Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Tydzień na minusie

Tydzień na minusie

orzeł / .* / 2005-03-04 19:08
Komentarze do wiadomości: Tydzień na minusie.
Wyświetlaj:
dżej / .* / 2005-03-05 17:12
Mój nos jest Wielki! Prezes Ferrum dokupił akcji, tak jak ja, ale heca! Orle, chyba nie zwątpiliśmy? I znów KTOŚ WIEDZIAŁ bo niby czemu rosło ostatnio? Gdyby rynek był mocny, takie info wybiłoby Ferrum na 12 zeta
ORZEŁ / .* / 2005-03-05 18:35
zgadzam się dżej choć powiem szczerze męczą mnie te spadki bez obrotów na wielu papierach no bo niby małe obroty czyli spadek korygujący kurs ale jakby nie było kaski chwilowo mniej - nie wiem czy to nie jest mój błąd (kolejny zresztą ) że codziennie zerkam jak tam z kaską może warto byłoby uzbroić się w cierpliwość i poprostu zaufać sobie i czekać:)a tak z innej beczki czy ktoś mi coś doradzi co do jakiegoś funduszu obligacji czy może stabilnego wzrostu bo mam trochę wolnej kaski i nie chcę jej już w akcje pakować coby resztek rozsądku nie postradaćANIU WIEM ŻE TWA WIEDZA I PRAKTYKA POZWOLI CI COŚ MI PODPOWIEDZIEĆ:)DO TEJ PORY ZAWSZE MIAŁEM DO CZYNIENIA TYLKO Z AKCJAMI NO ALE COŚ Z TĄ ZAROBIONĄ KASĄ TRZEBA ZROBIĆ A NIE CHCĘ TOTAL RYZYKOWAĆ:)PRZECIEŻ I TAK KAŻDY Z NAS WIE ŻE TAK NAPRAWDĘ ZARABIA SIĘ W PRACY :)
anna / .* / 2005-03-05 21:41
Orle bardzo się cieszę, że masz takie zaufanie do mojej wiedzy odnośnie funduszy :)Nie chwaląc się pisałam prace dyplomową pt ,, Zasady funkcjonowania funduszy inwestycyjnych ....."Uważam, że teraz powinieneś zainwestować w fundusz obligacji ( ale nie dolarowych to jeszcze za wczesnie:) Ja inwestuję od dawna w fundusze Unikorony i jestem zadowolona. W tym roku inwestując np 100 k na początku roku można było zarobić 3 tyś. Inwestycja jest bardziej atrakcyjna w porównaniu do lokaty bankowej i wyjście łatwiejsze. Fundusze stabilnego wzrostu są obarczone większym ryzykiem niż obligacji, ale potencjalny zysk jest w nich większy . Fundusze obligacji powinny zarobić w tym roku ok. 10 %Na początku hossy wybieramy fundusz akcji a na koniec fundusz obligacji. Decyzja należy dociebie:) pozdrawiam
strokuś / .* / 2005-03-05 19:44
z funduszy podam tylko te dostępne w sfi mbanku - bo z reguły jest to najkorzystniejsze rozwiązaniejako że lubisz dywersyfikację to polecam 2 - pzu polonez i warte pdwarte możesz też sobie konwertować na III filar - jeden z lepszych st. wzr.jeżeli Oleksy nie wymyśli 12.III wyborów w kwietniu to przez jakieś 2-3 m-ce obligacje powinny dać zarobić lepiej niż frp (a może i lepiej niż w20 :)) - choć oczywiście nie będzie tak dobrze jakby Belka nie powiedział że powie i gdyby wybory miały być na jesieniśrodowa aukcja ok0407 przebiegła jednak dobrze zważywszy na okoliczności polityczne, a złoty się znowu wzmocnił - powinno być dobrzeps. zastanów się ew. na zrównoważonym Citi Środkowoeuropejskim - 50% akcji (wg statutu polskich, czeskich, węgierskich - a de facto tych ostatnich) i 50% obligacji skarbowych polskichmimo że po ostatnich wydarzeniach w Polsce Węgrzy się jeszcze nie otrząsnęli (dobra okazja do zakupów) to chyba jednak nadal mają lepsze perspektywy wzrostu (mniejsze p/e, mniejsza kapitalizacja i brak wyborów parlamentarnych ;))
orzeł / .* / 2005-03-05 19:56
dzięki strokuś jesteś wielki co Ty ekonomista czy co:)?
strokuś / .* / 2005-03-05 20:46
e tam... ani ekonomista, ani wielkidzielę się po prostu swoimi spostrzeżeniami, a czy są słuszne to inna sprawa (oby tak ;))ostatnio się sprawdziły - wszedłem w fo 25.I jak zobaczyłem że złoty znowu się umacnia po pewnym osłabieniu - w sumie parę dni za późno, ale i tak jestem ponad 2,2% do przodu, czyli 23% w skali roku - nie najgorzej przy tym poziomie ryzykapo zmianie nastawienia rpp (piątek) chciałem dokupićstwierdziłem, że w pn będzie rosło dalej, a wtorek lekko się skoryguje - i w sumie wyszło na moje, tyle że potem Belka.... i korekta się przedłużyła ;)
orzeł / .* / 2005-03-05 21:44
no to już nie wielki tylko magik jakiś - 23% w skali roku toż to magia (jak dla mnie) na takim instrumencie of coursefo to fudnusz obligacji ? czy tak ?
strokuś / .* / 2005-03-05 23:43
fo jak napisałeśfrp - f. rynku pieniężnegoprocenty wyjaśniła Ania - ja jednak używam tego typu wyliczeń do porównania zysku z inwestycji do oprocentowania lokatunikorona to też b. dobry fo (choć jak dodać do lutego 2 dni to już wynik miała gorszy od warty i poloneza), podobnie jak i arka - ale oba nie są dostępne w SFIna unikorone jest chyba teraz promocja, że nie ma opłaty manipulacyjnej, więc może się opłacaćnormalnie to taka opłata to 0,1-1% i zjada ew. nadwyżkę nad innym funduszem dostępnym bez opłat przez SFI
anna / .* / 2005-03-05 23:00
Fundusz Unik zaroił w lutym 2.5% czyli w skali roku 30%, ale tak liczć nie można , nie każdy miesiąc będzie taki :)Wszystko zależy od Belki i Balcerowicza :)
dżeju / .* / 2005-03-05 16:54
tak, tak, coś jest takiego, że jak się z czegoś wyjdzie i wejdzie ponownie, to strata murowana. Chyba ta pazernośc zjada nam zyski - kiedy wychodzimy z inwestycji nawet dośc dobrze zarobieni, widzimy że kurs dalej rośnie, chwila przerwy i ... kupujemy na górce. Ja sobie powiedziałem tak: newer nie kupuj więcej tego, z czego przed chwilą wyszedłeś, koleś. Zacznę to stosować od poniedziałku :)BTW, ma ktoś PP Alchemii? W pierwotnej wersji stało, że na kacje nowej serii będzie można zapisywać się od 7 do 9 marca chyba. Czy to jest aktualne po zmianie terminu emisji?
orzeł / .* / 2005-03-05 18:24
no i co dżej walnąłeś tego byka z monopolu bo o jakimś kacu prawisz "kacje " kacje dżejku sympatyczny:)ja tez od poniedziałku :)
dżejku / .* / 2005-03-05 19:05
zaczerwieniłem się ze wstydu, to już drugi błąd na tym forumie, tamten był ortograficzny, ten pośpiesznykaca ni ma!
orzeł / .* / 2005-03-05 09:55
no właśnie a co ja mam powiedzieć - kupowałem po 3.15 3.16 i mniejsze ilości po 3.4 a nawet po 3.7 za jakąś resztke kasy --- jak więc można nazwać nie sprzedanie powyżej 4 ?! Czysta hamska beznadziejna pazerność i już - choć powiem szczerze ja naprawdę widziałem mieszko po 5 zł i chciałem po 4,7 uciekać .... no tyle tylko że zozole okazały się szybsze i to one mi zwialy:)Wniosek akceptować zysk i sprzedawać zgodnie z wcześniejszymi założeniami - kiedyś wydawało mi się to nielogiczne ale teraz w to wierzę. Założyć sobie poziom zysku i jeśli jest to dziękuję spadam - radości troszkę kasy troszkę no bo na co czekać. Ja czasem mam wrażenie że czekam aż mi spadnie.Wyjście przed szczytem to nie ujma tak uciekałem z TIma i Ampli w zeszłym roku - na Timie jechałem od samego dołu (to takie moje dziecko) po drodze 3 razy się z nim rozstawałem i trzy razy taniej kupowałem potem uznałem że szaleństwo czas skończyć i uciekłem a on urósł jeszcze 10 %. NO i co z tego skoro potem spadał a ja stałem z boku i patrzyłem spokojnie jak to wygląda.Nie omieszkam wspomnieć że potem go odkupiłem i oderbał mi prawie 10 % wcześniejszego zarobku ale to już inna bajka:)
orzeł / .* / 2005-03-05 09:20
Peter jesli chodzi o mieszko to gdyby oceniac w oderwaniu od przyszłego trendu całej giełdy- albo inaczej zakładając że trend się nie odwróci można z dyżym prawdopodobieństwem założyc ze taką albo jeszcze większa cenę osiągnie.Pytanie tylko czy zdąży :) Ja tez mam więc pisze to będąc bezposrednio z tym tematem związany:)
peter / .* / 2005-03-05 00:45
oj chłopaki, ja tez dałem ciała z mieszkiem, tylko mój problem jest taki ze cały czas go kisze bo takiej straty nie popuszcze!(trzymam do lata musi pujść do 4,co o tym myślicie), moim zdaniem popyt powinien rozruszac teraz mniejsze spólki, ale jakie? niedlugo sterprojekt, polifarb no i mieszko!wiecej nie widze, pozdro
orzeł który twardo stoi ale chciałby latać / .* / 2005-03-04 21:34
widzieliście Hameryke i Ełrope będzie good ale no właśnie mam propozycje wypowiedzcie się proszę jak to widzicie czy kolejny wyraźny ruch wzrostowy (jeśli nastąpi) nie bedzie należał li tylko do olbrzymów ! powiedzmy sobie szczerze kto z nas zarobił na maluchach w ostatnim czasie - realnie zarobił !!! ja miałem swój szczyt portfelowy jak zabrałem się z mieszko do 4.20 (odszedłem w tym wypadku od swej złotej reguły podziału kasy i mieszko stanowiło znaczącą część mego portfela małych) ale jak zjechałem z mieszkiem i sprzedawałem 2/3 w dwóch ratach w róznych cenach to praktycznie zjechałem do punktu w którym jestem od dawna tj przed tymi ostatnimi szczetowaniami. Ja szczytuję na pko bp a reszta jakoś tak się w tym maraźmie kwasi. TYlko nie pisz mi dżej że to dlatego że dzielę kaskę please bo tak nie jest uwierz mi (przynajmniej w moim przypadku ) Owszem gdybym się kiedys zapakował po całości w getin po 2 cośtam i sprzedał jak to zrobiłem po 3,5 byłoby super ale miałem też mniej chwalebne ruchy i gdybym wtedy poszedł na całość...........o mamo..nawet nie chcę mysleć. Jak to jest u Was jaką macie wizję albo inaczej pomyślmy co zrobić coby wreszcie zarobić. Jeśli natomiast zarobieni jesteście na maksa to podzielcie się z nami robaczkami swoimi cudownymi rozwiązaniami:)to tyle jak na teraz coś może jeszcze wymodzę to nabazgram choć wiem że tu frazesów co niemiara:)
kingsnake / .* / 2005-03-04 22:23
nasza gielde mozna by podzielic spokojnie na 2 czesci niezalezne - WIG20 i reszte. Ja rowniez niewiele zdzialalem na malych spolkach, jedynie kilka szybkich ruchow na SWISSMEDzie dalo mie satysfakcje jakis czas temu...Wierzylem a REDAN a tu taka zjazzzda!! ale wiary nie stracilem ;) 10 zeta obronione. Ciekawe kto to zrobil dzis - sadze, ze bylo 1 zrodlo dystrybucji, natomiast taniej niz 10 zeta kupic bylo nie mozna, wiec po co sprzedawac...Liczylem na MIESZKO ale jakos niemrawy. co sadzicie o ORBISie w najblizszym czasie?? pozdro 600
orzeł / .* / 2005-03-04 20:15
jak to poważnie zabrzmiało ........... materiały hm ........swoje portfelowe spostrzeżenia:) o teraz lepiejgeneralnie na małych stoję na dużych zarabiam później rozwinę wątek:)
Frank / .* / 2005-03-04 19:22
Czekam Orle z niecierpliwoscia i pozdrawiam
orzeł / .* / 2005-03-04 19:08
sprzedali mi irenke ja tez w poniedziałek miękne:)mam tez poważniejsze spostrzeżenia jak przygotuję materiał przedstawię później
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy