Forum Forum dla firmKsięgowość

Ubezpieczenia w księgowości

Ubezpieczenia w księgowości

krzyszfot / 83.2.11.* / 2011-04-18 15:03
Wielu z Was z pewnością prowadzi własne biura rachunkowe. Czy możecie mi powiedzieć jak sprawa wygląda z kwestią ubezpieczenia w tym biznesie? Czy rozpoczynając taką działalność muszę wykupić jakieś obowiązkowe ubezpieczenia?
Wyświetlaj:
krzyszfot / 83.2.11.* / 2011-05-18 15:36
Jaką sumę ubezpieczenia byś zatem polecała? 15 tyś Euro? Z tego co wyczytałem, to tyle wynosi obowiązkowe ubezpieczenie dla prowadzących książki i księgi.
rabunia89 / 2011-05-06 16:38 / Bywalec forum
Nie jest narzucony. Lepiej jest ubezpieczyć się na dużą kwotę - tak jak wspominałam, odpowiedzialność jest ogromna. Powinniście być przygotowani na każdy scenariusz. Składkę możesz sobie wyliczyć tutaj: http://ksiegowy.obowiazkowe.pl/
krzyszfot / 83.2.11.* / 2011-05-04 18:25
Ale czy koszt takiego ubezpieczenia jest z góry narzucony? Czy można wybierać koszt ubezpieczenia tak jak przy ubezpieczeniu na życie? Jakie są możliwości?
rabunia89 / 2011-04-19 17:15 / Bywalec forum
Oczywiście, że tak. Księgowość to przecież własnie jedna z takich działalności, w których trudno sobie wyobrazić brak odpowiedniego ubezpieczenia. Każda czynność, popisany dokument może być przecież weryfikowany przez Urząd Skarbowy. W przypadku błędów, to właśnie księgowy ponosi odpowiedzialność. Ubezpieczenie może go uchronić przed ogromnymi kosztami.

Najnowsze wpisy