Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

ubezpieczenie OC możliwości

ubezpieczenie OC możliwości

Michał235 / 78.8.241.* / 2014-08-19 19:30
Witam wszystkich.

Moje pytanie jest troche skomplikowane i wujek google nie chce odpowiedziec. Chcemy z żoną kupić samochód. Zastanawiamy sie jak załatwić sprawę z ubezpieczeniem. Ja jestem zameldowany w mieście do 25 tyś., moja żona we Wrocławiu. Czy przy ubezpieczaniu auta mozna zrobić tak że auto bedzie zarejestrowane ze parkuje w malym miescie a na prawde bedzie używane w duzym ? Mam jeszcze mozliwość kupna auta w moim miescie zameldowania ze wspolwlascicielem moją mamą ale wiąże się dojazdami w celu znalezienia auta i dopełnienia formalnosci i nie wiem czy bedzie to oplacalne. (jezeli chodzi o wysokosc OC)

pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi
KatarzynaAgata / 2014-08-20 18:01 / portfel
Witaj,
ubezpieczenie OC komunikacyjne jest zawierane na podstawie wpisów w dowodzie rejestracyjnym auta. Zakup zaś jest dokonywany na podstawie adresu zamieszkania w dowodzie osobistym (większość firm ubezpieczeniowych już akceptuje adres zamieszkania, a nie zameldowania) i tak wyliczana jest składka za ubezpieczenie. Ubezpieczającym może być właściciel bądź współwłaściciel. Aczkolwiek stawki na ubezpieczenia są ustalane regionalnie, np. kod pocztowy, województwo. Jest możliwe więc, że stawka będzie taka sama w małej miejscowości, jak i dużej.
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

Najnowsze wpisy