzy którzy używają terminu afera się mylą!
yuki / 150.254.212.* / 2010-02-04 13:44
Afera to nie sprawa?
Czyli co?
B_7 / 195.35.80.* / 2010-02-04 14:24
daj spokój szkoda czasu,gdyż - "I nikt nas nie przekona..." -
pażyjomuwidim / 211.233.134.* / 2010-02-04 17:41
i to jest niewątpliwie słuszna uwaga, zresztą nie jest głoszona od wczoraj. Konsekwencją owej konstatacji była niewąpliwie głoszona swego czasu potrzeba dorżnięcia nieprzekonywalnej watahy, która jako pomysł wróciła niestety rykoszetem do jej twórców. No cóż człowiek strzela a Pan Bóg kule nosi.
mirek3011 / 2010-02-04 13:24 / Tysiącznik na forum
Wiele gorszących zachowań urzędników sprawia, że nie przeszkadza mi też nazwa afera w odniesieniu do tej sprawy - mówił premier.


Chłopie co ty gadasz. Jak ktoś taki może obejmować POważne stanowiska w blisko 40 milionowym państwie centralnej europy.
Kto ciebie wybrał?

Panowie z portalu money.pl proszę nie blokować możliwości skomentowania nieprzychylnych dla PO. Władza się kiedyś zmieni i co wtedy?
Czy wtedy też będziecie tak "bronili " panów "liberałów -aferałów"
Tak kiedyś nazywano partię do której poprzednio należał Donaldinio
lookers / 81.190.51.* / 2010-02-04 15:41
Na forum TVN 24 ,negatywny post dotyczący 'PO' w ogóle nie ma racji bytu !
Dlatego tutaj jestem , o ile tutejsze forum zachowa obiektywizm.
sceptyk / 2010-02-04 14:21 / Tysiącznik na forum
Model jest sprawdzxony w "Szkle kontaktowym":
Za PiS krytykowali rząd, za PO krytykują, dla równowagi, opozycję.

A głównym celem rządu, wg ciecia Grasia, jest wojna z PiS.
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-02-04 13:21
Całokształt zachowania Thuzka i jego ferajny w kontekście afery hazardowej - w szczególności, nasuwa się takie oto spostrzeżenie:
Ktoś przyszedł do Thuzka i powiedział, afera ma być zamieciona pod dywan, bo inaczej, może się zdarzyć tobie i twojej rodziną wszystko! O wiarygodność się nie bój, głupie myśli Polaczków wyprostujemy za pomocą naszych mediów.
Inaczej musimy przyjąć, że Thuzk i jego ferajna to kupa bezczelnych kretynów, którym bezkarność zapewniają, agentura, media, "autorytety" moralne i ościenni - od zawsze, wrogowie Polski!
B_7 / 195.35.80.* / 2010-02-04 14:21

Ktoś przyszedł do Thuzka i powiedział, afera ma być zamieciona pod dywan, bo inaczej, może się
zdarzyć tobie i twojej rodziną wszystko!

tak właśnie przejawia się choroba psychiczna - wszędzie widzisz jakieś spiski afery i zagrożenie życia - a jak wyłączysz telewizor, radio itp. to zaczynasz słyszec głosy... "..I see dead people.."
Antyubek / 87.205.254.* / 2010-02-04 16:12
Coś za coś. Główni bohaterowie Nocnej zmiany nie po to narazili się na hańbę roztaczając parasol ochronny nad byłą prosowiecką agenturą by teraz w drodze wdzięczności tej wdzięczności nie uzyskać w takiej samej formie.
Jotka1 / 78.31.91.* / 2010-02-04 14:03
Donaldino, Thuzk, Kaczor - to określenia, które z góry sugerują, że autorowi chodzi nie o dyskusję lecz medialne niszczenie nielubianego/opozycyjnego polityka...
arch / 2010-02-04 12:36 / Tysiącznik na forum
"-Pamiętaj – kto zaproponuje spotkanie z Barzinim... Jest zdrajcą. Nie zapomnij. " -Don Vito Corleone
"Zrobili z nas głupców. - Przerwał, a potem powziął decyzję, już nie lękając się ceny.
- Po sprawiedliwość musimy iść na klęczkach do Dona Corleone. "
"Mario Puzo (The Godfather)
dementor / 194.213.1.* / 2010-02-04 12:13
Wierzy 29% czyli dużo mniej niż podawana w sondażach liczba zwolenników platformy i chętnych do głosowanie na Tuska w wyborach prezydenckich
Nie wierzy w wyjaśnienia premiera 60%

To chyba wyjaśnia dlaczego Tusk zrezygnował ze startu w wyborach
Elektorat Platformy Obywatelskiej / 83.238.156.* / 2010-02-04 13:30
Docenił świadomość społeczną. Już mało kto wierzy w sondałże.
Tusk jeszcze powróci do grona kandydatów na prezydenta jak tylko ukręcą łeb aferze hazardowej.
arch / 2010-02-04 12:23 / Tysiącznik na forum
"Prawdziwy mistrz magii potrafi sprawić, że jego publiczność równocześnie śmieje się i płacze ": "Śmierć frajerom "- Mario Puzo
lookers / 81.190.51.* / 2010-02-04 12:06
TVN 24 sporządziła wykaz najczęściej używanych słów przez p. Tuska w czasie dzisiejszych przesłuchań. Sporo tych słów zauważyli , ale jedno przegapili lub nie chcieli zauważyć.
Słowo - 'moje' .
- Mój rząd , moi ministrowie , moi premierzy , moi ludzie , mój gabinet . Wszystko moje...
gmalgosia / 212.244.68.* / 2010-02-04 14:27
Cytat z wypowiedzi Pana Tuska "- Myśleliśmy, co robić, żeby państwo na tym zarabiało, nie branża(...)".
Zasada jest taka: żeby zarobiło państwo najpierw muszą zarabiać firmy, branże, obywatele. To chyba oczywiste.

Wniosek : Państwo to ALFONS .
Andre7 / 2010-02-04 12:34 / Tysiącznik na forum
Fakt sporo tego. Z drugiej strony byłoby śmiesznie gdyby szef rzadu sie od niego dystansował mówiąc oni (rząd, ministrowie, politycy) - w końcu z choinki sie nie urwał.
lookers / 81.190.51.* / 2010-02-04 12:43
Dotychczas wszyscy premierzy najczęściej określali bezosobowo.
Natomiast powyższe , świadczy o wyraźnej obsesji władczości.
Co już wcześniej , ponad 2 lata temu dało się zauważyć przy wyborach na prezydenta na wielkich bilbordach z postacią p. Tuska , z napisem - "Ja prezydentem" .
yuki / 150.254.212.* / 2010-02-04 13:44
Przecież to Kaczyński podpisywał się słowem prezydent jezcze przed wyborami.
arch / 2010-02-04 12:58 / Tysiącznik na forum
Psychiatria okresla to jako Urojenia Wielkościowe - wyrażają przekonanie chorego o jego niezwykłych ponadprzeciętnych możliwościach i znaczeniu .
arch / 2010-02-04 12:20 / Tysiącznik na forum

Wszystko moje...

A pytam się - plastikowy też ?
sceptyk / 2010-02-04 11:12 / Tysiącznik na forum
Premierze,
nie jest problemem afera hazardowa.
Problemem jest, że robi pan wszystko (na czyje zlecenie to już osobna sprawa), żeby zakonserwować chory system tworzenia prawa i sprawowania władzy wdrożony w niechlubnych czasach Millera i Oleksego, a firmowanych przez Kwaśniewskiego.
Co więcej, firmuje pan swoim nazwiskiem ewidentnych chuliganów politycznych, jak niejaki Graś, człowiek służb specjalnych, których jedynym celem bycia u władzy jest WOJNA Z PiSem!!! Tak właśnie Graś powiedział publicznie w radio! Że wojna z PiS jest GŁÓWNYM celem rządu.
PrzeglądIPN / 87.205.254.* / 2010-02-04 16:17
TW Lepolod, TW Znak piastujący najwyższe urzędy państwowe. Jeden minister stanął już przed amerykańskim sądem drugiego amerykański sąd ścigał. itd, itd, itd W związku z programem tanie państwo mamy tutaj w jednym miejscu też i całe archiwum IPN. IPN można więc spokojnie zlikwidować.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy