Forum Polityka, aktualnościGospodarka

TVP na krawędzi przepaści finansowej

TVP na krawędzi przepaści finansowej

Money.pl / 2009-04-14 07:40
Komentarze do wiadomości: TVP na krawędzi przepaści finansowej.
Wyświetlaj:
Autor X / 83.29.165.* / 2009-04-15 23:02
siedze na necie tvp to archaizm
Desperat / 91.150.192.* / 2009-04-15 22:00
Dajcie mi wreszcie wybór. Chcę być wolnym człowiekiem. . Chcę oglądać tylko komercyjny chłam (notabene nie gorszy niż publiczny). Nie chcę płacić na Lisów, tandetne seriale i spełnianie misji, która do nikogo nie trafia. Jak sobie filmowcy chcą filmy kręcić, to niech sobie zrobią Hollywood, a nie będą wyciągać rękę po nie swoje. Won!
polski Europejczyk ? / 83.13.42.* / 2009-10-17 14:04
polskiej telewizji nie ogladam z zasady- ja chcę zachować normalny stan umyslu jaki osiagnalem po wyjezdzie z Polski przed laty.
jak jestem w Polsce staram sie unikac polskiej supertandety jaka jest bpolska telewizja.
dzieki bogu że znam jezyk obcy, ale co maja ze soba zrobic miliony Polakow mieszkajacych stale w Polsce. za taki poziom telewizji na zachodzie Europy wszyscy nia zarzadzxajacy poszliby za kratki. w Polsce w bezczelny i perfidny sposob okrada sie ludzi karzac im placić za kloake jaka jest poska telewizja. nie tyloko pubilczna.
ja place na zachodzie , ale jedynie za kanaly jakie dodoatkowo chce ogladac, telewizja publiczna ma b wysoka ogladalnosc , bo jest na b wysokim wiarygodnym i eycznym poziomie. polska telewizja jest gorsza niz najgorsze szkodliwe narkotyki, to jest absolutne dno. żeby jeszcze ludzi okradać i kazac im placić , momo to ze się ich oglupia.caly czas poprzez polskie tandetne , na zerowym poziomie tzw haltury.
tpo co wogule istnieje polska telewizja ? napewno ze wzgledow propagujacych mafijne interesy polskiego rzadu , polityki,i wszustkiego co w Polsce sie dzieje.
pozytywnie nastawiony / 99.233.60.* / 2009-04-15 16:07
Kondycja finansowa każdej instytucji zależy nie tylko od przychodów, ale przede wszystkim od wydatków. Dlaczego nie podano tych informacji? Bo zapewne największymi wydatkami są płace dla panów prezesów oraz odprawy po odejściu ze stołka. Taka karuzela wydawania naszych pieniędzy musi denerwować.
GDA66TY / 2009-04-15 10:23 / Tysiącznik na forum
Jaki zarząd taka i telewizja.
hipoteza / 79.184.32.* / 2009-04-15 10:14
A KOGO TO OBCHODZI ???
Każda telewizja " naziemna " dostępna w Polsce jest do "D"
A filmy powtarzane po kilkadziesiąt razy po prostu wku....ją !!!
Czy publiczne, czy komercyjne chcą nas " integrować " wokół niskich pobudek !?
( żal wam pensji pospolitych CHA.....ÓW -
Durczoka i Lisa !? )
W zamian proponuję wycieczki rodzinne, sporty rekreacyjne .
Dla tych, którzy nie mogą żyć bez telewizji, wybrane
tematyczne pozycje z platform cyfrowych ( w cenie dotychczasowego abonamentu +/- ) .
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-04-14 23:10
Czy możecie mi przypomnieć, kto skierował obecnie rządzących tvp do jej władz?
Tak właśnie pisobolszewia umie rządzić majątkiem narodowym. To co nie ukradną to przepiją.
Andrzej / 2009-04-16 12:27 / Bywalec forum
Dobrze, że głupota i podłość nie boli! Cierpiałbyś strasznie.
tramp / 151.92.176.* / 2009-04-16 15:24

Dobrze, że głupota i podłość nie boli! Cierpiałbyś strasznie.

A skąd wiesz, że nie boli? To że ty bezboleśnie jesteś
głupi i podły
to nie znaczy, że wszyscy w PIS-ie mają tak dobrze...
jak widac po minie prezydencika i prezesika ich baaardzo boli-)
melman / 194.126.207.* / 2009-04-14 17:35
... najlepsza wiadomość dnia, brawo !!!!!!!! publiczna telewizjo, brawo!!!!! wiwat kolejne zarządy i rady, koniecznie przyznajcie sobie jeszcze odprawy, póki czas.......
oglądacz / 83.29.49.* / 2009-04-14 16:49
Trzeba zatrudnić jeszcze jedno małżeństwo Lisów i skończy się to szybciej !!!
testt / 88.156.56.* / 2009-04-14 14:47
Ale ale.. dlaczego ja mam placic...

Owszem zgadzam się na abonament ale niech będzie rozdzielany sprawidliwie. Dla wszystkich stacji wg oglądalności, tak jak w naturze, przetrwa najlepszy nasilniejszy - selekcja naturalna. Nie bedzie 200 tys za poprowadzenie odcinka gwiazd tanczacych na lodzie...

i by bylo po problemie....
znudzony pracownik / 193.130.196.* / 2009-04-14 13:37
nudzisz sie w robocie?
Durna ale smieszna gierka
http://master-seb.mybrute.com
ll / 149.254.217.* / 2009-04-14 12:47
Kiedy wreszcie to ktos rozwali.
Siezda, p***** w stolki, zarabiaja gruba kase, robia durne tance i inne p***** i placa im kase za nic.
Niech sie zajma rzetelna informacja i ewentualnie programami "odchamiajacymi'" a reszte oddadza prywatnym stacjom.
Zlikwiduja pare oddzialow itd.
Ciekawe co zrobia?
Pewnie podniosa oplate abon. o 20% dla tych ktorzy "jeszcze placa" i oleja temat na kolejny rok.
Pozdro.
Floyd / 2009-04-14 23:41 / Tysiącznik na forum
Prywatnym stacjom czyli produkcji dla mas która stanowi jak wiadomo większość. Należysz do większości? Gratuluję, to widać po twoim języku pierwotniaku.
Kwachs / 89.75.134.* / 2009-04-14 11:55
TVP jest mnóstwo chłamu, jak w każdej telewizji, ale raz na jakiś czas można obejrzeć jednak coś wartościowego. Jakiś lepszy film o 11 w nocy, czy też czasami jakiś reportaż, czy też program o sztuce. W TVN, czy Polsacie tego nie uświadczysz, nawet raz na rok, nic wyłącznie same reklamy loterii SMSowych i bzdurne szoł.

Szczególnie jednak warto zwrócić uwagę na to, że niepłacenie abonamentu załatwia przede wszystkim Polskie Radio. A tu już różnica jest uderzająca i gołym okiem widoczna. Zadna komercyjna stacja radiowa nie dorasta do skarpetek PR. A program 2 Polskiego Radia, to już jest coś naprawdę niezłego i tego się pozbawiamy w łatwym zacietrzewieniu.

Więc proponuję - płaćmy przynajmniej abonament radiowy. Jest to niewiele, a coś fajnego z tego jest.
DOZ / 2009-04-14 10:35 / Ciemno widzę
Program TVP1 z piątku (10 kwietnia):

12:35 Plebania - odc. 1273
13:00 Klan - odc. 1662
(...)
16:05 Moda na sukces - odc. 4303
16:30 Moda na sukces - odc. 4304
(...)
17:35 Klan - odc. 1663
18:05 Plebania - odc. 1274
18:30 Plebania - odc. 1275

Trzeba być ciężko ograniczonym, żeby w tej sytuacji płacić abonament...
Floyd / 2009-04-14 23:36 / Tysiącznik na forum
Kuby Wojewódzkiego i tego drugiego chodzącego kołyszącym się krokiem ci brakuje? Dla mas jest TVN, przełącz kanał.
Wolę być ciężko ograniczonym niż mieć z Tobą coś wspólnego.
Pilsener / 2009-04-14 10:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A pomiędzy odcinkami polskich seriali polskie reklamy polskich produktów, by zjednoczyć polski naród przed polskimi telewizorami w ramach polskiej misji partyjnej.
Floyd / 2009-04-14 23:47 / Tysiącznik na forum
Jeszcze jeden za sieczką z TVN i Polsatu. Majewskim czy Wojewódzkim się bardziej pasjonujesz? Przypuszczam, że jednak oni nie są takimi głupcami, a robią z siebie małpy bo to się masom podoba.
Elendir / 2009-04-15 07:51 / Łowca czarownic
W czym zatem Ty gustujesz? W Plebani, w Klanie, czy może w Modzie na sukces? Co Twoim zdaniem nie jest "sieczką"?
Floyd / 2009-04-15 08:27 / Tysiącznik na forum
Nie gustuję w Plebanii w Klanie ani w modzie na sukces ale kieruję się zasadą:' Żyj daj żyć innym'.
W tym przypadku oznacza to, że TV ma być nie tylko dla mnie, ale też dla innych. Widzę duże różnice pokoleniowe w Tym co podoba się w TV. Ze względów reklamowych telewizje prywatne starają się przypodobać młodym ludziom. Oczywiście można poczytać czasami i tutaj jak to młode pokolenie odebrało by starszemu wszelkie prawa, ale to już oddzielny problem.
Elendir / 2009-04-15 09:02 / Łowca czarownic
A czy uważasz że młodzi powinni płacić za telewizję która ich nie interesuje? Jeżeli program TVP jest adresowany do osób starszych, to może one powinny finansować emisję tego programu? Żyj daj żyć innym
Floyd / 2009-04-15 10:37 / Tysiącznik na forum
Można i tak, nie tylko w tym względzie. Słyszy się też głosy, jak się chcą leczyć to za swoje pieniądze. Pisał tu nie dawno taki mądrala:' Wyjeżdżam bo nie będę robił na staruchów'.Zawsze byli tacy ludzie, ale nie zawsze tak otwarcie głosili swoje poglądy. Oglądam często 'national geographic' i jak widzę zachowanie młodych lwów czy innych zwierzątek względem tych starszych to wypisz wymaluj, ale niektórzy ludzie zachowują się podobnie czyli instynktownie.
Nie po drodze mi z takimi prymitywnymi poglądami i tyle w tej materii.
Elendir / 2009-04-15 20:52 / Łowca czarownic
Rozdzielmy 2 sprawy: wysokość emerytury od kwestii płatnika za poszczególne usługi. W drugiej kwestii zdecydowanie jestem za tezą: płaci ten co korzysta. Co do pierwszej można dyskutować co należy się osobą starszym z tytułu płaconych przez nich składek na emeryturę. Można jeszcze dodać pewne wyrównanie dla osób szczególnie pokrzywdzonych przez los (np. niepełnosprawnych) ale to już trochę inny temat i co do zasady powinny być to wyjątki.
Floyd / 2009-04-15 21:28 / Tysiącznik na forum
Brazylia by ci odpowiadała gdzie nawet dzieciaki nie muszą chodzić do szkoły, a potem poluje się na nie i strzela jak do psów bo stają się niebezpieczni. Przy takim podejściu jak pańskie niewątpliwie też by do takich sytuacji doszło, bo nie wszyscy sa na tle zaradni by stworzyć odpowiednie warunki dla swej rodziny. Ale byś sobie postrzelał, co?
Na razie pozostaje ci tylko wściekanie się, że musisz płacić 50 gr dziennie na tych co być może nie płacą z różnych zresztą względów na TV. Wygląda mi pan na liberała w swych poglądach i jak każdy liberał nie znosi niezaradnych z wyjątkiem własnego potomstwa na którego wady litościwie przymyka oko. No cóż, instynkt działa niezawodnie.
Elendir / 2009-04-15 22:01 / Łowca czarownic
Przykład z Brazylią uznaję za zupełnie nietrafiony. Zdecydowanie nie nazwałbym takiego systemu efektywnym. Uwagi o postrzelaniu uznaję za prymitywne.

Zarabiający więcej płacą w podatkach znacznie więcej niż 50 gr dziennie. Zresztą te 50 gr dziennie to ponad 120 złotych rocznie, a to już jest pieniądz który całkiem konkretnie można by było wydać. Mimo to jakoś szczególnie się nie wściekam. Z reguły bardziej mnie irytują absurdy.

A odnośnie Twoich uwag to jeżeli nie będzie się oczekiwać od jednostek zaradności to może się nagle okazać w którymś momencie że tych niezaradnych (w tym i wtórnie niezaradnych) będzie na tyle dużo że system się zawali. Tak więc zdrowym objawem społeczeństwa jest oczekiwanie zaradności jednostek, przynajmniej w pewnym okresie życia.
Floyd / 2009-04-15 23:17 / Tysiącznik na forum
Problem jest tylko jeden, co zrobić z niezaradnymi, a w szczególności z ich potomstwem. Ty pewnie jednak znasz odpowiedź na wszystkie pytania i nie masz żadnych wątpliwości..
Elendir / 2009-04-16 07:22 / Łowca czarownic
A koniecznie trzeba coś robić? Niezaradność może utrudniać znalezienie partnerki/partnera bądź też ograniczać chęć posiadania dzieci zarówno poprzez przesłanki ekonomiczne jak i bezpośrednio (mam na myśli tutaj statystykę).

Ty pewnie jednak znasz odpowiedź na wszystkie pytania i nie masz żadnych wątpliwości..

Kolejne prymitywne zagranie?
Floyd / 2009-04-16 09:01 / Tysiącznik na forum
Jak się jest prymitywem, to można mieć tylko prymitywne zagrania, chyba jasne. Nie trzeba nic robić? Eeeeee, trzeba koniecznie stawiać nowe więzienia bo będzie na nie duże zapotrzebowanie, jak w USA. Podobno w Stanach jest najwięcej więźniów przypadających na 1000 mieszkańców. Ciekawe dlaczego, czyżby za mało liberalizmu?
juken / 194.200.70.* / 2009-04-16 12:15
umiesz tylko wyzywać od hołoty i oszołomów, gdy przychodzi do merytorycznej dyskusji brakuje ci argumentów i meandrujesz na poboczne tematy
kończ waść ...
Floyd / 2009-04-16 15:01 / Tysiącznik na forum
Do mnie pijesz kochany jukenie?
Jaka tam dyskusja merytoryczna., to jest dyskusja ideologiczna, bo nie chodzi o te 14 zł bez których nikt nie zbiednieje, jedni są za abonamentem, a inni nie z przyczyn doktrynalnych. Ciekawe, że w byłych państwach postkomunistycznych jest tylu zwolenników liberalizmu który tak ładnie pachnie wolnością. W trochę starszych demokracjach już się go najedli do syta. U nas już też widziałem przypadki jak taki zwolennik super wolności gdy dostał w kość od lepszego od siebie cwaniaka, to ruszył po pomoc do władz państwowych.
n. / 151.92.176.* / 2009-04-16 15:27

zwolennik super wolności
gdy dostał w kość od lepszego od siebie cwaniaka, to
ruszył po pomoc do władz państwowych.

Np ty? I dlatego tak podoba ci wszystko co narodowo-socjalistyczne? Tfu!
Floyd / 2009-04-16 16:11 / Tysiącznik na forum
Uważaj, bo przy okazji sam się poplujesz. ;) A, tacy jak Ty rzeczywiście nie za bardzo mi się podobają. Oczywiście, że tacy jak ja nie podobają się z kolei takim jak Ty. Jeszcze i Tobie naleje się woda za kołnierz czego Ci nie życzę. A, może bawisz się w politykę, to tacy podobno zawsze wypływają na wierzch, ale nie wszyscy chcą się bawić w te klocki, ja nie. Guzik mnie też obchodzi jaką etykietkę mi przylepisz.
Elendir / 2009-04-16 23:37 / Łowca czarownic
Skąd u Ciebie tyle żółci?
Floyd / 2009-04-17 00:11 / Tysiącznik na forum
A, tak przy okazji. Czy szanowny Elendir wie, że we wszystkich prywatnych telewizjach łącznie nie ma ani jednej audycji( programu) dla dzieci? Ciekawe, co? 5 milonów obywateli nie uwzględnia się w programach telewizyjnych.. Dlaczego? Bo w programach dla dzieci nie można umieszczać reklam, ale zmienimy to. Walić reklamami od małego, niech się uczą kapitalizmu od urodzenia :)
Floyd / 2009-04-16 23:56 / Tysiącznik na forum
Gdzie ty tam żółć dojrzałeś. Świetnie się bawię, że nie muszę płynąć z obowiązującym wśród większości prądem. Pod tym względem jestem liberał jak cholera, bo lubię mieć własne zdanie, na przekór innym. ;)
Elendir / 2009-04-17 00:04 / Łowca czarownic
A czy przez przypadek nie musisz płynąć wbrew temu co uważasz za obowiązujący prąd? Tu jest ta drobna różnica - ja lubię mieć własne zdanie niezależnie od zdania innych, Ty lubisz je mieć na przekór innym. I zabawne że nazywasz to wolnością.
Floyd / 2009-04-17 00:29 / Tysiącznik na forum
Bez przesady, to nie jest z mojej strony przekora małego dziecka, zdarza mi się tez mieć zdanie zgodne z ogólnym trendem. :) Najbardziej jednak jestem cięty na wszelkiej maści polityków, choć i w polityce zdarzają się wyjątki, ale są szybko wycinani, także przez społeczeństwo które nie lubi mądrali. Swego czasu ceniłem niektórych polityków Unii Demokratycznej (Partii Wolności)
Elendir / 2009-04-17 22:41 / Łowca czarownic
Myślę że Twoje stanowisko cechuje wiele uprzedzeń którymi częstujesz nim jeszcze zorientujesz się w co i do kogo strzelasz.
Floyd / 2009-04-18 00:03 / Tysiącznik na forum
Ty oczywiście nie masz uprzedzeń. Koń by się uśmiał. A, że mam inne zdanie na wiele tematów niż np. Ty i tobie podobni to fakt. Telewizja publiczna powinna istnieć i abonament też, a kto nią kieruje to rzecz wtórna i mniej mnie interesuje.Telewizja apolityczna? Nie ma czegoś takiego jeżeli za politykę uznać nie tylko co się mówi, ale i czego się nie mówi. Dla telewizji prywatnych 1/3 społeczeństwa po prostu nie istnieje bo nie jest atrakcyjna ze względów reklamowych. Bezrobotnym i słabszym ekonomicznie należy pomagać. Szkoły i lecznictwo powinno być dostępne wszystkim obywatelom tego kraju bez dodatkowych opłat, a strzelam do przeciwników tych rozwiązań, czyli dokładnie wiem do kogo strzelam. Nie podobają ci się moje poglądy? No to sobie ulżyj i możesz mi naubliżać, mam to gdzieś.
wkurzony / 83.238.19.* / 2009-04-21 09:38
Idż się chłopie rzuć pod pociąg. Jeszcze jeden uszczęsliwiający innych na siłę lewacki świr.
Elendir / 2009-04-18 07:18 / Łowca czarownic

A, że mam inne zdanie na wiele tematów niż np. Ty i tobie podobni to fakt.

Przeczytaj jeszcze raz swoje zdanie. Może zrozumiesz o co mi chodzi.

Telewizja publiczna powinna istnieć i abonament też, a kto nią kieruje to rzecz wtórna i mniej mnie interesuje.

A mnie jak najbardziej interesuje kto kieruje telewizją. I bynajmniej nie uważam tego za rzecz wtórną.

Dla telewizji prywatnych 1/3 społeczeństwa po prostu nie istnieje bo nie jest atrakcyjna ze względów reklamowych.

A skąd taki wniosek?

Bezrobotnym i słabszym ekonomicznie należy pomagać. Szkoły i lecznictwo powinno być dostępne wszystkim obywatelom tego kraju bez dodatkowych opłat, a strzelam do przeciwników tych rozwiązań, czyli dokładnie wiem do kogo strzelam. Nie podobają ci się moje poglądy? No to sobie ulżyj i możesz mi naubliżać, mam to gdzieś.

A jakie Twoim zdaniem są moje poglądy? Myślę że próba odpowiedzi z Twojej strony na to pytanie byłaby bardzo dla Ciebie pouczająca.
pipipipipipipi / 83.31.235.* / 2009-04-14 10:32
Niech bankrutuje. Skończą się ciepłe posadki dla politycznych kolegów. Żadnej misji publicznej i tak to już dawno nie pełni, a służy tylko za propagandową tubę politykom którzy w danym momencie się tam do stołków dorwali.

Nikt po TVP (prócz tych co potracili ciepłe posadki) płakać nie będzie.
pan władek / 85.222.86.* / 2009-04-14 10:18
Ale to już było .......
tusk i lewandowski już na początku lat 90 pokazali nam ten mechanizm. Zmienić nagle warunki w jakich firma działa (wtedy popiwek teraz sterowane przez rząd nieposłuszeństwo obywatelskie dot.abonamentu) potem ogłosić, że w tym roku przyniosła gigantyczne straty, a następnie w myśl zasady Lewandowskiego lepiej zniszczyć niż próbować uratować, sprzedać Misiakowi lub żonie Grada za 1 zł i odtrąbić uratowanie budżetu przed załamaniem i dodać, że tylko dzięki tej sprzedaży za złotówkę tępe i stare "bydło" ma pieniądze na emerytury. A i tak powinni się cieszyć bo rząd mógł zacząć "debatę" o eutanazji.
Julian / 81.210.116.* / 2009-04-14 12:30
Popiwek wprowadzono w latach 1984-1986...

Najnowsze wpisy