Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Tydzień sporej zmienności rynku

Tydzień sporej zmienności rynku

Money.pl / 2006-02-17 22:07
Komentarze do wiadomości: Tydzień sporej zmienności rynku.
Wyświetlaj:
arekm / 217.153.39.* / 2006-02-20 10:09
Wreszcie wzrost na MNI, doczekaliśmy się. Dzisiaj będzie granica 9 zł przełamana.
orzeł / 2006-02-19 16:43 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
zwracam również Waszą uwagę na IDM (mam więc subiektywnie) uważam że warto przyglądać się tej spółeczce! Szczególnie cena poniżej 20 zł wydaje się atrakcyjna do zakupu (ile poniżej 20 każdy niech oceni sam )
stabilna trendowatość,rsi i stochastic z sygnałem sprzedaży powinny dać schłodzenie papieru a tym samym po okresie konsolidacji pozwolić na osiąganie nowych szczytów (nie będę się bawił w jasnowidza ale ogólnikowo napiszę iż potencję ma i już :)
agat123 / 83.30.105.* / 2006-02-19 23:17
Prognozowana roczna stopa zwrotu dla IDM -ponad 47%!!
hajdi / 2006-02-19 21:42 / "Uznany Gracz Giełdowy"
zwlaszcza ze szykuje sie emisja mci lub ipo bankiera :)) ale co tam mam troche mci
krzysiek / 83.17.117.* / 2006-02-19 21:56
jak to rozumiec?
pozd
bob_leszcz / 2006-02-18 23:00
Witam , mam jpp Fona i chce kupic te akcje po 0,5 zl ,ale nie wiem jak to sie robi,czy automatycznie jakos .mam emaklera .Jak ktos wie jak to z gory dzieki . Pozdrawiam
Romi / 83.9.4.* / 2006-03-05 19:39
Ja też to mam i chce sprzedać mam tego aż 30tyś sztuk.
Ciekawe po ile będą.
Myślę że po jakieś 0,70
anna. / 83.24.239.* / 2006-02-18 20:24
Wandalex prognozuje 70% wzrost zysku do 4,5 mln zł


Zarząd Wandaleksu prognozuje, że tegoroczny zysk skonsolidowany spółki wzrośnie do 4,5 mln zł przy przychodach w wysokości 90 mln zł. To odpowiednio 70% i 25% więcej niż zysk i przychody w ubiegłym roku. Spółka planuje też zwiększenie o 40% nakładów inwestycyjnych i wydatków promocyjnych.

miałam rację, że straszyli żeby się obkupić :)
wesoly / 2006-02-19 15:10
Anno a co przewidujesz w temacie pepu ?
Fundusze EI i Polenergy Investments zmniejszyly znaczaco swoje udzialy w tej spolce.
01.03.2006 - publikacja raportu rocznego PEP
Czas sie wypisac czy poczekac na raport za 2005 ?
koki / 2006-02-19 17:28 / Bywalec forum
wtrącę sie, warto chyba przeczytać tą informację http://www.wnp.pl/wiadomosci/7378.html
to jest coś co już PEP ma ,i zachwilę będzie dawać profity ,a nie jak inne firmy plany, plany i daleko do realizacji.
orzeł / 2006-02-19 17:12 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
przepraszam że się wmieszałem w dyskusję (Anią to ja nie jestem - choć chętnie również poznam Twoje zdanie Anno:)
orzeł / 2006-02-19 16:34 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
witam
pytanie zasanicze kto to kupił - jeśli ktoś ma wieści na ten temat chętnie poznam :) chyba nie Janek KOwalski ponad 5900000 akcji
jaką rolę pełni Bz WBK "Na podstawie tej umowy Fundusze zobowiązały się wobec BZ WBK, iż w okresie 9 miesięcy od dnia dokonania przydziału akcji Spółki w transakcji z dnia 14 i 16 lutego 2006 roku, nie sprzedadzą żadnej z posiadanych akcji Spółki, za wyjątkiem sprzedaży (i) w przypadku ogłoszenia publicznego wezwania lub (ii) w odpowiedzi na znaczący popyt na akcje Spółki, pod warunkiem wyrażenia zgody na taką transakcję przez BZ WBK. " nie mam wiedzy by rozwikłać tą zagadkę - może rozwiązanie jest proste a ja nie bystry - chętnie przeczytam Wasze opinie!
pozdrowienia
orzeł / 2006-02-19 16:38 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, iż z rekomendacjami od analnych różnie bywa ale ta z Bz Wbk wydaje się rozsądna (no może z tym 18,1 ciut przesadzili :)
"Wynikami za IV kw. 2005 PEP dotrzymał złoonej obietnicy zwiekszenia zysku netto do 9mln zł w 2005 roku. Podtrzymane prognozy zarzadu na 2006 rok przewiduja wzrost zysku netto o kolejne 33%, zgodnie z naszymi prognozami. Strategia PEP zakłada rozwój farm wiatrowych, z docelowa moca na poziomie do 300MW w 2010. Uwaamy, e produkcja biomasy stwarza nowe moliwosci dla PEP, podczas gdy wydaje sie, e outsourcing energii stawiany jest co najwyej na drugim planie. Model DCF implikuje 12-miesieczna cene docelowa na poziomie 13,5 zł, natomiast wycena metoda porównawcza wskazuje na znacznie atrakcyjniejsza cene akcji PEP - 18,1 zł. Szacujemy potencjał wzrostu wyceny PEP, pod warunkiem planowej realizacji strategii, na 3,6 - 3,9 zł w stosunku do obecnej ceny docelowej."
Cansas_ / 2006-02-19 18:15 / Bywalec forum
Wydaje mi sie ze lekki spadek bedzie jedynie pretekstem do wiekszych zakupow. Ktos ostro zbiera PEP, nawet z tym sie za bardzo nie kryjac (transakcje z sesji z piatku - ktos zjadl o 14.50 ponad 124 tysiace akcji w jednym gryzu. Co ciekawe caly wolumen piatkowy to 160 tysiecy akcji. ). Mam PEP i wydaje mi sie ze na ewentualnym spadku madrzej bedzie dokupic niz "zrealizowac zyski". W kazdym razie trzymam na razie i obserwuje.
mysza / 2006-02-18 20:52 / portfel / Bywalec forum
Bardzo konsekwentnie kupowali akcje dla siebie(program motywacyjny dla kadry menadżerskiej), ale wyniki finansowe nie były zbyt rewelacyjne. W ub. roku dali przyzwoitą dywidendę. Czy rzeczywiście prognozy są wystarczające do wzrostu kursu???? Czy to jest tylko spekulacja??? Orzeł pisał w swoim czasie o dobrych "podstawach" spółki. Zatem czy warto kupić -już wchodzą na dosyć wysoką cenę. Jeśli dobrze pamiętam max. w ub. roku oscylował w okolicy 4,80.(Nawiasem mówiąc jest to kolejny przykład trafnej oceny spółki przez Orła-kosztowała wtedy poniżej 4.0pln)
strokuś / 2006-02-18 00:44 / Uznany Bywalec forum i giełdy
Agatko pytałaś o opoczno
trochę sobie patrzyłem hobbystycznie, bo w tygodniu 6-13.II przy konsolidacji ładnie rósł ultimate sugerując, że coś się niebawem wydarzy (no i się wydarzyło - wyniki niby miały być 22.II, ale wstępne pojawiły się już dzisiaj) i ciekaw byłem co się z tego wykluje
no i się wykluło, jak myślę, jakieś 26-27 zł jako poziom docelowy
luka bessy na sporym obrocie, wybicie z trendu ult dołem, dmi sygnał S
może będzie chwila odpoczynku w okolicach 33, ale potem jazda do 26-27, czyli od 35 zł jakieś 20-25%
te 20-25% biorę z różnicy wyników netto osiągnietego i prognozowanego w listopadzie, z 2 poprzednich zwałek, jak również tyle mniej więcej musi zjechać kurs, żeby p/bv (~2.1) wyrównało poziom do nowej gali i polcoloritu (~1.7)
jakiekolwiek zainteresowanie można wykazać poniżej 28 zł, ale jako poziom docelowy przyjmuję obszar 26-27 zł (fibonacci podpowiada 26zł)
poza AT to wyniki kiepskie, atmosfera wokół spółki kiepska (ciągle jakieś ściemy - wyceny, prognozy)
jest tylko jeden promyczek w postaci zmiany zarządu
żeby nie zawieść zawistnych od razu napiszę, że to niezły kit i namawiam do sprzedaży, żeby kupić jutro po 33 zł ;-)
Pablo / 2006-02-18 19:19 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Strokuś gratulacje - 400 komentarzy
Baryton / 81.219.25.* / 2006-02-18 17:22
Fizycznie rynek plytek ceramicznych polskich producentów to jest totalna kicha - od czasu jak importerzy na potęgę importują płytki z Chin - nasi producenci ledwo dyszą. Nie ma możliwości, żeby skutecznie rywalizowali cenowo ze skośnymi, więc czeszą się między sobą, co jakiś czas promocje i obniżanie cen. Już jakiś czas temu mówiło się, że magazyny strasznie puchną od niesprzedanego towaru a produkcja trwa non stop 24 godz na dobę (wyłączenie i ponowne uruchomienie pieca jest również strasznie kosztowne, więc czasami lepiej jest w ramach promocji opchnąć towar z magazynu po kosztach, aby zwolnić miejsce na bieżącą produkcję). Wśród osób z branży mówiło się, że wiodący producent(żeby nie być posądzanym o kryptoreklamę) ma dziury w magazynie, bo palety poukładane jedna na drugiej wybiły dziurę w dachu. :-)
Ja osobiście nigdy nie kupiłbym akcji polskich producentów płytek, bo niespodziewam się super wyników ( i nic nie zmieni tutaj wymiana prezesa), chybaże pobawić się w AT sygnał kupna kupić, sygnał sprzedaży - sprzedać. Ale to jest tylko moja skromna opinia o tej branży.
hajdi / 2006-02-17 22:07 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Noz kur...wa mac szanowna redakcjo do ku.. nedzy gdzie jest komentarz z godziny 7:00 z dnia 17/02/2006 Ktory to juz raz go zabieracie. Zrobcie cos do cholery.

chyba sie unioslem
Redakcja forum / 2006-02-19 20:17 / Administracja forum
Przesuwamy tematy do odpowiednich działów. A czego braku na tym forum, to funkcji "ostatnio napisane". Pozdrawiamy hajdiego.
MNIaniak / 2006-02-18 23:48 / Bywalec forum
Hej hajdi! Jest szansa uzyskania od Ciebie info o MNI? gdzieś mi mignęło że rozdajesz coś na maile - byłbym wdzięczny bo wiara i nadzieja to jedno a faktów trochu by się przydało ;) a jak widzisz troszkę się upakowałem ;)
avers / 2006-02-18 10:45 / Bywalec forum
Czyżby ten znaczek przy hajdim to może żółta kartka .??!

Pozdrowienia dla Sz. Redakcji.
strokuś / 2006-02-17 22:14 / Uznany Bywalec forum i giełdy
no chyba tak i chyba niepotrzebnie
wejdz na www.money.pl/forum, w kategorii 'Klub graczy...' są 'Komentarze...' i tam znajdziesz poprzedni wątek
to takie małe nieporozumienie wynikłe z tego, że kiedyś forum nie było oddzielnym bytem i przyzwyczailiśmy się to innego sposobu korzystania z niego, czyli wejście poprzez www.money.pl/gielda/komentarze
sumienie / 2006-02-17 23:22
chciałbym sie cos dowiedziec o BORYSZEWIE! Jak go widziecie na przyszlosc! zakupiłem za 30.000złotych akcji i teraz zastanawiam sie czy faktycznie bylo to dobre i przemyslane! Generalnie komunikaty i inne wiadomosci byly odebrane pozytywnaie ale chcialme jescze zaczerpnac informacji od was! dzieki
silesia7 / 157.158.0.* / 2006-02-18 10:09
Jest linia oporu na 35 zl, jesli to zostanie przebite to powinno byc dobrze :). Linie wsparcia ustalilbym gdzies w okolicy 27 zlotych i wydaje mi sie ze w tym kierunku bedzie szedl kurs w najblizszych dniach
ravdrab / 2006-02-19 23:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ewentualne przebicie tego oporu będzie sugerowało korekcyjny charakter spadku i będzie sygnalizowało możliwość wzrostu do nowego szczytu z potencjalnym celem na 41 zł.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy