Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Tyle wyniosą dochody mediów publicznych w 2012 roku

Tyle wyniosą dochody mediów publicznych w 2012 roku

Wyświetlaj:
ale777 / 89.79.28.* / 2012-10-10 22:21
A może tak też "zobowiążę się" mówić wam, jaki jest świat i co macie robić a was zobowiążę za to moje zobowiązanie płacić...
Nie zrozumiałem - dlaczego muszę płacić za coś z czego nie korzystam i nie chcę korzystać. Dlaczego mam płacić za to że "władza publiczna ... obowiązana dla dobra obywateli, dostarczyć program radiowy i telewizyjny". Czy to napewno głównie dla dobra obywateli?
emeryttttttttt / 83.10.118.* / 2012-09-10 14:32
Za dużo znajomych i znajomych znajomych, no i jeszcze zasłużonych dla polityków itd itd. Jakie lekarstwo? - Ograniczyć publiczną do TVP1, TVP Kultura i TVP Polonia - a wtedy starczy. Ograniczyć ilość zatrudnionych do poziomu konkurencji. Zatrudniająca aż 3632 pracowników telewizja publiczna bije na głowę swoich konkurentów - Polsat (862 osoby) i TVN (1532).
Średnia płaca w TVP w 2011 r. wynosiła 6,9 tys. zł brutto. Polsat płacił w ub. roku średnio 6,6 tys. zł. Najlepsze wynagrodzenie zapewniał TVN - aż 8,1 tys. zł. (dane za Pulsem Biznesu).
Bartuś12 / 2012-09-10 14:33 / Bywalec forum
Telewizji Polskiej wiecznei brakuje pieniędzy. Niestety pcha pieniądze w projekty które są gotówkożerne. Co z tego wynika? Jak na razie totalne dno kulturowe.
Waniek / 178.252.38.* / 2012-09-04 22:38
A czy w Polsce mamy jeszcze coś takiego jak media publiczne??? Przecież to prywatna fucha za pieniądze podatników, a nie publiczna telewizja.
a34 / 89.231.81.* / 2012-09-04 19:37
Wystąpiłem do państwa o przyłączenie wody kilka lat temu to mi powiedziano, żebym sam sobie wybudował i poprosił sąsiada o udostępnienie rury. Państwo mi nic nie dostarczy.
acomitam / 91.238.233.* / 2012-09-04 15:02
Funkcjonariusze PO-wskiego aparatu propagandy jednak wstydu nie mają. Za ten telewizyjny chłam i nahalną prorządową propagandę, którym karmi widzów TVP powinni płacić ludziom odszkodowanie.
MOIM_ZDANIEM / 78.8.243.* / 2012-09-04 13:44
„wolnych mediach” (TVN, TOK-FM) i na salonach III RP zatroskany o stan demokracji ... Ale są jeszcze i tacy co pamiętają, jak organizował wyprawę do Londynu ze wsparciem ... GEN. PINOTCHETA (tysiące zamordowanych bez sądu lub „zaginionych”)
bsf / 77.253.100.* / 2012-09-04 11:38
Abonament to HARACZ płacony dla cwaniaków i karierowiczów zyjących na koszt POdatnika.
wolny człowiek / 83.29.2.* / 2012-09-04 09:51
Abonament to jest jawne pogwałcenie podstawowych praw obywatelskich!!!!
Komercyjne stacje albo kodują sygnał, albo są ogólnie dostępne.
Jeśli ja chcę słuchać/oglądać wyłącznie program takich stacji muszę mieć odbiornik.
Obecny stan prawny przymusza mnie do płacenia abonamentu za sam fakt posiadania sprawnego odbiornika!!!
To narusza moje podstawowe prawo do słuchania/oglądania tego czego ja chcę słuchać/oglądać.
Jeśli media "publiczne" tak obawiają się że będę "nielegalnie" ich słuchał/oglądał powinny zakodować sygnał i po problemie.
Nie mam zamiaru płacić za usługę której nie zamawiałem!!!!!!!!!!!!!
Do podstawowych obowiązków właściciela należy odpowiednie zabezpieczenie przed kradzieżą, więc właściciel sygnału niech właściwie zabezpieczy swój produkt przed nieupoważnionymi użytkownikami.
Czy ja wymagam od policji, straży miejskiej by pilnowali mojego samochodu?
Jeśli pozostawię go z otwartymi drzwiami i kluczykiem w stacyjce to oznacza że nie zależy mi na tym kto skorzysta z okazji by nim pojeździć i pies z kulawą nogą nie pochyli się nad moją "krzywdą"
acomitam / 91.238.233.* / 2012-09-04 15:07
Słusznie Kolega prawi! Gwałcenie praw obywatelskich to cecha najlepiej charakteryzująca sposób sprawowania władzy w III RP. Ale cóż się temu dziwić, jeśli fundamenty ustrojowe po III RP kładł sam gen. Kiszczak wespół z zastępami bezpieczniaków, tajniaków i kryptokomuszków spod znaku Michnika, Kuronia i Geremka.
LALUŚ / 145.237.106.* / 2012-09-04 07:42
Wczoraj była debata na temat trudnej sytuacji telewizji.I służalcza władzy dziennikarka nie zapytała dworaka dlaczego rozkłada na raty na 10 lat opłaty za koncesje skoro jest tak tragicznie. TEN GOŚĆ NARUSZA PRAWO. POWINIEN SIEDZIEĆ W P******. NIECH KTOŚ SPOZA UKŁADU POPROSI O KONCESJĘ I ROZŁOŻENIE NA RATY ZOBACZY GDZIE JEST JEGO MIEJSCE. TO TAKI AMBER-DWORAK-TV-SZWINDEL.
Bluesman81 / 85.222.87.* / 2012-09-04 06:22
Tak jak władza publiczna jest obowiązana dostarczyć ZDATNĄ DO UŻYTKI wodę lub DZIAŁAJĄCĄ kanalizację, tak też jest obowiązana, dla dobra obywateli, dostarczyć DOBREJ JAKOŚCI program radiowy i telewizyjny. O tych przymiotnikach p. Dworak zapomniał.

Całe to gadanie o tym, że naród jest zły, bo nie płaci, to biadolenie nad tym, że ludzie nie chcą dokładać się do kolejnego przywileju polityków, którzy są głównymi beneficjentami mediów publicznych. Jeśli jednak ja zażądałbym od sejmu ustawy, która nakazałaby obywatelom finansowania szeroko zakrojonej kampanii reklamowej mojej własnej osoby jako wartościowego kandydata na rynku pracy, z pewnością sejm odesłałby mnie na drzewo.

Telewizora nie mam. Radia słucham sporadycznie, przez komórkę, samochodu (więc i radioodbiornika w nim) nie mam, więc szczęśliwie haracz idący na czas antenowy dla kolejnych ekip rządzących i TVP-ową papkę serialową, mającą na celu usadzenie ludzi przed telewizorami w celu zwiększenia oglądalności reklam mnie nie obejmuje.

Z mediów publicznych jedyną sensowną ofertę ma Trójka, ale dla jednego Bielszego Odcienia Bluesa w tygodniu radia nie kupię.

Ale cóż, misja to misja, finansować ją trzeba. Więc płać, ciemny narodzie.
widz634 / 194.230.155.* / 2012-09-04 19:49
A za co płacę abonament Cyfrze, N-ce, Polsatowi czy kablòwkom? Czy ni za oglądanie kanałòw, ktòre mają w ofercie? Więc abonamet TV jest za co? Drugi raz trzeba płacić za to samo?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy