Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Tylko dwa procent z nas będzie miało za co żyć na emeryturze. Klęska reformy

Tylko dwa procent z nas będzie miało za co żyć na emeryturze. Klęska reformy

Wyświetlaj:
premierjaro / 77.45.34.* / 2012-02-23 17:20
Ciekawe z czego mają odłożyć Ci którzy zarabiają najniższą krajową ? Niech rządzący pożyją za takie pieniądze i pogadamy !!!
ptw / 78.8.240.* / 2012-02-23 17:01
Pieniądze trzeba inwestować a nie chować w skarpetę, inaczej na starość będziemy biedakami. Niestety ta propaganda chowania w skarpecie ma kapitalne znaczenie dla istnienia ZUS - jednocześnie uzasadnia istnienie ZUS i jednocześnie wprowadza w nędzę emerytów, dzięki czemu rodzi się podbudówka dla propagandy - nie masz na emeryturę bo nie oszczędzałeś. Oszczędzanie to poważny błąd. Wydawajcie pieniądze na naukę (np. nauka języka), na inwestycje (samochód, kształcenie dzieci) itp. Jeśli odłożycie pieniądze do skarpety przy najbliższej dewaluacji złotówki zostaniecie bez niczego jak miliony Polaków po wspólnych działaniach komunistów i Balcerowicza.

http://prawdatowolnosc.bloog.pl/
GregOld68 / 46.112.168.* / 2012-02-24 16:40
Rozumiem, że jest to apel do "starych"??? A ja myślałem, że do pracodawców. Jeżeli oni nie dadzą "szarakowi" zarobić, by mu wystarczyło do następnej wypłaty i jeszcze mógł odłożyć miesięcznie 100 zł miesięcznie i uzbierać sobie na kupno czegoś, co jest mu potrzebne w życiu.

Amerykanie kiedyś też byli w wielkim kryzysie, ale w taki sposób z niego wyszli. Jeżeli nie stać mnie na zakup słodyczy (jak w wielu innych rodzinach) więc zakłady cukiernicze mają mniejszy zarobek, bo nie idzie im towar. Redukcja stanowisk pracy, bezrobocie rośnie, natomiast pracodawcy teraz się bogacą naszym kosztem, wierząc w kryzys w Polsce. Zamiast pracownikowi zapłacić, to lokują kasę nie na wypłaty, lecz na lokaty dobowe. Wypłata u mnie powinna być 10go. W 2011 było wiele sytuacji, gdy 10go wypadało w piątek, ewentualnie przed świętami... Ale sobie zarobili??? Qrwa... Zarobią kilka zł. na wszystkich pracownikach, kosztem moim również, bo za chwilę dzwonią panie z banku powiadamiając mnie o fakcie opóźnionej (o 1 dzień) raty spłaty kredytu.
PRACODAWCY! DAJCIE NAM ZAROBIĆ, A I WAM SIĘ WSZYSTKO RUSZY.
Agnieszka mm / 81.210.113.* / 2012-02-23 16:55
O swoją przyszłość musimy zadbać sami. Nie ma co narzekać, o to i tak się nie zmieni. Wszędzie tylko krytyka i lamentowanie. Lepiej weźmy się do roboty, bo nikt nam nie da cudownej, wysokiej emeryturki. A odkładanie nie przyjdzie samo. Zorientujcie się i poczytajcie trochę o rożnych formach odkładania pieniędzy. Ja po lokatach postawiłam na TFI. Za darmo umarło. A jak umiesz liczyć - to licz na siebie.
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-24 19:56
Jeżeli od 45 lat płacę skałdki do ZUS i podatki a jeszcze mam 4 lata do wieku emerytalnego to nie mogę machnąć ręką na te wpłacone setki tysięcy złotych i jedynie teraz starać się sam zaoszczędzić na emeryturę! Będę walczył o emeryturę z ZUS i z OFE nawet jeżeli trzeba będzie iść na sejm tak jak chodzą górnicy z kilofami palonymi oponami i petardami, bo nie pozwolę się dalej okradać przez polityków, którzy wszystkie wpłacone przeze mnie i moich rówieśników pieniądze wydali na emerytury super wysokie po 7-14 tys. dla 40 latków z budżetówki. Trzeba przeczyścić ten sejm z posłów zawodowych siedzących tam od 15-20 lat. Bo to zawodowi politycy cały czas nas okradają i teraz gdy już nie ma gdzie więcej pożyczać bo Europa chwieje się od długów to mają Nam do zaoferowania tylko dłuższą pracę aby mniej Polaków dożyło do emerytury. Fuj to ochydne podwyższać wiek emerytalny tym co pracują od 16 roku życia do 65 lat a zostawiać przywileje emerytalne z wielokrotnie wyższymi emeryturami dla 35 - 43 letnich pracowników budżetówki i tych grup nacisku, których władza się boi. Bojąc się o utratę popularności PSL nie będzie się likwidować KRUS-u w którym za 280 zł kwartalnie ubezpieczają się posiadacze 50-500 hektarów a biedny szewc albo człowiek handlujący obwarzankami lub okularami słonecznymi na deptaku musi płacić miesięcznie 900 złotych do ZUS i NFZ.
kljkljklj / 89.204.226.* / 2012-02-24 20:42
i tu popieram w całe rozciągłosci. z malutkim tylko wyjątkiem. to nie politycy okradają bo nikt ich za kradzież nie skazał. sami się dajemy dmuchać w balona a kase naszą zabierają głównie uprzywilejowani.
mark02 / 2012-02-24 22:14
tak masz rację sami wybieramy elitę rządzącą teraz nam nic innego nie pozostaje jak III filar
mś / 78.156.164.* / 2012-02-24 10:57
Kobieto - słyszysz się ? Proponuję uruchomić usługę myślenia.
Ankora / 178.37.11.* / 2012-02-23 16:25
Panie Premierze,i po raz kolejny okazuje się Pan bardzo cieńki Bolek w sprawowaniu władzy w Polsce.Prawdziwy strateg postąpiłby w sprawie emerytur następująco ;
mężczyżni przechodzą na emerytury w wieku 120 lat
/słownie; sto dwadzieścia/;
kobiety zaś w wieku 115 lat.Gdyby były wówczas protesty,należałoby "ewentualnie"obniżyć ten pułap do odpowiednio 115 i 110 lat.Dostałby Pan
w przyszłości nagrodę Nobla i po krzyku,a tak??
anteras / 82.177.150.* / 2012-02-24 10:56
Też od dawna, już od czasu rządów Balcerowicza, podpowiadam taki pomysł. Niestety - decydenci albo nie czytają uwag internautów albo mają je w ....
Myślę, że prawdziwa jest raczej ta druga opcja.
bilinek1 / 83.168.86.* / 2012-02-23 15:22
Trzeba się by było obudzić i wszystkich złodzieiy co nas Ojców dorobek roztrwonili rozliczyć.
O take polske zbudowali jak powiedział mały człeczek.
A tak na marginesie komuno wróć do warunków socjalno bytowych i służby zdrowia.
Floyd / 2012-02-23 14:32 / Tysiącznik na forum
Mam nadzieję, że się załapię, a jeśli nawet nie, to poszukam dobrze utuczonego liberała który całe życie przekonywał mnie, że w ekonomii nie ma miejsca na moralność. Teraz ja spróbuje przekonać jego, że jeżeli chce się przeżyć, to też nie ma miejsca na moralność. :)
Wapniak / 2012-02-23 14:30 / Tysiącznik na forum
Naród, pardon państwo, które pozbywa się swoich środków podukcji oraz siły roboczej prędzej czy później skazane jest na zagładę. Rząd to nie administracja dobrem "powierzonym". Więc wniosek na temat przyszłości emerytur jest aż nadto widoczny...
Już kiedyś pisałem: "Jaki Kram taki Pan"...
dyrektor zus / 79.186.36.* / 2012-02-23 13:52
ludzie jak macie tak ciągle jęczeć,że nikt was nie kocha i nie da wam emerytury.to kupcie sobie biały całun i w swoim czasie wykopcie sobie dołek,ktoś już was zakopie.
akantek / 82.177.150.* / 2012-02-24 10:59
A z punktu widzenia zarządców finansami państwa - zróbcie to jak najprędzej, pomożecie IM przetrwać.
Ferdynand Wcale nie-Kiepski / 2012-02-23 14:28
I zamiast zreformować cały system , Pan Minister Rostowski chce podnieść wiek emerytalny!! Brawo mądrości!!
?? / 46.229.148.* / 2012-02-23 13:45
A jaką ja mam pewność, że nie zrobią z IKE tak samo jak z OFE?
esu / 78.8.240.* / 2012-02-23 17:08
W zasadzie to masz gwarancje że te pieniądze zostaną ukradzione. Po to zachęcają nas do tego, żeby potem położyć na tym łapę i większość ludzi łapie tą taktykę dlatego nie "oszczędza".
mala_mi / 188.65.43.* / 2012-02-23 13:43
Ludzie nie myślą o przyszłości gdy teraźniejszość ich przytłacza. Niestety nie mamy z czego odkładać... a zresztą nasza służba zdrowia pracuje tak wspaniale, że i tak tego nie dożyjemy :)
GRyyZ / 2012-02-23 13:25 / portfel
Reforma zaczęta od strony du..

Na poczatek proszę o zrównanie wszystkim, powtarzam wszystkim wiek emerytalny do 65 mężczyźni i 60 kobiety oraz stworzenie jednego systemu:
Koniec ulg dla
- górników
- rolniców(loikwidacja KRUS)
- mundurowi
- sędziowie, prokuratorzy itp
- prezydent( brak dozywotniej emerytury)

Jak wszyscy będa mieli równo możemy zacząć dyskutować o podwyższaniu wielku.
pracownik ZUS / 83.5.80.* / 2012-02-23 13:20
Wpłacałem do IKE maksymalne stawki corocznie przez 6 lat i wynik jest taki że inwestowali w fundusze w których stracili mi 40 procent. Wole dać dzieciom niż złodziejom z rynków kapitałowych! I każdy IKE zlikwiduje jesli zrozumie o co w tym chodzi, kto na tym zarabia gdzie idzie mój kapitał- niezależnie że ja systematycznie tracę.To wymysł Balcerowicza, Rybińskiego i jemu podobnych co bronią dzisiaj II i tzw III filaru składkowego. NIech podadzą ile ludzie będący w II filarze wpłacając kase przez 12 lat mają w tym roku wiliczaną emeryturę z tego filaru ( po kilkadziesiat zł )- i wtedy zrozumieją jaki jest to skok na nasza kasę i jak niskie będą emerytury z tego filaru. Tak więc jeszcze szybko zrozumieją że natychmiast trzeba zlikwidować ubezpieczenia emarytalne kapitałowe ( BUZKA i jego doradców )a wrócić do wersji socjalnej która wystepowała wczesniej. Inaczej następne pokolenie znowu wywoła rewolucje w Europie i będzie wyrzynać kapitalistów.
jaakubek / 87.96.62.* / 2012-02-23 14:35
To TY wybrałeś rodzaj IKE, chciałeś się obłowić na akcjach no to masz. :)
gosia59 / 89.75.150.* / 2012-02-23 12:39
Jak uwierzyć specjalistom że po 60 roku ktoś mnie zatrudni jak to ci sami, którzy wprowadzając reformę w 1999 roku obiecywali emerytom eldorado. Jak są tacy odważni niech zaczną reformy od grup uprzywilejowanych czyli: nauczycieli,sędziów, prokuratorów, policjantów, KRUS jak to zrobią to ja mogę i do 67 pracować. Ale dlaczego mam to robić za innych

Najnowsze wpisy