Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Tylko dwa procent z nas będzie miało za co żyć na emeryturze. Klęska reformy

Tylko dwa procent z nas będzie miało za co żyć na emeryturze. Klęska reformy

Wyświetlaj:
nie z nami te numery złodzieje / 79.186.94.* / 2012-02-23 09:09
Trzeba być kompletnym idiotą żeby w tym durnym złodziejskim kraiku odkladać jakąś kasę na emeryturę przyjdzie taki czas że te oszczędności zostaną ukradzione przez pospolitych przestępców
(tzw.politycy) OFE niech będzie przestrogą miały być wczasy pod palmami a będzie wybieranie jedzenia ze śmietników
Jedyna nadzieja to drukowanie pieniędzy / 79.185.192.* / 2012-02-23 09:08
KLĘSKA TO BYŁOBY PÓŁ BIEDY. SYSTEM EMERYTALNY ZBANKRUTOWAŁ I TRZEBA DO NIEGO COROCZNIE DOKŁADAĆ KILKADZIESIĄT MILIARDÓW ZŁOTYCH.
AZAZAZAZZ / 78.13.18.* / 2012-02-23 09:05
jedyne rozwiązanie SZARA STREFA NA MAKSA !!!
IM MNIEJ ODDASZ TYM WIĘCEJ BĘDZIESZ MIAŁ !!!!
PROSTE
Coins / 109.173.143.* / 2012-02-23 09:16
Ja tak samo mysle pieprzyc ZUS i idiotów, którzy ciagle tych samych wybierają. Niech źrą kamienie, jak nie chcą się uczyć. Ja nie chce odkładać i nic od Polski nie chce. Sam wiem co zrobic z pieniedzmi zeby zyc godnie za 30 lat
skoru / 79.190.207.* / 2012-02-23 09:10
Pieprz..yć ZUS marnotrawców pieniędzy! Nie będę utrzymywał upasionych prezesów i jego pociotków-inspektorek swoimi ciężko zarobionymi pieniędzmi! Cały system do kosza a urzędasów na bruk! Poczytajcie sobie o systemie kanadyjskim - proste, przejrzyste, sprawiedliwe i prawie nie wymaga biurokracji:)))
COins / 109.173.143.* / 2012-02-23 09:18
Prosty system chce wprowadzić Nowa Prawica i poki nie bedzie Ich u sterów kazda zlotwka oddana do budzetu to zlotowka stracona.
jey84 / 83.12.5.* / 2012-02-23 08:59
Chce odkladac na starosc ale dlaczego z moich pieniedzy, z mojej przyszlej emerytury na ktora dodatkowo odkladam okrada mnie Rostowski 19 % podatkiem belki (demotywuje mnie to strasznie!!!0
w. / 79.190.209.* / 2012-02-23 08:56
płaca mimalna w Polsce to połowa greckiej. Będą wyższe płace, będą wieksze oszczędności. Płace kadry nie dyrektorów, prezesów i menadżerów. Oni juz mają je wyższe niz na zachodzie.
Pilsener / 2012-02-23 08:47 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak mam oszczędzać na emeryturę skoro zarabiając 2 tys. netto (mediana płac w moim mieście) oddaje na ZUS, OFE, podatki 1342 złote! I po co mam oszczędzać skoro już płacę ZUS i OFE? To po co ja to płacę ja się pytam?

Podstawą jakiejkolwiek reformy powinno być przejście na system kapitałowy i odejście od chorego i patologicznego systemu, w którym jedni pracują na drugich.

Przecież logiczne, że jeśli ktoś dostaje podwójną emeryturę po 20 latach pracy, to ktoś też dostanie pół emerytury po 40 latach pracy. Cudów nie ma.
cd / 46.229.148.* / 2012-02-23 08:42
Ale ściema :)
1. Kto zlikwidował OFE?
2. Żeby oszczędzać trzeba mieć z czego.
3. Znam osobę, która oszczędzała w firmie ubezpieczeniowej (polisa z inwestycjami) po 15 latach zysk wyniósł 10%. Więcej by było w banku. Specjaliści z tej firmy kupili obligacje Lehman Brothers:)
Lysy 25 / 77.255.152.* / 2012-02-23 08:59
Najpierw ZUS ukradnie ponad 1/3 pensji i odda urzędnikom - nierobom, to z czego później ludzie mają oszczędzać?

Po co w ogóle ten ZUS?
Pawlak ma rację.
Teraz płacimy a emerytur i tak nie będzie.
Zlikwidować, wywalić nierobów tam zatrudnionych, obowiązki przenieść na skarbówkę jak to jest w wielu innych krajach (i wtedy składki będą mogły spaść tak o połowę).

Do tego zostawić wiek emerytalny jaki jest (ale podnieść go do 65 lat mundurowym np z policji)i zapewnić tylko minimalne emerytury obywatelskie (powiedzmy po 700 PLN na miesiąc dla każdego) a o resztę ludzie niech zadbają sobie sami.
Można też chętnym pozwolić (opcjonalnie) pracować dłużej za wyższą emeryturę.

Pawlak to pierwszy doświadczony polityk który odważył się powiedzieć ludziom prawdę - emeryturek i rent z ZUS-u dla obecnych 50-latków i młodszych nie będzie albo będą jakieś małe, symboliczne wypłaty i dalsze obietnice gruszek na wierzbie.
antyplatfusobywatelski / 193.109.212.* / 2012-02-23 08:23
Szuflandia - może to jest jakieś rozwiązanie?
t. t. / 178.36.29.* / 2012-02-23 08:19
Niech wyrównają nasze płace z płacami sąsiadów, to zaczniemy więcej odkładać. Banda kretynów!
joo1 / 62.69.227.* / 2012-02-23 08:15
I nic dziwnego. Załóżmy że Polska się zadłuży jeszcze bardziej, i złotówka poleci na łeb na szyję. Wszystkie pieniądze zgromadzone na kontach III filaru będą śmieciem. Wprowadzi się nowy pieniądz lub nastąpi jego dewaluacja i przyszli emeryci otrzymają parę złotych emerytury po kilkudziesięciu latach wpłacania kilkuset złotych. Lepiej inwestować w coś, co nie traci na wartości. Nieruchomości, ziemię itp. Za 30 lat będzie można to sprzedać albo wynająć i żyć z tego.
pomo dore / 2012-02-23 08:13 / Tysiącznik na forum
nie dziwię się- nasze państwo cyklicznie dyma swoich obywateli: przedpłaty na samochody, książeczki mieszkaniowe, "tymczasowy" podatek belki, OFE, zmiany podatkowe wprowadzane nagle i chyba raz nawet z datą wsteczną itp.
dvbfrv / 80.50.233.* / 2012-02-23 07:26
To że Polacy nie oszczędzaja w III filarze wynika raczej z troski o finanse naszego Państwa.
Oszczędności tam bowiem są zwolnione z podatku Belki-trzymając pieniądze na RORach i lokatac (a tam pieniędzy jest sto razy więcej) dzielą się z będącym w dużej potrzebie JVRostowskim.
Mariusz T / 83.23.241.* / 2012-02-23 07:24
Takie reformy są gówno warte, nic nie wnoszą nowego tylko starają się w typowo "nowopolskim" stylu "wykręcić" jeszcze więcej szmalu z ludzi. Jakby chcieli coś zrobić dla obywateli to zlikwidowali zus i starali się spłacić długi u emerytów z którymi mieli kontrakt na emeryture, zmniejszyli podatki, zlikwidowali podatek dochodowy, zlikwidowali pełno niepotrzebnych urzędów, ... - można wałkować w nieskończoność, konkluzja jest taka - Zniszczyć socjalizm!
bsf / 87.205.250.* / 2012-02-23 07:06
Cztery lata lenistwa, wiecznego plażowania i kopania w gałę a to wszystko na koszt POdatnika w tym koszty latania na wydłużone weekendy w kwocie POwyżej SZEŚĆ MILIONÓW PLN.
30latdoemerytury / 89.187.249.* / 2012-02-23 07:38
"Dla pracownika nie oznacza ona żadnych dodatkowych kosztów, gdyż składki są w całości finansowane przez pracodawcę" - pracownik płaci podatek od składki płaconej przez pracodawce. wiec koszty po stronie pracownika rozwniez sa (stosunkowo do uzyskanej kwoty niewielkie, ale sa).

osoby próbujące inwestować, oszczędzać skazane sa na podatek Belki - jak ma to pomoc uzbierać kapitał na starość? a teraz Belka zabierze zysk z lokat i kont z dzienna kapitalizacja...
jeśli chcecie żebyśmy nazbierali na starość, stwórzcie bardziej sprzyjającą sytuacje podatkowa dla tych co myślą o swej przyszłości (nie licząc na państwo, co jest dobre dla państwa właśnie).
nie_ekonom / 212.76.46.* / 2012-02-23 07:53
Dobry argument, jeśli chodzi o podatek Belki.

Nie zgodzę się natomiast, jeśli chodzi o marginalizowanie kosztu składek po stronie pracodawcy dla pracownika.
Dla pracodawcy nie ma znaczenia, czy składka jest po stronie jego, czy wchodzi w skład tzw. pensji brutto pracownika. Liczy się całkowity koszt zatrudnienia pracownika, a z tym jest jak z deficytem budżetowym - widać jedno, a jak jest w praktyce większość osób nie wie (mamy całą masę długów, które nie są wliczane).

Dlatego też moim zdaniem w większości sondaży wychodzi, że pracodawcy powinni płacić wyższe pensje. Mało kto zna faktyczne koszty własnego zatrudnienia (pensja brutto + składki po stronie pracodawcy + infrastruktura [to wcale nie jest tanie wbrew pozorom] + obsługa kadrowa + ...).

Mam wyzwanie dla osób, które uważają, że zarabiają za mało:
1. Spróbujcie się dowiedzieć, jaka jest (przynajmniej w przybliżeniu) monetarna wartość waszej pracy.
2. Spróbujcie oszacować koszt waszego zatrudnienia (pamiętając o kosztach licencyjnych oprogramowania, którego używacie w pracy).

Takie coś potrafi otworzyć oczy - ile _faktycznie_ kosztuje zatrudnienie kogoś i ile z tego pracownik dostaje na rękę.
bibong / 213.77.38.* / 2012-02-23 09:23
Akurat - liczy się rentowność i zysk. Koszt zatrudnienia mojej osoby może wynosić i milion złotych rocznie - i bardzo dobrze, dopóki moja praca przynosi zysk (czyli nadwyżkę przychodów nad kosztami).
1 2 3 4 5 6
na koniec starsze

Najnowsze wpisy