Forum Forum ubezpieczeńInne

Ubezpieczenie domu-gdzie?

Ubezpieczenie domu-gdzie?

Podatnik12 / 2012-07-17 13:16
Chciałbym ubezpieczyć dom na wypadek włamania, kradzieży , czy też zniszczenia domu przez katastrofy naturalne... czy mógłby mi ktoś doradzić dobrego ubezpieczyciela? Ubezpieczyciela który jest godny zaufania?
Wyświetlaj:
Online Ekspert Compensa / 94.254.239.* / 2018-05-29 14:14
Mieszkanie można ubezpieczyć na dwa sposoby: od ryzyk nazwanych oraz od wszystkich ryzyk. Pierwszy to polisa, która zapewnia ochronę w konkretnie wskazanych sytuacjach (kilka przykładowych: pożar, powódź, przepięcie, wandalizm). Drugi to natomiast ubezpieczenie, które zapewnia ochronę w przypadku dowolnego zdarzenia - z małymi wyjątkami, które szczegółowo opisane są w ogólnych warunków ubezpieczenia. Ta opcja jest więc szersza, bo pozwala chronić mienie na wypadek zdarzeń, które trudno przewidzieć. Oczywiście w ramach ubezpieczenia warto mieć OC w życiu prywatnym (przyda się, jeśli zalejemy sąsiada), assistance oraz zabezpieczyć się na wypadek kradzieży z włamaniem.
marta963 / 2018-03-29 13:09
Kontakt z doradcą to bardzo dobry pomysł, łatwiej dobrać korzystną ofertę. Ze swojej strony mogę polecić https://ub.comperia.pl/ubezpieczenie-mieszkania :)
Marlena Dobosz / 193.106.131.* / 2018-03-26 13:01
Proponuję skorzystać z pomocy agenta ubezpieczeniowego. Jeśli chodzi o Toruń i okolice to sprawdzony jest Pan Przemysław Wojciechowski. W ofercie ma cały wachlarz możliwości ubezpieczeń, a jeśli chodzi o dom to z tego co wyczytałam posiada ubezpieczenia majątkowe:

* dom,
* mieszkanie,
* siedziba lub majątek firmy,
* odpowiedzialność cywilna osób fizycznych.

Jeśli masz już inne polisy to daje możliwość konsolidacji ubezpieczeń. Zyskujesz wtedy mniejsze koszty, jedną stawkę i oczywiście więcej korzyści :)
kw91w / 83.28.102.* / 2018-02-12 17:45
w Agencji Widex Namysłów mają bardzo bogatą ofertę www.agecja-widex.pl, zajmują się m.in. ubezpieczeniem lokali.
andytt / 109.173.222.* / 2018-04-02 14:07
Najlepiej na jakiejś porównywarce sprawdzić np. kalkulatorze cuk.
t27m / 94.254.241.* / 2018-06-07 15:28
W cuk opłaca się wykupić pakiet auto i majątek.
kleksik9 / 213.241.93.* / 2018-01-09 10:11
W concordii jest bardzo szeroki zakres ochrony, na prawdę możesz ubezpieczyć dom od wszelkich zdarzeń, wszystko zależy od tego co ci potrzeba.
Hubert233 / 195.238.227.* / 2017-12-12 09:47
Pracuję w tej branży, sam domu nie ubezpieczam bo wynajmuję raczej na rok tylko. Ostatnio mieliśmy spotkanie i Pani z działu prawnego tak post scriptum zasugerowała nam żeby wykupić ubezpieczenie na dom jeśli ktoś chce w Interrisku, mówiła że żadne towarzystwo nie posiada takiego zakresu ochrony , produkt dommax. Oczywiście są pewnie tańsze ubezpieczenia, ale weźcie to pod uwagę z czym często też się spotykam, że ludzie kupują najtańsze a potem są zdziwieni że za nic nie mogą dostać odszkodowania
polianka / 213.241.93.* / 2017-12-07 17:49
Ubezpieczam dom też w concordia, mają bardzo szeroki zakres ubezpieczeń, wybrałam te, które mnie interesowały.
mareq10 / 89.230.212.* / 2017-12-05 09:49
my wybraliśmy concordię, poczytałem, wypytałem, też kilka znajomych osób u nich miało ubezpieczenie, w tym jedna która miała pożar w mieszkaniu i prawie wzystko spłonęło, odszkowanie szybko jej wypłacili i szybko mogła wrócić do mieszkania, w takich chwilach to ważne żeby wiedzieć że kasę się szybko dostanie, bo jdnak to i tak dla człowieka szok, a jeszcze wykłócać się z ubezpieczycielem to w ogóle, w concodrii nie robili problemów
dawanda / 213.241.93.* / 2018-01-03 10:59
Ja tak na prawdę nawet sobie nie wyobrażam, że można nie mieć wykupionej polisy. Mieszkam w domu jednorodzinnym i co roku opłacam składkę teraz w concordii. Ubezpieczenie obejmuje zalanie, powódź, pożar, warto też od przepięć czy pioruna ;) Oprócz tego mienie stałe i ruchome i kradzież z włamaniem.
martttyt / 94.254.240.* / 2017-10-28 11:41
Warto na kalkulatorze cuk sprawdzić gdzie wykupimy najkorzystniejsze ubezpieczenie.
-Pomocny prawnik / 94.254.148.* / 2017-10-18 16:37
łaty odszkodowania. Zaniżone odszkodowanie. Jest na to rada !!!
Pomagamy w uzyskaniu odszkodowania od zakładów ubezpieczeń. Bez opłat wstępnych. Analiza sprawy jest bezpłatna. Opłata tylko za efekty. Zadzwoń: 731 688 989
saas718 / 188.146.2.* / 2017-10-09 15:01
http://daria1069.produktyfinansowe.pl/e/lead/430/?source=lt
pawel_gniewek1 / 2017-10-05 20:42
Zanim ubezpieczycie mieszkanie w allianz zastanówcie się co najmniej dwa razy. Sąsiadka była tam ubezpieczony i zalała mi mieszkanie (pękł wężyk doprowadzający wodę). Allianz odmówił wypłaty stwierdzając że pęknięcie wężyka miało charakter losowy i nie wystąpiło zaniechanie ubezpieczonej. Teraz sąsiadka będzie z własnej kieszeni zapłacić za szkody mimo że wykupiła ubezpieczenie w wydawałoby się tak solidnej firmie jak Allianz.
KatarzynaB1060 / 81.190.208.* / 2017-12-22 10:53
Kupując ubezpieczenie mieszkania, trzeba uważnie przeczytać OWU, właśnie po to, by uniknąć takich przykrych niespodzianek. Jeśli naprawdę nie możemy przebrnąć przez wszystkie strony warunków polisy, zwróćmy przynajmniej uwagę na to, jak ubezpieczyciel definiuje poszczególne zagrożenia i jakie są wyłączenia odpowiedzialności. Dodatkowo na stronie porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl można znaleźć skrócone opisy poszczególnych polis zwracające uwagę na najważniejsze zapisy w umowie. Wszystko na dodatek napisane zrozumiałym językiem.
819 / 2014-02-11 17:17
Witam. Ubezpieczenie nieruchomości powinno przede wszystkim zawierać ochronę od ognia i innych zdarzeń losowych. Można zabezpieczyć mury, elementy stałe (AGD, armatura łazienkowa, grzejniki, futryny, itp.) oraz elementy ruchome (meble, biżuteria, laptop, aparat fotograficzny, pieniądze).

Rozszerzyć ochronę można o kradzież z włamaniem i rabunkiem, z tym że spowoduje to delikatny wzrost składki.

To, gdzie kupić polisę zależy od ceny polisy i jakości obsługi danego towarzystwa ubezpieczeń. Polecam więc stronę www.ubezpieczeniemieszkania.pl, gdzie można porównać składki kilku firm w kalkulatorze ubezpieczeń oraz sprawdzić opinie klientów o danych towarzystwach w rankingu firm ubezpieczeniowych.

Życzę dobrego wyboru i pozdrawiam :)
Aga440 / 83.6.165.* / 2014-01-30 12:47
Ja korzystam z pomocy wyspecjalizowanych Agentów nie z porównywarek internetowych. Polisy zakupione przez wyszukiwarkę sa niedoskonałe co okazuje się przy szkodzie- miałam już doświadczenie ponieważ wyszukiwarka gwarantowała mi ubezpieczenie domu w tzw. all risku - a firma nie wypłaciła mi szkody z przepięcia , bo akurat tego ryzyka nie było.
Od tamtej szkody wszystkie polisy kupuję na www.nu.waw.pl - kontaktuje się ze mną Agent i wspólnie ustalamy czego potrzebuję- Najtańsze Ubezpieczenia gwarantują mi nawet pomoc w trakcie likwidacji szkody.
jarec2i / 46.29.20.* / 2015-07-31 11:05
"Ja korzystam z pomocy wyspecjalizowanych Agentów nie z porównywarek internetowych. Polisy zakupione przez wyszukiwarkę sa niedoskonałe co okazuje się przy szkodzie- miałam już doświadczenie ponieważ wyszukiwarka gwarantowała mi ubezpieczenie domu w tzw. all risku - a firma nie wypłaciła mi szkody z przepięcia , bo akurat tego ryzyka nie było."

W takim razie to nie jest winą porównywarki, tylko Pani. Ponieważ źle dobrana oferta się zemściła, brak podstawowej umiejętności czytanie nie ułatwia znalezienia dobrej oferty. A jak widać może nawet sporo po utrudniać. Moim zdaniem jak mamy olej w głowie i potrafimy czytać :) to żadna porównywarka nam nie straszna. Można w takim rankomacie wyjść o wiele lepiej niż u agenta.
Tadek Makowski / 109.243.17.* / 2015-12-01 12:24
To ja najpierw udałem się do Multi Sfery bo moim zdaniem mają najlepsze ubezpieczenia. Właśnie jak byłem na spotkaniu to mi wszystko ładnie dopasowali i wytłumaczyli, co i jak. Na ubezpieczeniach się nie znam, ale to rzeczywiście obejmuje sporo rzeczy, więc jestem zadowolony
ulka.w / 89.231.114.* / 2014-01-16 14:10
I tutaj ja się zgodzę, pakiet w Generali można dodatkowo sobie dopasować do swoich potrzeb i spać spokojnie na każdych wakacjach.

Najnowsze wpisy