Forum Polityka, aktualnościKraj

Tusk: Ważne, żeby wygrać wybory

Tusk: Ważne, żeby wygrać wybory

Money.pl / 2011-04-18 16:39
Komentarze do wiadomości: Tusk: Ważne, żeby wygrać wybory.
Wyświetlaj:
mś / 85.89.162.* / 2011-04-21 20:36
Tak, koniecznie, aby oskubać marny naród do reszty. Ale to tylko marzenia ludzi, którzy oprócz grania na parkiecie środków publicznych nie nadają się do normalnej pracy, Za wynagrodzenie minimalne i na umowę zlecenia.
Proponuję przeprowadzić propagandę poza granicami Polski , najlepiej na Syberii i ściągnąć ich do nas, Dać im obywatelstwo polskie i ich zameldować u siebie, wśród kolegów partyjnych oraz znajomych. Być może nic nowego nie wniosę, ale kto nie ryzykuje nie siedzi w kozie.
(@) / 89.79.218.* / 2011-04-18 22:58
Z a p o m n i j .......................
arch / 2011-04-19 13:34 / Tysiącznik na forum
....nieujawnienie ekspertyz o konstytucyjności reformy OFE jest skandalem.

-to jest etyka kolesiów. Jeżeli swoi coś robią, to nie możemy tego krytykować, bo
JanuszPOlikot / 2011-04-18 22:34 / Tysiącznik na forum
Ciekawe, ze nawet były protektor gdańskich liberałów: J.K. Bieleckiego i D. Tuska - Bronisław Geremek, uważał ich za "chłoptasi, którym gdzieś tam przy Wałęsie nogi urosły, i że powinni nadal taplać się w gdańskim bajorku, a nie brać do poważnej polityki". Tak to przynajmniej wspomina w swej książce Jan M.Rokita (por. "Alfabet Rokity", Kraków 2004). Dziś, gdy media uparcie próbują kreować mit stanowczego i
zapracowanego Tuska, dziwnie zapomina się, ze przez wiele lat uchodził on za typ lenia i sybaryty. Sam zresztą wcale kiedyś nie ukrywał tego typu skłonności u siebie. W wywiadzie udzielonym w 1991 r. mówił: "Bardzo cenie sobie luz. (...) Tak w ogóle to lubię poleniuchować, nie mam manii prześladowczej, że ciągle muszę coś robić. Na przykład lubię leżeć w łóżku i patrzeć bezmyślnie w sufit" (podkr. - J.R.N.) (cyt. za: R.Kalukin op. cit.). Jeszcze w styczniu 1997 r. Tusk szczerze wyznał w wywiadzie dla "Głosu Wybrzeża", pytany, z jakiego powodu najczęściej gryzie go sumienie, odpowiedział: "Z powodu lenistwa". Mówił to ten sam człowiek, który w jednym z wywiadów ostro pomstował na polską "próżniaczą klasę polityczną”

W młodości Donald Tusk związał się z gdańską opozycją i szybko zafascynował się liberalizmem. W latach 80. pracował w Spółdzielni Pracy Robót, która w najlepszym dla niej okresie zatrudniała setkę pracowników: działaczy Ruchu Młodej Polski, liberałów i ludzi z "Solidarności". Jego kolega Mirosław Rybicki, wówczas członek Ruchu Młodej Polski, opisywał: "Gdy pracowaliśmy w spółdzielni, piło się sporo. Donald tez za kołnierz nie wylewał. Przeciwnie. Pamiętam, ze kiedyś razem się zastanawialiśmy, czy przypadkiem nie przesadzamy. Myślę, ze byliśmy gdzieś na granicy, od której zaczynają się problemy z alkoholem" (por. I.Ryciak, D. Wilczak, "Te sprzeczności", "Newsweek" z 30 października 2005
JanuszPOlikot / 2011-04-18 22:31 / Tysiącznik na forum
Donald Tusk, który nie ukrywał absolutnej pogardy dla możliwości
polskiego przemysłu, dając do zrozumienia, ze cały nasz przemysł jest jakoby tylko kupą bezwartościowego złomu. W wystąpieniu na spotkaniu z wyborcami w Starachowicach w sierpniu 1993 roku Tusk deklarował:
'Mogę stanąć nago na głowie na szczycie Pałacu Kultury i powtarzać, że prywatyzacja już przyniosła Polsce biliony złotych, że polskie przedsiębiorstwa są mało albo nic nie warte i dlatego są tanio sprzedawane' (podkr.- J.R.N.) (por. Z. Nowak, "Tusk nagi", "Gazeta Wyborcza", z 14-15 sierpnia 1993 r.).
Można by długo wyliczać przykłady najnowocześniejszych polskich zakładów, sprzedanych w ręce zachodnich przedsiębiorców za bezcen, po cenie kilkakrotnie niższej od ich rzeczywistej wartości. Największą i najnowocześniejszą celulozownię i papiernię w Kwidzynie sprzedano zaledwie za 120 mln dolarów, choć warta była 600 mln dolarów. Dość przypomnieć, jak pysznił się swym kwidzyńskim zakupem amerykański dyrektor C. Cato Ealy, mówiąc w wywiadzie dla "Journal of Business Strategy" (marzec - kwiecień 1993):
"Wierzymy, ze zarobimy bardzo atrakcyjny dochód z tej inwestycji. (...) Polski rząd wydał prawdopodobnie trzy do czterech razy tyle na zbudowanie tej fabryki i dzisiaj byłaby ona w zasadzie nie do kupienia nawet za zbliżoną cenę nigdzie indziej w świecie". Nigdzie indziej w świecie, poza Polska, dzięki "wielkoduszności"
liberałów gospodarczych takich jak Janusz Lewandowski czy Donald Tusk!
Sam Tusk nigdy się nie wytłumaczył z nagłośnionego choćby w Starachowicach w 1993 r. Publicznego dorabiania ideologii dla grabieżczych wyprzedaży, niszczących majątek Rzeczypospolitej, majątek nas wszystkich!
JanuszPOlikot / 2011-04-18 22:35 / Tysiącznik na forum
Ciekawe, ze były lider PO Jan M. Rokita zapytywany przez rozmówców (M. Karnowskiego i P. Zarembe),skąd wywodzi się stereotyp Donalda Tuska jako "nieco leniwego birbanta", odpowiedział: "Ten stereotyp wywodzi się z radosnej, nieco ludycznej atmosfery dawnego Kongresu Liberalno-Demokratycznego. Sam
Tusk wzmocnił go cokolwiek nieostrożnymi wywiadami, w których mówił na przykład o tym, ze ’kupuje drogie garnitury". Rokita tłumaczył zarzuty leniuchowania, padające pod adresem Donalda Tuska nawet z szeregów Unii Wolności, m.in. tym, ze Tusk jako "dysydent w Unii Wolności został zahibernowany na całe cztery lata na stanowisku marszałka Senatu [był wicemarszałkiem] - J.R.N.]. To była funkcja demoralizująca. Marszałek Senatu nie robi nic. Wicemarszałek Senatu nie robi podwójnie nic" ("Alfabet Rokity...", op. cit., s.285).
Niezbyt obfitujący w dokonania był również kolejny występ Donalda Tuska w roli wicemarszałka, tym razem Sejmu. Jego wystąpienia sejmowe "można było policzyć na palcach jednej ręki" (wg "Gazety Wyborczej" z 15-16 października 2005 r.). Do jakiego stopnia "pracuś" Tusk lekceważył swoją funkcję, możemy przekonać
się choćby z tekstu Piotra Jakuckiego w "Naszej Polsce": "(...) Wróćmy do pewnej sytuacji z sierpnia 2003 r., gdy Tusk był wicemarszałkiem Sejmu. Jak informował 'Głos Wybrzeża' (8-10 sierpnia 2003 r.) w czasie, gdy posłowie dyskutowali o sprawach istotnych dla kraju, Tusk - prowadzący obrady - znudzony, udając, ze
czuwa nad przebiegiem dyskusji, oglądał na monitorze mecz Interu Mediolan z VB Stuttgart". Piotr Jakucki tak komentował to zachowanie Tuska: "Wyobraźmy sobie teraz sytuację, gdy Rosja odcina nam gaz, a Niemcy wyłączają prąd w przejętych przez nich elektrowniach. Jak reaguje prezydent Tusk? Mówi: 'Nie przeszkadzajcie, jeszcze dwadzieścia minut do końca meczu'" (por. P. Jakucki: Wybierzmy Polskę!, "Nasza Polska" z 18 października 2005 r.).

W wywiadzie dla magazynu "Viva" Tusk powiedział m.in.: "Mam zbyt dużą łatwość pozorowania dobroci.(...) Mam dość naturalną skłonność - może nawet zbyt perfekcyjnie ja wyszlifowałem - unikania sytuacji, które wiążą się z czymś przykrym albo z wysiłkiem (...)" (cyt. za: P. Smoleński: Garnitury marszałka, "Gazeta Wyborcza" z 10 września 2001 r.). Współautor "Krakowskiego Przedmieścia 27" Tomasz Skory przypomniał rozmówcy z "Wyborczej", iż o Tusku powiedziano kiedyś, "ze to takie polityczne dziecię, kobietę uwiedzie ,faceta rozbroi" (por. tamze).
kaczorek ma motorek / 2011-04-18 21:48 / Tysiącznik na forum
Gdyby Polacy więcej wiedzieli o Tusku i jego rodzinie z pewnością by na niego nigdy nie głosowali
Ciekawi mnie dlaczego 7 letni Tusk idąc do szkoły nie znał języka Polskiego ? Nie znał więc kolejne pytanie co przeszkadzało rodzinie Tuska mówić w domu po Polsku że dziecko nic z tego języka nie chwyciło?
poeta pamięta / 188.146.216.* / 2011-04-18 21:24
A Tyfus ciągle jeszcze na wolności...
Trzeba na każdym kroku przypominać podłemu zdrajcy gdzie jego miejsce.
wojna informacyjna / 178.36.234.* / 2011-04-18 18:36
dwudniowe wybory tak jak kiedyś "nocna zmiana" mają pomóc w utrzymaniu władzy
marynarz098 / 2011-04-18 18:11 / Tysiącznik na forum
Tusk: Ważne, żeby wygrać wybory!
Kaczynski: Ważne, żeby wygrać wybory!
Napieralski: Ważne, żeby wygrać wybory!
Poncyliusz: Ważne, żeby wygrać wybory!
Palikot: Ważne, żeby wygrać wybory!

Polska jednomyslna, wkoncu.

Szkoda ze tylko PO i Tusk sie do tego przyznaje.
Adrian12 / 77.252.246.* / 2011-04-18 17:34
Na tego Dyzmę, specjalistę od niekompetencji, nigdy nie zagłosuję. Wystarczy już tych niemal nazistowskich metod rządzenia.
fgyjgfyuk / 195.95.144.* / 2011-04-18 17:25
jak ja tego śmiecia nie znoszę dla tego sk........ pewnie mogą trwać i miesiąc bo i tak nie on za to płaci
arch / 2011-04-18 17:31 / Tysiącznik na forum
-Mówią ze ludzie popierający Platformę to ludzie WYKSZTAŁCENI A JAK WIDAĆ bezmózgowcy.

Krew we mnie burzy sie, gdy slysze o "specjalistach od PR." W normalnym jezyku to znaczy zawodowi klamcy, specjalizujacy sie w sprzedawaniu ladnie opakowanych klamstw. Po 4 latach takie zabiegi, mam nadzieje, spelzna na niczym. Ale dlugi po zlodziejach i nieudacznikach z PO pozostalna-przeszlo $ 100 mld. Gierek narobil tylko $20 mld i to w 10 lat.
tesa1959 / 2011-04-18 19:08 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Mówią ze ludzie popierający Platformę to ludzie WYKSZTAŁCENI A JAK
WIDAĆ bezmózgowcy.

Nie popieram nikogo, ale znam takich "nie bezmózgowców" po czterech klasach szkoły podstawowej, którzy wszystko wiedzą najlepiej, a najlepiej znają się na polityce i gospodarce.

"specjalistach od PR." W
normalnym jezyku to znaczy zawodowi klamcy,

Do tego trzeba nie lada wykształcenia, siódmego zmysłu i sprytu.
marynarz098 / 2011-04-18 20:42 / Tysiącznik na forum
Wiesz Tesa.

Egoizm mnie dzis naszdl, i pomyslalem, ze dobrze by mi bylo i mialbym satysfakcje gdyby sie oazalo ze PIS wygra, a po nastepnych latach ich rzadow przyszedl by kryzys taki jak w Grecji, chcialbym wtedy poczytac posty, tych wielbicieli PIS, i wszechmocnego prezesa.

Wiem, ze wiekszosc mojej rodziny by ucierpiala, bo im jest trudniej niz mi koniec z koncem zwiazac, ale ten egoizm ( mam nadzieje, ze to mi przejdzie jeszcze dzis) mnie jakos rozkrecil, a wszystko przez ta ich niezachwiana wiare, w to ze partia ktora spoleczenstwo juz raz odrzucilo ( i to z takom hukiem )naprawi nasz kraj.......a przecierz nie jest tak tragicznie, jak naprzyklad w latach 80.
antyPOeb / 83.7.122.* / 2011-04-18 20:50
marynarz ty już za długo pływasz, spływaj do szkoły i niech cię "egoizm rozkręci" do nauki polskiego...
marynarz098 / 2011-04-18 20:56 / Tysiącznik na forum
e tam, poczekam az PIS wygra wybory wtedy wszyscy bedziemy tacy bogaci, ze nikt nie bedzie musial sie uczyc, ani do pracy chodzic.
tesa1959 / 2011-04-18 20:49 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Myślę, że nie tylko Ciebie dopada taka myśl. Czasem też wydaje mi się, że chciałabym tego, ale po głębszym namyśle wycofuję się z tego, chyba też z egoizmu: musiałabym w większym zakresie pomagać dzieciom, a już się usamodzielniły i tylko najmłodszy rozpoczyna samodzielną drogę, więc przez jakiś czas będę mu pomagać w płaceniu za mieszkanie. Pocieszam się jeszcze, że do wyborów zdążę za oszczędności skończyć remont mieszkania.
Jak było słodko za PiS i innych? Poczytaj: http://c.wrzuta.pl/wi4789/97b20d1300144e5e4d20acb1/0/pis_po_sld_pkb
marynarz098 / 2011-04-18 20:58 / Tysiącznik na forum
z checia bym poczytal, ale mam ograniczony dostep do internetu.....:-(
tesa1959 / 2011-04-18 21:30 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Tam jest porównanie wzrostu pkb, długu publicznego,płac, inflacji itp. za wszystkich rządów. Cytuję:
"Za rządów PiS szybko rosną wydatki budżetowe, powyżej wzrostu PKB,inflacji i pensji; rosną wpływy, ale PiS korzysta z dobrej koniunktury na rynkach światowych (wzrost rozpoczął się jeszcze za SLD i tylko dzięki temu PiS nie notuje dużego deficytu budżetowego, którym się tak chwali; PiS zostawia PO z malejącym już PKB, na co miał też wpływ kryzys światowy; PiS zwiększa w budżecie udział wydatków sztywnych (2007 rok na 73 % z 60%) przez co kolejny rząd nie może ich w łatwy sposób obniżyć. tak rodzi się duży deficyt za czasów PO, poprzez błędną decyzję PiS i kryzys. PO ratuje się tym, że w kolejnych latach nie podwyższa wydatków budżetowych, a wpływy budżetowe maleją, co oznacza realnie, że procent pobieranych od nas podatków maleje (liberałowie powinni się cieszyć); PiS realnie nie obniżał podatków, ponieważ tylko mniejsze wpływy do budżetu państwa oznaczają, że mniej od nas pobrano. Obniżki PIT były zagraniem pod publiczkę, ponieważ dokładnie widać, że kolejne budżety PiS były coraz wyższe. Może więc chociaż PiS dbał o biednych i średniaczków? No, niestety, za czasów PiS pensja minimalna i średnia rosła minimalnie ( i to pomimo korzystnej sytuacji w świecie."
Są tam przedstawione wszystkie wykresy - niestety nie umiem tego skopiować, bo trzeba by zrobić to w innym programie, a nie wiem w jakim. Muszę sobie teraz radzić sama, bo mój informatyk pracuje i mieszka 70 km od domu, ale to tylko wychodzi mi na dobre: udało mi się naprawić komputer, kiedy przestał działać:)
marynarz098 / 2011-04-18 21:37 / Tysiącznik na forum
TESA CIIIIII, NIE PISZ TAK, CIIIIIIII TO PROPAGANDA TVN, I WYBORCZEJ, TO INSYNUACJE, TO PO PROPAGANDA, ABY WYGRAC WYBRY, PIS TO CHRYSTUS, PIS TO WYBAWCA, PIS TO WYZWOLICIEL Z POD RUSKIEGO ZABORU, NIE PRZEMAWIA PRZEZ CIEBIE KATOLICKI PATRYIOTYZM A ZAPRZANSTWO I SLEPOTA, JESTES NIEWIERNA.

Mam nadzieje ze Ci sie podobalo.
marynarz098 / 2011-04-18 21:37 / Tysiącznik na forum
...a tak na marginesie podobalo mi sie.
tesa1959 / 2011-04-18 21:41 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Wprawiłeś mnie w bardzo dobry humor tym komentarzem :))), a tak na marginesie - nie boję się inwigilacji, a wiem, że wg niektórych jestem "młoda, wykształcona i z dużego miasta" :))) i mam to głęboko ... . Nie mam zamiaru przytakiwać tępocie umysłów wszystkowiedzących.
marynarz098 / 2011-04-18 21:43 / Tysiącznik na forum
No i cie ukrzyzuja...........jak Rzymianie pierwszych wierzacych.
tesa1959 / 2011-04-18 21:44 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
No to trafię na ołtarze i będziesz się do mnie modlił :)))
marynarz098 / 2011-04-18 21:53 / Tysiącznik na forum
Uspokuj sie Ci mowie, to herezja a ,,ONI,, .....wiesz kto...... i tak Cie juz namierzaja.......


och uwierz mi i ja sie usmiecham, i tak zakoncze ten dzien, ide w polke poczytam, pospie, odpoczne jednym slowem.

do jutra
tesa1959 / 2011-04-18 21:56 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Dobrych snów. I niech Ci się nie przyśni moja śmierć na stosie :)))
marynarz098 / 2011-04-18 22:02 / Tysiącznik na forum
Widok twojego skwierczacego ciala by mnie nie ruszyl, ale wyobrazilem sobie, jak to ONI...wiesz kto.....z lubieznym jezorem wywalonym po pas, i z dzika satysfakcja, taniec zwyciestwa by tanczyli, cieszac sie z tego ze narod polski w zgodzie i jednosci chwasta wyrwal.


hhihihi do jutra i dzieki.
tesa1959 / 2011-04-18 22:11 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Wiesz, brakowało mi Ciebie na tym forum przez okres Twego urlopu. Twoje poczucie humoru bardzo mi odpowiada. Mimo, że mam 18 lat x ileś, to gdy nie patrzę w lustro, chętnie bym trochę porozrabiała :).
wolny człowiek / 83.27.6.* / 2011-04-18 18:25
Zważ przy tym że z tych kredytów wybudował setki firm, które bezmózgowcy styropianowi sprzedają od 20 lat i mimo tej sprzedaży narobili długów które obciążą kilka następnych pokoleń.
zwykly obywatel / 79.185.229.* / 2011-04-18 17:47
A TAK NIEKTORZY PLULI NA GIERKA TO TERAZ CHALIMY I DOBRZE WSPOMINAMY.
nacjonale / 178.36.234.* / 2011-04-18 19:15
gierek za pożyczoną kase stworzył miejsca pracy i infrastrukture. Teraz ćwoki wyprzedają i zadłużają kraj. Nic po rządach liberałów aferałów nie pozostanie prócz dlugów
tesa1959 / 2011-04-18 19:11 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Kartki na cukier, mięso i inne rzeczy tudzież sklepy komercyjne też? Pamiętasz taki wierszyk?
-Kto ty jesteś?
-Komercjuszek.
-Jaki znak twój?
-Pusty brzuszek.
-A gdzie mięsko i kiełbaska?
-W obcym kraju.
-W jakim kraju?
- Ja nie znaju.
Rossi / 91.189.73.* / 2011-04-18 17:19

Ważne, żeby wygrać wybory, a nie żeby dyskutować, czy jeden, dwa, czy cztery dni.

Sam zaproponował dwu dniowe teraz mówi że to bez znaczenia.
Czy on dotrzymuje słowa???
arch / 2011-04-18 17:29 / Tysiącznik na forum
Pełny cytat z Rzepy:

– No to musicie wszystko zwalić na Kaczyńskiego. Powtarzajcie, że opozycja rzuca wam kłody pod nogi – doradzali spece od public relations.

– To się już nie uda. Mamy nie tylko większość w parlamencie, ale od roku także swojego prezydenta – tłumaczyli politycy.
Widocznie mają niewiele do zaproponowania jeżeli potrzebują specjalistów od marketingu politycznego.
petr258 / 194.106.193.* / 2011-04-18 17:18
Dymisja Tuska, nieudacznik, leń;
arch / 2011-04-18 17:12 / Tysiącznik na forum
I -Ważne żeby Drzewiecki z PO mógł się bujać na Florydzie za pieniądze tubylców z Dzikiego Kraju... ,bo POtrzeba wiecej wplywu z akcyzy i vat-u do budzetu na zasypanie dziury PObudzetowej .

I m/n dlatego nie zrezygnuja z rąbania podatników wyższymi POdatkami !
oborowy / 79.185.101.* / 2011-04-18 16:56
Donek wie co go czeka za zdrade stanu. Co tam 50 mln Ludzkiego grosza dla ratowania swojej D-py. To jest Pikuś.

Robi mu sie coraz Cieplej.
tesa1959 / 2011-04-18 21:44 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Zdrada stanu, wrogowie narodu, co jeszcze? Żaden ptak nie sra w swoje gniazdo, a Polacy mają orła w godle. Ironia.
arch / 2011-04-18 17:09 / Tysiącznik na forum
Waszyngton
– Obserwatorzy polityczni stwierdzają, że gdyby bin Laden miał takich spin doktorów, jakich ma polski premier, to dzisiaj ubiegałby się o prezydenturę Stanów Zjednoczonych. - za nowypompon pl
wolny człowiek / 83.27.6.* / 2011-04-18 18:31
To nie kwestia spin doktorów. To kwestia mądrości i dojrzałości zwykłych wyborców.
Kretynizm tego społeczeństwa sięga szczytu - wybierają przestępców, złodziei, nieudaczników, dyplomowanych matołów nie potrafiących poprawnie zdania napisać, lub zwyczajnych "pożytecznych idiotów" co to może i dobre chęci mają, ale są zwyczajnie głupi.
I w tym tkwi cały problem.
door / 83.12.255.* / 2011-04-18 17:18
to po co mu te sławy, co to ich w trybie pilnym ściągnął?
Myślisz, że będą rozdawać klapki i prezerwatywy z logo PO?
POdobno we Francji tak zrobili.
arch / 2011-04-18 17:24 / Tysiącznik na forum
... konieczna jest POlityka utrzymywania ludzi wstanie głupoty , -Mao ..
Carnap R / 188.33.72.* / 2011-04-18 16:55
Ważne by frank nie wybił się górą z trójkąta. Tylko od tego zależy wygrana PO.
door / 83.12.255.* / 2011-04-18 17:19
Dawaj frank, dawaj!
Mam lokatę:)
arch / 2011-04-18 17:06 / Tysiącznik na forum
Ważne jest jak zarobić na wyjeżdżających Polakach .

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/505137,jak_zarobic_na_polakach_planujacych_wyjazd_do_pracy_do_niemiec.html
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy