Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Uber skarży przepisy państw UE chroniące taksówkarzy

Uber skarży przepisy państw UE chroniące taksówkarzy

Wyświetlaj:
Taki jeden bez drugiego / 145.237.2.* / 2015-04-03 11:56
Ja bym pognał Ubera. Przecież sami przyznają, że nie są firmą transportową. To co mają do tego, jak działają firmy nie z ich branży.
Bolo160 / 31.18.161.* / 2015-04-03 11:18
Probowalem uzyc w Budapeszcie tej uslugi UBER, ale po zamowieniu pojazdu dla dwoch osob pojawil mi sie przybywajacy samochod Toyota Yaris ?!! Dla dwoch osob nawet z bagazem kabinowym WIzza to troche kpina jak na dostanie sie na lotnisko, od razu anulowalem zamowienie na aplikacja za co szanowny UBER skasowal z mojej karty 700 forint, nie ma zadnego telefonu dzialajacego gdzie sie mozna by odwolac i zapytac co w takiej sytuacji. Skonczylo sie na standardowej staksowce na lotnisko gdzie koszt byl 7000 forint zamiast proponowanej ceny 5000 forint przez UBER gdzie oszczednosc nie jest warta tych 2000 forint. Bo w sumie wydalem wiecej.
kierowca / 83.19.218.* / 2015-04-03 11:12
pasażer zapłacił za przejazd to trzeba niestey odpowiadac jak za działalnosc, zapłacic podatek jak kazdy przedsiebiorca a nie slizgac sie po czyims tyłku .Ja musze utrzymac siebie rodzine i odprowadzac podatki zgodnie z prawem Ciekawe czy ci tak bardzo protestujący byli by zadowoleni gdyby ich prace mógł wykonac kazdy bez rejestrowania firmy bez odpowiedzialnosci za to co robi????? no i na koniec przewoznik bioerze pieniadze wiec przewoznik musi posiadfac uibezpieczenie firmowe bo kiedy dojdzie do wypadku a pasazer zażada odszkopdowania np.2mln i dozywotniej renty to kto zapłaci???? kowalski ktory ledwo ma na OC SAMOCHODU????? a OC tych szkod nie pokryje jesli to wynika z kasowania pieniedzy.
a918 / 83.8.199.* / 2015-04-03 10:59
które oferują kierowcy innym osobom prywatnym, przez serwisy zwane po angielsku carsharing, a po polsku jako autostop za drobna opłatą. To co wyprawia władza w naszym ciemnogrodzie jest karygodne, mają dwa nadzrędne cele: jak najwieceij kasy wyrwać z naszych kieszeni, po drugie jak najbardziej ograniczyć naszą wolność...
RTP / 188.116.35.* / 2015-04-03 09:34
Rozsądek i tylko rozsądek w takich sprawach.
Tylko osoby z zawodowym prawem jazdy powinny być uprawnione do pobierania jakichkolwiek opłat (również typu car-sharing), natomiast aplikacja jest udostępniona przez firmę, która również de facto pobiera opłatę za usługę skojarzenia (do tego prowadzi wykorzystanie aplikacji) kierowcy i pasażera.
Z jednej strony w razie czego zarówno kierowca jak i pasażer mają prawne podstawy do przedstawiania roszczeń, z drugiej jest zabezpieczony interes obu stron:
- pasażer może się poskarżyć na np. nieprawidłową jazdę, zły stan samochodu itp.
- kierowca całkowicie legalnie może domagać się pieniędzy za np. car-sharing

Po to są zawodowe prawa jazdy, których uzyskanie też kosztuje więcej...

Jeśli ktoś chce podwieźć inną osobę, a nie jest zawodowym kierowcą to jego sprawa, ale nie może pobierać za to jakichkolwiek pieniędzy.
Amatorskie prawo jazdy nie upoważnia do uzyskania dochodu z tytułu odpłatnego wykonania usługi transportowej.

Jeśli taka firma jak Uber chce w Polsce zarabiać to MUSI tu płacić podatek. To chyba proste..
pit_waw / 212.160.172.* / 2015-04-03 11:04
hahaha! amatorskie prawo jazdy - a to dobre! ... czyli ja majac amatorskie prawo jazdy moge gorzej znac przepisy taaak? a moze moge tez mandatow nie placic ????
Wkurzony / 95.155.92.* / 2015-04-03 08:38
Będąc w Krakowie skorzystałem z usług Taxi na 10 Taksówkarzy tylko 3 mnie nie oszukało udawałem że nie wiem co gdzie jest w KRK i pytałem ile za kurs i przekonałem się jak oszukują .ps . znam Kraków całkiem nieźle i wiem gdzie co jest ile zajmuje droga i ile jest km ...
xc / 91.220.73.* / 2015-04-03 08:17
Heheheh. A potem bedzie placz, ze pracy nie ma i pensje niskie. Wprowadzajmy wszystko najlepiej za darmo - tylko pamietajcie - pracowac bedziecie tez za darmo.
marek727 / 77.254.152.* / 2015-04-03 08:41
Płacz i niskie pensje już są a każdy szuka oszczędności.
~ADI~ / 83.17.233.* / 2015-04-03 08:08
Taka aplikacja jest fajna i po prostu taksówki powinny taką sobie zrobić i byłoby po problemie, załatwić ich ich własną bronią. Zresztą jest coś takiego jak mytaxi . Jak widać wszystko jest tylko kwestią marketingu. Ponaklejajcie na taksy że macie swoją apkę , jest Was wiecej, jesteście bardziej widoczni, ludzie będą widzieć , ludzie to kupią i wesprą Was.
taksówkarz z licencją / 89.76.10.* / 2015-04-03 04:53
I tak POlskie pańtwo dało się ubrać w przewożników.Może i uber odprowadza jakieś podatki,ale szmaciarze kierowcy to takiego obowiązku już nie mają.Posiadają jakieś konta coś tam państwu kapie,ale gdzie są badania do zawodowego przewozu pasażerów ? gdzie psychotechnika ? gdzie oni płaca zus?Ciekawe też jaki podatek odprowadza KOMIWOJAŻER zabierający PO drodze klientów jadących za tzw. PALIWO .Taksówkarze- oczywiście w każdym środowisku trafiają się czarne owce,Ale ten taksówkarz ma badania lekarskie,niekaralność,psychotechnikę,oraz praktykę.Płaci zus i normalne podatki.Więc niech się jedna z drugim zastanowi do kogo wsiada i komuto potem zaprocentuje, bo potem jest lament ,ze dziecka do przedszkola nie przyjęli bo nie ma miejsc.Najlepiej ,to być darmozjadem , pasożytem i kombinatorem.
Kozioł / 94.254.198.* / 2015-04-03 09:36
Święta prawda...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
X Xx / 89.77.18.* / 2015-04-03 08:27
Ciekawe, skąd wiesz, że UBER nie wymaga takich badań? Ja, na przykład, muszę je mieć, co więcej mam psychotechnikę, badania lekarza medycyny pracy, kurs taxi, i jeszcze kilka innych papierów, które musiałem przedstawić, żeby móc jeździć. Dla tego, jeśli nie masz o czymś pojęcia, to nie zabieraj głosu, bo wychodzisz na kretyna. Oczywiście ubezpieczenia także wykupuję, dla własnego bezpieczeństwa.
Zatem morda w kubeł.
jacol444 / 83.244.211.* / 2015-04-03 08:13
Pamiętam Was Taksówkarzy jeszcze z czasów "komuny" PANISKA jevhały gdzie chciały. Teraz konkurencja nowe technologie się nie podobają PAŃSTWU. Do roboty złotówy. Dziady.
gosc80 / 89.74.37.* / 2015-04-03 10:13
Napisz co ty robisz,dziadu.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
rolfinger / 37.235.42.* / 2015-04-03 08:05
Zdali prawo jazdy mogą wozić kogo i co chcą,tylko zagrzybialy komunista wymyśli stosy dodatkowych kretynskich pozwoleń,badań,certyfikatów i świadectw.w gospodarce wolnorynkowej jak masz prawo jazdy i auto to zarabiasz i gó..no innym do tego.to sprawa twoja i klientów
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Taxi user / 89.240.197.* / 2015-04-03 01:58
Co do Uber to czas pokaze czy ta forma sie przyjmie. Natomiast normalnego uzytkownika i tak nic nie chroni przed okradzeniem go prez taksowkarza. Bylem tego wielokrotnym swiadkiem. Nawet powiem wiecej czesciej taksowkarz mnie okradl albo przynajmniej probowal okrasc niz policzyl za kurs uczciwie. Zdecydowanie jestem za Uberem a przeciwko zlodziejom w taksowkach i to bez wzgledu na kraj.
Tramwajarz / 5.172.247.* / 2015-04-03 06:59
Na taksówkarza nieuczciwego można się zawsze poskarżyć w magistracie lub w jego macierzystej firmie. Często ze skutkiem bolesnym dla taksiarza. A w UBER to sobie można składać skargi w...Kaliforni. Kierowcy UBER to przypadkowi ludzie, bez zwyczajowych - I POTRZEBNYCH - badań psychotechnicznych - bez doświadczenia itp. I w sumie mojej żonie odradzałbym korzystanie z usług firmy Uber. Nie wiadomo, jacy kierowcy, jaki poziom, jakie doświadczenie, jaka orientacja, jaka psychika...Zdecydowanie odradzam. Europa się poznała na tym przekręcie.
Co do Uber to czas pokaze czy ta forma sie przyjmie. Natomiast normalnego uzytkownika i tak nic nie chroni przed okradzeniem go prez taksowkarza. Bylem tego wielokrotnym swiadkiem. Nawet powiem wiecej czesciej taksowkarz mnie okradl albo przynajmniej probowal okrasc niz policzyl za kurs uczciwie. Zdecydowanie jestem za Uberem a przeciwko zlodziejom w taksowkach i to bez wzgledu na kraj.
pit_waw / 212.160.172.* / 2015-04-03 11:17
myślenie typowo socjalistyczne! - nie zamawiam taksówki po to żeby pisać skargi i doceniać wątpliwą zdolność państwa do kwalifikowania kto do czego się nadaje. Zamawiam po to żeby dojechać na miejsce czystym i sprawnym autem, z uprzejmym kierowcą, według moich wskazówek i za cenę faktycznie przejechanego odcinka (z GPS). I Uber to gwarantuje , bo chamy, śmierdziele, oszuści i właściciele składaków szybko spadną na sam dół w systemie oceny usługi. // JA KLIENT :)
jacol444 / 83.244.211.* / 2015-04-03 08:35
Możesz przecież tramwajem jeździć. UBER nie dla Ciebie. Korzysta z niego kto chce. Ty nie chcesz. A co do poziomu, to wystarczy posłuchać konwersacji taksówkarzy. Żenada.
jacol444 / 83.244.211.* / 2015-04-03 08:09
Sam jesteś przypadkowy. Nie podoba się idea UBER-a ? Nie korzystaj w tym przypadku!!!!!!!!!!!

Najnowsze wpisy