Forum Polityka, aktualnościKraj

Tylko 15 z 800 polskich pilotów zna jezyk angielski?

Tylko 15 z 800 polskich pilotów zna jezyk angielski?

Wyświetlaj:
Wojtek123 / 91.94.139.* / 2008-09-19 18:31
Hmm wydaje mi się że dośc sporo wiem o lotnictwie. Zresztą nawet w Polsce piloci komunikują się z kontrolą lotów po angielsku, wszystkie mapy lotnicze (uwierzcie - niezbędne do takich lotów) zaiwerają wszystkie opisy również po angielsku.

"przez prawie pół godziny błąkała się w powietrzu, bo piloci mieli trudności z określeniem swojej pozycji." niemożliwe w obecnych warunkach. Na Heathrow jest radar. Każdy większy port lotniczy (do których Heathrow jak najbardziej należy) ma procedury, dotyczące takich sytuacji. Kontroler podejmuje wówczas tzw. wektorowanie radarowe. Po prostu obserwując pozycję samolotu na radarze podaje pilotowi kierunki, w których ma leciec (0 - północ, 45 - północny-wschód, 270 - zachód itd. oraz kierunki pośrednie). Wektorowanie radarowe nie jest żadną katastrofą, zdecydowana wiekszosc lotów przez pewien etap (podejscie do ladowania) jest wektorowana radarowo, i nie jest to dla kontrolera zaden problem.

"Polski samolot był o sekundy od zderzenia w powietrzu z inną maszyną z powodu fatalnej znajomości angielskiego przez polskich pilotów" - jeśli kontroler widzi, że samolot błędnie reaguje na polecenia, standardowym krokiem jest zlecanie innemu samolotowi zmiany kierunku (czyli właśnie wektorowanie). W podanej sytuacji, jeśli te "sekundy" nie są przekoloryzowane, była to w 95% wina kontrolera, który nie zapobiegł sytuacji w porę.

Pozdrawiam, Wojtek
?! / 2008-06-12 19:37 / Tysiącznik na forum
Pewnie nie do końca polska relacja jest prawdziwa, ale fakt, że jak się leci LOTem, to angielszczyzna pilotów, podających komunikaty pasażerom, jest porażająca!!!
Ja-Gaar / 2008-06-12 15:32 / Bestia Miiny
Bzdury, bzdury i bzdury. W angielskim tekscie jest tylko info o skierowaniu innego lotu na inny pas. W polskim od razu jest o krok od katastrofy! Durne pismaki jak zwykle robia z igly widly. Ciekawe swoja droga czy kontroler nie byl przypadkiem native speakerem prosto z Indii ;-P. ROTFL.
Murarz34 / 2008-06-12 15:14
nie powinni być dopuszczani do lotów międzynarodowych bez znajomości angielskiego.
jakoś mi sie nie chce wierzyc ze az tylu nie zna.
MERO / 213.17.193.* / 2008-06-12 15:12
eee tam. ANgielski na pewno znają. Penie pijani byli ;))
nauczony / 80.144.24.* / 2008-06-12 14:52
Na zachodzie kazdy student mowi biegle po angielsku,a absolwenci w Polsce to nieuki i lenie.Gratuluje dobrego samopoczucia tzw. profesorow z uczelni lotniczych.Lotnictwo wojskowe i cywilne w naszym kraju to lipa.
jliber / 2008-06-12 14:32 / Tysiącznik na forum
Skoro tak dobrze mówią po angielsku to po co Polska wystąpiła do ICAO o zwolnienie z tego obowiązku? Jak już ktoś rozmawia z tym Kondziołkiem to wypadałoby zadać takie pytanie. Wychodzi na to ze strach latać LOTem.

Najnowsze wpisy