Forum Forum ubezpieczeńNa życie

Ubezpieczenie-czy ubezpieczyciel może odmówic zawarcia umowy?

Ubezpieczenie-czy ubezpieczyciel może odmówic zawarcia umowy?

mrika / 2011-04-08 10:00
witam,
czy ubezpieczyciel może odmówić mi zawarcia umowy ze względu na mój stan zdrowia, czy jest to etyczne, że jeśli ryzyko pobrania od nich odszkodowań jest większe to już nie chcą takiego klienta? najlepiej płacić na nich i nie korzystać z usług? wiem że jeszcze nie raz takie ubezpieczenie mi się przyda dlatego zastanawiam się która spośród dostępnych firm nie odeśle mnie z kwitkiem?
Wyświetlaj:
smdou8is / 188.33.163.* / 2011-04-29 10:43
zobacz tutaj:

http://ubezpieczenie-na-zycie.blogspot.com
oborowy / 79.185.87.* / 2011-04-08 12:15
A pracujesz Obecnie??a ile masz lat?/ do 45 lat

jezeli tak, to problemow nie bedzie.

MaX SU 35 tys.
Lech3 / 2011-04-08 12:07 / Bywalec forum
Nie tylko może ale też z pewnością odmówi . No chyba , że zataisz chorobę co było absurdalnym posunięciem , ponieważ w takiej sytuacji będzie odmowa wypłaty świadczenia . Trudno też mówić tu o etyce , takie są po prostu zasady .
Bez wywiadu możesz zawrzeć ubezpieczenie NNW
eme / 83.238.225.* / 2011-04-08 12:06
Ma takie prawo. A może masz jeszcze tylko dwa dni zycia przed soba i przypomnialas sobie ze moglas kiedy bylas zdrowa, postarac sie o takie ubezpieczenie. Towarzystwa ubezpieczeniowe nie kieruja sie etyka a kosztami ryzyka.Po prostu TU twojego życia nie chce zabezpieczac, zbyt duze ryzyko.
aaudytor / 2011-04-12 18:56 / Bywalec forum
Nie jest obowiązkiem ubezpieczyciela zawierać umowy z każdym, choć analizując to ryzyko, jedni są mniej inni bardziej ostrożni więc warto się szerzej rozejrzeć.

Najnowsze wpisy