Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Tylko dwa procent z nas będzie miało za co żyć na emeryturze. Klęska reformy

Tylko dwa procent z nas będzie miało za co żyć na emeryturze. Klęska reformy

Wyświetlaj:
krótak / 80.50.142.* / 2012-02-23 10:26
Panie premierze, jak żyć?
Pan Premier: Krótko :)
kicker / 2012-02-23 10:24
Ciekawe, z czego większość Polaków ma odkładać, skoro spora część żyje od 1. do 1. i ledwo im na takie życie starcza...
Kopyto / 194.213.1.* / 2012-02-23 10:10
1: Obywatel Piszczyk z IP: 78.8.177.* (2012-02-15 12:19)

Jasne ...rząd już wyskrobał swój projekt oszczędzania w III filarze pod tytułem IKZE , który powoduje w Polakach odruch wymiotny, pytanie jest tylko takie dla kogo jest ten zas...ny rząd? czyż nie dla służenia obywatelom?
Z tego co widzę to jest ...ale dla koncernów (ACTA) , Uni, swoich kolesi i partyjnych interesów. Nie myślcie że jesteście bezkarni , wielu już się przeliczyło przyjdzie czas tez na Was.
Punch / 31.11.183.* / 2012-02-23 10:18
Ale na razie siedzą przy korycie i żrą lub "reprezentują" czołobitnie (wchodząc tam gdzie zazwyczaj się wydala) Polskę.
Kopyto / 194.213.1.* / 2012-02-23 10:09
Jasne ...rząd już wyskrobał swój projekt oszczędzania w III filarze pod tytułem IKZE , który powoduje w Polakach odruch wymiotny, pytanie jest tylko takie dla kogo jest ten zas...ny rząd? czyż nie dla służenia obywatelom?
Z tego co widzę to jest ...ale dla koncernów (ACTA) , Uni, swoich kolesi i partyjnych interesów. Nie myślcie że jesteście bezkarni , wielu już się przeliczyło przyjdzie czas tez na Was.
wolny człowiek / 83.27.24.* / 2012-02-23 10:03
Matoły przy korycie albo tego naprawdę nie potrafią zrozumieć, albo co bardziej prawdopodobne dobrze wiedzą, ale szukają naiwnych frajerów do golenia.
Oszczędzanie na emeryturę to inwestycja baaaardzo długoterminowa, aby przekonać ludzi do takiej inwestycji muszą być łącznie spełnione co najmniej 3 warunki:
1. Ludzie muszą przyzwoicie zarabiać, aby mieć jakąś nadwyżkę w domowym budżecie nad koniecznymi wydatkami.
2. Muszą mieć zaufanie do systemu w którym oszczędzają. Dobrych tradycji brak (książeczki mieszkaniowe, samochodowe, oszczędności w bankach, polisy posagowe dla dzieci - to wszystko okazało się wielkim oszustwem firmowanym przez państwo)
3.Muszą być stabilne warunki dla tego typu oszczędności. Dotychczas co parę lat zasady te zmieniano zawsze na niekorzyść oszczędzających.

To jest absolutnie niezbędne minimum, aby ludzie oszczędzali na przyszłą emeryturę.
Nie wspomnę tu o instytucjach finansowych którym ludzie powierzają pieniądze.
Sposób ich funkcjonowania urąga przyzwoitości i uczciwości, ale to osobny temat-rzeka.
Punch / 31.11.183.* / 2012-02-23 10:13
"Mieć zaufanie do instytucji w których oszczędzają", zaufanie - to bardzo drogi towar w kraju rządzonym przez zwyczajnych bandytów. "hitler" pewnie się w grobie przewraca, ze wysyłał
przeciw Polsce czołgi, wystarczyło kilku agenturalnych "płemierów", a spustoszenie kraju znakomicie większe.
5nmj7m / 77.254.215.* / 2012-02-23 10:01
q-a jakie to proste,jakby wszyscy uczciwie płacili podatki i nie było czarnego rynku pracy tota kase moża by było przelac do zusu i obnizyc wiek emerytalny do 60l.Palanty partyjne zacznijcie nad tym pracować
MONAA / 213.199.219.* / 2012-02-23 09:57
Z ŻYCIA WZIĘTE:Mam 29 lat, skończyłam dwa kierunki, uzyskałam tytuł mgr inż. jestem sama( na dzieci mnie nie stać!ledwo sama się utrzymuję)Zarabiam 1300zł netto, moje opłaty/koszty stałe co miesiąc to 850zł, odkładam 100zł(na nieoczekiwane wypadki losowe lub przyszłe nieuniknione koszty np. OC za samochód!)!!!Prosty rachunek 1300- 850-100= 350zł zostaje mi na jedzenie( nie wspomne już o ewentualnych wizytach u lekarza, o przyjemnościach i wycieczjkach juz nawet nie myslę...po prostu wegetacja!!!dlaczego wszyscy porównuja Polskę do krajów o wiele wiele bardziej rozwiniętych gospodarczo od nas FINLANDIA!NIEMCY!...MOŻE PORÓWNACIE TEŻ ZAROBKI!!!może po prostu oni mają Z CZEGO ODKŁADAĆ!!!!Zman produktu finansowe , które pozwalają odłożyć pieniądze na emeryturę, ale obligują nas też do regularnego odkładania min 200zł miesięcznie!dla mnie 200zł w obecnej sytuacji to majątek i nie czuję się na tyle stabilna finansowo i zawodowo, żeby się tego podjąc.Nieruchomości owszem, jestem w tej grupie osób, które uważają to za najlepsza lokatę na przyszłość...I CO Z TEGO!!!NIE MAM ZDOLNOŚCI KREDYTOWEJ NAWET NA APARAT FOROGRAFICZNY!!!!!
Grog Rum / 91.198.15.* / 2012-02-23 12:05
Ja mam 30 lat, skończony dobry kierunek, zarabiam trochę więcej, stać mnie na dziecko i życie od 1 do 1. Problem w tym, że ten domek z kart, który buduję, w każdej chwili może upaść i pójdę na margines, mimo tego, że mam poukładane w głowie i nie żyję ponad stan. Bojkotuję w tym roku Euro, nie zgadzam się na to żeby mój mały synek był zadłużany na poczet igrzysk dla głupców. Chyba czas idzie, że nasze pokolenie też musi o coś walczyć, zburzyć ten bezsensowny system, żeby móc widzieć przyszłość w jasnych kolorach. Może jestem idealistą, ale wierzę, że demokracja bezpośrednia mogła by przynieść dużo dobrego, bo obecnie młodzi ludzie nie mają za dużego wpływu na życie. Ludzie, którzy nami rządzą zostali uformowani za PRL i przesiąknięci tym myśleniem, nie rozumieją kompletnie nowych czasów. Wydaje mi się, że nam młodym, potrzeba charyzmatycznego lidera, nie Internetu, ale osoby z ludu, z krwi i kości, która rozumie jednych i drugich. Myślę, że musi się w końcu ktoś taki pojawić, takie są koleje historii, cykl życia.
TragKom / 89.76.219.* / 2012-02-23 09:57
A ja się śmiałem widząc u sowietów wynik wyborów ponad 160%, a tu w artykule jak podliczyć odsetek odpowiedzi o zabezpieczeniu na emeryture to wychodzi prawie 200%
Czyli jak w dowcipie:

Przyszedł Kubuś Puchatek do Prosiaczka
-Prosiaczku, dostaliśmy od Krzysia 8 słoiczków miodu, to wychodzi po 6 dla każdego
-Kubusiu, chyba się pomyliłeś...
-Nie wiem jak Ty liczysz, ale ja swoje 6 już zjadłem
mlody25 / 192.156.110.* / 2012-02-23 09:57
A dlaczego miałbym oszczędzać skoro płacę składki do zus. Przecież z tych składek zus powinien mi zapewnić bajeczną emeryturę pod palmami.
antyelektorat / 2012-02-23 09:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Pozwólcie hieny, Polakom decydować o ich pieniądzach. Wszystkie "symulacje" ekspertów pokazują jak to będziemy mieli źle na starość jeśli nie podniesiemy wieku, składki i czegoś tam jeszcze, bo przecież długość życia się wydłuża. Te zabiegi mają nas wystraszyć, przekonać, do tych genialnych pomysłów rządzących ignorantów. Ale to MOJE życie się wydłuża, a nie okres kiedy mam Wam złodzieje oddawać część moich zarobionych pieniędzy. Każdy sam powinien odkładać na swoją emeryturę i sam decydować kiedy na nią pójdzie. Zmarnowaliście szansę na reformę systemu emerytalnego w 1989, kiedy prywatyzacja jeszcze się nie rozpoczęła. Pieniądze ze sprzedaży tego majątku powinny trafić do funduszu zasilającego emerytury tych pracowników, którzy jeszcze za PRL'u rozpoczęli pracę i nabyli prawa do emerytury, choćby częściowe. Ale geniusze ekonomi i ojcowie demokracji rozpisali sobie plan dojenia Polaków na tak długie lata, że wielu Palm Kokosowych Jerzego Buzka na piaszczystej plaży nie dożywa już teraz, a po wydłużeniu wieku emerytalnego jeszcze miej dożyje. Rząd dąży do tego żebyśmy pracowali aż do śmierci.
njliber / 83.9.66.* / 2012-02-23 09:50
Dzięki Bogu za umowy śmieciowe dzięki którym nie muszę płacić 40% na ZUS.
konserwa / 2012-02-23 12:40 / Tysiącznik na forum
Masz rację, ale ktoś powinien sprawdzać takich jak ty i po prostu nic nie powinieneś dostać z ZUS. Brak składki brak świadczenia. Tak jest w każdym normalnym kraju nie jesteś ubezpieczony, nie masz praw koniec kropka.
JeszczeWolnyCzłowiek / 193.243.147.* / 2012-02-23 09:42
Rozmowa prezydenta z premierem.

Komorowski:
- to jak donald do ilu podnosimy wiek emerytalny
Tusk:
- no jak to do ilu
- do setki do setki bronek
pablo00102 / 91.207.92.* / 2012-02-23 09:24
Tusk i ta cala banda nierobow, ma juz zapewnione renty i to bardzo duze, nie wplacajac do kasa ani zlotowki. Dla mlodych ludzi nie ma pracy, wiec wyjezdzaja do innych krajow i wspomagaja inne systemy emerytalne. Polska robi sie krajem starszych ludzi, ktorych trzeba usunac, delikatnie mowiac, musza umrzec, wielu powinno umrzec nie dorzywajac wieku emerytalnego, bo nie bedzie ich stac na opieke zdrowotna. Tusk i ta cala banda to nazisci w bialych rekawiczkach, ktorzy dbaja tylko o siebie, musza tyle nakrasc, zeby, jak wladza sie zmieni, mogli za corzyc, oni i ich rodziny.
chciałbym być wolnym człowiekiem / 212.160.172.* / 2012-02-23 09:17
Chciałbym więcej odkładać na swoją emeryturę, ale nie mogę, bo nie za bardzo mam z czego. Wszystko, co mógłbym dodatkowo odłożyć kradnie mi Państwo i przeznacza na ZUS i OFE...
;-))) / 192.193.116.* / 2012-02-23 10:07
Dokadnie tak. Jeżeli sam na siebie nie dłożysz nikt Ci nie zapewni godnego życia.
Większość Polaków chciała by odkładać ale najzwyczajniej w świecie nie ma z czego.

Potrzebna jest przede wszyskim porządna reforma emerytalna. Reforma a nie zwiększanie wieku emerytalnego bo to nic nie da. Brakuje tylko chłopa z jajami który by sie za to wziął.
sdfasdfsadfsd / 85.112.201.* / 2012-02-23 09:15
Z czego odkładać na emeryturę, jak ludzi nie stać na wynajęcie mieszkania.

Najnowsze wpisy