Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Tysiąc złotych rocznie dopłacasz do emerytur: rolników, górników, mundurowych...

Tysiąc złotych rocznie dopłacasz do emerytur: rolników, górników, mundurowych...

Wyświetlaj:
sts czytnik / 212.160.172.* / 2010-11-04 11:53
dziel i rządź. A najważniejsze skłócaj. Czemu informacja jest niepełna. Nie podano dużej grupy zawodowej np. nauczycieli. Czemu???
103 / 178.182.135.* / 2010-11-04 11:47
Jeżeli KRUS jest tak sprawiedliwy to może przejdżmy wszyscy na system KRUS-u. A swoją drogą chciałbym wiedzieć kto płaci składki ZUS-owskie za p osłów i senatorów? A co ze składkami za darmozjadów takich jak czarna mafia? Mógłbym jeszcze tak długo, ale po co? Czekam na wybory, może wyborcy w końcu zmądrzeją? Chociaż Polacy to ciemny ludek- jak mówił oszust kur ski. Alle jaja.
xPress / 77.255.110.* / 2010-11-04 12:34
1. Dochody oslow i ich starszych(?)/madrzejszych(?) (czytaj takich samych glupków) kolegow po fachu nie sa oZUSowywane, bo gdyby byly oZUSowywane to i musialyby byc rowniez oZUSowywane wynagrodzenia radnych w samorzadach a te nie sa! prosta logika?
2. Dalej to szkoda pisac choc nasuwa mi sie pytanie: Ty to tzw, mlody wyksztalcony z duzego miasta?
103 / 188.147.6.* / 2010-11-04 16:32
Przepraszam, czy tobie przeszkadza moje wykształcenie? Czy to że mieszkam w bardzo dużym mieście to moja wina? Czy to że nie myślę tak jak ty to jest błąd? Otóż wiedz że ja myślę, w przeciwieństwie do katodebili. Jeżeli nie wiesz o kim mówię to spójrz w lustro. Alle jaja.
+znaczygorzej / 79.188.238.* / 2010-11-04 11:45
PO CO JEST PAŃSTWO ?
komu ono potrzebne prawda platformo ?
podagra / 79.188.238.* / 2010-11-04 11:43
1/ile dopłacamy do za Laboratorium Frakcjonowania Osocza ?
2/ile dopłacamy za sevenir dla Waltera za stadion wybudowany za 450 milionów złotych z budżetu Warszawy ?
3/ile dopłacamy za wszystkie ulgi w podatkach przyznane kolesiom rządzących
4/ile zapłacimy za katasrofalne zadłużenie RP przez liberałów i komuchów
5/ile płacuimy za milczenie Kiszczaka i Jaruzela ?
6/ile zapłacimy za zniszczenie polskiej gospodarki przez PO
7/ile zapłacimy za zniszczenie państwa przez PO ?
8/ile zapłacimy za Stadion Warszwski na , którym odbędą się tylko 2 mecze Euro 2012 ?
9/ile zapłacimy za zlikwidowanie polskiego wojska przez PO ?
itd
itd
gdzie liberałowie z komuchami zainwstowali pieniadze ze sprzedaży majątku narodowego ponad 100 miliardów zł aby genrować rozwój i nowoczesności Polski i jej obywateli ?

tak można bez końca o tych zuchach z UW i KLD z "rewolucji Magdalenkowej"
UPR / 217.172.227.* / 2010-11-04 13:22
Prosiłbym o nie wycieranie sobie gęby słowem liberał. PO(KLD) to co najwyżej partia neoliberalnia, a właściwie koniunkturalna. Poczytaj trochę zanim coś napiszesz, choć w większości przypadków masz rację.
fujara ico / 79.189.96.* / 2010-11-04 11:58
przytoczyłeś tyle przykladów a można by więcej ico ,SAM NIE WIEM CZY LUDZIE SĄ TACY ŚLEPI czy to fałsz że cieszą się jeszcze większym poparciem
panisko / 83.29.173.* / 2010-11-04 11:38
Chłop nawet w socjaliźmie nie miał emeretury i jeszcze świadczył obowiązkowe dostawy. Trzeba to szybko przywróćić bo kraj znowu w POtrzebie.
xPress / 77.255.110.* / 2010-11-04 12:55
Chlop traktowany jest jako zaplecze surowcowe.
Paniska, salonowcy z duzych miast musza na czyms zarabiac.

Jak Kaczor kiedys powiedzial, ze nalezy dla rolnikow w EuroKolchozie zlikwidowac doplaty to wytoczono mu straszna wojne! kiedy wiadomo, ze polscy rolnicy by na tym bardzo, bardzo, bardzo ... skorzystali.
O co tutaj chodzi to mlodzi, wyksztalceniu z duzych miast nigdy nie zakumaja!
szogun prowncjusz / 79.189.96.* / 2010-11-04 11:20
A przecież Pawlak tak chwali KRUS że to lepsza instytucja od ZUS-u,
wcale sie nie dziwie skoro ,KRUS jest jak ten grzyb huba żeruje na innych podatnikach
skoro w przemyśle jeśli ktoś zarabia najniższą krajową a z tego ma zabierane na składki około 400zl w czym problem zacząć obciążać rolników większymi składkami od 5 ha w górę ,
to samo z innymi zawodami
--policjant----podnieś wiek do 55 lat lub 30 lat pracy
--żołnierz ----podobnie jak policjant
nauczyciel w wieku 60
i od razu znalazły by się pieniądze
ale jak posłowie bronią interesów swoich kolesi to tak jest i będzie gorzej
Diudiu / 83.18.164.* / 2010-11-04 15:05
A kto za kazdym razem głosuje na na nauczycieli historii itp.
u7u7 / 77.95.48.* / 2010-11-04 11:18
1500 rocznie dopłacasz do mieszkania komunalnego , zajętego przez ludzi będących na socjalnym ,,garnuszku ,, wielkomiejskich gmin
xxzzcc / 188.146.255.* / 2010-11-04 13:34
To nie tym ludziom doplacasz a administracji bo oni muszą zyć godnie i dobrze zarabiać.
ixi / 79.185.144.* / 2010-11-04 11:16
co fedak może weźmie nasze składki z OFE dla rolników.? Poła rent rolniczych to kłamstwo tylko bobre papiery od dobrych lekarzy i już renta z Krusu nawet dla ludzi z miasta którzy z ziemią wczęsniej nie mieli kontaktu .W mieście też nie pracowali potem udawane doliegliwości i ziemia przepisana aby spełnić warunek.To skandal nam osobiście taki przypadek!!!
jq / 199.67.203.* / 2010-11-04 13:42
tez znam kilku bankowcow-rolnikow i konsultatow-rolnikow;) Ale to i tak maly przekret dla sredniozamoznych... od pewnego pulapu rejestrujesz sie w oazie podatkowej...
sisley / 213.108.153.* / 2010-11-04 11:07
Najcięższą operacją jest odcięcie ryja od koryta. Ci przy korycie to nie rolnicy czy górnicy. Oni ciężko pracowali. Przy korycie dzięki Mazowieckiemu, Magdalence i obaleniu rządu Pana Olszewskiego pozostała cała sfora pasożytów. Tu tkwi problem-emerytury po 15 latach, przywileje, złodziejstwo przy prywatyzacji. Niestety w tym wszystkim udział maja obecni decydenci.
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2010-11-04 11:04
Może podsumuję tu sprawy które poruszacie w swoich komentarzach:
Istnieją 3 podstawowe filary państwa: wojsko, policja, sądownictwo. Jednak nie ma to absolutnie NIC wspólnego z jakimikolwiek przywilejami tych 3 grup w tym - emerytalnymi. Owszem chcemy aby szeregowy żołnierz czy policjant był wysportowany i młody aby był skuteczny, jednak od dowódców juz tego nie wymagamy, a wymagamy m.in doświadczenia - cechy której nabywa sie z wiekiem czyli żołnierz czy policjant w każdym wieku jest potrzebny, więc nie ma potrzeby wysyłać ich na wcześniejsze emerytury niech służą, uczą się awansują itd. Tak jak w kopaniu rowów - widział ktoś 65-letniga dziadka ktory kopie rowy pod kable, czy okłada podkłady kolejowe, ciezka praca fizyczna i bez przywilejów emerytalnych ? Nie, ale zdarzają się tacy starsi którzy pokazują młodszym jak i gdzie kopać, kierownicy itd. Druga sprawa: tak ogromne przywileje emerytalne powodują że do wojska i policji idą ludzie właśnie po wcześniejsza emeryturę. Nie ci którzy to lubią, twardziele, znający się na broni itd. Dotyczy to tych podstawowych filarów państwa. Na tym państwo socjalne buduje kolejne grupy z przywilejami które powiedzmy że jeszcze można uznać za społecznie przydatne, choc nie niezbedne. jak np strażacy - też mają emeryturę po 15 latach służby. No i na czubku tej piramidy przywilejów sa grupy których przywilejów nie da się uzasadnić w żaden sensowny sposób, ponieważ sa to ludzie którzy pracują wyłącznie na siebie jak rolnicy czy górnicy. Czasem przywileje wynikają jeszcze z zaszłości PRL-u. A przywileje tych grup wynikaja tylko z tego że potrafią się zorganizować i przyjechać pod sejm spalić kilka opon i rzucać cegłami. Gdyby np. hotelarze zebrali się i poszli na Warszawę z kamieniami tez by ich zawód uznano za społecznie przydatny i wcześniejsze emerytury by dostali.
I na koniec najważniejsza sprawa. Przywileje emrytalne różnych grup społecznych obciążają wszystkich pozostałych Polaków. Likwidacja tych przywilejów emerytalnych powinna przynieść nam wszystkim ulgę czyli JEDNOCZEŚNIE w parze z likwidacją powinno iść obniżenie podatków. No bo skoro podatnicy dopłacają podatkami do tych przywilejów po likwidacji przywilejów powinno się zmniejszyć podatki o odpowiednią kwotę. A jakoś nie słychac o obniżeniu podatków przez rząd PO, a wręcz przeciwnie PO podatki podwyższa. I Polacy maja sygnał że jak przywileje zniosą to co zrobia z zaoszczędzonymi pieniedzmi ? PRZEŻRĄ !!! I to jest problem.
dragon bull / 79.189.96.* / 2010-11-04 11:53
nie dawno w jakiś wiadomościach slyszałem że wyszkolenie jednego snajpera kosztuje kilka mil zł,taki snajper być może w życiu nie bedzie musiał sie wykazać ,po 15 latach pójdzie na emeryturkę i bedzie kosił niezłą kasę i w sumie za nic czy to jest sprawiedliwie,kiedyś kiedy ja byłem w wojsku były często poligony ,manewry, dziś oficerowie siedzą w koszarach p****** w stołki i państwo po 15 latach służby funduje im
kilku tysięczną zł. emeryturkę
k aczordonald / 86.144.174.* / 2010-11-04 11:52
"czyli żołnierz czy policjant w każdym wieku
jest potrzebny, więc nie ma potrzeby wysyłać ich na wcześniejsze
emerytury niech służą, uczą się awansują itd."


Wlasciwie dobre rozumowanie, i mnie sie tez podoba.
Ale pomyslalem sobie tylko ze przeciez ci policjanci i zolnierze to budzetowka finansowana z naszych podatkow(ludzi produkujacych-wytwarzajacych PKB).

i jakie by te emerytury nie byly, to zapewne pensje byly wyzsze.
Wiec jak zostawimy cala te armie starzejacych sie zolnierzy, policjantow, pozwolimy im awansowac i co za tym idzie otrzymywac podwyzki, to czy to bedzie taniej ?

A oprocz tego beda tez potrzebni mlodzi, sprawni wojacy.
Idac ta droga za 20-30 lat kosztowac to bedzie 3 razy drozej niz dzisiejsze przedwczesne emerytury w tych sluzbach.
Wydaje sie wiec ze rozwiazanie problemu nie jest takie proste i trzeba by sie glebiej pod kazdym katem zastanowic.
Diudiu / 83.18.164.* / 2010-11-04 15:16
Idąc tak prymitywnym tokiem rozumowania za 20-30 lat na jednego szerogowac mieli byśmy 20 oficerów, którzy by brali gigantyczne pieniądze za doświadczenie. I jeszcze jedno nie kazdy szeregowy zwłasza w warunkach pokju moze zostac genereałem. Wiekszych głupot jak to co napisałe tańczący dawno już nie słyszałem
k aczordonald / 86.144.174.* / 2010-11-04 15:44
ciesze sie ze w koncu ktos zaczyna rozumiec problem na spokojnie, nie przez pryzmat zmusic, zabrac, chocby w perspektywie czasu mialo to doprowadzic do bankructwa i karykatury strukturalnej.pozdrawiam
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2010-11-04 12:55
Nieprawda jest cała masa specjalizacji w samym wojsku gdzie wiek nie jest tak istotny, są logistycy, informatycy, zaopatrzeniowcy, taktycy, szkoleniowcy.
Idąc twoim tokiem rozumowania nie powinno byc wogóle sportowców, bo skoro starzy sportowcy nie są potrzebni to po co sie garnąć do sportu ? Tak samo w wojsku czy policji, policjant ma bardzo dużo zarabiać, mamy być bardzo wymagający w stosunku do niego po to aby kiedy z powodu wieku okaże sie juz za słaby, a nie bedzie dla niego miejsca w tych wymienionych dziecdzinach wojskowych znalazł sobie prace poza wojskiem tak jak to robia sportowcy. Tak jak dzisiaj 35-letnie byki ida na wojskową czy policyjną czy strażacką emeryturę i zakładaja firmy ochroniarskie i inne rodzaje działalności gospodarczej. Wcześniejsze emerytury danej grupy zawodowej psują ta grupę zawodową !!!
k aczordonald / 86.144.174.* / 2010-11-04 13:12
A jaki % zawodowych pilkarzy zostaje trenerami- 2,3% ale chyba nie wiecej.Jak bedziesz utrzymywal cala armie do emerytury z pieniedzy budzetowych to jak wysokie pensje beda mieli prze emerytura, i jak rozrosna sie te sluzby, pomysl.
A na emeryture tyle ze 2-krotnie wyzsza przez wysluge lat tez pojda, predzej czy pozniej .

Ja tez uwazam ze trzeba cos z tym zrobic, z tym ze Twoj sposob w ciagu 20 lat okaze sie bardziej kosztowny niz sytuacja teraz.
Nie upieraj sie, tylko pomysl.
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2010-11-04 13:50
o rany nie powiedziałem jeszcze wszystkiego a ty sie czepiasz. Oczywiście ze dowódców nie potrzeba tylu co szeregowców. Dowódców potrzeba mniej dzięki czemu wśród szeregowych żołnierzy robi sie konkurencja, każdy wie że dla wszystkich nie starczy miejsca dzięki czemu zostana najlepsi. A reszta niech idzie z wojska i zakłada firmy ochroniarskie, czy organizować jakiś paintball, czy cokolwiek innego do produktywnej gospodarki.
Niedawno w Angorze publikowany był raport o stanie polskiej armii - po prostu tragiczne. 40 tyś oficerów na 30 tyś szeregowych. To co teraz jest nienormalne.
Diudiu / 83.18.164.* / 2010-11-04 15:22
Nie znam coprawda założeń ale wcale to nie musi być nie normalne. W czasie pokoju armia posiada podstawowe siły w ilości 30 tyś szeregowych i 40 tyś oficerów. W czasie wojny armia zwiększa się do 1 mln szerogowych i 40 tyś oficerów. Chyba nie jest to takie całkowicie głupie w przeciwieństwie do dziennikarzy
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2010-11-04 15:56
Niestety nie jest to prawda. Armia powinna zwiększyć swoją liczabność PRZED wojna a nie w czasie wojny. Bo w czasie wojny jest juz zwykle za późno. Ten problem został także poruszony w tym raporcie o stanie polskiej armii. Wynikło że dzisiaj nie jesteśmy w stanie zebrać takiej liczby żołnierzy jak w 1939 roku przed atakiem Niemiec na Polskę. A przecierz ludność się zwiększyła.
k aczordonald / 86.144.174.* / 2010-11-04 13:21
PS.

i pomysl jak 30 letni zolnierz czy policjant przejdzie do logistyki czy gdzies tam, i budzet bedzie mu placil pensje przez nastepne 30 lat a potem emeryture, to ilu w tym czasie (30 lat) przyjdzie nowych, mlodych(bo musi przyjsc), i ich tez po 15 latach trzeba bedzie gdzies ich upchnac i placic pensje.
Twoj pomysl, biorac pod uwage ze policja i armia musi byc caly czas zasilana masowo przez mlodych oznacza niekontrolowany rozrost i kosz utrzymania tych sluzb, a co za tym idzie w ciagu kilkudziesieciu lat bankructwo systemu-czysta logika
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2010-11-04 13:52
Rozumiem że do twojej socjalistycznej głowy nie przyjdzie mysl że pozostałych co się nie nadaja trzeba po prostu ZWOLNIĆ ? I juz jest miejsce dla młodych.
k aczordonald / 86.144.174.* / 2010-11-04 14:15
Zwolnic z pracy bo sa starsi(dyskryminacja ).Do tej pory caly czas udowadniales ze trzeba im dalej zapewnic w tych sluzbach zajecie.
Skad nagle taki zwrot ??-zaczynasz dostrzegac ze w swoim pierwszym poscie wcale tak naprawde nie znalazles rozwiazania problemu tych przedwczesnych emerytur.Nawet pomimo tego ze zaplusowalo Tobie wiele osob czytajac post i nie patrzac na pomysl perspektywicznie, tylko wychodzac z zalozenia ze trzeba to zabrac, a przy okazji takie dzialanie moze przyniesc jeszcze wieksze koszta-a ja myslalem ze chodzi przeciez o ich redukcje:::)))

A co mi wyskakujesz z socjalistyczna glowa:::))))Spokojnie, po prostu probujemy rozne pomysly, lepsze lub gorsze.

A Twoj z trzymaniem wszystkich do wieku emerytalnego w perspektywie czasu okazuje sie drozszy(gorszy) od stanu obecnego.
Stworzmy wizje(pomysl) ale musimy uczyc sie zobaczyc jaka forme ta wizja przybierze w przyszlosci, jesli zla, wystarczy odrzucic i poszukac lepszej.pozdrawiam
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2010-11-04 15:47
Widzę że nadal nie rozumiesz. Zwolnic z pracy - nie dlatego że sa starsi tylko dlatego że nieprzydatni. Ja pracuje w firmie prywatnej i tutaj normalne jest że jak ktoś jest nieprzydatny to się go zwalnia. I jakoś ludzie żyją. Znajdują inną prace gdzie sa przydatni, albo sami zakładaja firmy i tak sie kreci życie. Nigdzie nie napisałem ze chcę chronic starszych wiekiem zołnierzy. CZĘŚĆ z nich bedzie przydatna nadal w dziedzinach nie wymagajkących sprawności fizycznej, a część - pewnie wiekszą trzeba ZWOLNIĆ. I tyle. Zwolnieni sobie poradzą tak jak zwalniani z firm prywatnych, jesli państwo - rząd nie będzie im przeszkadzał łupiąc bezlitośnie wysokimi podatkami, akcyzami, vat-em, przymusowymi składkami emerytalnymi, przymusowymi składkami zdrowotnymi itp. Tak samo jakoś górnicy których zwolniono przy prywatyzacji też sobie poradzili. Ludzie jak widać to rozumieją. Nie wiem dlaczego uczepiłes się tylko wojska. A górnicy ? A rolnicy ? A strażacy ? A cała reszta ?
k aczordonald / 86.144.174.* / 2010-11-04 18:06
uczepilem sie sluzb mundurowych bo to o nich bylo w Twoim glownym poscie od ktorego rozpetala sie cala dyskusja, i tam wlasnie proponowales trzymanie pracownikow tych sluzb do osiagniecia powszechnego wieku emerytalnego.
A twoj pomysl doprowadzilby do absurdu i w rozroscie i kosztach utrzymania tych sluzb w ciagu 30 lat.Cofnij sie i przeczytaj wlasny post i komentarz forumowicza Diudiu, on tez to rozumie.
Ale widze ze Ty nadal nie rozumiesz.A wszystko co pisze odnosi sie do Twojego pomyslu w stosunku do sluzb mundurowych.
A rozwiazanie problemu gornikow, rolnikow to inna kwestia i wymaga innego typu rozwiazan.

I zeby bylo jasne ja tez sie nie zgadzam z obecnym stanem rzeczy.
inkasent ener / 79.189.96.* / 2010-11-04 12:12
Jestem inkasentem często bywam na posterunkach i widzę jak mlodzi ludzie siedza na dyżurkach ,odbierają zgłoszenia itp.itp.,a przecież muglby to robić policjant w starszym wieku a mlodzik chodzic w terenie
powiedz co takiego robią --kwatermistrz sztabowcy w jednostkach że mająprzywileje do wcześniejszych emerytor
mo kolego po odbyciu słuzby w wojsku zostal na plucia odsiedział co swoje i ja musze pracować do swojego wieku a on facet w sile wieku
jest już w rezerwie za 2600zl
k aczordonald / 86.144.174.* / 2010-11-04 12:25
panie inkasent, patrzysz pan krotkowzrocznie, moze przez male cyferki do odczytywania na licznikach::::))))))

A takze w Twoim poscie przemawia zazdrosc(zabrac bo maja lepiej).NIe rozumiesz czlowieku ze sposob tanczacego_z_fundami
doprowadzilby w krotkim czasie do chorego rozrostu tych sluzb, co bylo by wiekszym obciazeniem dla panstwa niz jest teraz przy wyplacaniy tych emerytur.A przeciez predzej czy pozniej na emeryture by odeszli, a otrzymali by ja jeszcze wyzsza siedzac w tych sluzbach do 65 lat.
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2010-11-04 14:00
Już ci powiedziałem że tych co się nie nadają trzeba po prostu ZWOLNIĆ. Taki młody człowiek idać do wojska wiedziałby że dostaje kupe forsy na początek, ale za to będzie miał też świadomość że kiedy sił mu zabraknie - wiadomo że dla każdego będzie to inny wiek, jeden przy 35-ciu inny przy 45-ciu, będzie musiał odejść z wojska jeśli stanie się nieprzydatny. I żadnych przywilejów emerytalnych.
k aczordonald / 86.144.174.* / 2010-11-04 14:20
Owszem chcemy aby szeregowy żołnierz czy policjant był
wysportowany i młody aby był skuteczny, jednak od dowódców juz
tego nie wymagamy, a wymagamy m.in doświadczenia - cechy której
nabywa sie z wiekiem czyli żołnierz czy policjant w każdym wieku
jest potrzebny, więc nie ma potrzeby wysyłać ich na wcześniejsze
emerytury niech służą, uczą się awansują itd.


Przeczytaj jeszcze raz kawalek wlasnego postu bo chyba twierdziles inaczej.
Pozdrawiam
zxc12 / 83.31.179.* / 2010-11-04 13:37
Do pracy przyjmuje się tylu ilu potrzeba o rozroście nie ma mowy. Emerytura czy pensja finansowana jest z budżetu państwa , a więc jak może być lepiej płacić emeryturę niż pensję? Nawet jeśli by ten policjant nadawał się tylko do posprzątania komisariatu to i tak się opłaca bo koszt ten sam a sprzątaczki nie trzeba zatrudniać więc taniej jest , chyba może się mylę ale wykształciuchem współczesnym nie jestem więc przepraszam
k aczordonald / 86.144.174.* / 2010-11-04 14:00
To jak 50 letni zolnierze lub policjanci wciaz tam beda siedziec to nie przyjmniesz mlodych bo jest ich tylu co potrzeba ?- to na co ci taka armia(do czego).A policjant z 35 letnims stazem bedzie sprzatal komisariat za 5000 PLN bo tyle bedzie mial po tylu latach pracy,
A sprzataczka nawet z wynajetej prywatnej firmy bedzie tansza o polowe.
Ale moze chyba sie nie mylisz. pozdrawiam

ps.
A trzymanie mundurowych do starosci tylko po to zebyscie nie musieli plakac ze ida przedwczesnie na emerytury nie jest rozwiazaniem problemu.
zxc12 / 83.31.179.* / 2010-11-04 16:24
Nawet jeśli brałby 5000 to i tak się opłaca bo odpada koszt sprzątaczki jaki on by nie był. Pensja czy emerytura to tylko nazwy tego samego-Pieniędzy które z budżetu wydać trzeba , jak zwał tak zwał ale pieniądze (pensja czy emerytura z tego samego portfela).
50 letni policjant czy żołnierz najczęściej lepszy od żółtodzioba pod każdym względem
k aczordonald / 86.144.174.* / 2010-11-04 17:55
w ten sposob za 30 lat bedzie 1 policjant na 1 obywatela, jezeli bedziemy trzymac wszystkich do emerytury::::)))))
zxc12 / 83.31.179.* / 2010-11-04 20:46
Zauważ jedną podstawową rzecz i zadaj sobie jedno pytanie. Jaka jest różnica w płaceniu pensji i emerytury? Z tej samej kasy idzie. Różnica dla nas jest taka że gdy płci się pensję to osoba zatrudniona musi przychodzić do pracy. Na emeryturze siedzi w domu. Jak przyjdzie do pracy to posprząta na komisariacie a jak siedzi w domu to w domu posprząta a na komisariacie sprzątaczkę dodatkowo zatrudnić trzeba.
50 letni mężczyzna jest w pełni sprawny fizycznie a intelektualnie bardziej doświadczony więc bardziej wartościowy. Nikt nie każe przyjmować nowych jeśli nie ma potrzeby.
Chyba prościej już wytłumaczyć nie potrafię ale jeśli masz pytania to pytaj spróbuję
k aczordonald / 86.144.238.* / 2010-11-05 21:16
ja tez juz prosciej wytlumaczyc nie potrafie ze Twoj pomysl spowoduje 3-krotny rozrost tych sluzb w ciagu 30 lat, a co za tym idzie kilkukrotny wzrost kosztow ich utrzymania.
Chyba prosto jest zrozumiec ze armia i policja nie moze sie skladac z samych 50-latkow.

Ja tez uwazam ze ten stan rzeczy trzeba zmienic , ale nie tak jak piszesz, bo to bedzie drozej a nie taniej-a o to drugie przeciaz chodzi.
McPrzesiek / 77.115.103.* / 2010-11-04 15:24
Niech idą po 5 latach na emeryturę, którą wypłacać się im będzie od 65 roku życia i po przepracowaniu minimum 30 lat. Ja kolego mam 55 lat i raczej nie chciałbyś stanąć mi na drodze. Gdybym miał służyć to nie miałbym problemu z weryfikacją sprawności. Posiadam też rozum człowieka doświadczonego. Jeśli ja mogę pracować fizycznie w prowadzonej własnej działalności, to tym bardziej służenie w strukturach mundurowych nie czyniłoby mi krzywdy. Emeryturkę uzyskam za 11, a może za 13 lat i nikt mnie nie pyta czy podołam do tego czasu. Jest to mój problem, a jeśli nie podołam to zmienię zajęcie i to też nikogo nie zainteresuje, bo ja "przywileje" mam dwa: z********** i płacić podatki. Pracuję i płacę za dużo, bo inni uprzywilejowani, miast robić to co ja mają też dwa przywileje o********* się i brać w części moje pieniądze. Emerytury od 65 dla wszystkich nie wyłączając kobiet, likwidacja ulg, ograniczenie administracji , ograniczenia w dochodach w budżetówce, przemiany w systemie ubezpieczeń społecznych celem zrównania stawki i zasad i być może należałoby zrównać składki niezależnie od dochodów i wypłacać równe emerytury z dodatkiem za dodatkowe lata pracy ponad np. 30 lat. Na resztę niech ci więcej zarabiający sobie inwestują w/g własnego pomysłu. Prosto i tanio, a ucięłoby to również niesnaski społeczne wynikające z niesprawiedliwego systemu emerytalnego. Pozdrawiam wszystkich
k aczordonald / 86.144.174.* / 2010-11-04 15:55
I ja tez uwazam ze trzeba to zmienic, ale z glowa.
szakee / 83.27.41.* / 2010-11-04 11:48
Masz rację. Jednak człowiek to taka, że ludzi odpowiedzialnych i myślących jest 2% społeczenstwa, bo tyle ludzi głosuje na UPR czy też Korwina-Mikke, który głosi to samo co Pan jednak nikt tego nie chce usłyszeć i zrozumieć, a gdzie tutaj wprowadzić w życie.
Nawet gdyby była dyskusja na te tematy finał byłby taki, że tego sie nie da wprowadzić, bo ludzie się od nas odwrócą.
Zastanawiam się nad tym skoro jest tylu przedsiębiorców to dlaczego w większosci głosują na PO?
Odpwiedz mi się nasuwa jedna. Odpowiada im ten stan rzeczy, który jest dziś albo boją się PISu i innych partii.
POLAK 21 / 83.26.144.* / 2010-11-04 10:41
Czemu nie podaje sie ilu Ubków ktorzy cale swoje zycie maltretowali,inwigilowali,donosili innych naszych RODAKÓW bierze absurdalnie wysokie emerytury ,nie dośc że wsłos zadnemu z głowy nie spadł za podła działalnośc to mamy te scierwa do dziś utrzymuwac ,mam na swoim osiedlu kilku takich ,na ich widok mdło sie robi.
dgen / 2010-11-04 11:03 / Tysiącznik na forum
Bo w kraju nad wisłą (kiedyś Polska) od 20 lat obowiązuje hasło; wybierzmy przyszłość.
Oznacza to, że tępiony i przesladowany jest każdy kto zada trudne pytania o "kompromis" okrągłostołowy, pochodzenie majątków niektórych tuzów biznesu i właścicieli mediów czy chocby o kłopotliwe zapiski w IPN dotyczące tzw. autorytetów.
Rolą polactwa jest harowanie, płacenie podatków, akcyz, danin i nie zadawanie pytań.
antyelektorat / 2010-11-04 10:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Bo tak się umówili przy okrągłym stole.

A gdy Jan Olszewski, premier rządu w latach 1991-1992, chciał ich rozliczyć, to między innymi ówczesny prezydent Lech Wałęsa i obecny premier Donald Tusk, obalili ten rząd i udaremnili to rozliczenie. Odbyło się to w haniebny sposób. Polityka "grubej kreski" Mazowieckiego jest niepodważalną doktryną do tej pory.

W ten właśnie sposób stara ekipa zapewniła sobie spokój, wysokie emerytury i ciepłe posadki. Ich cherlawe pinczerki nie dopuszczą, żeby krzywda im się stała. TW Bolek i inni stoją na straży tej "poprawności".
arch / 2010-11-04 10:46 / Tysiącznik na forum
" Łukaszenko lepszy od Tuska

Na Białorusi łatwiej prowadzić biznes niż w Polsce. W rankingu Doing Business ciągniemy się w ogonie Europy. " dzisiejszy pb.pl

A pamiętacie hasło: "Jeśli nie Unia to Białoruś"? I znów Polacy wybrali gorzej.

Druga Irrrlandia. - hłe ,hłee ---A jeszcze dojdzie VAT 23% !
dgen / 2010-11-04 11:05 / Tysiącznik na forum
powinieneś dodać, że w tym samym rankingu wyprzedziła nas też Namibia !!!!!!!!!!!!!
w ten sposób dzięki tuskowi, straciło ważność powiedzenie "sto lat za murzynami"
xPress / 77.255.110.* / 2010-11-04 10:14
Ile podatnika kosztuje w roku jedna polska biurwa?
oto jest pytanie
Ile biurw przypada na jednego polskiego podatnika?
oto jest pytanie.
Jaki procent budzetu panstwa i samorzadow stanowia wydatki na biurwy?
oto jest pytanie.
ekonomista 11 / 62.122.115.* / 2010-11-04 10:25
Rolnicy, górnicy, policjanci... a ja się pytam, czemu się milczy o dopłatach dla żołnierzy w sutannach?
Niech ten szanowny PSL wypowie się w tym temacie,

Nie wypowie się, bo boi się jak ognia purpuratów, żeby przypadkiem w czasie wyborów nie zabrakło głosów popierających z ambony...
antyelektorat / 2010-11-04 10:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Właśnie. Przecież jest rozdział kościoła od państwa. Na takiej zasadzie to ja tez się chętnie rozdzielę od państwa.
ink / 79.175.228.* / 2010-11-04 10:13
Manipulowanie słowami-jak zwykle. Co za porównanie sędzia, wojsko-rolnik?
Państwo nie może istnieć bez wojska i niezawisłych sądów.
Górnicy siłą wywalczyli przywileje. Na pewno powinni mieć odpowiednią zapłatę za swoją pracę, ale odpowiednio powinni być też wynagradzani inni, mniej "zgrupowani".
Tylko warto zreformować system składek górniczych-bo z próżnego....
xxzzcc / 188.146.255.* / 2010-11-04 14:00
Przede wszystkim to te sądy są tylko w nazwie nie zawisłe a dlaczego te grupy zawodowe mają godnie zarabiać a inni nie. Czy inne grupy zawodowe to mają być niewolnikami na uslugach tych uprzywilejowanych. Dlaczego ten ciężko pracujący robotnik ma mniej zarabiać od sędziego. I to nie jest żadna zazdrość bo robotnik wkłada duży wysiłek fizyczny i musi uzupełniać paliwo. Spróbuj nie wlać do auta paliwa albo wlej byle jakie zobaczymy jak daleko pojedziesz. Ale rozumiem że walka była o stworzenie ustroju feudalnego i takowy stworzono.
squun / 78.133.227.* / 2010-11-04 11:03

Państwo nie może istnieć bez wojska i niezawisłych sądów.


Tylko dlaczego kolego w bogatych Niemczech policjant pracuje do 60 roku życia(za biurkiem do 65) a w biednej Polsce do 35 roku życia?
Nie ma drugiego takiego kraju w europie a może i na świecie gdzie mundurowi byliby tak uprzywilejowani jak w Polsce.

Ile mundurowi odprowadzą składek przez te 15 lat pracy?? a ile pobiorą przez dalsze 40 lat życia??
Zamiast płacić im emerytury powinni mieć wyższe pensje.
tesa1959 / 2010-11-04 11:17 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Mundurowi po 20 latach pracy (nie wiem ile po 15) biorą 60 % emerytury. Dodatkowo część z nich pracuje i odprowadza ZUS i podatki.
xPress / 77.255.110.* / 2010-11-04 11:52
... od wynagrodzen sedziow nie sa odprowadzane skladki!
... od wojakow i strozow podejrzewam tez?

Sedziowie maja status "ludzia" zywcem wziety ze sredniowiecza!

Nasze panstwo jest "chore".
Trwac to bedzie do momentu "przewietrzenia".
Im szybciej to przewietrzymy tym lepiej dla NAS!
tesa1959 / 2010-11-04 16:26 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie twierdzę, że państwo jest zdrowe, i że PO jest ok., ale od wojaków są odprowadzane wszystkie składki, a od emerytury podatek i ubezpieczenie zdrowotne.
@@@ / 87.207.29.* / 2010-11-06 15:53

od wojaków są odprowadzane wszystkie składki

Pani raczy zartowac.
Przez kogo i do kogo te skladki sa odprowadzane?
tesa1959 / 2010-11-09 16:51 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Składki emerytalne do Wojskowego Biura Emerytalnego i stamtąd są wypłacane emerytury (wiem, bo mój mąż stamtąd pobiera emeryturę ). Składki zdrowotne do NFZ, a podatek do Urzędu Skarbowego. Sama rozliczam PITy, więc wiem co piszę i o czym mówię.
@@@ / 87.207.29.* / 2010-11-14 02:31

Składki emerytalne do Wojskowego Biura Emerytalnego

A przed 1 stycznia 1999 tez byly odprowadzane?
@@@ / 87.207.29.* / 2010-11-14 12:59
Cos chyba Pani sie pomylilo bo przed 1 stycznia 1999 roku skladki emerytalne od zarobkow mundurowych nie byly odprowadzane i dopiero nowa ustawa emerytalna takie skladki wprowadzila.
tesa1959 / 2010-11-14 13:59 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Może masz rację, nie będę się upierać. Zasięgnęłam informacji od emeryta wojskowego, ale sprawdzę to, bo jestem ciekawa z jakich funduszy były wypłacane emerytury, bo z Wojskowego Biura Emerytalnego to na 100 %.
@@@ / 87.207.29.* / 2010-11-14 14:13
cytat z linku ktory znajdzie Pani ponizej.

"Kto wstąpił do służby nawet ostatniego dnia 1998 r. podlega więc "mundurowym" przepisom i pierwsze uprawnienia może otrzymać po 15 latach (stąd data 2013 r.). Jeśli zostanie zwolniony albo sam odejdzie wcześniej, będzie miał problem z emeryturą. Nie były bowiem za niego odprowadzane składki na ubezpieczenie społeczne. Nie były, bo być nie mogły. Przepisy "mundurowe" stanowią, że składek od wynagrodzeń żołnierzy i funkcjonariuszy się nie odprowadza."

http://www.stmagnum.republika.pl/nasze_emerytury/doniesienia_medialne/01.03-RP-z_pustego_konta.htm
tesa1959 / 2010-11-14 17:05 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Dziękuję za informację. Mimo to sprawdzę z jakich funduszy pochodziły emerytury wojskowych, które były w tamtym czasie wypłacane przez WBE.
@@@ / 87.207.29.* / 2010-11-14 17:14

Mimo to sprawdzę z jakich funduszy pochodziły emerytury wojskowych, które były w tamtym czasie wypłacane przez WBE.

Wydaje mi sie ze tego nie trzeba sprawdzac bo reguluje to ustawa ktora mowi ze emerytury mundurowe wyplacane sa z budzetu panstwa.
Pytanie jest natomiast czy mundurowi wplacli do budzetu jakiekolwiek skladki na swoje przyszle emerytury.
Z teksu ktory zacytowalem wynika ze do 1 stycznia 1999 roku nie wplacali nic.
xPress / 77.255.110.* / 2010-11-04 10:40

... niezawisłych sądów

Niezawislych sadow wydajacych sprawiedliwe wyroki?
.. a gdzie takie sa?
zxc12 / 83.31.179.* / 2010-11-04 10:10
Solidarność społeczna polega na tym aby wszyscy pracowali na wysokie emerytury wybranych ? Czy to jest normalny kraj?
mądry POLAK przed szkodą / 195.117.68.* / 2010-11-04 10:04
KUP SOBIE CZŁOWIEKU LUSTERO ono ci powie jaki jesteś utrzciwy
alek bombi / 88.156.61.* / 2010-11-04 10:42
uTRZciwy ??? Co to za słowo bo do tej pory myślałem, że można być najwyżej uczciwym.
xPress / 77.255.110.* / 2010-11-04 10:54
uTRZciwy to inaczej uczciwy tylko ze slowo to (nowe) uzywane jest przez mlodych wyksztalconych z duzych miast!

Najnowsze wpisy