Forum Polityka, aktualnościKraj

Tysiące rodziców straci zaliczki alimentacyjne

Tysiące rodziców straci zaliczki alimentacyjne

Wyświetlaj:
wisnienka / 83.238.235.* / 2008-08-25 22:02
Zaliczki alimentacyjne były bardzo złym pomysłem ponieważ zlikwidowano fundusz alimentacyjny, z którego uzyskiwały fundusze na dziecko osoby posiadające prawomocny wyrok sądu. Nagle wyrok sądu stał się dla nich bezużyteczny . Naszczęście Trubunał Konstytucyjny orzekl, iż jest to nie zgodne z konstytucją.
Mam pytanie odnośnie zaliczki alimentacyjnej dlaczego o zwrot niewypłaconych mi pieniędzy zresztą o wiele niższych niż zasądzone przez sąd na małoletniego syna - mogę się starać wylącznie jeżeli otrzymałam odmowę w przyznania mi zaliczki alimentacyjnej , a CO Z LATAMI W KTÓRYCH NIE ZŁOŻYŁAM TAKIEGO WNIOSKU PONIEWAŻ PANIE W MOPS-ie informowały mnie, że świadczenia mi nie przysługują i wniosku takiego mam nie składać.
Zaległe zaliczki alimentacyjne powinny być wypłacone w całości niezależnie od tego czy wniosek został złożony, cz też nie!!!
Dorota Muszyńska / 213.76.163.* / 2009-02-08 14:42
W większości przypadków jest podobnie. Ja również dostałam zwrot zaległej zaliczki tylko za okres kiedy składałam wniosek ale również uważam ,że to zwykłe złodziejstwo . Jak mogłam składać wniosek kiedy nie należała mi się wówczas zaliczka. Niby oczywiste ale nie dla urzędnika. SKŁADAM ODWOŁANIA ALE COŚ MI MÓWI ,ŻE BEZ SĄDU SIĘ NIE OBEJDZIE!!!
KINGA 1983 / 89.230.26.* / 2009-09-06 23:43
MOIM ZDANIEM SAD TEŻ TU NIE POMOŻE PONIEWAŻ ŻADEN URZĄD NIE ZWRÓCI WSTECZNIE .RESZTA ZALICZKI KTÓRA NIE ZOSTAŁA PANI WYPŁACONA POWINNA BYĆ UZASADNIONA W ZALEGŁOŚCI NIEPŁACENIA ALIMENTÓW U KOMORNIKA DO KTÓREGO ZGŁOSIŁA PANI DŁUŻNIKA
anmloda / 83.142.122.* / 2008-09-12 19:48
u mie jest troche inaczej bo w sierpni 2006 roku wyszlam za maz ale wnioski o zaliczke juz w lipcu mialam zlozone,po slubie poszlam zglosic zmiane nazwiska i donioslam akt malzenstwa wiec zaraz panie mi przyslaly odmowe no i ja mam.5-08-2008 zlozylam o zwrot zaliczkii i dzis dostalam zawiadomienie ze moje pismo jest rozpatrywane ale tylko za okres 01-09-2006 do 31.08-2007.Tylko była taka sytuacja ze napiosałam dwa pisma jedno o zwrot z kopia decyzji za okres 2006 do 2007 które pani w mopsie przyjeła
a drugie napisałam o zwrot za okres 2007 do 2008 (na ktory nie mialam decyzji ponieważ byłam mężatka i nawet słyszeć nie chciały zebym taki wniosek złożyła,wiec przy składaniu innych wniosków zas..rodzinny itp pani odrzuciła mi wniosek o ZA wie decyzji nie mam) wynik taki ze pierwsza prosba o zwrot zostala przyjeta a drufgiej Pani nie przyjeła ponieważ nie miałam decyzji odmowy ,odmówiła mi przyjęcia dokumentu, kilka razy jeszcze próbowalam ale nie chcą przyjąś.Myśle ze trzeba coś z tym zrobić!! tym bardziej ze od tego roku -01.09.2008 moje dziecie nie maja rodzinnego,dodatku z tytulu rehabilirtacji,jednorazowej wyprawki do szkoly bo dochod nam przekroczyl. Dziś składalam wniosek o alimenty do FA panie tez mi nie chciały przyjąść bo dochód przekracza nam troche te 725 zl,ale nie dałam się po 2 godz. wniosek został w mopsie.Myśle zeby o ten zwrot za okres 2007-2008 wysłać listownie,przecież byłam tm5-08-2008 i nie przyjeły mi bo nie miałam decyzji! Co wy na to? Moe wsplnie damz rade cos z tym zrobic??????
MARTA SOSNOWIEC / 89.74.50.* / 2009-01-14 17:08
Mam podobną sytuację.Odwołałam się od decyzji MOPS-u do SKO,dosyałam odmowną.Złożylam odwołanie do Gliwic.Poszukuje kontaktu z osobami w podobnej sytuacji,najlepiej z okolic Katowic.Nr tel.604223304
historyk / 83.6.173.* / 2008-08-05 12:52
szczyt niekompetencji
DA-old / 217.172.247.* / 2008-08-04 20:11
Cudowna droga do Irlandii czy może do Bangladeszu???

Najnowsze wpisy