Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Tylko Niemcy chcą kupić akcje GPW

Tylko Niemcy chcą kupić akcje GPW

Money.pl / 2009-10-19 12:14
Komentarze do wiadomości: Tylko Niemcy chcą kupić akcje GPW.
Wyświetlaj:
autt / 217.153.60.* / 2009-10-19 15:52
Szanowni komentatorzy. Przedsiębiorstwo w rękach prywatnych rożni się tym od rąk państwowych, że rozwija się kilka razy szybciej i płaci więcej do budżetu. Firmy państwowe zwykle nic nie placą do budżetu. Rząd w wielu przypadkach nie może dofinansowywać i rozwijać swojej firmy bo zabraniają mu zasady wydatkowania środków publicznych. Więc trzeba jak najwięcej sprywatyzować, aby przedsiębiorstwa w Polsce były silniejsze niż zagraniczne. Ciekawi mnie skąd u Polaków bierze się poczucie wlasności w stosunku do firm państwowych. Macie panowie na to jakiś papier???? Udziały? Akcje?
Pavlo2 / 83.28.147.* / 2009-10-19 15:01
GPW to kura znosząca złote jajka, a jak uczy nasz historia na przestrzeni ostatnich lat właśnie takie przedsiębiorstwa są solą w oku ekip rządzących. W końcu lepiej niech zarabiają inni niż budżet/Skarb Państwa.
Po GPW przyjdzie kolej na szeroko rozumianą energetykę, która przynosi takie "straty", że aż szok... trzeba sprzedaż aby nie dotować (full ironia z mojej strony, że by była jasność).
Historia pokazała, że prywatyzacja nie jest lekiem na wszystko. Dodatkowo dziwnym trafem "prywatyzujemy" to co jest dochodowe... - polska specjalność?
sceptyk / 2009-10-19 14:07 / Tysiącznik na forum
A Polakom już nikt giełdy nie oferuje?
Czyli potwierdza się teza Ojca Dyrektora, że Niemcy i ich miejscowi czynownicy robią z Polski kraj, który ma tylko dostarczać:
- darmową siłę roboczą,
- popyt na odrzuty z eksportu;
- białe geny dla Europy
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2009-10-19 14:19

białe geny dla Europy

siok a nie boją się skażenia swej aryjskiej krwi?
(polska rasa jest parszywa ale przyjemną czasem bywa - jak ma się u siebie tylu turków)
pawel_182 / 62.29.174.* / 2009-10-19 13:07
Hmm, a po co wogole sprzedawac gielde ? przeciez to czysty biznes...
Niech mnie ktos oswieci bo ciemny jestem...
Ciekawi mnie tez, jaki jest podzial wlasnosci Deutsche Borse, zeby sie znow nie okazalo ze GPW trafila w rece panstwowego monopolisty - tak jak TPSA...
arch / 2009-10-19 13:29 / Tysiącznik na forum

pawel_182

Nie jesteś ciemny !
Masz rację z ekonomicznego punktu widzenia gospodarkę Polską czeka katasrofa ! ! !
polska już zgineła / 87.205.170.* / 2009-10-19 12:14
"Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród"
ale sprzedamy :-(((
w USA mówią - " głupi jak polaczek"
i mają niestety rację :-(((
arch / 2009-10-19 13:30 / Tysiącznik na forum
Historia się POwtarza
- ''Wielu działaczy KLD kończy później na ławie oskarżonych. Najbardziej spektakularny był przypadek lidera liberałów w W-wie Andrzeja Machalskiego, który został skazany za narażenie KGHM na milionowe straty ' '
-"Donald Tusk: kariera brata łaty". "GW", 15-16 10. 2005).
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy