Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Tydzień cudów na GPW za nami

Tydzień cudów na GPW za nami

Money.pl / 2008-11-14 17:03
Komentarze do wiadomości: Tydzień cudów na GPW za nami .
Wyświetlaj:
bollullos / 2008-11-15 14:35 / portfel / Uznany Muł Pancerny

a dlaczego fank rosnie ... bo ilosc
splacanego kredytu we frankach jest juz
wyzsza niz ilosc udzielanych
kredytow...one sa we frankach... tylko
teraz zaminiamy zlotowki na franki a nie
franki na zlotowki


czy to jest główna przyczyna osłabienia waluty PLN wobec wszystkich walut wiodących? Przecież CHF stoi w miejscu a nie rośnie, to PLN spada
oll1 / 2008-11-15 14:08 / portfel / Tysiącznik na forum
Czy to juz jest dluga plaska?
http://stooq.pl/q/?s=erg&c=1y&t=l&a=ln&b=1
warren buffet / 2008-11-15 16:21 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
http://stooq.pl/q/?s=erg&c=mx&t=l&a=ln&b=1

robi sie
Longterm / 2008-11-15 14:03 / Mostek Zwyciężymy!
anonim proponuje Ci poczytać nieco o MSZ, jego historii i wielu sprawach sądowych i nie tylko jakie rozgrywają się wokół niej zanim będziesz wygłaszał swoje opinie. To że wskazujesz 0,3zł zysku na akcje to nie jest żaden argument...tak jakbyś nie znał realiów rządzących giełdą? podejrzewam że Apple ma świetne wyniki ale nie przeszkodziło to spadkowi -50% w niecały rok z 180$ na 90$ - firma straciła równo połowę kapitalizacji a będzie tylko gorzej...bo giełda dyskontuje przyszłość...0,3 zł na akcje to już było...50 mln zysku MSZ w rok po tym jak przestał być uważany za bankruta...
Longterm / 2008-11-15 14:19 / Mostek Zwyciężymy!
PS: aha jedna uwaga co do liczenia zysku na akcje MSZ...myślę ża należy liczyć go biorąc pod uwagę tylko połowę akcji bowiem 50% ma jedna osoba o bardzo mocnych rękach nie zamierzająca sprzedawać zanim nie będzie w stanie żyć z wysokiej dywidendy (już teraz to mogłoby być 25 mln rocznie)...tak więc niejako te akcje są zamrożone i nigdy nie zobaczą wolnego obiegu...
bzdurny / 86.63.146.* / 2008-11-15 15:05
Co za bzdury ( naciągane na siłę )
zbyś / 2008-11-15 14:50 / Tysiącznik na forum
o takiej metodzie liczenia c/z muszę przyznać że nie słyszałem, więc trzeba by te wskaźniki pozmieniać dla większości spółek na gpw, czyli co jak msz będzie wypłacał dywidendę to ta jedna osoba z niej zrezygnuje i większa dywidenda przypadnie na pozostałe akcje, czy tak to mam rozumieć, nie wiem co by na to Opach powiedzał, myślę że takie wspaniałomyślny to on nie jest . Skąd wiedz że te akcje są zamrożone i nie zacznie nimi sytać w każdej chwili jak co niektórzy z pkosa
Longterm / 2008-11-15 14:53 / Mostek Zwyciężymy!
no więc wydaje mi się że ustanowił wraz z kontrolowaną przez siebie spółką tzw. lock up na 50% akcji MSZ...one były drogi zbyś odebrane słabym rączkom - wierzycielom...będzie trzymał dopóki nie będzie mógł sobie wypłacić 100 mln dywidendy rocznie...
zbyś / 2008-11-15 14:54 / Tysiącznik na forum
to Ci się tylko wydaje, koniec dyskusji na ten temat
Longterm / 2008-11-15 14:59 / Mostek Zwyciężymy!
czyżby ten temat Cię drażnił?
oll1 / 2008-11-15 14:51 / portfel / Tysiącznik na forum
Zbys, ja mysle, ze tego nie trzeba komentowac...
oll1 / 2008-11-15 14:45 / portfel / Tysiącznik na forum
Ale on nie ma prawa do podzialu zysku/dywidendy? bez komentarza...
Longterm / 2008-11-15 14:51 / Mostek Zwyciężymy!
jak to nie ma? nie rozśmieszaj mnie...a tak wogóle to nie o tym mowa - dużo mniej niż 5% akcji jest w wolnym obiegu bo ponad 5% ma arka i kolejne 5% ma ING...więc free float to mniej niż 40% akcji wic już tylko 60 mln...jak zacznie się hossa to zobaczysz jazdy jakich świat nie widział...
oll1 / 2008-11-15 14:55 / portfel / Tysiącznik na forum
O Jezu... nie widzisz znaku zapytania na koncu zdania, ktore napisalem ?? Ty mnie nie rozsmieszaj... pomysl, o wyliczaniu wskaznika C/Z z polowa akcji to absolutny dowod, ze brakuje Ci fundamentalnej wiedzy finansowej/ekonomicznej/biznesowej... nie twierdze, ze kazdy musi miec codziennie do czynienia z biznesem, albo miec ekonomiczne wyksztalcenie, ale ktos, kto chce zajmowac inwestowaniem i wyglaszac tyle na ten temat pogladow jak Ty, powinien zainwestowac w podstawy ekonomii. Pozdrawiam
Longterm / 2008-11-15 15:02 / Mostek Zwyciężymy!
to wiesz co inwestuj w swoją edukację i może zostaniesz godnym następcą pfofesora Nogi albo nawet Bena Shaloma Bernanke:) ja inwestuje w tą spółkę i za kilka lat zobaczymy kto lepiej zna się na ekonomi i biznesie:)

he he to licz od całości akcji:) tylko jak Zbych zrobi b u y back to się ze śmiechu nie pozbieram:)
Pooh / 2008-11-15 15:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?

jak Zbych zrobi b u y back

Na razie to szuka inwestora strategicznego.

Jeżeli chciałeś ludzi odstręczyć od spółki, to Ci się udało..
Q
Longterm / 2008-11-15 15:16 / Mostek Zwyciężymy!
podona mi się ta atmosfera:) zupełnie jak kupowałem po 2,5 zł w 2006 roku:) dzięki, bardzo mi poprawiłęś humor:)
Pooh / 2008-11-15 15:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
To nie atmosfera, tylko styl Twojej wypowiedzi - też manipulacja, jeżeli robisz to celowo.
Nic więcej.
Wyżej odpisałem, co myślę o spółce.
Q
oll1 / 2008-11-15 15:10 / portfel / Tysiącznik na forum
Ja juz w swoja edukacje zainwestowalem. Rzeczywiscie mozemy sprawdzic kto na MSZ bedzie mial lepsza stope zwrotu, Ty ze srednia 9?? czy ja ze srednia 3,71. Glupia ta nasza dyskusja sie zaczyna robic. Graba.
Longterm / 2008-11-15 15:18 / Mostek Zwyciężymy!
nie mam średniej 9 zł...ale ja już sporo na MSZ zarobiłem kupując kiedyś po 2,5 zł i wchodząc w nową emisję po 2 zł...nie wiem dlaczego się kłócimy skoro mamy tą spółkę?
oll1 / 2008-11-15 14:46 / portfel / Tysiącznik na forum
aha, zeby bylo jasne.... - nie, nie mozesz liczyc C/Z biorac pod uwage jedynie 50% akcji.
Longterm / 2008-11-15 15:04 / Mostek Zwyciężymy!
mogę...te 50% nie zobaczą wolnego obrotu przez kilka-kuilkanaście lat...
oll1 / 2008-11-15 15:08 / portfel / Tysiącznik na forum
Co bedzie - nie wiemy. Sam dla siebie mozesz liczyc jak chcesz - ale tak sie tego nie robi. I na koniec - ja mam akcje MSZ po sredniej 3,71 ale nie lubie naganiania i braku obiektywnosci.
Longterm / 2008-11-15 15:20 / Mostek Zwyciężymy!
brak obiektywności to wykazują osoby które nic nie wiedzą o spółce i patrzą tylko na wskaźniki...gratuluje niskiej średniej i życzę wysokich zysków...nie wyleszcz się tylko przy 5 zł...
max303 / 2008-11-15 13:44 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
American dream, polskie realia
(Parkiet/15.11.2008, godz. 09:45)
Akcjonariusze Ponaru, którzy w zeszłym roku powierzyli spółce pieniądze w ramach emisji z prawem poboru, mają prawo czuć wściekłość. Wiadomo, że gros pieniędzy poszło na zakup "na górce" akcji Relpolu, którego kondycja okazała się bardzo kiepska, oraz Famu - w tym przypadku Ponar nawet nie może dysponować swoim pakietem.


R E K L A M A czytaj dalej

Prawdziwe zdumienie budzi jednak sprawa Georgia Hydraulic Cylinders. Przejęcie w styczniu spółki w Stanach Zjednoczonych miało zapewnić prestiż Ponarowi oraz otworzyć mu tamtejszy atrakcyjny rynek. Tymczasem skończyło się na tym, że akcjonariusze już jedenasty miesiąc po transakcji nie mają bladego pojęcia, w jakiej kondycji jest firma przejęta za wielką wodą za ich pieniądze.Jak się okazuje, niewiele większą wiedzą dysponuje obecne kierownictwo Ponaru, które twierdzi, że poprzednicy blokują dostęp do dokumentów GHC. A właściciel GHC podobno wielokrotnie zapraszał do Stanów nową ekipę, by omówić dalszą współpracę.

Komu tu wierzyć? Chaos i przepychanki, jakie panują w grupie Ponaru po zniknięciu głównego gracza Piotra Wiaderka w marcu, jest deprymujący. Drobni akcjonariusze wypatrują wybawiciela, który grupę posprząta, winnych ukarze, a kurs przywróci na odpowiednie poziomy. Leszek Jędrzejewski, zapewnił, że w USA był, GHC widział i wrócił z pozytywnymi wrażeniami. Cóż, osobiste sprawy wyłączyły go z życia biznesowego. Zamiar szybkiego przejęcia Ponaru jako ostatni zadeklarował Zbigniew Jakubas. Na razie o zwiększeniu przez niego zaangażowania nie słychać, a jak pokazują piątkowe wydarzenia - najwyraźniej nie jest on pożądanym przez pozostałych udziałowców partnerem.

Adam Roguski
Longterm / 2008-11-15 12:01 / Mostek Zwyciężymy!
Dzień dobry, radzę zamiast przyglądać się wskaźnikom jak sroka w kosz, pomyśleć które spółki mogą skorzystać na recesji...tak nie pomyliłem się...są takie spółki które wręcz czekają na recesję jak na zbawienie....
wuj leon / 2008-11-15 13:46 / portfel / Bywalec forum
sklepy z używaną odzieżą?
dodge / 2008-11-15 13:46 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
recesja, kryzys, bezrobocie, zaciskanie pasa w domowym budżecie - sklepy, sieci dyskontowe - Emperia w to wchodzi czy już weszła
Longterm / 2008-11-15 13:50 / Mostek Zwyciężymy!
ale przypomijmy sobie co tak naprawdę spowodowało że roślismy 6% rok do roku? polska gospodarka była po prostu bardzo konkurencyjna....koszty pracy niskie i korzystny kurs walutowy powodował zarówno rozkwit inwestycji bezpośrednich jak i eksportu...
Longterm / 2008-11-15 13:51 / Mostek Zwyciężymy!
czyli zwiększenie bezorbocia i osłabienie złotówki to paradoksalnie korzystne czynniki
anonim_03 / 2008-11-15 13:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wtedy Polacy i firmy nie byli zadłużeni po uszy w CHF.
Longterm / 2008-11-15 13:56 / Mostek Zwyciężymy!
ja jestem Polakiem i pracuje w polskiej firmie i jakoś nie jestem winny nikomu ani jednego CHF...
Longterm / 2008-11-15 13:57 / Mostek Zwyciężymy!
a i ta firma nie jest nikomu winna CHF...ale nawet te kredyty w bankach to jest taka zabawa że niby one są w CHF...
Fitter / 2008-11-15 14:33 / portfel / Tysiącznik na forum
a dlaczego fank rosnie ... bo ilosc splacanego kredytu we frankach jest juz wyzsza niz ilosc udzielanych kredytow...one sa we frankach... tylko teraz zaminiamy zlotowki na franki a nie franki na zlotowki
szymon / 2008-11-15 14:21 / Uznany Gracz Giełdowy
a umnie co drugi ma kredyt w chf....wsrod znajmomych rowniez, mlodzi ludzi pokupowali sobie mieszkania w wawie, jak mowilem ze ja z zakupami czekam o patrzyli na mnie z politowaniem.... a ja dalej czekam... i wiem ze bedzie duzo taniej.
Longterm / 2008-11-15 14:43 / Mostek Zwyciężymy!
wiesz co poczekajmy kilka lat i policzymy czy opłacało się w PLN czy w CHF...ja nie mam szklanej kuli i Ty chyba też nie więc poczekajmy ok?
Fitter / 2008-11-15 12:47 / portfel / Tysiącznik na forum
windykacyjne
Amigo11 / 2008-11-15 11:03 / SAMA PRAWDA
Świetny wykład jednego hamerykańskiego psora oglądnijcie wszystkie części naprawdę warto!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


http://www.youtube.com/watch?v=6G3Qefbt0n4
13 / 2008-11-15 10:52 / Bywalec forum
Jak tak patrzę na S&P 500 to widzę niewielką konsolidację. Możliwości jak zwykle trzy góra, dół lub linia pozioma. Raczej wątpię żeby nastąpiło wybicie górą. Po takiej zwałce raczej wątpię żeby ludzie mieli chęci na kupowanie akcji, sytuacja gospodarcza również nie jest zbyt optymistyczna. Wszystkie problemy jeszcze są żywe ze wskazaniem na pogorszenie, kryzys się rozlewa i rozkwita, wszyscy to widzą. Nawet jeśli będą jakieś plany ratunkowe lub zdarzenia optymistyczne (losowe) to wpłyną na nastroje raczej krótkoterminowo. Istnieje duże prawdopodobieństwo dalszych spadków i kontynuacji trendu. Dlatego myślę, że w optymistycznym wariancie przestaniemy obsuwać się niżej. Jeśli tak, to potrwa to jakiś czas na pewno jeszcze z jeden może dwa kwartały. Na dzień dzisiejszy dla mnie czwarty kwartał na pewno nie bezie lepszy od trzeciego kwartału tego roku. Wnioski dla mnie takie, że na inwestowanie to jeszcze przyjdzie czas. Nawet zakładając linie poziomą nie ma sensu już w tej chwili zbyt mocno się angażować. Można zobaczyć przecież po następnych wynikach jak sobie spółki będą radziły i jak ich kursy będą się do nich dopasowywały. Dla mnie na razie pozostaje jedynie spekulowanie jakąś niewielką kwotą, a że niezbyt dobry ze mnie spekulant (mam nadzieje, że jeszcze nie zbyt dobry) to będę siedział na dupce spokojnie ;) pozdrowienia dla wszystkich.
Longterm / 2008-11-15 11:59 / Mostek Zwyciężymy!
na dobre spółki własciwie nie ma nigdy złego momentu na wejście...MSZ na przykład nawet jak ktoś kupił na absolutnej górce w kwietniu 2007 za 18 zł to i tak zarobi kilka razy tyle...ważna jest cierpliwość i czas...jak ktoś chce zysków od razu to jest taka instytucja - lotto się naazywa....
anonim_03 / 2008-11-15 12:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dla przykładu: spółka Cisco. Jest to bardzo dobra spółka, rentowność 20% (stabilnie a nie wyskok), zdrowiutki bilans, systematyczny, dwucyfrowy wzros obortow i zysków. Ale jeźli ktoś kupił ją po 77$ za akcję, w 2000 r., to chyba szybko nie zobaczy tej ceny. Obecnie spółka jest po 16$ ( czyli 98 mld$, przy rocznych zyskach 8 mld$).

Kupowanie nawet najlepszej spółki, na szczycie mega-hossy w jej branży kończy się dość szybko stratami.
Longterm / 2008-11-15 12:19 / Mostek Zwyciężymy!
dobra spółka oczywiście po dobrej cenie...gdyby MSZ był po 300 zł jak Budimex to pełna zgoda...jakie C/Z miało Cisco jak było za 77$ za akcję? Budimex miał C/Z ponad 1000 podczas hossy...MSZ nigdy nie przekroczył C/Z=50 a to był bankrut właściwie wtedy...
Longterm / 2008-11-15 12:26 / Mostek Zwyciężymy!
http://tnij.org/cc33
anonim_03 / 2008-11-15 13:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
C/Z ma sens jak Z jest stabilne, to że MSZ raz miał zyski (bo zebrał gotówkę z emisji ...) nie znaczy że będzie miał zyski przez 25 lat.

Na moje oko, to 18 zł to MSZ długo nie zobaczy, a pewnie i nigdy.
Longterm / 2008-11-15 13:54 / Mostek Zwyciężymy!
co Ty opowiadasz za głupoty? anonim wystarczy że odzyskają Altusa i kapiatlizacja na giełdzie będzie równa pieniądzom w kasie:)
Longterm / 2008-11-15 14:13 / Mostek Zwyciężymy!
moja bardzo konserwatywna wycena MSZ to 25 zł
oll1 / 2008-11-15 14:40 / portfel / Tysiącznik na forum
jak zwykle przesada :)
Longterm / 2008-11-15 12:51 / Mostek Zwyciężymy!
ale w sumie zły przykład bo budimex spadł tylko 60% a MSZ 80% :)
Longterm / 2008-11-15 12:54 / Mostek Zwyciężymy!
i budimex - lider sektora - jest wciąż w hossie...
Longterm / 2008-11-15 12:20 / Mostek Zwyciężymy!
czyli że dobra spółka+ dobra cena + czas = sukces
13 / 2008-11-15 12:10 / Bywalec forum
oki ale po co kupować coś po 18 jak teraz można po 3,30
Longterm / 2008-11-15 12:23 / Mostek Zwyciężymy!
najlepiej kupić za 1 grosz...są takie spółki przecież na GPW:)
oll1 / 2008-11-15 12:08 / portfel / Tysiącznik na forum
Czy ja wiem... jesli ktos zainwestowal w MSZ za 18 zlotych to dluuugo moze nie zobaczyc zyskow.... nie mowiac juz o tym, ze "opportunity cost" jest ogromny! Stad smiem twierdzic, ze owszem jest "zly moment na wejscie". Pozdrawiam
Longterm / 2008-11-15 12:21 / Mostek Zwyciężymy!
za 10 lat pogadamy:)
oll1 / 2008-11-15 14:42 / portfel / Tysiącznik na forum
heh :) no wlasnie i nie rozumiesz... Mysle, ze wiesz co to "opportunity cost" albo "koszt utraconych mozliwosci"... ten, kto zainwestowal w MSZ po 18 zlotych i teraz bedzie czekal 10 lat stracil wiecej niz MNOSTWO pieniedzy, ktore mialby chocby z LOKAT! moglby poczekac wiec, wyciagnac kase z lokaty i wtedy zainwestowac w MSZ :)) w midzyczasie z odsetek pojechalby sobie na dluugie wakacje itp... nie wiem jak lepiej to wytlumaczyc.
anonim_03 / 2008-11-15 13:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zakładając że MSZ będzie zarabiać systematycznie 0.3 zł na akcję (bardzo optymistyczne), to by zarobić 18 zł zajmie mu 60 lat.
Longterm / 2008-11-15 13:47 / Mostek Zwyciężymy!
nie kupuj więc:)
Longterm / 2008-11-15 13:51 / Mostek Zwyciężymy!
bardzo się cieszę że jest wielu sceptyków:) w microsoft też wielu ludzi nie wierzyło...
jarek k / 2008-11-15 12:33 / portfel / Samozwańczy Demon Intelektu
ja sądze wprost przeciwnie - nie za bardzo ważne co ważne kiedy się kupuje
Longterm / 2008-11-15 12:44 / Mostek Zwyciężymy!
wiesz ja niektóre spółki mam nadzieję trzymać kilkadziesiąt lat...do emerytury...i muszę wiedzieć co kupuje...ale masz rację że krótkoterminowo (1-5 lat) nie ważne co się bierze tylko kiedy...
Longterm / 2008-11-15 12:44 / Mostek Zwyciężymy!
wiesz ja niektóre spółki mam nadzieję trzymać kilkadziesiąt lat...do emerytury...i muszę wiedzieć co kupuje...ale masz rację że krótkoterminowo (1-5 lat) nie ważne co się bierze tylko kiedy...
max303 / 2008-11-15 10:35 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
A dżem dobry
modliszka / 2008-11-15 10:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mniej depozytów mimo wysokich odsetek
(Parkiet/15.11.2008, godz. 09:40)
Wartość depozytów w polskich bankach spadła w październiku, mimo że banki prześcigały się w wysokości ich oprocentowania. Polacy zamiast zakładać lokaty, wypłacali pieniądze.

Wartość depozytów w październiku spadła o ponad pół miliarda złotych - wynika z danych o podaży pieniądza. Jeśli założymy, że klienci nie likwidowali masowo lokat walutowych, to ze względu na osłabienie złotego w tym miesiącu wartość zdeponowanych środków powinna wzrosnąć o około 4 mld zł. Można więc oszacować, że Polacy wycofali z banków łącznie nawet 4,5 mld zł. Zamiast zakładać lokaty, klienci wypłacali pieniądze z banków, wobec czego wartość gotówki w obiegu wzrosła najbardziej w historii. Wojna depozytowa, w ramach której banki prześcigają się w wysokości oprocentowania lokat, nie przynosi spodziewanych efektów. Martwi to tych prezesów, którzy potrzebuję pieniędzy na prowadzenie akcji kredytowej.

Piotr Rutkowski

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

I jeszcze jeden bardzo istotny news, dotyczacy tematyki, ktora bacznie sledze pt: "PLYNNOSC FINANSOWA NASZYCH BANKOW....
anonim_03 / 2008-11-15 10:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ostatnio zacząłem bacznie sledzić przetargi MF na bony skarbowe
modliszka / 2008-11-15 10:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
i jakie wyniki obserwacji ? :-)
anonim_03 / 2008-11-15 10:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dwa tygodnie temu nie sprzedali połowy tego co chcieli
osatnio zmniejszyli ofertę i poszło, z rentownością ok. 6.5%

to są bardzo groźne sygnały ...
... wberew obiegowym opinią forumowiczów, to nie USA ma problemy z finensowaniem deficytu budżetowego. (bony w USA sprzedają się przy oprocentowaniu 0.1%)

pozdro :-))
modliszka / 2008-11-15 10:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czy PKO BP przejmie AIG Bank
(PAP, ak/15.11.2008, godz. 07:56)
Za kilka tygodni będzie wiadomo, czy państwowemu PKO BP uda się kupić wart 1,5 mld zł AIG Bank Polska. Według informacji "Rz" jego amerykański właściciel - koncern AIG - zaczął właśnie szukać nowego właściciela. PKO BP w grze o tę spółkę liczy się najbardziej.

AIG Bank jest dopiero 20. bankiem w Polsce, ale to łakomy kąsek. Ma 2 mln klientów i jest jednym z najbardziej zyskownych w branży.

Finału transakcji można się spodziewać w połowie grudnia.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Osobiscie uwazam, ze nie kupia bo.....ich nie stac. No chyba ze sfinansuja ta transakcja, grabierza na swoich klientach....
anonim_03 / 2008-11-15 10:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pan Waldek chce ich dokapitalizować, pewnie pod to przejęcie ...
flugo maruda / 212.122.206.* / 2008-11-15 10:24
nie stać ich na wyłożenie 1,5 mld?
Jaronero / 2008-11-15 10:30 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
Może... niech wezmą pożyczkę, np: w Polbanku :))))
modliszka / 2008-11-15 10:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czy ich stac, okaze sie jak pokaza bilans na koniec roku i wtope na Ukrainie...
anonim_03 / 2008-11-15 09:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zawsze warto zerknąć na pierwszą stronę popularnej gazety sprzed roku..

rok temu:
http://new-arch.rp.pl/okladki/b_7_7866.jpg

i po roku:
http://new-arch.rp.pl/okladki/b_7_8167.jpg

i pierwszą świeczkę na torcie możemy zdmuchnąć ...
flugo maruda / 212.122.206.* / 2008-11-15 10:03
fajne

jak długo trzymaja w archiwach netowych takie smaczki?
warren buffet / 2008-11-15 08:03 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu

2008-11-15 02:27:10 | Pooh [ "?" ]
Zerknąłem na nich od strony rynku.
Duża konkurencja i mają krajowego
przeciwnika /Polfa Tarchomin/.
Tylko jedna insulina z refundacją - i jeśli
się nie mylę, wcale nie najczęściej
stosowana.
Ta spółka powinna płacić dywidendę, a nie
przynosić straty.
Posłać paru ludzi w teren, a nie, k****,
forex...
Pzdr.Q


niestety gensuliny bardzo cienko sie u nas sprzedają, zagraniczne molohy biją biotonka na głowe...

nie wiem co bioton musialby zrobic zeby byc top 1
wojtekjs / 2008-11-15 08:39
Problemem są peny, przez które podaje się insulinę. Pacjenci ich nie lubią, bo nie da się korygować dawki (jak przekręcisz za bardzo to nie da się cofnąć), napisy szybko sie scierają, a same peny są plastikowe, nie metalowe i łatwo je zepsuć. Niestety pena nie da się zastąpić - każdy pasuje do innego typu fiolki...
Tutaj więcej: http://www.cukrzyca.akcjasos.pl/?a=text&id=129
warren buffet / 2008-11-15 08:55 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie wiem czy nie wywalic biotona w poneidzialek, musze to przetrawic, nie chce miec spolki z takimi wynikami w portfelu.... ehh
bollullos / 2008-11-15 10:21 / portfel / Uznany Muł Pancerny
przecież wyniki na tle straty w I półroczu to są rewelka... żadnego chachmęcenia na pochodnych czysty zysk z 3kw.
wojtekjs / 2008-11-15 09:09
Czy wywalić nie wiem. Wiem natomiast, że ilość cukrzyków wzrasta i będzie wzrastać, więc firmy biotechnologiczne produkujące insulinę zarobią. Bioton też jak zmieni peny. Niestety nic na ten temat nie słyszałem.
warren buffet / 2008-11-15 08:55 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tak jak duda - zawiódł mnie bioton.
Tygrysek / 2008-11-15 09:04 / portfel / Bywalec forum
no Dudy szkoda. Ja sie zastanawiam czy nie wrzucic do portfela tego HTL-a. A co sadzisz o tej Amice, juz nei raz ja typowalem w mailach do Ciebie :)
warren buffet / 2008-11-15 09:08 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
myslalem w nocy o amice, bo chyba z tego bio przerzuce kase w inna spolke.... tylko jak amica bedzie sobie radzic na tle spowolnienia ? nic nie pokazala do tej pory, mowisz chinczyki maja kryzys i amica urosnie w potege ?

watpie.... htl tez kusi... juz bym wolal htl chyba niz amice

nie wiem :(
zbyś / 2008-11-15 10:00 / Tysiącznik na forum
z rodziny i znajomych kto ma amicę to narzeka, sprzęt awaryjny, to także opinia mechanika który to naprawia
bollullos / 2008-11-15 10:22 / portfel / Uznany Muł Pancerny
a bosch to co niby bezawaryjny?
Tygrysek / 2008-11-15 11:54 / portfel / Bywalec forum
no jakby nei bylo na pewno mniej awaryjny. ja mam zasade ze wole kupic raz, porzadnie i brak zmartwien. Choc w dziejszych czasach juz sie nie robi sprzetu na 15 lat bo sie nei oplaca. Niestety. ale ogolnie : lodowki - liebherr, zmywarki/pralki - siemens/bosch. kuchenki - chyba gorenje. podobnie jak okapy. Tyle ze amica ma tani sprzet i przy biedzie ten sprzet bedzie schodzil pierwszy z polek.
Tygrysek / 2008-11-15 09:11 / portfel / Bywalec forum
niby tak. Ale jak bedzie spowolnienie a ludzie beda potrzebowac kupic sprzet bo sie zespuje stary to pojda po siemensa/boscha/liebherr za powyzej 2tys czy po amice za 1-1,2 tys ?
warren buffet / 2008-11-15 09:10 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jutrznia droga, lotos chyba jeszcze drogi - za drogi na dokupienie : /

ch***** z grzybnia
bollullos / 2008-11-15 10:26 / portfel / Uznany Muł Pancerny
co myślisz o MCI weszli wczoraj w jakieś ambulanse....
flugo maruda / 212.122.206.* / 2008-11-15 10:01

ch***** z grzybnia

ch***** z patatajnią:((
_Borys_ / 2008-11-15 07:22 / portfel / Tysiącznik na forum
Szczyt G20, w którym Polska nie bierze udziału, jest dla nas ważny z kilku powodów. "Istotna będzie deklaracja, że globalne koszty walki z kryzysem poniosą najbogatsze kraje" - mówi ekonomista Ryszard Petru. Dodaje, że groźna byłaby dla nas decyzja oddająca kontrolę nad bankami-córkami systemom nadzoru bankowego krajów pochodzenia ich spółek-matek. "To dotyczyłoby większości polskich banków" - podkreśla Petru. Mirosław Gronicki z Goldman Sachs i były minister finansów ma nadzieję, że G20 zadecyduje o spokojnym wychodzeniu kryzysu. To będzie lepsze rozwiązanie niż gwałtowne zmiany.

--------
Przerażające mają pomysły.....................
bebe / 2008-11-15 03:37 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
http://de.youtube.com/watch?v=ESSufukzWrU&feature=related
-----------------
\na W-20...............- "spotkanie"........;-) .........;-(
bebe / 2008-11-15 03:45 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
i jeszcze.............
http://de.youtube.com/watch?v=rkRIbUT6u7Q&feature=related
inwestor1975 / 2008-11-15 02:01 / Tysiącznik na forum
dobra spacto co niewiecie co wisi pod sufitem?

---
-
-
-
-
żarówka-==O S R A M !
inwestor1975 / 2008-11-15 02:01 / Tysiącznik na forum
wisi i grozi
kulva spaliłem
bebe / 2008-11-15 03:13 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
ja w spalaniu kawałów jestem "jedyna"....zaczynam i nie wiem, w ktyrórym kierunku ide....- cha..ha...cha...

jesteś nie do pokonania....-inwestorze1975...;-).....mina moja @....;-)../małpeczka to uśmiech od ucha do ucxha...- nie..- ona jest .. .na okrągłoglowy...;-)))))))))))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy