Forum Forum prawneZmiany w prawie

Ubezbieczenie na macierzynskim

Ubezbieczenie na macierzynskim

zostalammama / 79.185.219.* / 2012-02-07 09:56
Witam,
Mam pytanie. 5 stycznia urodzilam dziecko, moja umowa w pracy skonczyla sie z dniem 31 stycznia, zatem z tego co wiem przysluguje mi macierzynski bo urodzilam jeszcze w trakcie trwania umowy, ale jak zatem bedzie z moim ubezpieczeniem? Jestem bezrobotna wiec jak wobec tego bedzie wygladalo moje pojscie do lekarza czy do szpitala, czy bede musiala placic za wizyte? Prosze o szybka odpowiedz.Pozdrawiam
Wyświetlaj:
szklarek / 2012-02-07 11:16
Przez cały czas pobierania zasiłku macierzyńskiego podlega Pani ubezpieczeniu zdrowotnemu z mocy ustawy (art. 67 ust. 6 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych).
Mimo, że od zasiłku składka ta nie jest potrącana, ani opłacana z budżetu.

Pracodawca powinien był przekazać dokumentację do ZUS, zasiłek wypłacać będzie ZUS.
zostalammama / 79.185.219.* / 2012-02-07 11:41
Ale to chyba powinnam dostac jakis dowod ubezpieczenia bo wszedzie jest to wynagane a chyba nikt nie uwierzy mi na slowo... Czy ZUS da mi jakies potwierdzenie ktore moge pokazac u lekarza czy jak?
szklarek / 2012-02-07 11:59
Albo zaświadczenie z ZUS o pobieraniu zasiłku, albo dowód wypłaty zasiłku- czyli powtierdzenie przelewu z ZUS na konto, albo przekazu pocztowego.

Najnowsze wpisy