Forum Forum finansoweKredyty

ubezpieczenie kredytu-na czym polega?

ubezpieczenie kredytu-na czym polega?

bossaa / 2012-03-02 10:06
Ostatnio dość często mówi się o ubezpieczeniu kredytu. Pod tym pojęciem może kryć się wiele definicji. Dlatego chcialabym aby mi ktos wyjasnil na czym to dokladnie polega i czy warto brac takie ubezpieczenie? bardzo prosze o odpowiedz
Wyświetlaj:
klaraaaaaa / 193.106.131.* / 2018-07-11 13:11
http://www.lista-firm.com.pl/blog/czy-ubezpieczac-pozyczke tutaj znajdziecie ciekawy artykuł w tym temacie
Kloop / 37.47.6.* / 2016-06-26 17:05
hej

Zastanawiam się czy warto wykupić ubezpieczenie kredytu a jeśli tak to gdzie konkretnie... Jako, że myślę o Daci to interesowałem się tym rozwiązaniem: http://www.daciafinansowanie.pl/ubezpieczenie/uslugi/ubezpieczenia-w-kredycie nie wiem czy to lepsze niż jakieś bezpośrednie ubezpieczenie w banku? W ogóle jestem chyba trochę zagubiony jeśli chodzi o ten temat i może ktoś ma coś więcej do powiedzenia? rozjaśnienia tej sytuacji?
kamila669 / 109.173.188.* / 2013-12-30 21:19
powiem tak to ubezpieczenie to jest super żecz,wiem bo sama z tego korzystałam i przez rok ubezpieczenie pokrywało połowe mojej raty ,a połowe dlatego ponieważ małżonek stracił prace a ja pracowałam i mogłam pokryc swoją cześć raty a meża rate pokrywało ubezpieczenie.wiec polecam wszystkim takie ubezpieczenie,a w razie smierci jednego z ubezpieczycieli ,ubezpieczalnia spłaca całą połowe zmarłego ubezpieczonego,o dokładniejsze warunki umowy pytac agentów ubezp.
to ja 1111 / 46.84.223.* / 2018-03-12 23:49
absolutnie odradzam wszelkiego rodzaju ubezpieczenia kredytöw.To pieniadze wyrzucone w bloto.Lepiej zainwestowac w inny sposöb,bedzie wiecej korzysci,absolutnie niewielki procent ludzi ma pozytywne doswiadczenia,niestety wiekszosc budzi sie w momencie kiedy faktycznie dotknie jakas tragedia.Kancelarie i sami bankowcy(prywatnie)kreca glowami i möwia ze to standard-odmowa ubezpieczenia.Moglabym w tym miejscu porzucac miesem,bo nie ja jedyna doswiadczylam rozczarowania,ze przez swoja naiwnosc trafilam na oszustöw.Inaczej tego nie mozna nazwac.Naprawde lokujcie pieniadze inaczej,nie dawajcie sie oszukiwac i okradac
prawiemama23 / 2012-03-05 11:06
ile wynosi takie ubezpieczenie kredytu?
Marius Ubezpieczenia / 2012-03-04 20:56
Ubezpieczenie kredytu - wymogi jakie stawiają banki celem zabezpieczenia udzielonego kredytu.
Są 2 opcje:
1. Ubezpieczenie sprzedaje bank - wersja zawsze droga i nie zawsze zabezpieczająca kredytobiorcę.
2. Ubezpieczenie sprzedaje TU, można wybrać z oferty wszystkich TU, korzystniejsze zakresy i oferta dopasowana do klienta.

Co do zakresu ubezpieczenia to tutaj banki mają różne wymagania i klient powinien najpierw je poznać aby potem szukać tańszych rozwiązań na rynku Towarzystw Ubezpieczeniowych.

W razie pytań proszę o kontakt: 501 704 195
Wapniak / 2012-03-02 21:03 / Tysiącznik na forum
Na napełnianiu kieszeni Bankom...
Kasia B-k / 93.105.96.* / 2012-03-02 14:35
Witam serdecznie!

Pod pojęciem "ubezpieczenie kredytu" może kryc się wiele rodzajów ubezpieczeń, które są wymagane przez banki i jednocześnie sprzedawane przez nie.

Wyróżnić możemy ubezpieczenia:
- na życie,
- od utraty pracy,
- od następstw nieszczęśliwych wypadków,
- na wypadek choroby i trwałego kalectwa

oraz:

- tzw. pomostowe. Ubezpieczając kredyt hipoteczny w okresie do czasu uprawomocnienia się wpisu hipoteki do księgi wieczystej, ubezpieczyciel przejmuje część ryzyka, związanego z brakiem możliwości ustanowienia. Koszty takiego ubezpieczenia ponosi kredytobiorca, aż do czasu dostarczenia do banku dokumentu potwierdzającego prawomocny wpis hipoteki.

Ubezpieczeniem obowiązkowym jest wyłącznie ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej lub ubezpieczenie mienia, jeżeli ustawa nakłada obowiązek jej zawarcia.

Zaciągając kredyt należy szczegółowo wypytać o zakres ubezpieczenia, pamiętając jednocześnie, że każdy bank proponuje inną umowę. Określa ona przypadki, w których ubezpieczyciel wypłaci nam świadczenia. Żeby się bliżej zapoznać z umową, należy poprosić o OWU - Ogólne Warunki Ubezpieczenia.

W większości przypadków w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu można domagać się zwrotu pobranej składki.

Pozdrawiam serdecznie!

----------------------------------------
www.InvestPuls.pl - Porównwarka kredytów
rafal79 / 87.207.45.* / 2013-12-29 21:28
a czy można odstąpić od ubezpieczenia po zawarciu umowy ratalnej???
Dobrusia01 / 2012-03-02 14:43 / Bywalec forum
Moim zdaniem totalne niepotrzebne wydawanie pieniędzy, póxniej jak będzie się mieć problemy ze spłatą , to i tak Banki będą się wykręcać...
Kasandra / 80.48.97.* / 2014-04-30 14:26
Dobrusiu01. Wziecie kredytu bez ubezpieczenia jest samolubne. W każdej chwili każdego może szlag trafić i wtedy nieubezpieczony kredyt przechodzi w spadku na spadkobierców. Chyba, ze nie masz bliskich albo że masz ich gdzieś, albo ich nie lubisz - wtedy jak najbardziej - kredyt bez ubezpieczenia można śmiało brać!
lachon8382 / 2012-03-02 11:11 / Bywalec forum
np ze jak pracodawca Cie zwolni z pracy to ubezpieczyciel placi za Ciebie np przez rok czasu raty
romek z. / 83.27.122.* / 2012-03-06 11:23
jestem przeciwnikiem nabijania kasy bankom, jak tylko była możliwość to zacząłem wymieniać euro do kredytu w kantorze internetowym, teraz korzystam z platformy fritzexchange.pl żeby zaoszczędzić na wymianie, ale takie ubezpieczenie kredytu to chyba całkiem przydatna rzecz, z tego co tu czytam
puhmik / 2012-03-02 17:28
Ale jak zginiesz w wypadku, to bliska osoba ma z czego spłacić pozostały kredyt i bank nie zabierze jej domu.

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: