Forum Polityka, aktualnościKraj

Tusk zapłaci głową za Amber Gold? Opozycja ostrzy noże

Tusk zapłaci głową za Amber Gold? Opozycja ostrzy noże

Wyświetlaj:
Adrian12a / 77.252.246.* / 2012-08-22 09:43
Śmierdzący strach ogarnął tuskistów. Za żadne skarby nie dopuszczą do powstania komisji śledczej - nie po zdobywali władzę żeby ją stracić.
kocis / 2012-08-22 09:38
Nic nie zapłaci. Nie będzie komisji. Ludowcy dostaną jakieś stanowiska i sprzeciwią się komisji. I tak znowu zostaniemy nabici w butelkę.
Coins / 109.173.143.* / 2012-08-22 09:37
Heheh i za to płacimy. Pieniądze z naszych podatków idą własnie na takich ludzi mowie o całym rządzie. Jak dobrze wiedziec, ze kazda złotówka z podatków jest marnowana na ten smieszny teatrzyk, zeby ludzie mieli o czym gadać. Będziemy płacić jeszcze więcej i będziemy mieli za to coraz lepsze spektakle no chyba, że wreszcie wejdzie Nowa Prawica i zrobi z tym porządek raz na zawsze. JKM chciał to zrobic w 1992 za rządów P. Olszewskiego, ale nasz Bolek, Tusk i pare innych slawnych osob na to nie pozwoliły. Drogie te przedstawienia rodacy i coraz więcej kosztują. Jak dla mnie noc teczek była najlepsza szkoda, ze bez zakonczenia Polska bylaby dzis innym krajem bez przedstawien, gdyz pewnie kazdy by sobie wolał isc za swoje ciezko zarobione pieniadze do teatru niz zaplacic podatki i ogladac ciagle te same ballady w TVN.
debos / 79.191.187.* / 2012-08-22 09:43

że wreszcie wejdzie Nowa Prawica i zrobi z tym porządek raz na zawsze.

Nie wejdzie. Wszelkie zmiany które mogą nastąpić mogą się odbyć w ramach ustroju demokratycznego. A z tym Nowa Prawica nie ma nic wspólnego. Wobec tego przywiązujesz się do idei która jest utopią.
Coins / 109.173.143.* / 2012-08-22 10:00
To wyobraź sobie, że wiele demokratycznych krajów posiada prawa wolnego rynku oraz demokracji. Utopia jest teraz, kraj dla tzw. socjalistów, którzy nie wyobrazają sobie Panstwa bez datków. Ludzie wierzą, ze jak dadzą pieniądze to oni za nich samych je swietnie rozdysponują i będą zyć na bogato :)
JKM nie wprowadza utopii tylko swietny sprawdzony program w wielu krajach, które są dziś potęgami. Oczywiscie, ze Polacy nie zobaczą korzysci poki jeszcze kamieni nie jedzą, ale pewnie niedługo. Ja nie wierze w utopie tylko czystą ekonomie i nie lubie patrzec, az ktos mi cos da. Nic nie chce dostawac, ale tez na darmozjadow pracowac nie chce. Jak slysze nie wejdzie, nie uda sie no to bedziesz dalej zył w swojej utopi z Tuskiem, Buzkiem, Vincentem, Kaczynskim i pewnie ich następcami. Byle bys koryto zapełniał bedzie dobrze, ale dla nich.
debos / 79.191.187.* / 2012-08-22 10:27

To wyobraź sobie, że wiele demokratycznych krajów posiada prawa wolnego rynku oraz demokracji.

Ale program Nowej Demokracji z demokracją nie ma nic wspólnego. Dlatego napisałem, że to utopia. Kto zna trochę historię to sobie doskonale zdaje sprawę i wie czym taka utopia musi się skończyć.
Ludzie wierzą, ze jak dadzą pieniądze to oni za nich samych je swietnie rozdysponują i będą zyć na bogato :)

Bzdura. Ludzie płacą bo wiedzą, że państwo musi utrzymać wojsko, policję, służby zagraniczne, rząd, sejm. Dołożyć do emerytów i rencistów oraz służby zdrowia itd itp.
Jak slysze nie wejdzie, nie uda sie no to bedziesz dalej zył w swojej utopi z Tuskiem, Buzkiem, Vincentem, Kaczynskim i pewnie ich następcami.

Z Kaczyńskim ale nie przy władzy. W kraju który dobrze się rozwija, ma wzrost gospodarczy, ludzie coraz większe dochody a dochód narodowy który dwadzieścia lat temu był w stosunku do zamożnych krajów pięć razy mniejszy, dzisiaj jest już "tylko" dwukrotnie mniejszy. Wolę żyć w takiej utopi niż na ruinach po rządach Nowej Demokracji pod dowództwem bełkotliwego dziwoląga który nie potrafił nawet zarejestrować swojej listy wyborczej a poparcie jakie osiąga po dwudziestu paru latach w polityce jest wielkości błędu statystycznego.
Coins / 109.173.143.* / 2012-08-22 10:58
Chyba nie warto dyskutowac, nadajemy na innych biegunach :) Jesli Twoim zdaniem:
"Bzdura. Ludzie płacą bo wiedzą, że państwo musi utrzymać wojsko, policję, służby zagraniczne, rząd, sejm. Dołożyć do emerytów i rencistów oraz służby zdrowia itd itp."

no to nie ma o czym gadac. Ty wierzysz w socjalizm, a ja w wolny rynek. Swego czasu Milton Friedman tracił również czas udowadniając socjalistom, jak mocno tkwią w błędzie. Ja nie zamierzam sie kłocić na te tematy. Ja wierze w ekonomie jak juz pisalem, a wiec w JKM w sumie, gdyz on powiela poglądy wielkich ekonomistów. No cóż pozostaje mi zyczyć Tobie godnego życia na rencie, emeryturze moze ktoc Tobie na to zapracuje.
Pamietaj, ze PKB mozna liczyc dopiero po odjęciu kosztów. Wiec skoro się tak "prężnie" rozwijamy chyba cos ok. 2-3% to dlaczego na kredyt ? Oczywiscie rok do roku wiecej, ale koszty !! Jesli saldo przychodów jest mniejsze, jak wydatków to w rachunkowosci oznacza strate. Moze sie myle, nie jestem księgowym, ale jak dla mnie to troche dziwnie liczony wzrost. Dla mnie to Chiny maja prawdziwy PKB 6-8 % (teraz recesja) + nadwyzki budzetowe, które inwestują. Dobrze znam historie ekonomii roznych krajów i nie mam czasu sie kłócić.
W ten ostatni Twój akapit trudno uwierzyc znow kłania się rachunkowosć, nawet jesli ktos wiecej zarobi o 100 zl, ale wyda 300 zl na podatki to i tak jest w plecy. Mase firm zamyka sie bo nie sa w stanie podatkow oplacic. Takiego kraju ja nie chce.
Apropo rejestracji list wyborczych polecam sie zapoznać z tematem.
Nie widziałem równiez w programie KNP aby chciała zniszczyc demokracje...
I na koniec w jakiejs gminie rządzi Nowa Prawice i ta gmina spłaciła prawie cały dług, prężnie sie rozwija bez kredytów. Chełmiec chyba i jakoś to utopia nie jest. Nawet orliki same sie utrzymują. Nie przekonałes mnie. Pozdrawiam

Program KNP:
http://www.nowaprawica.org.pl/info/dokumenty-np/program-kongresu-nowej-prawicy

Zresztą co pisać o demokracji jak dwóch meneli ma większy głos od profesora....
debos / 79.191.187.* / 2012-08-22 11:19

nadajemy na innych biegunach

Dopiero teraz się zorientowałeś.
Chyba nie warto dyskutowac,

Ty powinieneś zabiegać o wymianę poglądów z ludźmi twardo stąpającymi po ziemii. Inaczej bedziesz, żył w świecie iluzji,utopi który dotyka nieistotny margines narodu. Wiem, że twój guru mówi, że większość jest głupców mając na myśli oczywiście tych co na niego nie głosują. Nie dyskutuję z bredniami. Napiszę jedynie, że to JKM jest niezrównoważony, nawiedzony przez Boga który zesłał go na ziemię aby wypełnił wielka misję.
Coins / 109.173.143.* / 2012-08-22 11:50
Przynajmniej JKM ma cel. Jest na ziemi zeby sie nie tylko nazreć, jak reszta w korycie. Gdybysmy nadawali na tych samych biegunach to nie byloby dyskusji. Ja stąpam mocno po ziemi i zarabiam realne pieniadze inwestując. To o czym pisze to oczywiscie, zyczenia, bo na razie tak nie jest, dobrze ze to zauwazyłes. Jednak wiele krajów ma taką politykę jaką JKM propaguje, a Polska moze u nich jedynie pozyczki pobierać. Miłego twardego stąpania, bo na pewno takie bedzie jesli sie nic nie zmieni. Milego zycia w swiecie zielonej wyspy, która wg. mnie jest iluzją, gdyż Polska to biedny kraj, biednych ludzi. Media oczywiscie mowia inaczej. Ja sie do rzeczywistosci przystosowałem, ale nie znaczy, ze ją popieram i chce tak jak reszta płacić pieniądze na Twoje guru - socjalizm(tuska i reszte w korycie).
Jak dobrze zauwazyles ten nieistotny margines narodu jest zazwyczaj lepiej poinformowany od reszty, a na gieldzie np. tylko taki nieistotny margines zarabia, a reszta jest w błędzie. Dziwne co nie ?
debos / 79.191.187.* / 2012-08-22 13:12

Przynajmniej JKM ma cel.

Nie mam nic przeciwko temu. Zasięg jego oddziaływania jest bliski zeru. Każdy ma jakąś swoją szajbę. Tylko on jest obyczajowo zacofany i zaściankowy. Jest chamem który szydzi i obraża ludzi którzy są trochę inaczej niż większość skonstruowani. Maja inne preferencje.
Zachowuję się irracjonalnie dając się wpuścić w dyskusję o NP. O czymś czego właściwie nie ma. I to z kimś kto jak wynika z tego co piszesz nie bardzo czai co się na swiecie dzieje. Z człowiekim który posługuje się bezmyślnie hasłami, sloganami i chce głosować na NP nie wiedząc właściwie na co głosuje.
L_W / 83.27.2.* / 2012-08-22 10:56
Poniżej nieco faktów - ze strony bankier.pl
Oczywiście, wg debosa vel wojasa vel wojensa ( skąd ta moda wsród PO zmiany nazwisk, - przykład Michała T. który nazwał się Józefem B. - tchórzostwo?), te dane nie są prawdziwe i jest to wroga propaganda PiS-u.

"Co dziesiąta osoba pracująca w Polsce zarabia tylko tyle, by zaspokoić najbardziej podstawowe potrzeby. „Biedapraca” to w Polsce plaga. Zarabiamy mało, nie wystarcza nam, Polakom, na najpilniejsze potrzeby, a o oszczędzaniu możemy zapomnieć. Gorzej jest tylko w Rumunii i Grecji - wynika z danych Eurostatu."

"„Biedapraca” to problem powszechny. Obok bezrobocia jest jedną z głównych przyczyn emigracji zarobkowej Polaków. Winnych takiego stanu rzeczy jest całkiem sporo. Niektórzy eksperci podają inflację, przez którą w ciągu roku pensje Polaków realnie zmalały o ponad 1,4%! To tak, jakby przeciętny Polak mógł w ciągu miesiąca wydać ok. 50 zł mniej na zakupy."

"Jednak nawet jeżeli uda mu się dożyć do emerytury, to będzie ona stanowić tylko połowę jego ostatniego dochodu. Taki człowiek będzie wymagać dodatkowych nakładów ze strony państwa, bo inaczej nie będzie go stać nawet na opłacenie podstawowych rachunków."
sisley / 213.77.28.* / 2012-08-22 09:37
Co Tusk z PO mogą jeszcze spartolić aby wyborcy zaczęli myśleć?
W normalnym, demokratycznym państwie Tusk wyleciał by razem ze swoimi kolesiami parę lat temu. W Polsce ściemnia, przewraca gałami i dalej rządzi.
pr rp / 192.193.116.* / 2012-08-22 10:12
sisley wpisz sobie na wiki hasło: "demokracja totalitarna" i porównaj je ze słowem "demokracja". Widzisz różnice? Jak myslisz jaki system kieruje naszym krajem, bo na pewno nie demokratyczny.
sisley / 213.77.28.* / 2012-08-22 10:45
Demokracja totalitarna ma się do demokracji tak jak moralność do moralności socjalistycznej albo krzesło do krzesła elektrycznego.Demokracja może funkcjonować w zbiorowościach ludzi świadomych, wykształconych i pod warunkiem dostępu do informacji na temat tego co się dzieje i kto nami rządzi. Nasze społeczeństwo jest zniewolone i ogłupiałe; zatem łatwe do manipulacji. To przykre.
agattaak / 83.7.29.* / 2012-08-22 09:36
W normalnym kraju dawno już by go nie było. Układ biznesowo-medialno-ubecki (którego zresztą ponoć nie ma) "broni" i bronił go bedzie do upadłego. Na końcu i tak okaże sie ,że król jest nagi.
debos / 79.191.187.* / 2012-08-22 09:48

W normalnym kraju dawno już by go nie było.

Trzy procent wzrostu PKB czyli rekord świata na tle innych będących w recesji, wzrost dochodów ludności, wzrost produkcji i sprzedaży to jest powód dla którego ten rząd powinien trwać. A, to że naród na tę władzę głosuje świadczy o tym, że nasz kraj zamieszkany przez plebejski naród jest właśnie coraz bardziej normalny.
pr rp / 192.193.116.* / 2012-08-22 10:26
deba nie mów że wierzysz w te brednie.
Ostatnio czytałem artykół że polacy coraz szybciej biednieja. ok 2.5mln polaków żyje na skraju ubóstwa, wielu emigruje. Jak widzisz punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.

"A, to że naród na tę władzę głosuje świadczy o tym, że nasz kraj zamieszkany przez plebejski naród jest właśnie coraz bardziej normalny."

Nie ma to nic z tym wspulnego. Wybory wygrywa ten kto ma większe wpływy w mediach bo to one kreują nasza rzeczywistosc.
debos / 79.191.187.* / 2012-08-22 10:46

Ostatnio czytałem artykół że polacy coraz szybciej biednieja

Sam sobie wybierasz co czytasz i w co wierzysz. Ja wierzę w analityczne, twarde dane.

ok 2.5mln polaków żyje na skraju ubóstwa

Ja myślę, że można znaleźć bardziej śmiałe dane. Np. 5mln. Dlaczego nie? Polska nie jest bogatym krajem. Nie jest i nie była. Ale to nie znaczy, że ludziom żyje się gorzej. Wręcz przeciwnie.
wielu emigruje.

Czy coś tu się zmieniło? No może tylko to, że dzisiaj pracują już nie na czarno. Korzystahją z wiekowego dorobku innych narodów które wtedy kiedy my mieliśmy wojny, sowiecką okupację pod hasłem socjalizm to oni się rozwijali. Gdybyśmy my mieli takie możliwości to dzisiaj do nas by przyjeżdzali do roboty. Więc nie szalej chłopie. Nie wymagaj więcej niż można było zrobić. I tak postęp jaki się u nas dokonał jest skokowy. Tylko ten naród plebejski wywodzacy się w prostej linii od chłopa pańszczyżnianego a który rozlał sie po całym kraju i coraz glośniej drze mordy, dyktatura chołoty może być przeszkodą dla szybkiego rozwoju.
Wybory wygrywa

Najlepsza partia. Jedyna w tej chwili która w cywilizowanym kraju powinna sprawować władzę. Przewaga intelektualna PO nad innymi jest tak ogromna że oni powinni mieć na tym bezrybiu ponad pięćdziesięcioprocentowe poparcie.
pr rp / 199.67.203.* / 2012-08-22 11:00
Analizując Twoje wypowiedzi śmiem twierdzić że jesteś fanatykiem
debos / 79.191.187.* / 2012-08-22 13:35

Analizując Twoje wypowiedzi śmiem twierdzić że jesteś fanatykiem

Ty zamiast analizować ( bo z tego nic nie ma)polemizuj np. z liczbami które podaję. Napisz np. ,ze są nieprawdziwe.
I jeszcze jeden temat ci zadam. Udowodnij, że ci co są za to fanatycy a ci co przeciw nie. Nie za trudne?
Radziu1 / 2012-08-22 14:45
Przecież Tusk , tak czy siak na pewno się wybroni z całej sytuacji... już wiele było takich afer, a ludzie dalej ślepo wierzą w to że PO może cokolwiek zdziałać!!
pr rp / 192.193.116.* / 2012-08-22 10:34
A i jeszcze jedno deba to że wiekszosc wyborców przystępujących do głosowania oddało swój głos na Platformę i to że większoć celebrytów opowiada się za tą partią nie oznacza że reszta społeczeństwa mająca inne zdanie jest mocherami i ciemniakami.
Nasówa mi się tu pewne powiedzenie pasujące jak nigdy to tej sytuacji.

"płyń zawsze pod prad, z prądem płyną tylko śmieci"
ojciec wikary / 78.131.154.* / 2012-08-22 10:17
masz słabą o wybiórczą pamięc
” Jezeli PKB wzroslo o 53% od początku transformacj a srednie dochody tylko o 23% – to kto zabiera roznice?”
To dlatego mozemy pracowac ciezej i dluzej a i tak g…o z tego mamy, bo wypracowany przez nas zysk via budzet laduje w kazdej innej tylko nie polskiej kieszeni.
debos / 79.191.187.* / 2012-08-22 10:55

23% – to kto zabiera roznice?”

Dopisz zero będziesz bliżej prawdy. Choć to i tak pewnie będzie mniej niż realnie jest. Nie mam zaufania albo wręcz zakładam, że są kłamliwe do danych podawanych przez tych co piszą na tym forum a na razie nie mam czasu żeby to sprawdzić.
Punch / 31.11.240.* / 2012-08-22 10:00
A wiesz ty jaki był wzrost PKB jaskiniowca gdy ociosał pierwszy (PIERWSZY!) kamień - 100% synciu, że pominę "sq-wy". Puścić na lewo cały polski przemysł, a później bekać o cudownym wzroście. Wzroście od zera, pewnie wyprodukowaliśmy pierwszy młotek, więc powinni ryczeć, że mają 100%, a nie 3. Moje spostrzeżenia wzbudzane są każdorazowym wejściem do sklepu budowlanego, każdy produkt jest niemiecki i gdy kupuję to wiem że dochód płynie do bandittenlandu a nie zostaje w kraju. Po to była ta cała UE.
debos / 79.191.187.* / 2012-08-22 11:09

każdy produkt jest niemiecki

A Cersanit, Jopek, Pruszyński, Barlinek, Krakowskie Zakłady Armatury itd itp to tez niemieckie?
Po to była ta cała UE.

Pamiętaj też o UE jak przemierzasz Polske po drogach różnego typu zbudowane za unijne pieniądze. O szpitalach które zostały dzięki dotacjom wyremontowane i wyposażone w urządzenia na światowym poziomie. O dofinansowaniyu rolnictwa, szkół i przedszkoli, wyremontowanych osiedlach mieszkaniowych. O miliardach które otrzymały małe firmy na rozwój lub na rozpoczęcie działalności itd. Czy ja te truizmy w ogóle powinienem pisać? Przecież każdy to powinien wiedzieć i jeszcze do tego co wymieniłem dodać tysiące przykładów.
ojciec wikary / 78.131.154.* / 2012-08-22 10:45
Punch z nim nie ma co dyskutować
gość jest z politbiura " chuinizmu"
Tfuusk / 83.31.234.* / 2012-08-22 09:28
Ależ wysyp LEMINGÓW na tym FORUM.Przestraszyli się TYTUŁU artykułu.
Reniok / 95.48.168.* / 2012-08-22 09:27
Chwała złodziejom io przekrętasom III RP.- Tak zawsze było w waszej Polsce
substancja narodowa / 83.5.183.* / 2012-08-22 09:27
Zgłaszam wnisoek o upadłość Piramidy Obywatelskiej. Co prawda majątek już wyprowadzili z narodu, ale niech nie trazaja się w błocie, bo to HAŃBA dla NARODU.
takie czasy / 91.102.104.* / 2012-08-22 09:20
O co tyle szumu?

Od tysięcy lat natura ludzka się nie zmieniła : to ciągła walka o przetrwanie, tylko dziki busz, pazury, kły i maczugi, zastąpiła dżungla cywilizacji - dodatek "demokratyczna" byłby tu jawną kpiną.

Pozdrawiam
spokój grabarza / 31.62.17.* / 2012-08-22 09:14
kim jest błaszczak ? co zrobił ? co umie ? co może ? gdzie był ?
0 0 0 0 0
debos / 79.191.187.* / 2012-08-22 09:55

kim jest błaszczak ?

Sługą prezesa który zanim zacznie mówić wiadomo co powie. Ktoś kiedyś powiedział, że Błaszczak jest tak obślizgły, że można by nim Małyszowi smarować narty.
pr rp / 199.67.203.* / 2012-08-22 10:39
Masz racje Błaszczak jest sługusem prezesa ale takim samym jak członkowie PO wobec Tuska. Każda partia ma swojego lidera i posłów partyjnych którzy sa sługusami lidera. taka kolej rzeczy. Ameryki nie odkryłeś
sisley / 213.77.28.* / 2012-08-22 09:40
Co ma piernik do wiatraka? Wszystko ci się we łbie pomieszało. Spytaj się Błaszczaka to ci powie?
bananewa / 2012-08-22 09:55 / Bywalec forum
abstrahując od tematu - piernik i wiatrak maja ze sobą dużo wspólnego (dla potomnych):
1. tyle samo liter mają
2. onegdaj w wiatrakach mąkę się mełło - więc wystarczy zdać sobie sprawę z tej konsekwencji, aby zobaczyć, że przyczynowo-skutkowy wiatrako-piernik miele to retoryczne pytanie w drobny mak.
edek60 / 178.182.162.* / 2012-08-22 08:53
Opozycja?pis ma swoją aferę,niech sam się z tego tłumaczy a niech nie rżnie głupa.
sisley / 213.77.28.* / 2012-08-22 09:46
Afery za czasów PO to nie sprawa PO to sprawa nas wszystkich. Jeżeli PiS ma jakąś aferę i to jest ich afera to nic mnie to nie obchodzi. Mnie interesują afery za które płacą obywatele; a w tym koalicja PSL/PO z naczelnym Tuskiem jest bezkonkurencyjna.
zezzowaty / 178.36.71.* / 2012-08-22 08:36
I nic na niego nie będzie. Trzeba raczej popatrzeć na ręce jego wieloletniej szarej eminencji, człowieka od brudnej roboty. Sławek N. - tak czy owak...
skazany / 178.37.74.* / 2012-08-22 08:21
Patologiczne państwo ? 100 % racji nic nie działa normalnie ale to wina ustaw jest tak dużo ,ze prowadzi to zwyrodnienia państwa .
Równie dobrze można by powołać sejmowa komisje na tysiące spraw w sądach , które nie są tak oczywiste jakby się mogło wydawać ,prowadzi to do sytuacji że cwaniacy z kasa prowadza interesy a ofiary przestępstw zasilają wiezienia etc.
nie jest to tylko moja opinia ale terapeutów co prowadza zajęcia dla skazańców .
Czlowiek Normalny / 195.94.199.* / 2012-08-22 07:59
Pieniacze tacy jak PiS oraz Pan Ziobro powinni odejsc zniknac. Generalnie sami sa ustawodawcami wielu ustaw ktore to oni ustalali jak rzadzili, ale zapominaja o tym. Pozatym przez praktycznie cale rzady PO zamiast pomagac rzadzic krajem przeszkadzaja weszac wszedzie spisku.... po co nam Partie ktore wesza po to aby weszyc, sa inne sprawy ktorymi powinni sie zajac razem z Partia rzadzaca. Wiec Panowi z PiS i Panie Ziobro nie szukajcie ciagle hakow tylko dupska w troki i do roboty bo ludzie przez was cierpia.

Nie zwolujcie koljnej komisji. Po pierwsze jest co innego do roboty a nie siedzenei przesluchiwanie sie na wzajem, udowadnianie sobie czegos czego tak naprawde nie ma.Po drugie nie mam ochoty wam placic wlasnie za to bo jak wiecie dodatkowa kasa wam za to leci. No i mysle ze to nie jest dobre miejsce na lansowanie sie.

Do roboty !
jt / 78.10.106.* / 2012-08-22 22:10
Wypisał idiotyzm i jeszcze sobie nadał nick
Czlowiek Normalny

śmiać się czy płakać?.
studenciak22 / 2012-08-23 11:19
nie wydaje mi się, żeby Tusk stracił przez to stanowisko, oberwie się synowi ewentualnie, ale Tyusk z tego zręcznie wybrnie, jak zwykle zresztą, zacznie się tłumaczyć i nie będzie brał odpowiedzialności za dzieci dporosłe, to chyba logiczne jest nawet
pr rp / 199.67.203.* / 2012-08-22 10:53
Człowieku "nie" Normalny PiS jest w opozycji tak? Poczytaj sobie co sie kryje pod tym chasłem.

"Opozycja – ugrupowanie lub grupa ugrupowań, w szczególności partii politycznych, sprzeciwiających się polityce rządu lub większości sejmowej, krytykująca dominujące ideologie czy instytucje[1]. Nie narusza przy tym prawa ani zasad gry wyborczej i parlamentarnej[2]. Opozycja polityczna nie tworzy rządu i dąży do przejęcia władzy."

Czyli PiS robi To samo co PO za kadencji PiS i to samo co inne partie opozycyjne na świecie.
Ogarnij się trochę bo im dłużej czytam posty na tym forum tym bardziej utrzymuję sie w przekonaniu że brak samodzielnego myslenia to dewiza wyborców Po
ojciec wikary / 78.131.154.* / 2012-08-22 07:50
„Celebryta łachmyta – kiedyś wystąpił z programie oglądanym przez 1m0 mln ludzi, puścił głośnego bąką, beknął albo pokazał coś intymnego i uznał że to go kwalifikuje do kariery polityka. Ludzie też tak uznali i został wybrany. Jest znany z tego że jest znany. Jeżeli jest posłem to w Sejmie bywa tylko żeby załatwić sobie tani kredyt. Na pytanie co sądzi o danej ustawie, mówi że on by to ustawił inaczej. Całą pensję poselską wydaje na ubrania.

Skoczek – karierę polityka traktuje jako trampolinę do biznesu lub ważnych funkcji w Brukseli. Popracuje rok lub dwa na ważnym stanowisku publicznym a potem zostaje prezesem lub członkiem zarządu, najczęściej w firmie w której karty rozdaje rząd. Czasami stoi przed dylematem, interes kraju czy kariera w międzynarodowych instytucjach. Dylemat zawsze rozwiązuje zgodnie z sumieniem.

Smętny potakiwacz – w Sejmie siedzi w siódmym rzędzie lub dalej. Nie ma na nic wpływu. Na kartkach dostaje instrukcje jak głosować, czasami mylą mu się guziki. W swoim regionie udaje ważnego posła, ale nic nie może, co pogłębia jego frustrację. Żeby odreagować zgłasza interpelacje poselskie które czyta o drugiej nad ranem przy pustej sali. Smętny potakiwacz stara się awansować do roli firmowej czujki, czasami udaje załatwiacza.”

Najnowsze wpisy