Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Tysiąc złotych rocznie dopłacasz do emerytur: rolników, górników, mundurowych...

Tysiąc złotych rocznie dopłacasz do emerytur: rolników, górników, mundurowych...

Wyświetlaj:
mądry POLAK przed szkodą / 195.117.68.* / 2010-11-04 10:01
gdzie byliście cwaniaki mówiąc lepsze 1000zł na spoczni niż 2000zł na BACZNOŚĆ
tesa1959 / 2010-11-04 11:20 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nom właśnie. Wojsko i policja potrzebowało ludzi swego czasu, a chętnych nie było. Teraz jest ich więcej (chętnych), bo nie ma pracy na rynku, ale na mundurowych też nie ma zapotrzebowania (chyba, że zgodzi się jechać na misje).
kjfr / 188.146.255.* / 2010-11-04 09:42
Jaka to jest sprawiedliwość w państwie prawa jeżeli ja placę składkę emerytalną i zdrowotną za osoby które znacznie więcej ode mnie zarabiają i stać ich na to aby tą składkę sobie opłacić. Myślę że z powodu zmiany tych reguł nie byłoby problemu do naboru chętnych do pracy w tych zawodach a poza tym uważam że w oczach społeczeństwa ci ludzie nie zasługują na szczególne przywileje bo wyniki ich pracy są co najmniej kontrowersyjne.
tesa1959 / 2010-11-04 11:22 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A nie bierzesz pod uwagę tego, że górnik, policjant i żołnierz mają o wiele bardziej niebezpieczną pracę niż inni. Górnik w dodatku ciężko haruje.
kjfr / 188.146.255.* / 2010-11-04 09:42
Jaka to jest sprawiedliwość w państwie prawa jeżeli ja placę składkę emerytalną i zdrowotną za osoby które znacznie więcej ode mnie zarabiają i stać ich na to aby tą składkę sobie opłacić. Myślę że z powodu zmiany tych reguł nie byłoby problemu do naboru chętnych do pracy w tych zawodach a poza tym uważam że w oczach społeczeństwa ci ludzie nie zasługują na szczególne przywileje bo wyniki ich pracy są co najmniej kontrowersyjne.
POLAK1 / 83.15.80.* / 2010-11-04 09:35
Utrzymywanie nadal takich przywilejów dla wybranych grup społeczeństwa w obecnym ustroju wydaje się całkowicie nieuzasadnione, bo przecież rząd RPwybrany w demokratycznych wyborach przez całe społeczeństwo powinien traktowć wszystkie grupy społeczne na równych prawach!. Może należałoby sie zastanowić czego ONI się boją? , dlaczego nie likwidują czegoś co jest schedą poprzedniego ustroju. Tak łatwo było likwidować ( rozkradać) zakłady pracy , duże przedsiębiorstwa - burzyć ten znienawidzony obraz komunizmu, a zrobinie czegoś uczciwego i sprawiedliwego przynosi tak wiele trudności.
tesa1959 / 2010-11-04 11:26 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Mundurowym z przywilejów za czasów PRL pozostały tylko wcześniejsze emerytury. Zabrano wiele innych: tanie mieszkania, bezpłatne leki i 2 przejazdy w roku.
zeb / 83.12.199.* / 2010-11-04 09:32
Wystarvczyło by zwykłe referendum podczas najbliższych wyborów czy chcemy to wszystko finansować i po krzyku.
squun / 78.133.227.* / 2010-11-04 11:17

Wystarvczyło by zwykłe referendum podczas najbliższych wyborów
czy chcemy to wszystko finansować i po krzyku.


PO CO ??? przecież wiadomo ze nie chcemy
A krzyk to by był jakby zaczęło się odrywanie "równiejszych" od koryta!!!
zadłużony / 149.156.124.* / 2010-11-04 09:31
Gdyby nie Balcerowicz, nie musiałbym tysiąc złoty rocznie płacić odsetek od odsetek od odsetek od...

I wystarczyłoby nie tylko na rolników, górników i mundurowych, ale i na tysiąc innych celów.
dfdgdja / 193.19.125.* / 2010-11-04 09:30
Jeśli ktoś wierzy w te brednie to gratuluje . Prawda jest taka że ich zielona wyspa zaczyna gnić i szukają oszczędności tam gdzie nie trzeba . UWAGA - nie kożystam z tych przywilejów ani nikt z mojej rodziny ale nie wieżę w bzdury że oszczędności załatują dziurę , chyba raczej umożliwi nowe przekręty , kadencja się złodzieją kończy . Jakoś nie widziałem, żeby sobie obcieli pensje , wręcz odwrotnie mimo kryzysu mają wyższe dochody ??? Paranoja . Złodzieje z PO oszczędności zacznijcie od siebie !!!
K3 / 77.254.174.* / 2010-11-04 11:35
inne kraje UE mogły obniżyć sobie pensje, a u nas ciężko. Nie mówię tu o szarych pracownikach administracji, bo oni akurat mają mało, ale o tych najwyżej!!
adam__23061990 / 2010-11-04 10:28
w stu procentach masz racje mówią że trzeba szukać oszczedności czemu nie zaczną od siebie.
rytjo / 95.40.125.* / 2010-11-04 09:23
A może tak , wysokość emerytury od tego co w życiu zrobiliśmy i zaoszczędziliśmy.
zamiecione POd dywan / 194.213.1.* / 2010-11-04 09:19
Chlebowski na onecie robi za głównego pokrzywdzonego w aferze hazardowej
Pilsener / 2010-11-04 09:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Trzeba było 20 lat "wielkiej demokracji i kapitalizmu" by w ogóle zacząć dyskusję o niesprawiedliwości społecznej i grupach uprzywilejowanych, 20 lat podczas których politycy (zwłaszcza z wywodzącą się z PRL "Solidarnością") nie tylko nic z tym nie robili, lecz dokładali przywilejów i umacniali PZPRowski beton. Może jeszcze drugie 20 lat i zbliżymy się do krajów cywilizowanych i praworządnych, które mają jakąś godność i honor (bo polska ich niestety nie ma).
szakee / 83.27.41.* / 2010-11-04 09:40
Tylko czy znasz kraj cywilizowany? Ostatnio czytałem ciekawy artukuł o Gruzji. Ogólnie świat jest socjalistyczny. W telewizji często politycy właśnie tak mówią, że wszyscy tak robią nawet na bogatym zachodzie. Ludzi się nie przekona. Publicyści, dziennikarze, właściciele telewizji grają w tą samą grę. Możemy sobie co najwyżej popisać i pogadać albo na youtube filmiki robić. Jedyną nadzieją mogło by być stworzenie własnej telewizji, ale czy się przebijesz z takimi tematami? Ludzie wolą oglądać M jak miłość, Tanczacych na lodzie czy coś w tym rodzaju. Oglądalność tych programów jest większa niż gdyby puścili mistrzostwa świata w tancach towarzyskich czy tez łyżwiarstwo figurowe.
Tego nic już chyba nie zmieni. Chyba ze bankructwo Unii Europejskiej! Ale nie wiem kiedy to się stanie
Vis pace para bellum / 81.219.29.* / 2010-11-04 09:18
Panowie walczący jak lwy z mundurowymi i górnikami, itd ,zrozumcie wreszcie,że chodzi o wyrzucenie wszystkich poza obszar regionu polska,tylko kolejnymi warstwami społecznymi.Wszystkich , oprócz służących i fornali.Stocznie w Hamburgu pracują pełną parą.
uczciwy obywatel / 198.28.92.* / 2010-11-04 09:13
Haha, kończę z uczciwa pracą, skoro złodzieje i kłamcy (sędziowie, prokuratorzy, policja i inne żebractwo) maja się lepiej za moje, to ja to pi.... Też zaczynam kraść. Na moich plecach kredyt hipoteczny i jeszcze policja, sędziowie, rolnicy i nauczyciele, górnicy? Z jakiej racji. Żebraki - róbcie na SIEBIE SAMI!
adam__23061990 / 2010-11-04 10:22
uwżasz że rolnicy maja tak dobrze sprawdź w statystykach ile lat zyje taki były rolnik na emeryturze z krusu. Ja mam np. gospodarstwo 60 ha i produkcje mleka. U mnie nie ma wolnego, ,,świątek piątek" trzeba rano i wieczorem obowiazkowo isc doić krowy. Jezeli nadal uważasz ze to ,,lekki kawałek chleba" to idź i popracuj sobie pare lat w tej branży ale nie jestem też przeciwny reformom w krusie bo ja nigdy nie bedę miał takich samych dochodów co ci z marszałkowskiej którzy maja po parę tys. ha i płaca tę samą sĸladke jakby mieli 300ha
WIERNY KOMOR / 85.198.213.* / 2010-11-04 09:12
BONI a ile budżet państwa rocznie kosztują dopłaty do emerytur różnego rodzaju konfidentów i zwykłych kapusiów z poprzedniego systemu ? wiesz zapewne coś na ten temat bo to twoja profesja co potwierdził prawomocny wyrok/orzeczenie Sądu... .Nieprawdaż ?
antyelektorat / 2010-11-04 09:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
PO chce ale PSL nie pozwala!
www123 / 83.0.218.* / 2010-11-04 09:02
to jakas paranoja, niroby mundurowe pracuja krocej i dostaja wyzsze emetytury

Najnowsze wpisy