Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Tysiąc złotych rocznie dopłacasz do emerytur: rolników, górników, mundurowych...

Tysiąc złotych rocznie dopłacasz do emerytur: rolników, górników, mundurowych...

Wyświetlaj:
ssddaaa / 77.254.159.* / 2011-01-27 17:08
coś w temacie zusu...
http://s3.amazonaws.com/data.tumblr.com/tumblr_leljjxEN0d1qzy7s2o1_1280.jpg?AWSAccessKeyId=0RYTHV9YYQ4W5Q3HQMG2&Expires=1296229529&Signature=oUC6nShAVGmL1t5%2FsvewZzZogyU%3D
Zbyszek emeryt puki co jeszcze / 2.96.85.* / 2011-01-24 13:38
Jestem grubo po 50 to może do gazu po co mlłody ma na mnie dokładać a tak będzie po katolicku .Jestem winny tego że doczekałem się takich idiotów w rządzie i sejmie.
Meniu / 83.11.140.* / 2011-01-11 10:48
Nikt nikomu nie broni (bronił) ani zakazuje (zakazywał) przyjąć się do pracy w Policji , Służbie Więziennej lub innej mundurówki, więc nie wiem dlaczego ludzie tyle szumu robicie.
Proszę bardzo, jeszcze zdążycie się przyjąć a po 15 latach na emeryturkę !!!!
Z A P R A S Z A M
sprawiedliwości / 83.30.237.* / 2011-03-25 20:26
oddaj mi moje 1000 złoty i do roboty.
58 / 80.5.173.* / 2010-12-29 21:53
| obserwator 57

Ile dopłacamy do emerytów VIP-ów. Nikt nie mówi, że ministrowie
od rangi sekretarzy stanów nabywa prawa emerytalne po półrocznej
kadencji na stołku. Jest przepis z 1980r., który dotychczas nie
został zmieniony. Ilu w Polsce od 1990r. mieliśmy takich VIP-ów,
którzy otrzymują emerytury ministerialne będąc nieco dłużej niż
pół roku na stołku.
Obecne VIP-y chcą zabrać całej grupie przywileje, a zapominają o
swoich emerytalnych przywilejach. Ile budżet państwa wydaje na
te przywileje emerytalne VIP-ów?
45456ed / 79.163.177.* / 2010-12-17 22:37
Celnicy nie mają wcześniejszych emerytur. Oni nie są MUNDUROWI tylko UMUNDUROWANI. Pracują często do śmierci...
derfer / 80.48.115.* / 2010-12-19 15:58
Też bym tak chciał! Jednak potrafią się urządzić w tym czasie tak, że nie muszą dalej pracować i pójść na emeryturę, ale nie chcą. Często przejeżdżałem przez Medykę, to wiem na czym polega "zarabianie" celnika i niechęć przejścia na emeryturę.
iuy / 79.163.177.* / 2010-12-17 22:55
Ad mortem defecatum

jak mawiali niektórzy, to jest ordynarni Rzymianie.
piuyg / 79.163.177.* / 2010-12-17 22:33
TW Michał co się skichał ze strachy i lojalkę podpisał...
kaliki / 78.8.49.* / 2010-11-15 19:02
ciekawe skąd te wyliczenia po 22 latach służby emerytura wynosi 2467 pln netto, więc jestem ciekawy skąd taka średnia,
może po prostu nie trzymajmy tylko generałów w dyspozycji i wtedy wyjdzie ile naprawdę dostaje emerytury funkcjonariusz pracujący na dole
pozdrawiam
owad / 2010-11-13 21:03
Uprzywilejowanie? A może potrzeba takiego rozwiązania, gdzie nie tylko Polska będzie wyjątkiem. Jak ktoś (nie znający specyfiki tej pracy) może wypowiadać się w kwestii 65 lat dla hutnika, górnika, mundurowego itp. Panowie politycy te prace znacie przez pryzmat wyłącznie wycieczek i filmów. Oczywiście myślę, że wszyscy są za takimi rozwiązaniami tylko co zaproponujecie gdy człowiek w tych zawodach jest po 50-latach? Jeżeli będzie system, że człowiek po wieku pełnej sprawności będzie miał zagwarantowaną możliwość kontynuowania swojego zawodu na stanowiskach nie wymagających określonej sprawności fizycznej (nadzór, dyżur, monitoring, jakakolwiek praca biurowa) to ok.
Jest to porównanie do zawodów typu piłkarz czy modelka. Ci ludzie też mają kilka lat na wyczerpanie swoich możliwości. Stąd zarabiają o wiele, wiele i jeszcze więcej od tych w/w zawodów. Niby to są ich przywileje podobnie zresztą jak dziennikarzy. Czy ktoś chciałby hutnika, górnika, mundurowego itd. w wieku np. 58 lat, który zamiast 5 łopat na minutę wsypie jedną? Czy ktoś wyobraża sobie policjanta w wieku np. 58 lat goniącego bandytę w wieku np. 19 lat.
Sorry ale jest to dla mnie wyłącznie polityka i marketing bez racjonalnego myślenia. Są to bardzo dobre hasła ale wyłącznie dla tzw. mocherów, oni wszystko łykają jak np. PELIKAN.
ELEKTRICO / 83.30.237.* / 2011-03-25 20:51
To zmień pracę jak ci się nie chce biegać a nie od razu na emeryturkę i wtedy dodatkowo do pracy. Jeśli jesteś schorowany to na L4 a jeśli zdrowy to DO ROBOTY.
wnerwiony / 89.79.4.* / 2010-11-23 19:59
No i włożono kij w mrowisko, na zasadzie "niech się zagryzą sami".
Politycy znów serwują tematy zastępcze, po cichu szykując emeryturki dla siebie. Za co pytam? Dziura budżetowa? 460 darmozjadów w Sejmie+ 100 kolejnych w senacie, rozbuchana do granic możliwości administracja centralna. Stać nas na to? Po co nam 460 marnych i kłótliwych posłów oraz 100 wiekowych senatorów? Zostawic 160 - to i tak po 10 na województwo, a senat? Po co on!
paulbociek / 2010-11-09 20:15 / Bywalec forum

Gdyby nie te przywileje można by zasypać niemal cała dziurę w budżecie, która w tym roku według szacunków sięgnie poziomu ponad 40 mld złotych.

To zróbcie wreszcie porządnie tą reformę zamiast tylko o niej gadać.
rajpodatkowy / 94.254.129.* / 2010-11-08 15:52
ja na szczęście nie muszę dopłacać do darmozjadów

---
mimk.pl
paweł 76 / 87.207.185.* / 2010-11-08 15:00
A czy szanowna publika wie ,że z przywileju wczesniejszej emerytury korzysta także cała rzesza dziennikarska, w ich przypadku też trzeba przepracować minimum 15 lat w zawodzie dziennikarza i przejść na emkę w wieku 55 lat ( kobiety), i 60 lat (mężczyźni). wymaganie obiektywności od pismaków to chyba jednak za dużo :)
paulbociek / 2010-11-09 20:21 / Bywalec forum
O tym jeszcze nie wiedziałem. To szanowni dziennikarze mają czelność porównywać swoją pracę do pracy górnika??? Nie miałem pojęcia, że bieganie z sitkiem jest tak uciązliwe....
Dorajka / 83.24.136.* / 2010-11-08 11:48
Wrzucanie wszystkich do 1 worka to błąd. Ci, którzy mają pensje z budżetu (np. żołnierze, policjanci) są w innej sytuacji. Też z budżetu (czyt. naszych podatków) musieli by mieć opłacane np. składki emerytalne, tak jak teraz mają zdrowotne. No to co to za różnica? Co innego rolnicy, czy górnicy. Oni nie są w tzw. budżetówce.
paulbociek / 2010-11-09 20:27 / Bywalec forum
Różnica jest taka, że mundurówka ma prawo do przejścia na emeryturę np. w wieku 37lat. Czyli najbardziej wartościowi żołnierze lub policjanci - doświadczeni i w pełni sił mogą przejść na emeryturę a na ich miejsce trzeba wyszkolić od podstaw nowych!!! To jest marnowanie kasy publicznej nie tylko na świadczenia emerytalne ale także na bardzo kosztowne szkolenie nowych kadr.
Lesio237 / 87.248.66.* / 2010-12-23 10:01
Skoro jesteś taki mądry i obiektywny to przeprowadź ankietę wśród tych mundurowych którzy przeszli na wcześniejszą emeryturę. Jednym z pytań powinno być czy to przejście odbyło się z ich takiej dobrowolnej i przemyslanej woli czy też pod naciskiem przełożonych. Gwarantuję że duża większość z nich stwierdzi żew chciało dużo dłużej pracować lecz zostali do odejścia róznymi sposobami zmuszeni.
AndrzejST / 89.74.10.* / 2010-11-08 10:22
Uważam, że również wszytstkie inne służby wymiaru sprawiedliwości powinny mieć takie przywileje emerytalne jak policja. Emerytura powinna być po max. 25 latach pracy. Rolnicy nie powinni wogole płacić składek na KRUS ani ZUS,w powinni dostawać emerytury z ZUS, bez wzgledu na to czy mają ziemii 1 czy 100 ha i czay maja pracę dodatkową , co im sie należy jak psu zupa. Tyle kat nas utryzmywali, że czas na to żebyśmy my ich utrymywali. Równiez lekarze powinni być objęci maksymsalnymi przywilejami emarytalnymi.
paulbociek / 2010-11-09 20:32 / Bywalec forum
Miło. Ale kto ma za to zapłacić?????
Nas nie stać na utrzymywanie takich przywilejów a Pan Andrzej ST proponuje ich rozszerzenie?
obywatel p / 91.150.223.* / 2010-11-07 23:40
Wszelkie przywileje/prawa nabyte, są powodują zazdrość, poczucie niesprawiedliwości i są źródłem konfliktów między Polakami.

Trzeba skończyć z przywilejami.
doliniarz / 95.160.34.* / 2010-11-07 20:44
Jestem Policjantem. Chcą mi zabrać prawa nabyte? spotkamy się w sądzie. Druga sprawa. jeśli chodzi o moją pracę. MNIE nie obowiązuje Kodeks Pracy!!!! Z tegoż kodeksu mam tylko OBOWIĄZKI!! Jak chcą niech zmieniają. ciekawy jestem ile budżet będzie musiał dołożyć TYLKO do moich godzin nadliczbowych, pracuję w święta i noce gdzie normalnie płaci się ekstra. A dla was obywatele zapewnienie że nie będę mając lat np 60 nie będę musiał gonić dwudziestolatka bo pewnie go nie złapię. POWODZENIA!
dr,miki / 83.24.36.* / 2012-09-25 10:53
bo baran jestes!miej piwa i dogonisz dziada baranie
człowieczek 3355 / 88.199.168.* / 2010-11-23 00:25
wszystko można wytłumaczyc.ok.ja z mężem pracujemy tak dużo że witamy się i żegnamy w drzwiach tylko po to aby skromnie życ i w cale mi się nie podobają takie wypowiedzi bo pracuję na pana kosztem rodziny ,bo aby pokryc wydatki na emerytury policyjne to ja zapłace wyższe podatki,rząd zamierza zabrac ulgi rodzinne z których mogliśmy kupic opał na kolejną zime a pan mówi;bo ja mam prawa;ten zawód jest niebezpieczny jak każdy ,czy wyobraża pan sobie 65 latka wspinającego się na rusztowanie budynku czy pracującego 10 godzin na mrozie -10*C ?BO JA WIDZE CODZIENNIE TAKIE OBRAZKI TYLKO PO TO BY ŻYC A RACZEJ BYTOWAC i będzie żyło się jeszcze gorzej nam szarym ludziom bo wy uprzywilejowani zapominacie z czyjej kieszeni idzie na was ta kasa ,wy mówicie to nam się należy a my zwykli robole mówimy oby dożyc do emerytury bo dla nas przywilejem jest praca i szkoda że nie tylko na własny rachunek
(@) / 89.79.216.* / 2010-11-13 19:52

Chcą mi zabrać prawa nabyte? spotkamy się w
sądzie

O ile wcześniej nie wywalą cię na zbity pysk z tej twojej zafajdanej firmy doliniarzu.
Rob Roy / 194.169.228.* / 2010-11-08 08:19
GONIĆ TO NAWET TERAZ NIE POTRAFISZ... Nie winie cie za to bo nie można winic za głupotę i brak elementarnego wykształcenia. Fizycznie jesteście słabi bo nie ćwiczycie regularnie... Psychicznie, cóż na 10 j\est 2 o zrównoważonej psychice, którzy potrafią utrzymać nerwy na wodzy nawet w najbardziej skrajnych przypadkach (nie sięgają za giwerę i nie strzelają bez potrzeby). Na 10 2 to skrajnie nieodpowiedzialne typy... To przykład rozkładu dopiero co poukładanych przez Prof. K. Kozłowskiego i Min. A. Milczanowskiego służb, które Milerr rozwalił dająć ci powąchać kiełubasę (15 lat służby, emeryturka) a kur... godziwą pensję za godziwą słuzbę.... Godziwą a nie leniwą i szukajacą obrywów.... Nie piszę o gangsterach w mundurach vide gówniarze z Mokotowa czy porachunki terytorialne z murzynami na stadionie. Nigeryjczyk nikomu nic złego nie zrobił, naginał prawo i wszedł w paradę kolesiom, którzy mieli tam dolę... Murzyn zginął zabity przez bandytę - "policjanta" ... A my mamy przechlapane układy z naszybciej rozwijającycm sie krajem Afryki.... Krajem, którego mieszkańcy pokochali Papierza Polaka i Polskę.... Przeciętnie wyszkolony glina nie interweniuje i nie ginie tak głupio jak Marcin... Nie idzie sie uspakajać psychola na prochach z nożem w keiszeni... Podchodzisz i wali\sz w łeb abo od razu z giwery w nogi... Tego zapomnieli nauczać w Olsztynie i Legionowie. Zapomnieli bo same miernoty i p************ żądzą .... Oni nie byli krawężnikami, od razu zasiadali na posadkach. TY W NORMALNYCH UKŁADACH NORMALNEGO PAŃSTWA masz szansę po 45 r życia zasiadać za biurkiem z bagażem doswiadczeń. Musisz tyko nabrać chęci do nauki i to nie tylko tej na ulicach.... Takczy inaczej zycie dokopie ci do d..... bo kasty rodem z prl-u już się kończą. Jak już pojmiesz nie będziesz pisał bzdur. POWODZENIA KOLEGO.
gość 123 / 94.251.228.* / 2010-11-08 14:21
Rob Roy, dobrze się czujesz i wiesz co piszesz ?
(@) / 89.79.216.* / 2010-11-13 19:03
Dobrze się czuje bo pisze na temat i konkretne.
Ta banda nierobów którzy chcą aby ich ludzie szanowali nadaje się tylko do leczenia zamkniętego w Tworkach.
Banda prymitywów, analfabetów z genami odziedziczonymi po ojcach milicjantach z PRL-u pragnie władzy nad obywatelami aby się dowartościować.......

Nasza odpowiedź na żądania tych nierobów to: 25 LAT SŁUŻBY I DOPIERO NORMALNA PRZECIĘTNA EMERYTURA

miłego dnia psy

Najnowsze wpisy