Forum Polityka, aktualnościKraj

Tysiąc złotych za rzucenie niedopałka na trawnik

Tysiąc złotych za rzucenie niedopałka na trawnik

Wyświetlaj:
Stanley026 / 89.200.210.* / 2009-03-31 20:28
Zapaskudzone chodniki, trawniki, place zabaw i piaskownice to norma w Polsce. Kary muszą być wysokie i nieuchronne. Ale kto to będzie egzekwował? Policja i Straż Miejska to się tylko wozi autkami i nie chce się wysiadać z auta aby zobaczyć co się dzieje za blokiem. Szkoda naszych pieniędzy na tych darmozjadów.
Stanley026 / 83.31.46.* / 2009-04-01 20:58
Zapaskudzone chodniki,trawniki.
Masz rację Stanley.Te darmozjady wożą tyłki i jakieś kółeczko zablokować w autku.Ale pracownikom sądownictwa to nie zablokują,chociaż stoją na zakazach parkowania.Parkingów nie przybywa,ale znaczków zakaz zatrzymywania i postoju aż się roi.W Szczecinie są tzw.Jasne Błonia.Piękne miejsce z pomnikiem Papy.To jest jedna wielka ubikacja dla psów."Bagażowi" tego w ogóle nie widzą.Skandal! Też Stanley
12mi / 156.17.52.* / 2009-03-31 22:42
Stanley, najlepiej to tylko krytykować, że ktoś czegoś nie robi. Ciężej jest natomiast samemu zareagować jak jakiś piesek robi kupę lub sika pod drzewo.
matr / 83.144.121.* / 2009-03-31 14:55
Sam kupuje torebki fedog, mają łopatkę i już nie ma kłopotu oraz wstydu. Za zapłacone podatki nikt nam czterech liter nie podetrze.
zygzakowaty / 195.177.210.* / 2009-03-30 09:55
ha! już widzę jak emerytom straż miejska będzie wlepiać mandaty 1000pln za niesprzątanie po swoich pupilach. To dlatego g.wniany problem do tej pory nie został rozwiązany.
GrzegorzR / 62.29.164.* / 2009-03-30 10:18
W tym wypadku często wystarczyłby mandat i 100 zł. Ważne jest by większość właścicieli psów taki dostałą. Mieszkam obok sporego parku w którym nawet zostały zainstalowane specjalne kosze gdzie można pobrać torebki na psie kupy. Chodzę tam z dzieciakiem na spacer i jeszcze nigdy nie widziałem by ktoś po psie posprzątał. Straż miejska powinna zrobić akcje informacyjną i pouczać wszystkich z psami, że od jakiegoś dnia zaczną wlepiać mandaty a po wyznaczonej dacie bezwzględnie wypisywać mandaciki nie za wielkie, ale nieuchronne.
axxel / 83.143.213.* / 2009-03-30 14:10
Rozsądna propozycja, tylko realizowac, systematycznie i konsekwentnie, a z tym w waszym kraju najgorzej, u was to akcyjność i zrywy w modzie, a nie stała pragmatyczna i konsekwentna praca :)
dupkożerca / 87.105.126.* / 2009-03-31 23:46
Rozsądna propozycja, tylko realizowac, systematycznie i
konsekwentnie, a z tym w waszym kraju najgorzej, u was to
akcyjność i zrywy w modzie, a nie stała pragmatyczna i
konsekwentna praca :)
W waszym kraju?axxel buraku na kogo pozujesz d..ku z hutoru.
axxel / 83.143.213.* / 2009-04-01 23:57
prawdziwie polska merytoryczna odzywka,
gratulacje
Pajchiwo / 2009-03-30 09:15 / Tysiącznik na forum
Jak nie ruszy się problemu psich gówien, to i tak nikt nie będzie tak odważny, żeby wylegiwać się na trawniku. Bynajmniej w Wa-wie nie ma to sensu, ze względu na ilość psich odchodów, zalegającą miejscami kilkuwarstwowo. sam widziałem, jak pies nie chciał juz nawet wejść na trawnik, żeby się załatwić (tyle było tam łajna) . Zmuszany przez swojego "mądrego inaczej" właściciela wystawił tyłek stojąc na chodniku...
Oczywiście nikt tu nie sprząta odchodów, bo nikt nie ustalił dotkliwych kar za takie postępowanie dla właścicieli tych zwierząt. Zresztą nie tylko tu - chyba tylko w Łodzi widziałem w miarę opanowaną sytuację, ale tam z kolei trawniki są przerażająco paskudne...
taki tam / 87.205.71.* / 2009-03-30 09:08
A ja bym chciał wiedzieć na co idą podatki za psa, skoro to i tak właściciel po nim ma sprzątać.
wkurzony z rana / 81.15.151.* / 2009-03-30 09:15
podatki za sprzatanie ? - no to obciazyc podatkiem 5000 pln rocznie - i bedzie czysto... to co placisz to smieszne pieniadze !
axxel / 83.143.213.* / 2009-03-30 14:17
zgadzam się z posiadaczamo psów, jezeli pobierane sa opłaty za posiadanie psa, to powinny byc pieniądze na oczyszczanie po psach, te kilkanascie czy kilkadziesiat złotych jest az naddto , aby było na sprzęt i pensje ekipy sprzataczy, nie mówiąc już o tym ze paru ludzi miało by prace.
Rozumiem że mozna by wymagac od włascicieli psów aby sami sprzątali po swoich pupilkach , gdyby nie pobieran od nich opłat, ale takie opłaty sa pobierane. Pozatym od posiadaczy innych zwierzątek np kotów opłat nie pobiera sie, więc jak to jest z równoscią traktowania?
Dla tych pieniących się , z powodu polskiej złośśliwości, czy choćby dlatego że wdepneli w psia pozostałośc, to przypominam o obywatelskiej inicjatywie, mozecie zjednoczyć się i wynóc na władzach albo zniesienie absurdalbego podatku i wymuszenie na włacicielach sprzatanie po pieskach, albo utrzymanie podatku i wymuszenie na władzach municypalnych sprzątanie , czyli wykonywanie obowiązku tych władz, ktore to (władze) czesto zajęte swoim wewnetrznym biuerowym zyciem, czesto zapominają o swoich podstawowych obowiązkach.
sxxel / 83.31.46.* / 2009-04-01 21:17
Sprzątanie po psach. No to mamy"prawdziwego "posiadacza zwierzątka.Chce by taki sam człowieczek jak on/a/ tylko czekał w pobliżu aż pupilek zrobi kupkę i ja sprzątnie.A samemu gówienko w łapkę i do woreczka to nie łaska!Elementarny brak dyscypliny i czystości.Pupilek przecież może się załatwić w domku,na dywaniku po co na trawniku.PS.Jeżeli pisać to bezbłędnie.
axxel / 83.143.213.* / 2009-04-02 00:17
przykro mi bardzo, posiadam rybki w akwarium, we własnym domu, nie wychodzę z nimi na spacer i nie zanieczyszczają chodników ani trawników.
Co ważne nie jestem obarczony żadnym podatkiem czy inna karą za posiadanie owych zwierzątek w przeciwieństwie do posiadaczy psów , gdyby jednak czasami któraś z nich (rybek) chciała wyjść ze mną na spacer i zrobiła kupkę , to od razu posprzątam jako wzorowy gość waszego ładnego kraju.
Będę się do tego poczuwał ponieważ jakimś przeoczeniem chyba, nie nałożono jeszcze podatku za posiadanie rybek.
Natomiast co do inicjatywy obywatelskiej to moja propozycja pozostaje aktualna, chyba że jesteście silni tylko w gębie i to na takim forum jak to.
Poza tym taka inicjatywa , mogła by zlikwidować sporo absurdów podatkowych, choćby takich jak podatek od posiadania psów, radze sobie zajrzeć w jakich celach był wprowadzony ten podatek , to może wiele wyjaśnić.
dupkożerca / 87.105.126.* / 2009-04-01 00:31
axxel polecam Ci przeszczep mózgu. Opodatkuj chomiki,białe myszki ,świnki morskie,patyczaki,pająki, węże i.t.d. A tak poważnie wdepnołeś kiedyś w g...o po nie swoim psie i nie rzuciłeś ku..y pod nosem?
axxel / 83.143.213.* / 2009-04-02 00:02
i znowu polska odzywka,

taku standart , przynajmniej w tej cześci populacji reprezentowanej przez 87.107.126.* dupkozerce,
i jaki klarowny i stylowy nick, w sam raz do odzywek, tak trzymaj, grunt to utrzymanie poziomu , a jak nie da sie poziomu to pionu , prawda?
taki tam / 87.205.71.* / 2009-03-30 10:15
Jeśli w mieście mieszka 2000 mieszkańców mających psy i każdy z nich zapłaci 20 złotych rocznie, to już można zatrudnić za 1000 zł miesięcznie trzech ludzi do sprzątania po psach.
Praca nie jest strasznie ciężka, wyspecjalizowana ekipa da sobie radę z tym dość szybko. Nawet jeśli nie będzie idealnie, to wtedy dopiero można żądać od właścicieli, żeby pilnowali swoich psów i po nich sprzątali.
Jeśli natomiast nie robi się nic, w tym kierunku, zbiera się tysiące złotych na czysto i jeszcze kary nakłada na tych, którzy płacą uczciwie podatek, to już jest chamstwo, żeby nie powiedzieć: hochsztaplerstwo.
T1 / 195.14.4.* / 2009-03-30 12:02
mam nadzieję, że nie napisałeś tego poważnie... skoro to Twój pies, to chyba Ty powinieneś po nim posprzątać? Zamim przyjdzie tak jak to opisywałeś "pracownik" to posprzątać, to przez ten czas moje dziecko może w to wejść! pomyślałeś o tym?!? Jak to wuidzisz? Że pod klatkami bloków będą stali ludzie, którzy będą chodzili za Tobą krok w krok jak wyprowadzasz psa na spacer??
Śmieszny jesteś. Uważam, że jak ktoś ma psa, to ma też obowiązek po nim posprzątać... Chyba że jest syfiarz, ale wtedy nie pownno mu przeszkadzać, że pies się załatwi przed telewizorem na dywanie...
Jesli nie chce się sprzątać, nie powinno się mieć psa i tyle!
dupkożerca / 87.105.126.* / 2009-04-01 00:19
Jest subtelna różnica między wdepnięciem w g..no a nadepnięcie peta.palacz płaci nieporównywalnie większe podatki(pośrednie,akcyza ,vat) i jeszcze dostanie niezły mandacik za wyrzucony niedopałek a pani srającego czworonoga żąda za swój gówniany podatek brygad szybkiego reagowania.Radziłbym wykorzystać swój moherowy berecik jako nosidełko do zbierania odchodów po naszych mniejszych braciach.Tyle wystarczy bo mnie szlag zaraz trafi jak czytam opinie posiadaczy psów.Nawiasem mówiąc problem w tym że jest to spory elektorat.Więc żadna władza nie będzie się gównianą sprawą zajmowała.
sxxel / 83.31.46.* / 2009-04-01 21:39
sprzątanie po psach.Dupkożerca ma absolutną rację.Nie palę,ale pety trzeba chować do ,kieszeni a gówienka również.Mandat za jedno i drugie to niewspółmierna głupota.Szkoda gaaaaaadać!
SABA... / 151.92.176.* / 2009-03-31 11:55

skoro to Twój pies, to chyba Ty
powinieneś po nim posprzątać? Zamim przyjdzie tak jak to opisywałeś "pracownik"
to posprzątać, to przez ten czas moje dziecko może w to wejść!
- ok. A co zrobić jesli piesek ma biegunkę? Założyc mu pampersa czy powinny wisieć wiadra z wodą i mopy do mycia trawki żeby zaden bachor nie ubrudził sobie bucika???
Sorry, że to powiem ale najczęściej ten pies jest duzo lepszy od większości ludzi a w średnim mieście na około 100tys mieszkańców przypada jakieś 20tys psów i jakby zliczyć te podatki to starczyłoby na całodobową sprzątaczkę do każdego parku...
sxxel / 83.31.46.* / 2009-04-01 21:51
sprzątanie po psach.SABA...masz ty szacunek dla rodzaju ludzkiego i samej/go/ siebie.Dziecko nazywać bachorem.Pełna kultura!!!!!
taki tam / 213.238.105.* / 2009-03-30 21:55
skoro to Twój pies, to chyba Ty powinieneś po nim
posprzątać?

Jeśli burmistrz pobiera się ode mnie podatki za tego psa, to sprzątać powinniśmy razem z burmistrzem, a nie tylko ja.
Jeśli natomiast podatek nie byłby pobierany, wtedy można całą odpowiedzialność zrzucać na mnie.

A ty na jakiej podstawie przyjmujesz, że pobieranie podatku i nic nie robienie, jest właśnie tym o co chodzi?
Z podatków żyjesz?
velandil / 2009-03-30 09:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ale jednak się płaci nie? To co się z tymi pieniędzmi dzieje? Jakoś nie widzę żeby chociaż poustawiano przy trawnikach kubełki na psie odchody.
GrzegorzR / 62.29.164.* / 2009-03-30 10:49
Na Bemowie są kosze i nawet torebki są i g.... no to daje. Może rzeczywiście trzeba wprowadzić opłatę która pokryje koszty sprzątania psich kup. Tylko taka opłata to nie będzie 50 czy 100 zł rocznie i zacznie się problem porzuconych piesków...
velandil / 2009-03-30 13:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
kultura właścicieli to osobna sprawa. Swoją wypowiedzią odniosłem się jedynie do tego, że tzw. psi podatek płacony jest tak naprawdę nie wiadomo na co. Bo kubełki na psie odchody to naprawdę rzadkość, być może w warszawie jest ich trochę w końcu to stolica, ale w innych miastach to naprawdę jest ich jak na lekarstwo. Nie wspominając juz o woreczkach... Ludzi trzeba jakoś zachęcić, zmobilizować i ułatwić im sprzątanie po psach, jeśli chcemy żeby to robili, same coraz wyższe mandaty nic nie dadzą. To się zresztą tyczy wszystkich nakazów i zakazów. Same kary nigdy wymiernych efektów nie przyniosą. Najprostszy przykład - ograniczenie prędkości w strefie uspokojonego ruchu. Postawienie znaku i karanie mandatami nigdy nie wyeliminowało przekraczania prędkości. Ale wystarczyło "położyć" progi zwalniające i proszę, kierowcy zwalniają żeby auta nie uszkodzić i policja nie musi tam stać z radarem na okrągło. Eureka!?
wkurzony z rana / 81.15.151.* / 2009-03-30 08:18
za s-ra.nie na trawnikach wplascicielom psow - po 2000 pln !!!!
kazda partia jesli bedzie miala to w programiw wyborczym - moze liczyc na glosy milionow !
gównobobra / 87.205.66.* / 2009-03-30 08:25
A zasrane chodniki? Nie rozumiem włascicieli psów. Co za różnica czy ja się wysram na chodnik czy pies. Jedno i drugie jest duże, kleiste i smierdzące oraz wywołuje mdłości ....
PrawdaKtóraBoli / 217.147.104.* / 2009-03-30 08:52
I jeszcze jedno, za każdy samochód parkujący na chodniku z cieknącym olejem na tenże chodnik kolejne 2000 zł.
velandil / 2009-03-30 09:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
to jeszcze za puszczenie bąka na chodziku - 1000zł!!
me shadow / 79.190.77.* / 2009-03-30 10:44
Prosta sprawa - człowiek kulturalny i posprząta po psie i wrzuci peta do kosza. Śmieciarz i syfiarz - nie!

Najnowsze wpisy