Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Tydzień bez szaleństw na giełdzie

Tydzień bez szaleństw na giełdzie

Money.pl / 2006-08-18 20:07
Komentarze do wiadomości: Tydzień bez szaleństw na giełdzie.
Wyświetlaj:
slaw / 2006-08-19 21:43 / Uznany Gracz Giełdowy
Re: Raz w górę, raz w dół, czyli czekanie na popyt [1]
A2 zysk IDM za II kwartał był 4 razy lepszy niż w poprzednim roku - ludzie co z wami -
goście sprzedali akcje rok temu w ofercie publicznej - robia co do nich należy
wprowadzaja spółki na gieldę powiększaja zysk netto inwestuja we wlasna spółkę (ostatnio
chyba Brydzia pisala że warto kupować akcje BZWBK jak kupuja z zarzadu bo oni raczej nie
tracą, Miłek z CCC też kupuje,) to co innym wolno a zarzadzajacym IDM nie wolno, kupili
GTFI, Kupili Elektusa, - to co oni maja jeszcze zrobić - chyba prawie zbankrutować jak
Mostotstal Zabrze żeby wszyscy ich oceniali dobrze, chyba że wolicie niejakiego Zientarę
z FAM którzy wywalili akcje po 30 zeta i sie nie przejmowali nikim skomentuj
no chyba że według Was wzorem jest Hyperion to powodzenia zyczę

Przeprasza że pozwoliłem sobie zabrać głos w 2 wątkach
Jeck / 2006-08-19 22:04 / "Poławiacz perełek"
popieram w 100 %- jesli chodzi o IDM, innymi wymienionymi nie jestem zaintersowany (no może przyglądam sie BZWBK)

obserwuje IDM od długiego już czasu, kiedyś orzeł "polecał" jak był jeszcze po 20 zeta.
potem rosł, rósł i rósł, za kazdym razem stwierdziłem że za drogo już jest chyba.

Dopiero we czwartek jak ładnie spadł w czasie sesji do 51,5 kupiłem pzred wybiciem po 51,7- tylko żałuję że tylko za 7% kapitału :(

spółka wciąż podaje komunikaty- KONKRETNE, że organizuje emisje tej spółki, kupiła to, etc.
A nie, że zarząd ma zamiar zdobyć 60% światowego rynku insuliny a nic sie nie dzieje dalej- to są tylko pobożne życznenia- trzymajmy sie konkretów...
OZZY / 83.16.229.* / 2006-08-20 11:46
Tez sie z tym zgadzam.IDM naprawde konkretnie sie rozwija,oczym caly czas informuja.A swoja droga,to bio-tez jesze pokaze swoje.I to niebawem.Jak narazie ,wiekszosc co zapowiadali to realizuja ,choc pomalu.Takie wielkie przedsiewzieca wymagaja czasu.Tego nie robi sie z dnia na dzien.
Jeck / 2006-08-20 11:52 / "Poławiacz perełek"
Życzę biotonowcom jak najlepiej, ale skoro to takie proste zawładnąć światowym rynkiem insuliny, to dlaczego wieksze, lepsze, mocniejsze frmy światowe jeszcze sie porządnie za to nie wzięły??
Tylko odkrył to jakiś tam (wg norm międzynarodowych) Bioton
merx73 / 81.165.127.* / 2006-08-20 00:55
Mysle ze bedzie ciekawie z IDM w przyszlym tygodniu
kurs skoczyl przy zwiekszonym obrocie a wiec bedzie dobrze.
gollum / 2006-08-19 21:26 / Uznany Gracz Giełdowy
A ja nie wiem czy bedzie rosło czy nie rosło. Na razie nie panikuję i nie zrobiłem konwersji z funduszy akcyjnych.

A tak BTW Brydzia. Wspominałaś gdzieś niedawno że przyglądałaś się Eurofilms. Powiedz jakie wyciągnęłaś wnioski? Pytam dlatego, że mnie ta spółka też mocno zainteresowała.
brydzia / 2006-08-20 22:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
jest to super spółka , byłam na urlopie jak podała wyniki
i pisałam Igorowi żeby ją kupił bo ja nie mogłam
tam pzu ma 10 % akcji , cały czas chcę kupić tanio ale nie chce się skorekcić
Igor | Evil Empire / 2006-08-21 07:58 / Ja sem gieldowy nietoperik
aaa zgadza sie brydzia a ja sie biczuje teraz ze kasy z pod ziemi nie wykopalem i nie wszedlem w to :(
jędrzej / 2006-08-19 20:59 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Moim zdaniem fundamenty w Polsce przemawiają za wzrostem gospodarczym (żeby się długo nie rozpisywać, choćby fundusze unijne i otwarcie granic).
Poza tym jak pokazuje historia hossa jest stanem normalnym (ludzie pracują, więc przybywa w dłuższej perspektywie wszelkich dóbr), a bessa to wypadek przy pracy.
Ostatnio bessy są coraz krótsze i właściwie można mówić jedynie o korektach (vide: USA po 11 września, czy pęknięcie bańki internetowej).

Dlatego uważam, że można się spodziewać niewielkiego spadku (2800-2900), ale potem jednak wrócimy do wzrostów (jakoś trzeba zagospodarować te oszczędności emerytów i klasy średniej).
warren buffet / 2006-08-19 17:21 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
adam_inwestkap mowi tak.

paseo mowi odwrotnie.



kogo sluchac ? siebie
adam_inwestkap / 2006-08-19 00:56 / Bywalec forum
Znowu propaganda sukcesu "dobre wyniki spółek". Proszę porównać wartości księgowe po wypłaconych dywidendach. Proszę policzyć jak spada dynamika zysków np. banków. Wszystko to oznaki spowolnienia wzrostu gospodarczego. A przecież giełda wyprzedza zjawiska gospodarcze. Dlatego stoimy w miejscu od początku roku. A jaki może być ruch po trzech latach wzrostów i obecnej dystrybucji? Niech każdy odpowie sobie sam.
tomicron / 158.75.238.* / 2006-08-20 12:10
Jeżeli uważasz, że kondycja naszej gospodarki zależy od wyników banków, to uprzejmie przypominam, że żyjemy w Polsce, a nie w Szwajcarii... :)
brydzia / 2006-08-19 20:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
zgadzam się , wszystko zależy czy będzie coraz więcej pieniędzy na akcje czy nie ,
a jak czytam niżej że będzie rosło bo jest kasa co wyciąga hyperion , hahahaha taką kasę to można w skarpetce trzymać
paseo / 2006-08-19 06:50 / Bywalec forum
dokladnie odwrotnie.Gospodarka rosnie coraz szybciej a perspektywy sa coraz lepsze.Spada szybko bezrobocie,nawet uwzgledniajac wyjazdy.Ciagle wchodza nowe inwestycje firm zachodnich i plyna wciaz nowe pieniadze z Unii.Porownujkac do Hiszpanii po jej wejsciu do Unii,idziemy dokladnie ta sama droga i mamy przed soba wiele lat prosperity.
A przy okazji.Zniknal ,katastroficzny komentarz Pana D.G.
To dobrze.Bowiem nie ma zadnych przeslanek,aby bez konca wieszczyc spadki,kolejne coraz nizsze progi itd.
Jak widac,rynek ma ostatnio dokladnie inny poglad na sytuacje.I wciaz mamy wakacjełjak co roku zreszta.
jet / 212.76.33.* / 2006-08-18 20:07
a mnie długo zapadnie w pmięć bo hiperorion sie popisał i udowodnił że jest grupa ludzi co rzadzi kasa
keskese / 2006-08-19 01:26 / Reprezentacja Polski
i to właśnie jest prawda a nie to o czym pisze adam inwestkap. oznaki spowolnienia wzrostu gospodarczego ?? nie wiem w jakim kraju żyje adam ale w polsce to mamy oznaki czegoś zupełnie przeciwnego... fakt nie ma ciągnika co pociągnie giełdę i rzeczywiście wielka kasa blokuje duzo spółek aby sie nie wybiły, ale adamie - my naprawde nie wiemy o czym ty piszesz...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy