Forum Forum ubezpieczeńInne

ubezpieczenie od wypadków - praca za granicą

ubezpieczenie od wypadków - praca za granicą

dira / 2011-05-09 14:19
witam,
wyjeżdżam w czerwcu na 4 miesiące do Belgii, będę pracować legalnie, chciałam zapytać gdzie należy się ubezpieczyć, żeby w razie jakiegokolwiek wypadku czy to w miejscu pracy czy nie można było skorzystać bez stresu z tamtejszej służby zdrowia?
Wyświetlaj:
blue207 / 81.190.15.* / 2013-02-19 09:21
Ubezpieczenie zdrowotne będziesz mieć obowiązkowe potrącane od Twojego wynagrodzenia.Ze swojego doświadczenia wiem że warto mieć wiedzę na temat postępowania w razie wypadków wszak niestety chodzą one po ludziach.Na stronie Compensio wyczytałam co należy robić w razie wypadku w pracy :

"niezwłocznie poinformuj przełożonego lub właściciela firmy o zaistaniałym wypadku,
nie podpisuj żadnych ugodowych oświadczeń obwiniających Ciebie za wystąpienie zdarzenia,
zgłoś się się do lekarza na obserwację lub jeśli sytaucja tego wymaga - poddaj się hospitalizacji,
kontynuuj leczenie tak długo, jak tylko wymaga tego Twój stan zdrowia,
zastanów się czy wina zdarzenia leży po stronie pracodawcy (wypadek jako efekt zaniedbań w przestrzeganiu zasad BHP),
zgłoś się o pomoc do specjalistów, którzy wystąpią w Twoim imieniu o należne odszkodowanie."
oborowy / 79.185.79.* / 2011-05-09 22:04
Nie przejmuj się potraca Ci z wypłaty na słuzbe zdrowia.

Najnowsze wpisy