Forum Polityka, aktualnościKraj

Tusk: Stocznia dostała 600 mln. "S": To kłamstwo!

Tusk: Stocznia dostała 600 mln. "S": To kłamstwo!

Wyświetlaj:
A kaczorek ma motorek / 85.221.175.* / 2009-05-20 20:59
Kłamca Tusk Dyzma musi odejść
nie darmozjadom / 90.129.115.* / 2009-05-20 09:07
Te 600 mln. to chyba dał mnich zwany ojcem dyr. po tym jak sprzedał naiwniakom cegiełki.
Do tego państwo cos nieco dołożyło i tak bujają się za nasze pieniądze i ojciec dyr. i nieudacznicy z ZZ słabujący na głowę, typu v-ce i nie tylko.
historyk / 89.77.25.* / 2009-05-20 09:04
zadziwiające że partia tak bezkrytycznie popierająca Wałęse za to że był rzecznikiem i wykonawcą porozumienia części opozycji z komuną, porozumienia za wszelką cenę teraz lansuje hasła konfrontacji z wszystkimi którzy myślą inaczej, bo czym może być np brak poparcia dla POPiS czy uchylanie się od rozmów ze związkami. Rzecznicy tej linii próbują zamiast rozmowy zagonić związkowców do roboty, ubliżać im od zadymiarzy itp. Szkoda że związkowcy nie ulegają gdyż gdyby ulegli podobnym metodą to do tej pory żylibyśmy w PRL, a Tusk gniłby na 48 godz w areszcie komunistycznego reżimu. Także nie do roboty demagodzy i poplecznicy PO goncie związkowców tylko stańcie do porozumienia jak Polak z Polakiem a jak nie potraficie to zapytajcie najwiekszego działacza zwiazkowego wszechczasów Wałęse jak to sie robi. Boje się że was na to nie stać gdyż PO nie jest partią porozumienia i zgody narodowej tylko partią konfrontacji i dzielenia i nie jest to mim zdaniem sprawa chorej ambicji Tuska tylko głębokich interesów nie tylko politycznych- czas pokaże, . Dobrze że w historii wszystko ma swój początek i koniec.
poak / 83.238.44.* / 2009-05-20 11:11
Pisowski historyku przypomnij sobie kto dążył do konfrontacji i dzielenia narodu i w dalszym ciągu to robi. Kto preparował oskarżenia i prowokacje Teraz jak nie możecie tego robić jako partia rządzaca to robicie to za pomocą pseudo Solidarności oraz ich przewodniczącymi którzy nie chcą stracić swoich intratnych posadek [pensje kilka krotnie wyższe od przeciętnej krajowejNa demonstrację opłacają ludzi nie mający nic wspólnego ze stocznia.Przykładem tego byli pokazywani ludzie czekajacy na premiera przed bramą stoczni większosc w wiku po 60 zwolenników ojca dyrektora,młodych stoczniowców można było policzyc na jednej ręce ..Duży szacunek dla prawdziwych związkowcow z Solidarności którzy walczą o robotnika.i nie bawią sie w politykę.
po / 93.105.86.* / 2009-05-19 21:58
Co niektórym tęskni się za komuną .
krak / 81.219.21.* / 2009-05-19 20:21
A ja bym tak związkowców do roboty zagonił. Czemu oni mogą protestować a potem dostać odprawy do 60tyś. Fajnie ja tyle w rok nie zarabiam. Czemu inne instytucje, nawet te "paskudne banki" zwalniają pracowników i im nie wypłacają takiej kasy a stoczniowcy mogą protestować bo im mało? Pewnie dlatego że kryzys zawdzięczamy bankom i wszystkim którzy sobie do tej pory radzili a stoczniom? No tak im nic nie zawdzięczamy. Niestety tak to jest klasa robotnicza ma pracować a nie protestować, a jeżeli im źle to niech znajdą pracę w innym miejscu. Pamiętajmy nas nikt nie rozpieszcza a jeżeli Rząd się ugnie to my wszyscy za to zapłacimy a oni stoczniowcy i tak będą narzekać.
Pietrek W / 193.111.166.* / 2009-05-19 14:53
Polak zawsze tylko płacze. Ja pracowałem w sklepie ze sprzętem RTV \ AGD i usiałem odejść po zakończeniu umowy na czas określony bez żadnej odprawy. Pytam się CZYM jestem gorszy od stoczniowca czy górnika, dla których rząd przeznacza pieniądze na odprawy. Mam wyjść na ulicę ??? I co, pomoże mi ktoś.... Takich jak ja w Polsce są tysiące....
FirezeuG / 2009-05-19 15:23 / Tysiącznik na forum
Może mógłbyś mieć umowę jeszcze kilka miesięcy gdyby pracodawca z twojej pensji nie musiał im płacić. Ale pomysł z wychodzeniem na ulice jest średni. Jeszcze ktoś cię nazwie związkowcem i tylko będziesz się musiał tłumaczyć.
aspeqt / 79.188.238.* / 2009-05-19 14:36
FOZZ , Laboratorium Frakcjonowania Osocza, itd.... gdzie jest tem szmal ?
JX / 91.193.160.* / 2009-05-19 13:29
Stocznie to tylko końcowy epizod. Nadal obowiązuje "trend wyższego rzędu" w odniesieniu do wyprzedaży naszego majątku narodowego. Tak o tym pisze prof. J.R.Nowak:
"Czy prawdą jest, że w ciągu kilkunastu lat po 1989 roku biedna Polska faktycznie "obdarowała" kraje Unii Europejskiej jednostronnymi korzyściami w sferze gospodarczej?
Zrobiliśmy to na wiele sposobów. Przede wszystkim poprzez oszukańczą "prywatyzację" ze szkodą dla Polski, tj. sprzedaż za bezcen zagranicznym biznesmenom jakże wielu cennych polskich przedsiębiorstw. Nie słuchano ostrzeżeń wybitnych zagranicznych ekonomistów, wypowiadanych już na początku tego tak fatalnego dla Polski procederu. Przypomnę, że jeden z najwybitniejszych ekonomistów amerykańskich John Kenneth Galbraith już w 1991 r. ostrzegał na łamach wrocławskiej "Odry" (nr 2 z 1991 r.) przed wyprzedażą przemysłu w ręce zagraniczne, mówiąc: "Jestem za inwestycjami zagranicznymi. Ale niedawno spotkałem kogoś, kto właśnie wrócił z Polski i kto ma nadzieję, że w ciągu 4-5 lat znaczna część przemysłu polskiego zostanie przejęta przez Niemców i Amerykanów. Uważam to za nadzwyczaj głupie. Polski przemysł musi być własnością Polaków i być zarządzany przez Polaków". Galbraith krytycznie oceniał również naiwną wiarę w Polsce w różnych, masowo odwiedzających nasz kraj, doradców z Zachodu, twierdząc, że "tacy doradcy potrafiliby doprowadzić do bankructwa nawet Stany Zjednoczone". Podobne ostrzeżenia przed wyprzedażą przedsiębiorstw polskich w ręce zagraniczne wypowiadał laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii prof. Milton Friedman w wywiadzie dla miesięcznika "Res Publica" (nr 10 z 1990 r.). Friedman powiedział tam m.in.:
"Kolejna sprawa dotyczy wysuwanych często sugestii, aby sprzedać przedsiębiorstwa cudzoziemcom. Ponieważ nie wydaje się, by rząd polski sprzedać mógł Polakom Stocznię Gdańską, huty i inne wielkie przedsiębiorstwa po realnych cenach, ludzie powiadają, żeby sprzedać je cudzoziemcom. Uważam, że byłby to błąd. Po pierwsze, moglibyście je sprzedać tylko po bardzo niskich cenach, niemal za nic. Kto by na tym skorzystał? Głównie cudzoziemcy, nie Polacy. Po drugie, sytuacja, w której duża część podstawowych środków produkcji danego kraju znajduje się w rękach cudzoziemców, jest na dłuższą metę politycznie nie do zaakceptowania.
Pamiętajcie jedno: cudzoziemcy nie będą inwestować w Polsce po to, by pomóc Polsce, lecz po to, by pomóc sobie. Cudzoziemcy powinni mieć pełną swobodę inwestowania w Polsce, ale tylko wtedy, gdy będzie to w interesie Polski (...)".
krak / 81.219.21.* / 2009-05-19 20:12
jasne małe ciasne ale własne. Nie wiem czemu ale takie populistyczne gadki rodem z Samoobrony wywołują u mnie agresję.
Tyle piszesz o tym że to My POLACY powinniśmy to wszystko mieć i tym wszystkim gospodarować:) a to niby czemu? Bo mamy talent i wrodzone zdolności managerskie. Człowieku zobacz na świecie liczy się pieniądz i armia - my nie mamy ani tego ani tego. Tak więc lepiej pozwolić bogatym obcokrajowcom inwestować u nas i sprowadzać technologię niż czekać aż wszystko rdza chwyci!!!! Przypominam lata 90te a szczególnie ich początek to okres w którym nie było systemu administracyjnego Polski i gdyby nie kapitał zagraniczny i ich wsparcie to mogłoby być różnie. Ja tam pracuję w firmie zagranicznej i jest mi z tym dobrze.
nie dźwiedź / 62.111.137.* / 2009-05-20 07:42

jasne małe ciasne ale własne. Nie wiem czemu ale takie populistyczne gadki rodem z Samoobrony
wywołują u mnie agresję.

Pytanie retoryczne, ale skorro to forum to pozwól, że Ci kraku odpowiem.
Przyzwycziłeś się do swej doli. Pogodziłeś z tym, że pracujesz dla obcego kapitału. Komuniści wpajali Ci, że patryjotyzm be... a internacjonalizm tak. Każde zaburzenie Twego błogostanu będzie u Ciebie wywoływać agresję. Pomyśl, że wolność polega też i na tym, aby mieć szacunek dla poglądów innych współobywateli.
Miłego dnia i uważej, aby interesy Twego pracodawcy w Polsce się czasem nie skończyły bo i wsparcie spod twych nóg ucieknie.
Pilsener / 2009-05-19 14:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Polski przemysł musi być własnością Polaków i być zarządzany przez Polaków" - bo wtedy najszybciej ulegnie on degradacji i będzie można go kupić za grosze. Tak samo należy się wystrzegać polskich banków - dziwnym trafem Bagsik, Gąsiorowski czy Grobelny to byli polacy. Tak, wygońmy zagraniczny kapitał i zróbmy z polski drugie Zimbabwe.
JX / 91.193.160.* / 2009-05-19 15:05
Pilsener, piszesz głupstwa, bądź świadomie okłamujesz czytelników! Poczytaj polonica.net
Oni tylko mówili po polsku!
"W nocy z 31 lipca na 1 sierpnia 1991 roku, dwie godziny przed zamknięciem dla nich granic kraju, obaj
właściciele Art-B [Bagsik i Gąsiorowski] wyjechali do Izraela. Tam szybko uzyskali obywatelstwo, co uchroniło ich przed wysłanym za nimi międzynarodowym listem gończym, ponieważ Izrael zawsze odmawia deportacji własnych obywateli do innych krajów. Bagsik i Gąsiorowski zakupili w Izraelu akcje koncernu naftowego PAZ za kilkadziesiąt milionów dolarów. W roku 1994 roku Bagsik podczas pobytu w
Szwajcarii, gdzie nie chroniła go jurysdykcja państwa Izrael, został zatrzymany i osadzony w areszcie".
jokohama / 79.188.238.* / 2009-05-19 14:32
państwo , które nie ma nic swojego nazywane jest KOLONIĄ.

pilsner dotarło ?
Pilsener / 2009-05-19 21:11 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Poczytaj sobie definicję państwa - państwo to organizacja a bogate państwo to bogaci obywatele, a nie partyjna (czy tam państwowa, żadna różnica) własność środków produkcji dóbr czy usług.
Floyd / 2009-05-19 16:28 / Tysiącznik na forum
Do mnie nie dotarło.To prawie jak za komuny: Wszystko było NASZE i co z tego?
ZachodnioeuropejskiGUS / 77.253.80.* / 2009-05-19 18:11
Jeżeli nie odróżniasz b.republiki ZSRR jaką wtedy byliśmy od wolnej Polski to przykre i należy tylko współczuć. Skoro tamten system wegetował tyle lat to mieliśmy nadzwyczajnych managerów. Nigdzie indziej system gospodarki komunistycznej nie utrzymywał się na takim poziome jak nasz.
Floyd / 2009-05-19 18:39 / Tysiącznik na forum
Dobry żart. W wolnej Polsce też można być niewolnikiem, a przynajmniej się nim czuć, ale tego to już chyba ty nie zrozumiesz. Dla mnie Polska to po prostu mieszkańcy tego kraju, a nie jakiś wyimaginowany twór istniejący dla dobrego samopoczucia nielicznej grupy fanatyków:)
mirek3011 / 2009-05-19 14:17 / Tysiącznik na forum

dziwnym trafem Bagsik, Gąsiorowski

O ile wiadomo to ci panowie mieli obywatelstwo-izraelsko-niemiecko-polskie.
JanuszPOlikot / 2009-05-19 13:25 / Tysiącznik na forum
Platforma na platformy wiertnicza a Donek do malowania okrętów........
Do DARMOZJADOW / 89.74.54.* / 2009-05-19 12:55
Jesli Stocznia nie placila podatkow,to jest to tez POMOC PANSTWA. Dlaczego zwiazkowcy nie powiedza jaki jest koszt ich utrzymywania przez zaklad pracy.
jokohama / 79.188.238.* / 2009-05-19 14:35
stadionik dla Waltera za 450 milionów złotych z 12 000 m2 powierzchni pod wynajem.

Na którym stadionie po Euro będa imprezy jak myślisz, u Waltera, czy na Narodowym ?
Ja już wiem. Utrzymanie Stadionu Narodowego z budżetu, a Walter będzie hulał z imprezami na "swoim".
JX / 91.193.160.* / 2009-05-19 13:45
Do IP: 89.74.54: obrażasz ciężko pracujących ludzi, sam wychodząc przy tym na idiotę, który, jak pisał poeta: "Takie widzi świata koło, jakie tępemi zakreśla oczy".
Gdyby rząd dbał o pracujących ludzi i nie likwidował miejsc pracy, to związkowcy byliby niepotrzebni. Póki co, to związkowcy wywiązują się ze swego zadania. Trudno byłoby natomiast bronić takie twierdzenie w odniesieniu do rządu.
Pilsener / 2009-05-19 14:13 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Gdyby rząd dbał o pracujących ludzi" ...toby ich nie zmuszał do pracowania na stoczniowców i ich przywileje. Tak, rząd niech wszystkich zatrudni i cofnijmy się do PRL'u, za którym polacy tak nostalgicznie tęsknią (sądząc po wypowiedziach na forum i wynikach wyborów).

Zwolennika demokracji i kapitalizmu prędzej spotkasz w UK, USA, Niemczech czy nawet Grecji lub Włoszech niż w polsce.
Git / 212.76.37.* / 2009-05-19 19:36
Pilsener to jakaś antypolska bladź, co widać na poziomie najniższym - pisania narodowości innych wielką, polskiej zaś - małą literą. To mówi wszystko o takim badziewiaku.
Pilsener / 2009-05-19 21:08 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A jak mam nie być antypolski, jak polacy mnie oszukują, okradają, wyzywają, mało płacą a polska to kraj biedny i zaściankowy? Mało masz ludzi, którzy na zawsze stąd wyjechali i udają, że nie umieją po polsku? Spytaj się pierwszej lepszej kelnerki w barze, jak udają "wielkich cudzoziemców", ale łatwo ich poznać, bo dają polskie napiwki. Popatrz na historię tego kraju - jedna wielka bieda i nieudolność, dlaczego mam nie myśleć o przyszłości i być zwolennikiem niepodległej polski? Mam popierać polskie rządy w tym kraju, które oznaczają dla mnie i mojej rodziny biedę i wegetację lub kopa w d.. na emigracji? Chyba logiczne, że wolę np. Niemieckie? Dbam o swoją rodzinę, zatem jestem antypolski - potępisz mnie za to?
Pilsener / 2009-05-19 21:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zapomniałem dodać, że oczywiście polacy i tak wszyscy zwalą na układ, komunę, ZSSR, obce mocarstwa i nie dostrzegą swojego nieudacznictwa - wszyscy przeciwko polakom. A może to polak jest przeciwnikiem wszystkich, nawet innych polaków?
jokohama / 79.188.238.* / 2009-05-19 14:41
niech zrobi reformę finansów publicznych i administracji,
w Polsce pracuje 300.000 osób w administracji publicznej, 130.000 w administracji rządowej, 167.000 w administracji samorządowej,
Razem 597 000 urzędoli, jeden urzędol na 64 obywateli, wliczajac do tej liczby i noworodki.
Tu niech pokaże tusk swoje muskuły !

jeden urzędol na 64 obywateli
Idak / 94.158.235.* / 2009-05-19 13:28
Jeżeli nie znasz tematu to się nie wychylaj. Niektóre prywatne firmy nigdy nie płacą podatku od zysków, gdyż ciągle wykazują straty. Natomiast podatki płacą stoczniowcy jako pracownicy: podatek dochodowy, składki na ubezpieczenie społeczne, VAT w produktach, które kupują. Jeżeli nie zarabiają to mają figę i Skarb Państwa też nic nie ma, a płaci bezrobotne. Także stocznia płaci podatki posrednie jak podatek gruntowy i VAT od produktu. i zużywa materiały, w których są zawarte też podatki innych producentów.
Naucz się ekonomii! Ineksie "Do Darmozjadów"
Zdzich / 2009-05-19 19:07 / Bywalec forum
Idak – „ekonomista” piszesz „Niektóre prywatne firmy nigdy nie płacą podatku od zysków, gdyż ciągle wykazują straty. Natomiast podatki płacą stoczniowcy jako pracownicy: podatek dochodowy, składki na ubezpieczenie społeczne, VAT w produktach, które kupują.” Prywatne firmy nie płacą podatków od zysku, ponieważ wypracowany zysk inwestują w swe przedsiębiorstwa. A na marginesie w tych przedsiębiorstwach, małych firmach też pracują ludzie, którzy otrzymują wynagrodzenie i płacą podatki tak samo jak stoczniowcy od wynagrodzenia, choć mam obiekcje co do płacenia tych podatków przez stocznie, gdyż to stocznie są płatnikiem podatku od pracowników a stocznia nie płaci podatków, ZUS-u i jak piszesz podatków pośrednich (gruntowych). Rząd musiał im umorzyć. A to są nie małe kwoty. Prywatna firma nie może na to pozwolić, aby nie płacić podatków bo US szybko wytropi i upomni się o swoje. Choć są firmy, które nie płacą jak piszesz podatków, ZUS-u, wynagrodzeń. Ale jest to margines. Takie firmy to bankruty, których właściciele nie mają nic do oddania dla rządu. I to jest odrębna refleksja dlaczego nie mają nic.
Pilsener / 2009-05-19 14:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Sam się naucz - skąd weźmiesz pieniądze na zatrudnianie stoczniowców? W tej chwili każdy polak pracujący w sektorze prywatnym utrzymuje średnio jednego w sektorze publicznym, dlatego jest i była w polsce bieda. Kiedyś wszystko było państwowe i była jeszcze większa bieda. Jeden stoczniowiec kosztuje podatników średnio 3.500 na miesiąc - policz sobie i sprawdź. Jak chcesz dopłacać do statków zagranicznych armatorów którzy nimi tutaj wwożą chiński szajs to sam płać, ale od moich pieniędzy WARA.
mirek3011 / 2009-05-19 13:00 / Tysiącznik na forum
A czy posłowie płacą podatki ?
ornamentty / 79.188.238.* / 2009-05-19 14:42
czy premier opłacał abonament RTV przez ostatnie 5 lat ?
czy Tv i radia w siedzibach PO sa opłacane abonamenty ?
Zdzich / 2009-05-19 19:10 / Bywalec forum
Jeśli chodzi o abonament RTV, to trzeba by było sprawdzić nie tylko w PO ale też w innych partiach i placówkach rządowych, samorządowych. Podejrzewam, że większość tych instytucji nie płaci.
wczoraj / 2009-05-19 12:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zasadnicze pytanie komu jest stocznie potrzebna najbardziej?
państwu? nie bo dlaczego każdy podatnik ma dopłacać do symbolu
pracownikom? pewnie tym z większym stażem bo trudno dla nich z pracą, ale dla młodych to życiowa szansa na lepsze zajęcie
związkowcom? tak to najlepsze poletko dla robienie kariery i zarabiania kupy kasy

rozwiązanie problemu tak jak w przypadku kopalń: dać za friko majątek stoczni pracownikom niech sobie sami żądzą a od pieniędzy podatników fuck off
żbik / 194.181.195.* / 2009-05-20 11:37
A gdzie kopalnie są samorządne? - przecież są skupione w holdingi i żadna z nich nie jest samodzielnym przedsiębiorstwem! Ludzie czytajcie trochę i słuchajcie! Dzisiejsze Państwo niszczy wszystko w imię walki z komunizmem! Tylko szkoda, że majątek wypracowany przez tych wstrętnych komunistów jakoś im nie śmierdzi. Teraz tyle się mówi o zakładach energetycznych od zależności od obcego kapitału, a nikt nie pomyślał o tym sprzedając je Niemcom i innym obcym spółkom. Nawet Pan Prezydent wtedy Warszawy nie wiedział, że STOEN to już nie STOEN tylko RWE niemieckie! Sprzedaliśmy browary, cukrownie, cementownie, huty, wydawnictwa prasowe i książkowe, obiekty sportowe i sportowców, stocznie i co tylko można było zgodnie z prawem i z naruszeniem prawa jak nie można było w danym momencie tego prawa zmienić lub nagiąć z przyzwoleniem takich instytucji jak Trybunał Konstytucyjny, Trybunały Stanu, Sejm, Senat i kolejne rządy ze wszech miar chrześcijańskie i demokratyczne. Teraz po nastaniu nowych przepisów o nabywaniu ziemi i nieruchomości - nasze władze zaczną je sprzedawać, przekazywać i co tam jeszcze będzie możliwe. Z dawnych aparatczyków i "dawnej władzy przeżywającej swoje dramaty" jak to ujął Oleksy - mamy teraz: ziemian, menagerów itp. Nawet "dziad" Piskorski dzięki polityce i kadencji we władzach Warszawy i słynnej budowie "naszego polskiego warszawskiego" peryferingu jest dziś obszarnikiem ziemskim akurat "dzięki Bogu" przy Zakładzie Karnym skąd czerpie bardzo tanią siłę roboczą i daje tym odrażającym przestępcom p r a c ę, której dziś jak na lekarstwo! I tak jest ze wszystkim odpowiedzialność za czyny gnie w przestrzeni wirtualnej, przestępcy po kilkuletniej ciszy wokół ich osoby pojawiają się w glorii chwały dokonań dla Ojczyzny! I nikt już nie pamięta - czy on był oskarżony czy jego oskarżali a majątek PRL się kurczy i kurczy jak lodowce na naszej Ukochanej Planecie Ziemi!, o którą też przecież walczą wszystkie narody Świata i podobno w zwartych szeregach bo to Dobro Wszystkich Ludzi bez względu na rasę, kolor skóry, wyznawaną religię! Wszyscy kłamią w imię jedynego wyznawanego Boga - pieniądza i bogactwa i nikogo nic nie obchodzi, że reszta społeczeństwa żyje poniżej wszelkich norm. Ja, kolega, żona, była żona, kochanka i jej dzieci i moje dzieci i dzieci kolegi i koleżanki - żyją dobrze - ja im, oni mnie itd. i świat kręci się cały czas wokół jednej niewielkiej grupy ludzi, bez względu na to czy są mądrzy czy głupi ale są nasi a naszym trzeba pomagać! Najlepiej to widać po tzw. stopkach redakcyjnych, po radach programowych szkół wyższych, fundacji, sądów, pracowników tzw. administracyjnych, mimo transformacji, wszędzie ci sami ludzie te same nazwiska - tak jak w wypadku Waltz to nawet od przedwojny! Tradycja przestępcza nie ginie w Narodzie i to się liczy i powinno się liczyć - zawsze ci sami!!!
lplp / 83.12.23.* / 2009-05-19 14:07
całkiem słusznie napisane
mirek3011 / 2009-05-19 12:46 / Tysiącznik na forum
Ja jako mieszkaniec śląska jestem za pełną autonomią tego regionu.
Pilsener / 2009-05-19 14:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A ja jako mieszkaniec Warmii i Mazur za przyłączeniem tego regioniu do Niemiec i zrzucenia polskiego jarzma, nieudolności, złodziejstwa, biedy i bezrobocia.
Git / 212.76.37.* / 2009-05-19 20:28
No i git, niemieckie stocznie chcesz chronić, polskich - nie. Zakamuflowany szwabie.
JX / 91.193.160.* / 2009-05-19 15:23
Pilsener, wreszcie wyjaśniłeś, kim jesteś. Nikczemnym ludzikiem, opluwającym i nienawidzącym naród, wśród którego żyjesz. Dlaczego nie wyjedziesz i nie uwolnisz się od tego "jarzma"?
mirek3011 / 2009-05-19 14:24 / Tysiącznik na forum
No widzisz jak u nas w Hindenburgu(Zabrze) kibice nauczyli piłkarzy....... tą samą terapię proponuję rządowi.
FirezeuG / 2009-05-19 11:51 / Tysiącznik na forum
Cała ta wczorajsza gadanina to jakaś kompletna pomyłka.
Premier siedział w hali z dwoma gościami mającymi normalnie strach w oczach, a jak się im tematy skończyły to rozgadali się na temat form protestów i działań policji.
Normalnie nie mieli już oczym gadać. Niestety w tym temacie klapa.
Nie lepiej było po drugiej stronie. Panowie związkowcy zrobili sobie grila (tylko o zakąskach zapomnieli) i spotkali się na wolnym powietrzu. Najśmieszniejszym punktem programu były odwiedziny ks Jankowskiego. Jak ktoś może to niech mi wytłumaczy po jakiego grzyba on się tam pojawił, lub co mógłby powiedzieć podczas ewentualnej "debaty". Faktycznie pod bramą zebrały się same dziadki (jeśli ktoś się obrazi to przepraszam z góry) i siedziały z oczami wlepionymi w telewizor który TVN im podstawił. Normalnie rzenada po każdej ze stron.

Powiem że maxymalny ubaw związkowcy zafundowali mojej kobiecie pokazując "tajną kartkę" z wyliczeniami NIKu. Na codzień pracuje ona w firmie audytowej (widuje różne raporty tej instytucji) więc stwierdziła że nawet raport z prywatyzacji kiosku ruchu miałby przynajmniej 2 str wyliczeń. Więc takie jest też moje zdanie co do autentyczności takich rozpisek. Nie wiem czy mają długu 750 mln czy 30 mln. Zapewne prawda leży jak zawsze pośrodku, czyli około 360 mln, więc ja będę trzymał się takiej wersji.

Brakowało mi natomiast jednego zdania, dokładnie odpowiedzi premiera.
Ten człowiek ze związku techników zapytał jaka będzie pomoc w przypadku zwolnień?

Po minie i oczach można było mniejwięcej tak to odczytać:
A co mnie to interesuje? Jesteście przecież pod prywatnym właścicielem więc z nim gadajcie. Ja osobiście mam to w głębokim poważaniu (podobnie jak część podatników). Więc Panowie jak macie problem to sobie go załatwcie i odpier....e się od Państwa w tej kwesti.

Przyznam szczerze że taka odpowiedź zjednała by mu przychylność z mojej strony bo przynajmniej byłby całkowicie szczery, a te jelenie na bramie miały by teraz niezły bigos do zjedzenia, ale przynajmniej zgodny z tym oco podobno walczyli.
jokohama / 79.188.238.* / 2009-05-19 11:28
zdelegalizować Platformę Obywatelską za okłamywanie narodu, natychmiast !
LaVega / 2009-05-19 12:05 / portfel / Bywalec forum
Gdyby partie polityczne delegalizowac za kłamstaw to nie byłoby żadnej...niestety/na szczęście...
jokohama / 79.188.238.* / 2009-05-19 11:17
ale jest precyzyjny 600 - 700 milionów. Od razu widać, że to lipa !
chodziło tylko aby ja za grosze przehandlować. Tak jak to robił lewandowski w latach 90-tych.

Juz nie moge na niego patrzeć.
Amrykanin / 83.10.13.* / 2009-05-19 11:35
Dla kazdego jest to jasne ze nie dostali takich dotacji. Chodzilo o podanie do UE takiej sumy zeby mozna bylo oglosic bankructwo Stoczni i to wszystkich. Inny przekret to to ze Pan Premier sam go wydal a cala brac na forum tego nie dostrzegla. Powiedzial ze objechalem UE, co pod tym pojeciem objechalem sie kryje od zaraz Wam podpowiem. Ano Stocznie zostaly sprzdane Bog wie komu, bo to niwazne,. Wazne jest ze pierwsze zamowienia dostana na budowe plywajacych skraplaczy gazu a kupcem beda Polacy po cenach podwojnych gdyby je wyprodukowac na. w Korea. Tym samym objechalem UE, znaczy objechalem polskiego podatnika. UE bedzie zmuszona akceptowac ten system produkcji, Kupiec Stoczni bedzie robil kase na polskim podatniku i kolo sie zamknie. Kto bedzie partycypowal w zyskach za zawyzona wartosc Skraplaczy do gazu, tego nikt wam nie powie. Ale zeby objechac UE w ten smieszny i naiwny sposob to Wam powiedziano. Bedziecie produkowac plywajace skraplacze gazu, bedziecie podwojnie za nie placic, no i Stocznie sa uratowane. Czego jeszcze chcecie, przeciez sprawa jest zalatwiona. Spojrzcie na nazwe Spolki kupujacej. Miedzynarodowa grupa powiernicza na antylach holenderskich. Co to oznacza, ano powinnscie tez wiedziec, jesli nie to wam podpowiem. Uwierzysz mi to ja Tobie. Jak to dziala, po prostu, sprzedam i Zaklad za drobne, i dam w dodatku zamowienia, a Ty dasz´mi to co sie nalezy. Tylko pod warunkiem ze bedzie zaufany posrednik, typu TRUST INTERNATIONAL, i co Wy na to?
FirezeuG / 2009-05-19 12:06 / Tysiącznik na forum

Wazne jest ze pierwsze
zamowienia dostana na budowe plywajacych skraplaczy gazu a kupcem beda Polacy po
cenach podwojnych gdyby je wyprodukowac na. w Korea.

właśnie dlatego produkcja statków w naszym kraju się nie opłaca więc stocznie z racji braku możliwości uzyskania płynności finansowej powinny zostać zamknięte.
Sam to napisałeś.
Amrykanin / 83.10.29.* / 2009-05-19 14:11
Nie w tym rzecz, jedynie to zamowienie bez jakichkolwiek prywatyzacji od reki przekazac stoczniom. Przeciez w koncu musimy te plawajace skraplacze kupic, lub jesli nie to placic za transport. Bez posrednikow bylyby stocznie w ruchu, a kiedys wyspecjalizwal by sie na producentow takich jednostek.
axxel / 83.143.213.* / 2009-05-19 12:54

właśnie dlatego produkcja statków w naszym kraju się nie opłaca więc stocznie z racji braku
możliwości uzyskania płynności finansowej powinny zostać zamknięte.
Sam to napisałeś.

faktycznie tak napisał, napisał terz ze podwójna cena będzie teraz, po "naprawie" czyli po likwidacji i odsprzedarzy nowemu nabywcy.
Nowy nabywca stoczni (producent) zarząda podwójnej ceny, i Polske będzie stac na to, chociaz nie było jej (polski) stac na wczesniejsza cene o 50% mniejszą :).
Ktos kiedys napisał .. a kto chce kupowac ten polski złom?
No tak chemikaliowce, gazowce, kontenerowce to złom, tak własnie działa propaganda serwojąca kłamstwa i półprawdy. Stocznie polskie były po prostu zbyt silna konkurencja dla stoczni niemieckich, ich jedynym słabym punktem było słabe zarządzanie, natomiast ich wyroby (statki) na wysokim swiatowym poziomie.
I to jest cześc tajemnicy likwidacji stoczni w Polsce.
proponuje przyjrzeci się co rząd niemiecki zrobił dla swoich stoczni, w jakiej wysokości sa zadłuzone, jaka pomoc już otrzymały, jakie pakiety jeszcze otrzymaja i jakie gwarancje rządowe .. i jaki do tego jest stosunek KE, tej samej która za wielokrotnie mniejsza pomoc , tak szybko zdecydowała o likwidacji stoczni w polsce ( oczywiscie zadecydowała posrednio, bo czymze innym była decyzja o koniecznoci zwrotu przez stocznie pakietu pomocowego? nawiasem mówiac wiekośc tego pakietu do dzis nie jest rozliczona i tak naprawde nie wiadomo jakiej był wysokości)
FirezeuG / 2009-05-19 14:55 / Tysiącznik na forum
Ja się nie mieszam do jakości produkcji. Wiadomo że Polacy jak już chcą to potrafią coś naprawdę dobrego jakościowo wykonać (np niegdysiejszy Tonsil). Przyznasz natomiast że koszt produkcji w Chinach jest niższy niż w Polsce. Dlatego uważam że stocznie w Polsce nie mają racji bytu. Nie interesuje mnie (może powinno) ile jaki kraj dopłaca do swojego przemysłu (przykład Niemiec jest conajmniej średni bo akurat tam to obywatele landów południowych np Bawarii już zapowiadają że rządzący dostaną od nich za to czerwoną kartkę w wyborach) dowolnej maści. Twierdzę natomiast że skoro to taki świetny biznes to inwestor nawet jak odda te maksymalne 750 mln i tak wyjdzie na swoje tylko dopiero za jakiś czas. Natomiast jeśli to nie jest taka dojna krowa i nikogo nie jest stać na zwrot tego co pożyczył to oznacza to że będę musiał do tego dopłacać w ramach jakieś specustawy. Niestety na takie rozwiązanie ja osobiście się nie zgadzam. Proponuję więc wykonać jedyne co można w takiej sytuacji zrobić czyli sprzedać i niech ktoś inny się tym bawi.
Bjustolog / 90.129.87.* / 2009-05-19 11:06
Ogólnie: ludzie, przecież to takie proste, ten ryży kapitan /niestety zrobił się zawzięty/ z Podwórkowej Organizacji i cała ta ekipa "cudotwórców" cieszą się jak dzieci czytając takie komentarze, osiągają to co chcą czyli skutecznie podpuszczają i dzielą poglądowo naród, przecież skłóconym, podzielonym społeczeństwem łatwiej rządzić, manipulować, jakby co to mniej ruszy na barykady a i pozostali, zaślepieni /lub czysto przekorni/ będą nadstawiać za nich klaty, to jest czysta socjotechnika.
Ruskie np. wręcz rozdawali /tanio, przyzwolenie na pędzenie, etc./ na prawo i lewo gorzałę bo wszak pijanym narodem znacznie piękniej dyrygować, rzucając mu od czasu do czasu jakieś ochłapy, też propagandowe.
Najbardziej żałosne w naszym wesołym kraju jest zacietrzewienie tych, co aby dokopać opozycji /teraz PIS/ to chętnie podpisaliby upadek wszystkiego, kopalń, hut, stoczni i wysłaliby pracowników na zasiłek, aby tylko bronić marnych poczynań wodzusia rudego piłkarza dyzmy i jego pozostałych z drużyny nierobów, nie biorąc pod uwagę tego, że za chwilę to się zemści na gospodarce.
A już w ogóle najpiękniejsze jest to, że gdyby do rządu doszli, wrócili komuchy i robiliby dokładnie identycznie jak PO to ci szczekacze aktualnie "zafascynowani" PO /wiadomo - na złość PIS/ natychmiast kąsaliby np. SLD /czytaj LSD/ - to jest dopiero nieuleczalna schizofrenia!! ale tak już niektórzy /niestety jest ich sporo/ ma już od lat. Niestety sporo ludzi jest tak przewidywalnych, a podobno tylko krowa nie zmienia poglądów.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy