Forum Forum prawnePracy

tzw. "zapis o (nie)uczciwej konkurencji" a kwestia dyskryminacji?

tzw. "zapis o (nie)uczciwej konkurencji" a kwestia dyskryminacji?

jacek_detmon / 83.7.96.* / 2008-02-06 13:49
witam

nakreślę pokrótce problem. firmy A i B, działające na rynku finansowym, współpracują ze sobą - A oferuje swój produkt firmie B, a ta sprzedaje go dalej we własnej sieci (podobnie zresztą jak firma A). jestem związany z firmą A umową, na podstawie kótrej świadczę tejże usługi jako jednoosobowa firma. chciałbym zmienić pracę i zatrudnić się w firmie B, jednak okazuje się, iż firma A i B zawarły między sobą umowę o 'nie podbieraniu sobie pracowników', więc firma B podpisać takowej umowy 'nie może'.

moja obecna umowa zawarta jest na czas nieokreślony, mam prawo do 1-miesięcznego wypowiedzenia, lub rozwiązania za porozumieniem stron. także firma może rozwiązać ze mną umowę np. w sytuacji gdybym nie wywiązywał się ze swoich obowiązków. treść umowy mówi o zakazie nieuczciwej konkurencji PODCZAS trwania umowy, ale nie ma ani słowa na temat jakichkolwiek restrykcji po ewentualnym jej rozwiązaniu.

zwracam się do Was z takim oto problemem - do jakiego stopnia umowa między firmami może uniemożliwić pracownikowi zatrudnienie w którejkolwiek z nich, biorąc pod uwagę, iż embargo na pracowników jest w tejże umowie bezterminowe (czyli: permanentne), a także fakt braku jakichkolwiek zapisów w istniejącej umowie?

będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc

pozdrawiam
jacek

Najnowsze wpisy