Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Tydzień, który poruszy rynkiem

Tydzień, który poruszy rynkiem

Money.pl / 2008-02-25 06:58
Komentarze do wiadomości: Tydzień, który poruszy rynkiem.
Wyświetlaj:
Kenobi / 2008-02-25 12:16 / Uznany malkontent giełdowy
Miedź na LME po początkowym wzroście już na minusie. Rynek wykupiony, więcej chętnych jnie widać...Smart guys pewnie już się zaszortowali...
boma / 2008-02-25 12:23 / Bywalec forum
A czy Ty tez sie zaszortowales?
radekidz / 2008-02-25 12:15 / Mazur z Mazur
... wczoraj przypadkowo trafiłem w TVNCNBC na wywiad
.... z Tyszko BOS na temat wydzielenia spółek groszowych
..... i przeniesienie ich na nowy parkiet , co mnie zdziwiło
..... to że nie zalecał kupno początkującym graczom , bo

"zysk po splitach i kolejnych emisjach jest iluzoryczny"
J@bleCZNIK / 2008-02-25 12:11 / portfel / Bywalec forum
http://quicksilverscreen.com/watch?video=32462
Enron: The Smartest Guys In The Room ,polecam
Longterm / 2008-02-25 12:10 / Mostek Zwyciężymy!

2008-02-25 11:59:05 | *.*.*.* | anonim_03 [ Uznany Gracz Giełdowy ]
Zarzucasz działania o charakterze przestępczym, sam też sobie
urządzasz zabawę od której niesmacznie się robi na forum.
Wiec albo przedstawisz dokumenty potwierdzające Twoje
oskarżenia albo proszę więcej nie pisać pod moimi postami.


Oj poczucia humoru to już dno na tym forum...bierz przykład z Buffetta jakie on ma poczucie humoru albo Jim Rogers - żartuje sam z siebie że jest fatalnym inwestorem short:) jakie dowody anonimku...dokupuj te swoje Apple alezapamiętamy to...trochę w fundzie mają ubaw ale co ja będe pisał...
krzysiek29 / 2008-02-25 12:21 / Uznany Gracz Giełdowy
nie rob z siebie calkowitego d......la bo zaden fundusz Cie nie wezmie!!! pozdr
yayurek / 2008-02-25 12:12 / Kompulsywny looser na forum
Longu, a może tak odpoczynek, tydzień, może dwa, nie obrażaj się, tak z sympatii piszę, bo przecież sympatycznym facetem BYŁEŚ :((((((
warren buffet / 2008-02-25 12:19 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
bessa....
Kenobi / 2008-02-25 12:19 / Uznany malkontent giełdowy
Tak, bo obecnie został królową brytyjską...
flugo / 2008-02-25 12:23 / portfel / Dziecko hossy
z wikipedii:
Troll rozpoczyna dyskusję przede wszystkim po to, aby wywołać zamieszanie, wyładować w niej swoje negatywne emocje, oraz aby poczuć się ważnym i zauważonym (u trolli cechą charakterystyczną jest konfabulowanie dotyczące własnej pozycji społecznej, zawodu, wykształcenia, doświadczeń życiowych etc.). Rzadziej spotykanym powodem jest chęć popisania się elokwencją i sztuką erystyki.

Troll zwykle reaguje wrogo zarówno na próby uspokojenia dyskusji, jak i agresywne reagowanie na jego zaczepki, zaś merytoryczna zawartość dyskusji ma dla niego znaczenie tylko o tyle, o ile rozpala w dyskutantach negatywne emocje i przyczynia się do kontynuowania sporu. Sprawia to zazwyczaj takie wrażenie, jakby troll "sycił" się nimi. Najczęściej im więcej osób wpadnie w jego sidła i odpowie na jego post, tym bardziej wydaje się zadowolony.
yayurek / 2008-02-25 12:26 / Kompulsywny looser na forum
wnoszę, aby Trolterma pozbawic UGG, i aby z tytułem np. "kompulsywnego loosera", zasilił grono strąconych aniołów :((((((
flugo / 2008-02-25 12:29 / portfel / Dziecko hossy
kupuj i nie p****** !
z naciskiem na to drugie:)))))))
yayurek / 2008-02-25 12:33 / Kompulsywny looser na forum
rozkaz
krzysiek29 / 2008-02-25 12:10 / Uznany Gracz Giełdowy
UBS on a Trillion Dollar Melt
http://www.ft.com/cms/893ac9c8-757e-11dc-b7cb-0000779fd2ac.html
555 / 2008-02-25 12:09 / Tysiącznik na forum
zniesienie podatku belki sprawi, że jeszcze więcej będzie argumentów na dzis do lokowania kapitału w lokatach bankowych :)
Romi / 2008-02-25 12:17 / portfel / Koci Tata
bedziesz widział jak ci zniasą hahaha :)
modliszka / 2008-02-25 12:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tusk: w tym tygodniu spotkanie ws. przyszłości tzw. podatku Belki - DI, PAP
25.02.2008 12:00

Premier Donald Tusk zamierza jeszcze w tym tygodniu spotkać się z ministrem finansów Jackiem Rostowskim i szefem klubu PO Zbigniewem Chlebowskim w sprawie przyszłość podatku od dochodów kapitałowych - tzw. podatku Belki.
Podobna tematyka

PiS złoży projekt zniesienia "podatku Belki"
Chlebowski: likwidacja podatku Belki możliwa od 2009 r.

"Podejrzewam, że jeszcze w tym tygodniu posadzę z jednej strony ministra Rostowskiego, z drugiej Zbigniewa Chlebowskiego, też jest specjalistą od finansów publicznych, ja usiądę trochę w środku, trochę z boku i będziemy, jak będzie trzeba godzinami, wymieniać się argumentami, co jest możliwe" - powiedział w poniedziałek w TVN24 premier, pytany o spór między klubem PO a ministrem finansów w sprawie likwidacji tzw. podatku Belki.

Tusk podkreślił, że on sam chciałby zniesienia tzw. podatku Belki, zaś przeciwny temu minister finansów zwraca uwagę na dochody, jakie budżet państwa osiąga z tytułu tego podatku. "Minister Rostowski mówi: +patrzcie, to są miliardy złotych, poszukajmy jakiegoś sposobu, który da nam bezpieczeństwo jeśli chodzi o zobowiązania państwa w innych dziedzinach+" - dodał premier.

"Staram się podejść do tego odpowiedzialnie: chciałbym znieść ten podatek, chciałbym, żeby w Polsce podatki były jak najprostsze, jak najniższe, ale chcę też móc powiedzieć nauczycielom, że za rok także czeka ich podwyżka" - mówił Tusk.

Podatek od dochodów kapitałowych - tzw. podatek Belki - został wprowadzony w 2001 r. Jest pobierany od zysków z funduszy inwestycyjnych, giełdy, odsetek od lokat bankowych i oprocentowanych kont.

W miniony piątek minister finansów powiedział, że "widzi bardzo duże problemy, graniczące z niemożliwością, ze zlikwidowaniem podatku od zysków giełdowych". Jego zdaniem, zniesienie tego podatku spowodowałoby, że "bogaci ludzie płaciliby efektywnie niższy podatek".

Tusk podkreślił także, że w imię poparcia dla rządowych projektów jest gotów szukać porozumienia "i z prawicą i z lewicą". "Mimo wyraźnej niechęci prezydenta (Lecha Kaczyńskiego) do mojego rządu, jestem gotowy kolędować do niego, odwiedzać prezydenta, wtedy kiedy będzie taka potrzeba po to, by go namawiać do współpracy" - dodał premier.

"Będę szukał wszystkich dostępnych dla mnie argumentów, żeby ustawy, które uważam za dobre dla Polski, forsować. Jeśli zawiedzie prezydent, czy PiS, w tym sensie, że będą blokować nasze ustawy, to będziemy szukali poparcia w klubie lewicowym" - zaznaczył Tusk, przypominając, że większość PO, PSL, LiD może odrzucić prezydenckie weto.

Na pytanie, czy LiD - również krytyczny wobec rządu PO-PSL - zechce pomóc rządowi w razie weta prezydenta np. w sprawie zmian w służbie zdrowia (prezydent nie wykluczył już, że zawetuje ustawę dotyczącą dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych), Tusk odparł, że rozmawiał z liderami lewicy o pakiecie ustaw zdrowotnych. "Będą chcieli dyskutować nad konkretnymi szczegółowymi rozwiązaniami, ale nie mówią +nie+" - powiedział premier.

"Być może ostatni rok tej kadencji będzie prawdziwą eksplozją takich rewolucyjnych zmian ustawowych i gdyby się miało okazać, że prezydent wetuje, wetuje, wetuje bez opamiętania, to będziemy czekami z tymi projektami do czasu zmiany prezydenta" - dodał Tusk, zaznaczając, że nie ma gwarancji, iż on sam będzie dalej rządził.

Kadencja prezydenta upływa w 2010 roku, zaś kadencja parlamentu, a tym samym rządu, w 2011 roku.
Kenobi / 2008-02-25 12:13 / Uznany malkontent giełdowy
W Stanach też obniżali podatki (bogatym) i mają teraz pasztet, z którego będą wychodzili przez wiele lat. - rekordowe zadłużenie i prawie zerowe oszczędności. A chcą przed wyborami rozdawać kolejne pieniądze...Oczywiście puste, które z naddatkeim zabierze inflacja, co juz widzimy. I będą musieli ostro podnosić stopy, nikt już nie będzie fundował im konsumpcji za własne oszczędności.
modliszka / 2008-02-25 12:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kenus, ale to gratka jeśli chodzi, o kapitał zagraniczny....
Złoty się bardzo umocnił, przed chwilką....mogą zagrac pod ewentualne rozmowy Tuska z MF...Odbieram to info, jako pozytywne...
radekidz / 2008-02-25 12:17 / Mazur z Mazur
... gdy wygra czarny , rozda troszkę biednym zanim go bogaci
.... nie utrącą ...
flavio25 / 2008-02-25 11:56 / portfel / Tysiącznik na forum
Na wymioty sie zbiera jak sie czyta tam nizej
Najgorszy jest brak pokory, przekonanie o swej nieomylnosci, wyomaginowane zyski, zycie marzeniami
brak zasad, zero konsekwencji

beee
Krzych / 2008-02-25 12:01 / Płoteczka na forum
opisz to dla ogółu bo to co piszesz na dwoje babka wróży , jednym słowem będzie spadać ale też będzie rosło .
Czarujące juz się rozczuliłem i płaczę ........................
adrianoo / 2008-02-25 12:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
specyfika działania forum (anonimwości) to poteguje... taki lajf
flavio25 / 2008-02-25 12:03 / portfel / Tysiącznik na forum
dla mnie nie wazne czy na forum czy w realu
kims trzeba byc
i przynajmniej starac sie trzymac wytyczonych przez siebie zasad
adrianoo / 2008-02-25 12:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
oby tak bylo
flavio25 / 2008-02-25 11:58 / portfel / Tysiącznik na forum
jesli tak sie zachowuja dojrzali ludzie, inwestorzy to wole pozostac dzieckiem
eprach / 2008-02-25 11:59 / portfel / Onedaytrader
to nie wiesz że świat dziecka jest okrutny ale uczciwy... w przeciwieństwie do dorosłych...
Jaronero / 2008-02-25 12:15 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
to ja nie chcem do zelówki... zostaje w pszedżkolu :P
adrianoo / 2008-02-25 12:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
:)
boerghor / 2008-02-25 11:56 / Tysiącznik na forum
jeśli jest chociaż cień prawdy w tym, że ludziska piszą posty na czyjeś tam potrzeby, to niech ich diabli wezmą (piszących i zleceniodawców)!!!
Longterm / 2008-02-25 11:55 / Mostek Zwyciężymy!
Dobra spadam na dłużej...bierzcie mosty, kgh, i spółki Krauzego...im nic się nie może stać...my też mamy PPT...a u nas obroty małe:)
Longterm / 2008-02-25 11:56 / Mostek Zwyciężymy!
idę na spotkanie do funduszu podpisac umowę o naganianie na spadki...5 tysi ofrują ale się potarguje...inny fundusz 7 dał:)
Kenobi / 2008-02-25 11:59 / Uznany malkontent giełdowy
Oni sami sobie chcą zlikwidować posady z Twoją pomocą?
Longterm / 2008-02-25 11:58 / Mostek Zwyciężymy!
odkąd stałem sie niedźwiedziem indeks spadł ponad 18% a momentami 21% więc chybva się sprawdziłem....premie mi nawet dali za Obamę:)
Kenobi / 2008-02-25 12:01 / Uznany malkontent giełdowy
Spadł daltego, że stałeś się niedźwiedziem? Czy stałeś się niedźwiedziem, bo spadł? A teraz kim jesteś?
nowacha / 2008-02-25 11:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Mam pytanko, czy są jakieś plany dotyczące krótkiej sprzedaży na gpw? Czy są szanse, że w niedługim czasie będzie to dostępna forma inwestowania?
valjean / 2008-02-25 12:38 / Galernik
nie. coś planują od lat ale na tym koniec. obiecanki cacanki
ryży boi się o swoje obietnice że teraz tylko w górę. gdyby udostępnili krótką sprzedaż mogłoby jeszcze szybciej polecieć, w dół oFkors ;)
Longterm / 2008-02-25 11:50 / Mostek Zwyciężymy!
Generalnie chodzi tylko o to aby biuro maklerskie miało obroty...czy nie wystarczy teraz sprzedać i czekać na dno bessy? a po co się miotać kupowac -sprzedawać i tak w kółko???
Longterm / 2008-02-25 11:49 / Mostek Zwyciężymy!
Generalnie chodzi tylko o to aby biuro maklerskie miało obroty...czy nie wystarczy teraz sprzedać i czekać na dno bessy?
brydzia / 2008-02-25 11:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie chce nikogo straszyć , ale pan Lachowski , analityk techniczny BGŻ , który przewidywał że wig 20 dojedzie do 2650 pkt w styczniu , mówił dzisiaj w TVN cnbc że w obecnej sytuacji najważniejsze jest chronić kapitał
mariusz przemysław / 2008-02-25 11:54 / portfel / Bywalec forum
to samo mówi Jacek Borawski z DI BRE
/też spec od AT/.
Longterm / 2008-02-25 11:53 / Mostek Zwyciężymy!
o kurcze ja tyle samo obstawiam:)
Kenobi / 2008-02-25 11:52 / Uznany malkontent giełdowy
Co ja już kiedyś proponowałem...
boerghor / 2008-02-25 11:52 / Tysiącznik na forum
a jakie wiguś20 miał minimum w styczniu?
brydzia / 2008-02-25 12:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
2669
modliszka / 2008-02-25 11:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kuczyński nawija to samo...
radekidz / 2008-02-25 11:56 / Mazur z Mazur
... mafia anali , wieszczą wieszczą i w końcu wywieszczą ...
;>

Wiosenne pozdrowienia
Kenobi / 2008-02-25 12:04 / Uznany malkontent giełdowy
Co Ty powiesz? A widziałeś choćby indeks Filadelfia Fed?
Krzych / 2008-02-25 11:55 / Płoteczka na forum
czyli leszcze do wora........nie koniecznie mojego...
boerghor / 2008-02-25 11:45 / Tysiącznik na forum
witam!

oddałem w dobre ręce: orlen, lotos i bzwbk... wszystko z przyzwoitym zyskiem... pozdrowienia Ken :)

tym samym w portfelu: only cash :) poczekam na rozwój wypadków po jutrzejszym dniu
Krzych / 2008-02-25 11:52 / Płoteczka na forum
jak Ken jest z obozu PiS to wie co robi , wie co mówić i jak osłabić obóz rzadzących do giełdy on nic nie ma już wcześniej pisał że kontrtakty i kasowy go nie interesuje czyli polityka , czym gorzsza krytyka tego co się dzieje tym lepiej dla PiS .........
A nie mówili że bedzie tylko gorzej?
Kenobi / 2008-02-25 11:55 / Uznany malkontent giełdowy
Mierzyłeś gorączkę?
Krzych / 2008-02-25 11:57 / Płoteczka na forum
36.6 aktualna a Ty ciśnienie podaj?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy