Forum Forum dla firmDotacje

Tym razem Rostowski przesadził. Udaje, że nie ma kryzysu

Tym razem Rostowski przesadził. Udaje, że nie ma kryzysu

Wyświetlaj:
herr flick / 193.200.47.* / 2012-04-24 11:04
WYSTARCZY ZERKNĄĆ-http://www.zegardlugu.pl/
I WSZYSTKO JASNE
JEST TYLKO JEDEN PROBLEM ,KTO TO WSZYSTKO SPŁACI SKORO JEST (I BĘDZIE )NAS CORAZ MNIEJ A WINNI POUCIEKAJĄ
janiszek72 / 2012-04-24 10:38 / Tysiącznik na forum
Dla mnie osobiście, obywatel rostowski jest jednym wielkim oszołomem, który bardzo często niezdrowo podnieca się wykrzykując z mównicy sejmowej swoje historyjki o niezatapialnej Polsce. Jeżeli Niemcy mają się gorzej i cała Unia zaciska pasa, to przecież każde dziecko wie, że nasza gospodarka momentalnie to odczuje. Wielu polskich przedsiębiorców bazujących na dopłatach unijnych splajtuje w momencie kiedy te dopłaty zostaną ucięte. Polskę czekają trudne czasy, a minister finansów zamiast snuć fantasmagorie, powinien ostro zabrać się za naprawę finansów publicznych. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
BELZEBUB 13 / 62.121.76.* / 2012-04-24 10:18
Pan Rostowski uprawia zwijanie długu
wc3 / 213.17.138.* / 2012-04-24 10:02
To skutek pajacowań Rydzyka, Maciarewicza, Hofmana, Kaczyńskiego i innych pacjentów.

Na szczęście w Smoleńsku część robactwa padła.
hoh / 89.161.5.* / 2012-04-24 11:29
Ty głupi IDIOTO z PO... szkoda słów na ciebie ...
herr flick / 193.200.47.* / 2012-04-24 11:06
JESTES ID.IOTĄ CZY TYLKO UDAJESZ?:),SUSZE W AFRYCE I ,,GLOBALNE OCIEPLENIE,,(KTÓREGO NIE MA ) TO TEŻ ICH WINA ,CHŁOPIE ODSTAW PROCHY :)
wojd / 84.10.77.* / 2012-04-24 10:15
Jesli chodzi o "pajacowanie", to szukałbym go raczej po stronie Vincenta i jemu podobnych. Tak nie powinien zachowywać sie min.finansów. Poza tym, tu raczej nie jest miejsce na "Smolensk" i zwiazane z tym tragicznym wydarzeniem reminiscencje. Dla PO to bardzo wygodne co robi PiS w opozycji(niestety) - zawsze mozna powiedzieć: "Te oszołomy od Smoleńska"... Ale za czasów tych oszołomow i "padłego robactwa" gospodarka makro i mikro była w całkiem niezłej kondycji. I nie chodzi tu o róznicę przez "kryzys zewnętrzny", na który zawsze mozna zrzucić odpowiedzialność...Np. dla cieć w administracji państwowej kryzys zewnetrzny nie jest przeszkodą, tymczasem nastapil gigantyczny wzrost zatrudnienia w tejże administracji. Jak to pogodzić z deklaracjami PO? I "padłe w Smolensku robactwo", jak to określasz (wydajac tym samym świadectwo o sobie samym) nie ma tu nic do rzeczy.
debos / 95.49.252.* / 2012-04-24 10:58

Tak nie powinien zachowywać sie min.finansów.

Nie tak? A jak? Może powinien wyjść na wysoką trybunę i ogłosić na cały kraj hiobową wieść? Może ma zaapelować do rodaków, żeby nie chodzili do sklepów, nic nie kupowali a producenci nic nie produkowali bo nie będzie chętnych na ich wyroby?
Ale za czasów tych oszołomow i "padłego robactwa" gospodarka makro i mikro była w całkiem niezłej kondycji. I nie chodzi tu o róznicę przez "kryzys zewnętrzny", na który zawsze mozna zrzucić odpowiedzialność.

Już przed tymi oszołomami był ok. 4% wzrost po recesji. Oni tylko skorzystali ( my oczywiscie przede wszystkim )ze swiatowej koniunktury kiedy to pieniąchy leciały z nieba a ludzie kupowali z trzeciej ręki dziury w ziemi.
ymczasem nastapil gigantyczny wzrost zatrudnienia w tejże administracji.

Za tych twoich pupili też był przerost administracji. Ten przerost jest zawsze i bedzie zawsze. Administracja ma tendencje do rozrastania się i nie ma na to rady i nikomu nie udało się i nie uda zatrzymać. Inna sprawa, że im bardziej rozwinięte społeczeństwo tym więcej ludzi potrzeba do jego obsługi.
PO i Rostowski z cała pewnością udowodnili, że potrafią utrzymać w Polsce wzrost gospodarczy nawet wtedy kiedy na około wszystko tonie. Teraz zresztą jest tak samo. Może będzie spowolnienie ale nie dramatyczne. Kto ma trochę zdrowego rozsądku zawsze wybierze takich co się sprawdzili zamiast podejmować próby szukania czegoś nowego nie koniecznie pewnego. Chyba, że jak się skoczy wzwyż 2,50 to powiemy dajmy innego on skoczy 3m. Na tej zasadzie to można. Tylko 3m się nie skoczy. Nie da się.
wojd / 84.10.77.* / 2012-04-24 12:49
idiotów. Chyba, że mamy do czynienia z Palikotem. On faktycznie nie poddaje sie żadnym klasyfikacjom. Za moich pupili, jak piszesz, był wzrost liczby pracowników administracji. Zgoda, ale nie aż o tyle. Poza tym, to PO, jako partia z haslami liberalnymi miała wprowadzic zmiany zmierzajace do "taniego państwa", "naprawy", "modernizacji", itp. itd. po tych nieudolnych rzadach PiS. Okazało sie, że z tych haseł nie pozostało NIC, poza marketingiem politycznym wycelowanym w opozycje. Oczywiscie, mozna napisać: "Kto na poważnie bierze hasła wyborcze?" To po co te wybory? Zróbmy kasting na najprzystojniejszego, najbardziej opalonego i wystarczy. Po co ta gigantyczna sciema? Jako obywatel-wyborca mam prawo rozliczać władzę. Piszesz, żeby wybierać tych, co sie sprawdzili. W czym sprawdzili sie rządzacy z PO? Wg. mnie tylko i wyłacznie w dziedzinie marketingu politycznego sa fachowcami. Bo doprowadzic do tego, żeby tyle, wydawało by sie zdrowo myslacych osób, w dalszym ciagu popierało te dyrdymały produkowane przez sztab PO, po takich podwyżkach, porazkach w kazdej dziedinie zarzadzania (poza wizerunkiem oczywiscie) i zwykłej indolencji - to jednak jest jakieś osiagniecie. Czasami zastanawiam sie, co moze kierować takimi osobami; masochizm?
debos / 95.49.252.* / 2012-04-24 13:15

a moich pupili, jak piszesz, był wzrost liczby pracowników administracji. Zgoda, ale nie aż o tyle.

Bo krócej rządzili i nie było tyle różnych fuduszy unijnych do zagospodarowania. Do tego potrzebne są kadry. Co ten czy inny rząd trochę porządzi to naród nasz dzielny krzyczy w niebogłosy, że rozbudowują administrację. Nie wiem dlaczego nikt wreszcie nie powie, a szczególnie ekonomiści, że trzreba się z tym pogodzić bo innego wyjscia nie ma.
Oczywiscie, mozna napisać: "Kto na poważnie bierze hasła wyborcze?" To po co te wybory? Zróbmy kasting na najprzystojniejszego, najbardziej opalonego i wystarczy.

trzeba tak napisać. Bo kto powie prawdę w kampanii wyborczej musi przegrać wybory. Spora część rodaków prawdy nie znosi. Zresztą katastrofa smoleńska boleśnie nas o tym przekonuje. Dokąd ten plebejski naród nie oderwie się od swoich korzeni, zaściankowości i najzwyklejszej głupoty politycy muszą kłamać. Jeśli chcą rzadzić. Stąd
ta IVRP, walka z układem, trzy miliony mieszkań oraz cuda Tuska inne tam takie. Ja jeśli cię to interesuję głosuję na PO bo uważam, że jest najlepszą partią, najbardziej nadajacą się do rządzenia. Stabilną i cywilizowaną w odróżnieniu od pisowskich szaleńców, kłamców i hipokrytów.. I w ogóle mnie kampania wyborcza i to co tam gadają nie obchodzi. Codzienna obserwacja i styl rzadzenia poszczególnych partii to jest to na czym się opieram a nie bzdurach z kampanii wyborczych. I nie jestem rozczarowany. Może właśnie dlatego, że cudów nie wymagam.
oszolomowaty / 192.101.252.* / 2012-04-25 12:41
"...Bo krócej rządzili i nie było tyle różnych fuduszy unijnych do zagospodarowania..."

Zajrzyj baranie w statystki i przestan tutaj debilne klamstwa uprawiac - Rostowki ze swoimi bzdurami to pikus przy tobie .....
wojd / 84.10.77.* / 2012-04-24 13:59
Ten "plebejski naród', jak piszesz, wybrał własnie PO na kolejne 4 lata. O czym to świadczy? Że mamy debilne społeczeństwo, które zostało oszukane przez obecna ekipe rzadzaca? I Tobie to odpowiada? Jesli chodzi o oderwanie od korzeni, zaściankowość, itp., może sie myle, ale inne narody europejskie i nie tylko sa raczej dumne ze swojej tożsamości i raczej nie sa zbyt skłonne do wyrzekania sie za wszelka cenę swoich korzeni. Wrecz przeciwnie. Jakos nie słyszę jeków rozpaczy i zdziwienia np. na temat izraelskiej młodzierzy, która snuje sie po mojej okolicy w Warszawie i słucha opowiesci o swoich przodkach, którzy zyli tu od wieków. Potem ta sama młodzież maszeruje w marszu zywych w Auschwitz i żaden z nich nie powie, że to jest obciach. Wręcz przeciwnie - sa z tego dumni, bo wiedza, że gdy zabraknie wszystkiego (a w ich historii bywały takie momenty) to zostanie im pamiec narodowa, która posłuzy jako spoiwo dla przyszłych pokoleń. Kiedys w Rzymie widzialem marsz grup rekonstrukcyjnych w strojach historycznych (flagi, stroje, krzyze,full wypas, itd.). Jakoś nie słyszałem dezaprobaty i nie widziałem, żeby mieszkańcy pukali sie w czoło z hasłem "oszołomstwo i ciemnogród". Moze oni tez rozumieją, że takie spoiwo jest potrzebne w każdym społeczeństwie/narodzie? W parlamencie UE głównie chodzi o dbanie o interesy swoich państw, ale fasada poprawnosci politycznej wymaga terminologii wspólnotowej. nie jest dla nikogo tajemnica, że interesy Niemiec i Francji sa obecnie najbardziej uwypuklone w UE. Może oni tez rozumieją, że trzeba dbać głownie o swoje interesy? Przede wszystkim. To jest własnie wyznacznik stabilnosci i cywilizacji: dbanie o interesy obywateli swojego państwa. Wiecej; to jest obowiazek rzadzacych. Wg. mnie, z tego obowiązku PO nie wywiązuje sie należycie. Piszesz o codziennych obserwacjach poszczególnych partii, i że nie jesteś rozczarowany stylem rządzenia PO. Widocznie masz małe wymagania, skoro odpowiada Ci to, co reprezentuje soba PO i ekipa Tuska. Wypada jeszcze zapytac, skąd czerpiesz informacje? Z TVN, Gazety Wyborczej , czy moze z radia TokFM? Tam rzetelnych informacji nie pozyskasz, bo te media dawno przestały byc rzetelne i stały sie "zaprzyjaźnione' z jedną opcją. I tu jest cały problem - brak obiektywnych informacji i co za tym idzie, pozbawienie wyborcy decyzji opartej o prawdziwe dane. Bez tego nie ma mowy o demokarcji.
debos / 95.49.252.* / 2012-04-24 17:05

en "plebejski naród', jak piszesz, wybrał własnie PO na kolejne 4 lata.

Nie plebejski a ten światły, wykształcony z dużych miast - przede wszystkim.
I Tobie to odpowiada?

Oczywiście, że mi odpowiada. Bo ja rozumiem to, że Polska ma stały wzrost gospodarczy, rosną płace, gospodarka świetnie stoi. idziemy cały czas do przodu. Inni tak nie mają.
może sie myle, ale inne narody europejskie i nie tylko sa raczej dumne ze swojej tożsamości

One dumne i my dumni. tylko nasz naród jest plebejski, wieśniacki. Nasza dramatyczna historia zaowocowała tym, że inteligencja przez wieki ginęła. Najlepsi synowie tego narodu. Ostatnio w czasie drugiej wojny. W Warszawie zginęło lub nie wróciło ok. 300 tys ludzi.Po wojnie przypomnę rzadziła władza robotniczo chłopska i to oni byli solą tej ziemi. przynajmniej doktrynalnie. Inteligencja była spychana na margines. Przez to rozpleniło się to bezprzykładne chamstwo. Bo solą każdej ziemi jest inteligencja. To dzięki niej kraj się rozwija a nie dzięki plebejuszom. Myślisz, że na zachodzie możliwe byłoby dryganie na grobach ofiar katastrofy jak to się dzieje u nas? Ty myślisz, że talm piloci lądowaliby gdy nie ma widoczności nieszależnie kto byłby na pokładzie? Myślisz, że tam daliby sobie wmówić, że jak nie ma widoczności to można wylądować a jeśli się nie udało to dlatego, że był zamach?
Pisząc plebejusze mam to na myśli. a odrywanie się od korzeni mam na myśli cywilizowanie się a nie tkwienie w ciemnocie wyniesionej z biednej, zacofanej wsi.
Widocznie masz małe wymagania,

Przeciwnie. Bardzo duże. Dlatego głosuję na PO a nie na tą pisowską szumowinę. Na nią głosują analfabeci, chłopki co pokończyli cztery klasy szkoły podstawowj inne chłopstwo ze ściany wschodniej oraz czasowo przebywające w miastach całej Rzeczpospolitej. Kto światły, rozumiejacy ten swiat wie, ze w chwili obecnej nie ma dobrej alternatywy dla PO.
że nie jesteś rozczarowany stylem rządzenia PO.

Nie jestem rozczarowany tym, że głosowałem na PO. Dokonałem dobrego wyboru. Oczywiście wolałbym żeby rządzili śmielej, szybko wprowadzali reformy. Może gawiedź by ich nie zabiła. Bo do tego, że każda decyzja powoduje wściekłość ludu to już zdążyliśmy się przyzwyczaić.
wojd / 84.10.77.* / 2012-04-24 23:47
Chyba jednak zyjemy w dwóch róznych, równoległych rzeczywistosciach. Według moich obserwacji, jeśli chodzi o wyborców PO z duzych miast, młodych, światłych i wykształconych, to jest glównie ta grupa, o której piszesz z takim lekceważeniem (chłopki co pokończyli cztery klasy szkoły podstawowj inne chłopstwo ze ściany wschodniej oraz czasowo przebywające w miastach całej Rzeczpospolitej). Sa to mieszkańcy min."warszawskich" sypialni, ktorzy przyjechali za chlebem. Ja jednak tych ludzi oceniam pozytywnie (o dziwo), pomimo ich preferencji wyborczych. Chca poprawic swój byt i chwała im za to. To, ze szkoły produkują z nich niedouczonych magistrów, nie jest ich winą. Błędem tych ludzi jest natomiast wiara, że mozna bez własnych korzeni stworzyć jakaś nową wartość. Własnie korzenie i tradycja stanowi o ich sile i determinacji w dażeniu do celu. Powinni to doceniać, ą nie potepiać i za wszelka cenę starać sie wymazać to, czego wymazać sie nie da. Nie jest to bynajmniej tkwienie w ciemnocie, wyniesionej z biednej zacofanej wsi. Ci ludzie sa bardzo wartościowi, tylko zbyt mało pewni siebie, przez co ulegają wpływom takich hochsztaplerów jak "światła i nowoczesna" ekipa PO. W Twojej wypowiedzi znalazły sie stwierdzenia, które przecza podstawowym faktom historycznym. Twierdzenie, że w Polsce rządzili robotnicy i chłopi jest co najmniej nietrafione( nawet biorąc pod uwagę "władzę doktrynalną"). Dlaczego nie wspominasz o faktycznej władzy, która trwała z nadania obcego państwa? Własnie z tym zwiazane były błyskotliwe kariery ludzi z awansu społecznego, ale pisanie o władzy ludu jest co najmniej nieuprawnione. Co do rozplenienia sie chamstwa i eksterminacji elit - pełna zgoda. Ale nasze Państwo, sam o tym piszesz wcześniej, rozwija sie dzieki popytowi wewnętrznemu, który generuje własnie to "plebejskie chamstwo", którego jest nieporównanie wiecej niz elity. A chamstwem wprost dla mnie jest porównywanie żałoby do "drygania na grobach ofiar katastrofy". Traktowanie uczuć innych ludzi z lekceważeniem to główny i podstawowy przejaw chamstwa. Zresztą, sprowadzanie całego problemu do katastrofy Smoleńskiej wydaje mi sie nie na miejscu. Gdy ludziom z PO brakuje argumentów gospodarczych, wytaczają właśnie takie hasła.
Widocznie nie jestem na tyle swiatły i rozumny jak Ty, ale ja widze alternatywe dla rzadów PO. Jako rozczarowany ich rządami widze po Twoich wypowiedziach, że ich PR-owskie sztuczki, mimo oczywistych porazek, padaja w Polce (ciagle jeszcze) na bardzo podatny grunt. Pozostaniemy chyba jednak przy swoich stanowiskach. Pozdrawiam i życze w dalszym ciagu dobrego samopoczucia.
debos / 79.191.188.* / 2012-04-25 10:07

Chyba jednak zyjemy w dwóch róznych, równoległych rzeczywistosciach

Zgadzam się. Zapraszam do mojej. Ona bardziej rzczywista.

Dlaczego nie wspominasz o faktycznej władzy, która trwała z nadania obcego państwa

Dlatego, że ja piszę o tym co było a nie przyczynach dlaczego tak było i o przyczynach i skutkach tego co było, dla tego co teraz mamy.
Zresztą, sprowadzanie całego problemu do katastrofy Smoleńskiej wydaje mi sie nie na miejscu.

No to nie sprowadzaj bo ja tego nie robię. To był tylko taki przykład. Bardzo bolesny, przynoszący Polsce wstyd. Świadczy o tym jak ciemna jest część naszego narodu. Do tego jeszcze ta ciemna masa wyjatkowo głośno drze mordy, chociaż tak na prawdę powinni słuchać a nie pyskować. W ogóle mamy do czynienia z dyktaturą chamstwa i pospolitych szumowin. W polityce chamy, w mediach chamy na ulicach chamy. A czy Ty wiesz, ze w Warszawie jeszcze w latach siedemdziesiątych nie słyszało się przeklinającej we wszystkich dowowolnych miejscach publicznych hołoty? To się dopiero zaczęło jak się zaczęli zjeżdzać wieśniaki z całego kraju. Pozjezdzali się, ale już swojego chamstwa i obyczajów u łojców czyli tam gdzie powinni, wśród tych co ich tak wychowali nie zostawili tylko wleżli z całym tym ich bagażem do mojej kochanej Warszawy. Co gorsza tego bagażu do tej pory się nie pozbyli a napływają przecież nowi którzy zauważają, że tu mieszkają takie same ćwoki jak oni.
Gdy ludziom z PO brakuje argumentów gospodarczych, wytaczają właśnie takie hasła.

Ja nie jestem człowiekiem PO. Ja jestem wolny, niezależny i samorządny.
le ja widze alternatywe dla rzadów PO.

I niesłusznie. z dobrym skutkiem dla osiągnić gospodarczych Polski prowadzi politykę. Więc głupotą byłoby zmieniać. Przypomnę w roku 2011 wzrost PKB 4,3%. Mistrzostwo swiata w dzisiejszej sytuacji. Więc radzę przyłożyć sobie trochę lodu na czoło i ostudzić emocje. I nie nazywać klęską tego co jest sukcesem. A, że w Polsce wiele trzeba zmienić to jasne. Ale to, że naród nasz plebejski też nie pomaga.
Twoich wypowiedziach, że ich PR-owskie sztuczki,

Dajesz sobą manipulować. PO ma bardzo słaby PR. Byłoby ich stać na lepszy ale najwyraźniej nie zawracają sobie tym za bardzo głowy. Zobacz co PIS robi a przecież to ich głównie słychać i widać w mediach. Grają na najczulszych nutach tego plebejskiego narodu, organizują marsze i pochody, demonstracje poswięcone walce o wolność tego zniewolonego kraju i co? I nic A zobacz jaki wysiłek, jaki ogromny nakład pracy.
Pozostaniemy chyba jednak przy swoich stanowiskach.

Może jednak staniesz kiedyś po mojej ale będącej wtedy również twoją, jasnej stronie życia. Tam byłoby ci lepiej.
wojd / 84.10.77.* / 2012-04-25 11:46
Co do Twojej rzeczywistości, to jednak moja chyba bardziej mi odpowiada.
Jesli chodzi o skutki tego co było, to bez poznania i nazwania przyczyn nie jest możliwa korekta obecnego stanu rzeczy. Oderwanie skutków od przyczyn uniemożliwa ewentualna zmiane.
Dla mnie bardziej bolesna była sama katastrofa i to co działo sie przed tym wydarzeniem w stosunku do głowy państwa. Moim zdaniem nazwanie ludzi ciemną masą, która drze mordy, jest co najmniej niestosowne. Nie wiem skad masz takie informacje (zapewne z mediów, bo chyba nie z autopsji), ale zapoewniam Cie, że wśród tej ciemnej masy mozna spotkać również osoby z tytułami profesorskimi i z przeszłoscią, której nie powstydziliby sie Powstańcy Warszawscy. Jesli wrzucasz te wszystkie osoby do jednego worka i wystawiasz im tak marną ocene - to juz Twój problem. Ta ciemna masa, jak ich nazywasz,również należy do tego społeczeństwa i ma swoje prawa. Jest tych praw swiadoma i z nich korzysta. Ma do tego prawo, a niektórzy z nich, poprzez swoja przeszłość, na pewno wieksze niz przeciętny obywatel tego kraju. Na pewno wiesz, że podczas okupacji tylko niewielka część społeczeństwa czynnie stawiało opór, przy milczącej reszcie (do której oczywiście nie mozna mieć o to pretensji). Wsród tego tłumu mozna spotkać równiez osoby nadstawiajace głowę w tamtych i późniejszych latach. Ja ich do chamów i motłochu nie zaliczam.
O moim stosunku do migracji i ludności napływowej napisałem już wcześniej. Jest to zjawisko naturalne i nieodwracalne ze wszystkimi tego skutkami. A nie zastaniawia Cie to, że PO wygrywa w duzych miastach, do których ciągnie masa, jak to okreslasz chamów i ćwoków? Rdzenni mieszkańcy miast sa juz w mniejszości. Zreszta, Warszawa to bardzo specyficzne miasto i sa całe dzielnice resortowe, zapełnione potomkami ludzi własnie z awansu z 45 r (Mokotów, Ochota, Część Sródmieścia).
Nie watpie w Twoją wolnosc, samorzadnośc i niezależnośc, natomiast Twoja "rzeczywistość" nosi ślady indoktrynacji medialnej. Jesli uwarzasz, że PKB to jedyny wyznacznik mówiacy o kondycji Państwa, oraz że sprawy gospodarcze ida w dobrym kierunku - to myśl tak sobie dalej. Nie mam zamiaru wyprowadzać Cię z błedu. Z faktami sie nie dyskutuje, a jesli ich nie przyjmujesz - to juz Twoja sprawa.
Moim zdaniem PR Platformy jest na dosc wysokim poziomie. Przynajmniej był do tej pory, ale rzeczywistośc ich jednak przerosła. Jak na partie, która od samego poczatku zajmuje się głównie ta dziedziną, zmierzenie sie z rzeczywistoscia kruszy teflonowy wizerunek. PiS jest w mediach przedstawiane negatywnie, wiec i wynik oceny przez spoleczeństwo nie moze byc inny (co widać w Twoich wypowiedziach).

Dziekuję za zaproszenie do przejścia na "jasną stronę życia", ale ja juz jestem po odpowiedniej stronie i nie sądze, zeby Twoje (?) poglądy/przekonania/osady (?) mogły to zmienić.
Ja do przejścia na moja strone też Cie zapraszam. Prawda wyzwala.
debos / 79.191.188.* / 2012-04-25 17:11

Prawda wyzwala.

Taka prawda nie wyzwala a dołuje. Kiedy Ty napisałeś coś optymistycznego? A jak byś był po mojej stronie już byś pisał bo byś miał wesołe, ciekawe i dostatnie życie. Tylko musiałbyś być na tak a nie na nie. Tylko będąc na tak można coś zrobić, szukając dziury w całym nic. Ale to już zależy od ciebie. Każdy nosi buławę ...
Każdy jest kowalem ...
niwzab / 83.21.4.* / 2012-04-24 10:04
Ty barani łbie. Żadnego szacunku dla innych.
janek_z_poznania / 94.42.192.* / 2012-04-24 10:00
30 Czerwca Donald, Jacek i cała reszta oszustów i propagandzistów musi odejść od koryta. Jak sami nie chcą odejść to musimy im w tym pomóc. Zapraszam do wydarzenia!
https://www.facebook.com/events/393856420649121/
wojd / 84.10.77.* / 2012-04-24 09:55
A co innego robi PO od 5-ciu lat (i wczesniej)? Działania oparte na "zaufaniu" i tym samym "pobudzeniu popytu wewnetrznego" (wczoraj był artykuł na ten temat),to wypisz-wymaluj zaklinanie rzeczywistosci. Ale do tego musi zaistnieć podatne podglebie społeczne. Teraz znaleźli sie sami krytycy, a ilu z Was dało sie nabrać na "jaskrawy krawat lidera" PO? A miało być tak pieknie...Żeby hochsztapler mógł zaprezentować cyrkowy numer, musi najpierw odwrócic uwagę odbiorcy od faktycznych i prawdziwych zjawisk. Z czym mamy do czynienia w czasie rządów PO, jesli nie ze zjawiskiem zaciemniania sytuacji w każdej dziedzinie? "Nietrudno być lwem salonowym, gdy kielich w dłoni", a jesli ma sie przyjazne media, które zamiast punktowaniem władzy zajmuje sie opozycją (skąd-inąd nieudolną) to potem mamy takie kwiatki. Po takich wystapieniach czołowych politykow partii rządzacej, nasuwa sie pytanie: W jakich jeszcze sprawach byliśmy oszukiwani? Bo to, że byliśmy - nie ulega wątpliwości.
widziałem sobowtóra / 83.28.87.* / 2012-04-24 09:51
Od zawsze wydawało mi się że Rostowski kogoś przypomina, mój 4 letni bratanek mi przypominał kogo,bo wczoraj, oglądaliśmy smerfy a tam jest gargamel...łysy,krzywy nos, skrzeczący głos...też czarownik, dużo gada, kombinuje ale nic mu sie nie udaje :)
debos / 95.49.252.* / 2012-04-24 11:16

mój 4 letni bratanek mi przypominał

Słuchaj bratanka. Bo jak nie to zginiesz.On wydaje się być mądrzejszy od ciebie.
Jakto / 82.177.67.* / 2012-04-24 09:39
Jan Vincent vel Jacek miewa zmiany nastroju od apatycznego do euforycznego mimo braku zewnętrznych podstaw ku temu. No cóż może to wpływ wiosny tak radośnie działa na Jacka a może zbliżające się euro - co z pewnością napawa dobrym humorem jego szefa i radosne podniecenie - udziela się ministrowi?
dominik73 / 2012-04-24 09:40 / Bywalec forum
ale z drugiej strony cały czas była mowa, że ejst kryzys, że idzie, zbliża się, jest coraz blizej, lada chwila nas dopadnie i co? spzredaż rośnie, gospodarka się rozwija, to komu wierzyć?
core_saint / 89.74.180.* / 2012-04-24 10:20
sprzedaż czego rośnie? jaka gospodarka rośnie? Wszystkie wskazniki o których mówisz wyrażone są w pieniądzu. Jezeli coś kosztowało 5 zł i sprzedałeś tego 3 szt. to łączna sprzedaż dała wartość 15 zł. Jeżeli teraz ten sam produkt kosztuje 8 zł i sprzedaż 2szt. to łączna sprzedaż wyniosła 16 zł. Prosta matematyka. Dlatego pozornie wartości te są coraz większe.
piw84 / 62.89.88.* / 2012-04-24 09:27
ZACZNIJMY OD TEGO ŻE TO NIE DŁUG SPADA TYLKO PKB ROŚNIE I DLATEGO RELACJA SIĘ POPRAWIA... GDZIE TU ZASŁUGA JACKA VINCENTA KTÓRY PODATKI PŁACI W UK?
Zejdź z oczu! / 91.198.15.* / 2012-04-24 09:13
Ten gość cierpi na psychozę maniakalno-depresyjną, powinien się leczyć. Ma na okrągło huśtawki nastrojów jak kobieta w PMS.
Tak rozchwiana psychicznie osoba nie powinna sprawować żadnej publicznej funkcji.
jacol201 / 2012-04-24 08:47
Redukcja tymi sposobami długu=zarzynanie gospodarki=recesja=PKB ma minusie.
Budyń / 89.76.112.* / 2012-04-24 08:38
Gospodarka nawet wg. oficjalnych statystyk rozwija się rachitycznie (wzrost poniżej 5% PKB), deficyt budżetowy mamy co roku i większy od przyrostu PKB, odsetki naliczają, a zadłużenie spada...
translatornia / 188.95.29.* / 2012-04-24 09:06
zadłużenie spada ? , z księzyca spadłeś ?

http://wykresygieldowe.bblog.pl/wpis,zarty;sie;skonczyly,76856.html
MÓJ BANK PODAJE MI DLUG W PLN , A NIE W PROCENTACH / 195.117.255.* / 2012-04-24 08:24
POLSKA JEST NOTORYCZNIE ZADŁUZANA OD 1989 ROKU POMIMO PRYWATYZACJI I ŚRODKÓW Z UE. PLACIMY JUŻ 50 MLD ZL ROCZNIE TYLKO NA ODSTEKI. MOGLIŚMY ZBUDOWAĆ NOWOCZESNE PAŃSTWO, A MAMY GNIOTA, KTÓRY WKRÓTCE ZJE WLASNY OGON.
Coins / 109.173.143.* / 2012-04-24 10:18
O tym mowi wlasnie Korwin-Mikke od 20 lat. W 1994 chciał nawet zakazać zadłuzania sie Panstwa, ale znane nam osoby go wysiudały z siodła.(policzmy głosy). Heh ludzie gdyby ruszyli głowami to mielibysmy dobrze. Dzieki niemu u nas bylby raj podatkowy, a nie na Cyprze.
Floyd / 2012-04-24 13:50 / Tysiącznik na forum
Dla jednych byłby to raj, a dla innych piekło na Ziemi. Ty oczywiście zaliczasz się do tych co by spijali śmietankę, przynajmniej masz taką nadzieję.
Coins / 109.173.143.* / 2012-04-24 15:04
Kazdy kto by pracował spijalby smietanke, gdybys zamiast 60% swoich wypracowanych pieniedzy oddawal 20% to nie zrobilbys czegos sensownego z 40% ?? Jak tak beda ludzie myslec nic sie nie zmieni. Jesli ktos nie wierzy ze tyle idzie niech sobie policzy podatki posrednie, bezposrednie wszelkie oplaty itd.
Floyd / 2012-04-24 16:43 / Tysiącznik na forum
Jasne, te pieniądze z podatków są wysyłane na Księżyc lub rozdawane nierobom.
Taka argumentacja, to mi przypomina inną propagandówkę mającą zachęcić żołnierzy do wysiłku, a mówiącą, że każdy żołnierz nosi w plecaku buławę marszałkowską. Problem w tym, że marszałek może być tylko jeden, a ta cała reszta? No cóż, sami sobie winni, widocznie za słabo się starali. :(
Podobnie wygląda oferta JKM. Podatki tylko na wojsko i policję(ktoś musi przecież chronić tych spijających śmietankę przed całą resztą.) Likwidacja zasiłków dla bezrobotnych czy płacy minimalnej i już raj na ziemi dla pewnej, niezbyt licznej grupy społeczeństwa, a cała reszta?
No, cóż sami sobie winni, widocznie za słabo się starali. :(
W Polsce jest teraz więcej firm niż w Niemczech, ale są to najczęściej bardzo małe firmy i wydaje się ich właścicielom, że propozycje NP to dla nich ratunek. Nic z tych rzeczy bo większość z nich tak czy siak będzie wycięta przez duże firmy, tak jak małe sklepiki osiedlowe są wycinane przez supermarkety, a były właściciel sklepiku może co najwyżej zostać kasjerem w supermarkecie i wówczas zmieniają się jego poglądy polityczne. :)
2+2 = 4 / 77.113.57.* / 2012-04-24 19:31
korporacje są wspierane przez państwo.
ty plącisz 50-60% podatków. Korporacje maximum 10% (VAT) chyba że eksportują, wówczas jeszce mniej. Dochocowego nie płacą bo siedzą w strefach ekonomicznych. I ty popierasz to państwo (polityków), które wali cie w rogidzień w dzień od narodzin aż do usranej śmierci - i powtarzasz ajeczki, które etatowi propagandyści państwa wtłaczają ci do głowy od najmłodszych lat.
Jesteś jak człowiek zarażony tasiemcem, który wierzy, że tasiemiec jest jego najważniejszym organem, a gdy go zwymiotuje to umrze...
Floyd / 2012-04-24 20:07 / Tysiącznik na forum
Nikt mi nic nie wmawia. Ja wiem, że bezrobotni dostają zasiłki i uważam, że tak powinno być, ale też wiem, że z tego powodu tacy jak Ty i ten Twój JKM dostajecie białej gorączki.
Tylko nie zagotuj się ze złości biedaku.
Wyjeżdżaj do Chin tam znajdziesz wyrobników co być może będą na Ciebie robić, do czasu.
A, tak przy okazji: Najwyższe podatki są podobno w krajach Skandynawskich.
Jednocześnie według wszelkich badań największe zadowolenie ze swego życia i swego państwa wykazują obywatele tych samych państw.
Teraz pewnie się ugotujesz na dobre.
rw btb / 81.219.123.* / 2012-04-24 08:21
czy wy debile nie możecie przyjąć prostej metody na opcją zerowa wszelkich zadłużen panstwa a obywatelom pomóc w redukcji np 50%.co roku natura daje nam własnie tyle różnych obfitośći

Najnowsze wpisy