Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Tysiące katolików wystąpiły z Kościoła

Tysiące katolików wystąpiły z Kościoła

Money.pl / 2010-12-25 13:05
Komentarze do wiadomości: Tysiące katolików wystąpiły z Kościoła.
Wyświetlaj:
Pilsener / 2010-12-26 00:49 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W polsce nawet jakby księża narąbali wiernym na głowy to ci i tak byliby zachwyceni, to jedyny kraj gdzie nawet najbardziej absurdalne wpadki kościoła nie wywołają nawet dyskusji, mógłby papież przyklepać nawet i 100 rozbiorów a i tak polacy nie odwrócą się od kościoła, za to odwracają się od wiary, dlaczego? W tym kraju chyba próżno doszukiwać się jakiejś logiki.
@@@ / 87.207.29.* / 2010-12-28 03:24
W polsce nawet jakby PO narąbalo swoim wyborcom na głowy to ci i tak byliby zachwyceni, to jedyny kraj gdzie nawet najbardziej absurdalne wpadki PO nie wywołają nawet
dyskusji, mógłby Tusk przyklepać nawet i 100 rozbiorów a i tak jego wyborcy nie odwrócą się
od PO, za to odwracają się od polskosci, dlaczego? W tym kraju chyba próżno doszukiwać
się jakiejś logiki.
issael / 188.33.255.* / 2010-12-28 02:46
Czytuję wiele wypowiedzi Pilsner-a.
Moim zdaniem nie lubi , bardzo nie lubi Polski/Polaków.

Mogę zrozumie te osobiste niechęci. Każdy ma do nich prawo, ale dlaczego cierpieć w tym kraju bez logiki?

Czy nie lepiej poszukac, dla siebie kraju z logiką?

Tam załozyć biznes i pławic sie w zadowoleniu.

Czy pilsner to masochista?
Pilsener / 2010-12-28 21:25 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A jak chcesz coś zmienić bez krytyki? Skoro jest super i elo, to po co zmieniać? Zielona wyspa przecież, wysokie płace i niskie podatki.
Budyń / 89.78.187.* / 2010-12-25 16:08
800 EUR podatku kościelnego... - jeżeli to jest 8% podatku dochodowego - a ten w Niemczech sięga połowy pensji (dla kawalera) tzn. że 12.5x800 to cały podatek dochodowy to 10.000 EUR.
Swoją drogą, to powinna być przestroga dla hierarchów instytucji, która przetrwała tyle eksperymentów, ideii i rewolucji ustrojowych, aby przesadnie blisko nie zrastać się z instytucją państwa...
matsuri52 / 62.69.220.* / 2011-01-29 18:12
W Niemczech na podatek kościelny pobiera się 10% z podatku od zarobku.Bezrobotni nic nie płacą.
Budyń / 89.78.187.* / 2010-12-25 16:10
I tak swoją drogą: w Polsce apostazja jest prywatną sprawą, rozstrzyganą między (nie)wiernym a jego wspólnotą. Państwo nie ma z tym nic wspólnego; jak do wolności wyznania ma się płacenie _państwowego_ podatku (zamiast choćby i opodatkowanej, ale bezpośredniej darowizny) i konieczność _informowania_ rzekomo laickiego państwa o zmianach we własnym życiu (tu: religijnym).
esu / 62.87.247.* / 2010-12-25 15:31
Nie podoba Ci się jak rządzi władza - to rezygnujesz z podatków przeznaczanych na taki i taki cel i niech płacą Ci co głosowali "za". To by było społeczeństwo demokratyczne i obywatelskie. Niestety ludzie mają tak wyprane mózgi, że nawet im do głowy nie przyjdzie, że coś takiego mogłoby istnieć. W Polsce nawet hasło z wikipedii pod tytułem 'Kleptokracja' wykasowano bo za bardzo przypominało tzw. Rzeczpospolitą a w zasadzie Rzeczpolityczną Polską. Na szczęście na wikipediach w innych językach nie ma aż takiej cenzury.
~Kris / 2010-12-25 20:38 / Tysiącznik na forum)
Twój post jest porażająco głupi.
Rozumiem, że decydując się na niepłacenie podatków chciałbyś się po prostu 'wypisać' z państwa, w którym mieszkasz? Nie podoba mi się jakieś prawo, więc mu nie podlegam, tak?

Logiczną konsekwencją jest to, że państwo przestaje cię chronić, i mógłbym cię na przykład zatłuc kijem na ulicy, albo zabrać ci dom, czy samochód... tak to sobie wyobrażasz?
Budyń / 89.78.187.* / 2010-12-26 00:17
@Kris

Wyjaśnij mi prosze, w jaki sposób Państwo OBECNIE chroni mnie albo kogokolwiek innego przed załtuczeniem kijem na ulicy ? O zabieranie domu zapytaj sąsiadów Wrocławskiego Stadionu, o samochodach - szkoda wspominać. A już najbardziej poraża mnie troska Państwa o moją emeryturę :OD

Dlaczego mam płacić na partie polityczne, mimo że w ogóle mnie ten temat nie interesuje ?

Poczytaj trochę, a najlepiej pojedź i sprawdź jak w Szwajcarii np. są rozwiązane pewne sprawy.
wektor / 2010-12-26 21:42 / portfel / Bywalec forum

sprawdź jak w Szwajcarii np. są rozwiązane pewne sprawy

Racja, w wielu miasteczkach tego wspaniałego państwa nie ma policji bo jest tam nikomu nie potrzebna. Szwajcarzy doskonale dają sobie radę, bez komisariatów i policjantów.
Wapniak / 2010-12-25 14:15 / Tysiącznik na forum
Cóż...mądrzy ludzie wiedzą co robić....
1zz / 93.105.57.* / 2010-12-25 15:07
Właśnie pokazałeś te swoją mądrość "Wapniak", jeżeli nie potrafisz dostrzec setki przyczyn skrzywienia człowieka od rodziny przez otoczenia i media.
Wapniak / 2010-12-26 10:49 / Tysiącznik na forum
1zz - właśnie, przy pełnej aprobacie KK.
kedyw / 46.134.56.* / 2010-12-25 15:01
Społeczeństwa zachodnie coraz mniej są zainteresowane religią, a słuszne często zarzuty są w praktyce tylko pretekstem do porzucenia Kościoła. Uwierzyłbym, że sprawy nadużyć są przyczyną, gdyby ci ludzie szukali Boga w innych chrześcijańskich kościołach lub tylko oddawali się kontemplacji religijnej w zaciszu domowym. Dobrze wiemy, że tak nie jest. Podatki? Na Zachodzie ludzie mają dosyć pieniędzy. Występują z Kościoła, bo im przeszkadza. Po co mają się męczyć zasadami, których przestrzegać już nie chcą.Mają do tego prawo, a chociaż postępują tutaj uczciwie. Media tak kształtują naszą świadomość, że już się gubimy, co jest w życiu słuszne, a co nie i to nie tylko w sprawach religii.
wektor / 2010-12-25 13:05 / portfel / Bywalec forum
Kościoły w Niemczech pustoszeją, ponieważ wierni masowo wypisują się z Kościoła, aby uniknąć płacenia podatku kościelnego.
Natter / 2010-12-25 14:36 / Tysiącznik na forum
To że bili tam dzieci to nic nowego w tym najbardziej katolickim Landzie taki był zwyczaj.Sam doswiadczyłem tego zwłaszcza podczas mszy dla młodzieży i dzieci po wojnie w latach 40 tych.Gdy któryś z uczestników był zajety czymś innym niz śpiewaniem lub modleniem dostawał od pilnujacego porzadku mnicha po mordzie i prowadzony do bocznego ołtarza.Czy to było ponizajace ? Raczej na drugi dzień wesołe dla całej klasy a za tydzień obrywał ktoś inny. Niestety obecnie nikt w tym miasteczku do tego wspaniałego kościoła juz nie chodzi i mszy nie odprawia.Masz racje Wektor ale przyczyna to nie tylko podatki.
Smutny19 / 188.33.241.* / 2010-12-25 21:01
Z tym katolicyzmem to jest tak jak z tymi pieskami: Jasio w klasie w zadaniu na dowolny temat pisze wypracowanie: Nasza suka się oszczeniła ma 7 piesków i wszystkie są katolikami. Po tygodniu jest wizytator. Nauczycielka by czymś zając` dzieci każe im pisac` podobne wypracowanie,a do Jasia podchodzi i mówi: napisz o tych pieskach. Jasio napisał: nasza suka się oszczeniła ma 7 piesków ale żaden nie jest katolikiem. Nauczycielka czyta i pyta: Jasiu co się stało ? Proszę Pani one już przejrzały na oczy.
nie!semita / 83.31.130.* / 2010-12-25 21:16
Pozostały semitami

Najnowsze wpisy