Forum Forum ubezpieczeńInne

ubezpieczenie turystyczne

ubezpieczenie turystyczne

leon555 / 2012-04-27 11:20
Pod koniec maja biorę tydzień urlopu i wyjeżdzam na tydzień do Hiszpanii, nie wykupiłem jednak ubezpieczenia turystycznego jeszcze i w ogóle się waham czy kupować. Warto? jakie są w ogóle rodzaje takich ubezpieczeń, gdzie je ewentualnie można wykupić i za ile?
Wyświetlaj:
kristof783 / 178.42.150.* / 2014-04-13 13:04
ja mam takie ubezpieczenie w sygma bank i jestem spokojniejszy, znajomy mnie do niego przekonał, gdy rozkraczyła mu się fura (w polsce), przyjechali zabrali samochód, podstawili zastępczy, więc wszystko pięknie. płacę za to 18 zł więc niewielkie pieniądze, za brak siwych włosów :)
Ela816 / 89.66.250.* / 2014-02-17 21:55
A jakie ubezpieczenia polecacie? Co sądzicie o https://www.libertydirect.pl/turystyczne/wspolpraca_z_LOTem.html ? Bo ja muszę niedługo podjąć decyzję, a totalnie nie wiem na co się zdecydować...
lagoona / 164.126.37.* / 2014-01-31 15:37
Fajna opcja ubezpieczenie turystycznego jest w generali. Już kilka razy u nich przy okazji różnych wycieczek wykupowałam i nie było żadnych problemów.
martaw / 88.156.178.* / 2014-01-27 16:53
Radzę trzymać się z daleka od ubezpieczeń turystycznych w AXA - wszystko OK do momentu, w którym pojawia się problem (czyli, śmiem twierdzić, dość kluczowego)... Umówienie się na zwykłą konsultację lekarską (stan zapalny, potrzebny antybiotyk) w Pensylwanii przez AXA zajęło mi około 4 godzin, w czasie których wykonałam do infolinii z jakieś 10 telefonów (każde "oddzwonimy w ciągu X" okazywało się być dość mocno bez pokrycia). W końcu dowiedziałam się, że muszę iść do kliniki X i udać się na Emergency (tzn. mogę iść gdzieś indziej, ale wtedy o zwrocie z ubezpieczenia mogę zapomnieć oczywiście). Tak też zrobiłam, wizyta była, recepta była, wszystko ok (oprócz tego, że przez telefon konsultant informował mnie, żebym się powołała na ubezpieczyciela na recepcji, a na recepcji nikt o tym ubezpieczycielu nie słyszał. Powinna mi się wtedy zapalić lampka alarmowa, ale cóż, człowiek w bólu, to nie myśli do końca niestety. Nikt też nie chciał mi udzielić informacji o koszcie wizyty przed rozpoczęciem wizyty – tutaj już lampka powinna mi szaleć, ale bardziej szalał mi stan zapalny oraz wiara w to, że ubezpieczyciel nie będzie chciał mnie oszukać i wie, gdzie mnie kieruje). Problemy zaczęły się w momencie, w którym otrzymałam pierwszą fakturę od kliniki, która opiewała na ponad 520 USD. Zgodnie z wytycznymi z infolinii, fakturę, recepty itp. wysłałam na wskazany adres AXA. AXA odpowiedziało mi, że opłaci fakturę tylko do kwoty 250 EUR, czyli około 350 USD, a za wykupione recepty już nie zwróci w ogóle. Następnie od kliniki i tak dostałam powtórną fakturę dot. braku płatności całej kwoty. Dopiero po tym, jak sama skontaktowałam się mailowo z tamtą kliniką i podałam im dane do skontaktowania się z AXA (pracownik kliniki stwierdził, że nie mają z ubezpieczycielem żadnego kontaktu), przyszła mi kolejna faktura, tym razem na uzupełnienie części kwoty niezapłaconej przez AXA, czyli około 180 USD.
Ewidentnie nie jest to oszustwo per se, ale jest to wybitnie nieetyczne zachowanie wobec Klienta – jak inaczej nazwać sytuację, w której, żeby uzyskać zwrot za usługę, AXA każe Ci skorzystać z usługi w klinice X, ale klinika X pobiera za usługę 520 USD, a AXA zwraca tylko do 350 USD? Kafka ani Heller by tego nie wymyślili, gratuluję polotu. Podsumowując, od momentu pierwszego kontaktu z infolinią do przedziwnej wyceny przy płatności, całość mojego doświadczenia z AXA to absolutny koszmar. Na razie czekam, aż otrzymam od AXA szczegółowe warunki mojego ubezpieczenia (dokumentu nie mogę znaleźć nigdzie online, nie otrzymałam go również przy wykupywaniu polisy), żeby móc się na coś powołać, idąc do Rzecznika Ubezpieczonych i mam nadzieję, że na polubownym załatwieniu tam sprawa się zakończy.
Albaniutka / 46.204.73.* / 2013-11-05 10:36
Ja na przyszłość proponuję dobrać ubezpieczenie z https://www.inseco.pl/ubezpieczenie-turystyczne samemu można dobrać to co się na serio chce
sss653 / 82.160.150.* / 2013-10-02 21:55
ERV na stronie www chwalą się, że o brak udziału własnego. Tym czasem z faktur za leczenie potrącają 25 euro - co oczywiści jest zapisane w umowie - drobnym drukiem. UNIKAJCIE TEJ FIRMY
bolo58 / 83.25.231.* / 2014-03-27 07:47
Także nie polecam tej firmy, chociaż w moim wypadku sprawa dotyczyła zwrotu kosztów anulowana rezerwacji biletów lotniczych, proszę sobie wyobrazić , że w piątek 21 marca zarezerwowałem i zapłaciłem on-line za bilety z Gdańska do Berlina i z powrotem na 1 kwietnia , a powrót w dniu 3 kwietnia z Berlina, następnego dnia na stoku narciarskim złamałem nogę , w poniedziałek 24 marca powiadomiłem ubezpieczyciela i Air Berlin o mojej rezygnacji z rezerwacji , lub jeżeli otrzymam pozwolenie lekarza prowadzącego o przesunięciu rezerwacji o co najmniej tydzień. Po dwóch dniach dostałem odpowiedź z ERV , że złamanie nogi podczas jazdy na nartach wyklucza wypłatę odszkodowania za poniesione koszty biletów, bo jazda na nartach to sport o wysokim ryzyku. Ja już się pogodziłem się z tym , że nie otrzymam pieniędzy, bo należy szczegółowo przeczytać warunki ubezpieczenia przed zdecydowaniem się na zakup ubezpieczenia, jak poświeciłem czas na przeczytanie 13 stron warunków ubezpieczenia napisanych drobnym drukiem, okazało się , że kiedy złamiemy nogę , czy rękę to najlepiej podać , że zdarzyło się to w łóżku , a to jeszcze nie gwarantuję ,że otrzymamy odszkodowanie , bo może się okazać , iż łóżko nie ma specjalnego atestu , reasumując , moim zdaniem nie wykupywać takiego ubezpieczenia , bo jest to wyrzucanie pieniędzy i nabijanie kasy cwaniakom .
motorka000 / 89.70.23.* / 2013-09-25 11:53
Ubezpieczenie turystyczne wykupywane przez sms w Generali? ktoś z Was ma może doświadczenie? jaki zasięg ma takie ubezpieczenie i na ile można je wykupić?
kkasiiaa / 80.238.112.* / 2013-09-29 23:44
ubezpieczenie obowiązuje poza granicami Polski, we wszystkich krajach świata i możesz wykupić jenawet na 60 dni nawet dla 5 osób z jednego numeru.
A aby skorzystać z ubezpieczenia wystarczy, że wyślesz 2 SMSy na specjalny numer
wojewodzka / 80.238.112.* / 2014-02-28 22:01
korzystalismy z generali, tanio i przede wszystkim wygodnie.
ubezpieczam / 159.205.181.* / 2014-11-18 08:57
co z tego,że tanio i wygodnie jak dopóki nie sprawdzisz/nie skorzystasz z ubezpieczenia to się nie dowiesz czy w ogóle jest ono coś warte!?!Lepiej zapłacić drożej ale za sprawdzone ubezpieczenie u sprawdzonego towarzystwa.
papajowa / 89.77.237.* / 2013-07-17 18:22
Jasne, że warto kupić ubezpieczenie turystyczne. Przy tygodniowym wyjeździe to będą grosze, a uwierz mi, że nie chciałbyś płacić za ewentualne leczenie.
Ktoś pisał wyżej o Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego - rzeczywiście fajna sprawa, ale jest dużo rzeczy, których nie ma na liście obejmowanych przez nią usług. Jeśli naprawdę szkoda Ci kasy na ubezpieczenie, to zgłoś się do NFZu po kartę. Dla własnego spokoju wykupiłabym jednak ubezpieczenie.
Ceny ubezpieczeń turystycznych możesz sprawdzić na przykład na Inseco(https://www.inseco.pl/ubezpieczenie-turystyczne). Może się okazać, że to będzie kwota rzędu 20-30 złotych :)
basienkowska / 80.238.108.* / 2013-08-23 13:56
My znalezlismy bardzo dobrą oferte jesli chodzi o ubezpieczenie podróży http://www.konsulting4u.pl
WYJAZD DO SZWAJCARII
1. Zawał serca - pokrycie kosztów leczenia 22 700 zł
Jedna z lepszych ofert.
grzyb111 / 77.65.70.* / 2013-05-31 11:52
Zajrzyj na stronę HDi Asekuracja. Przejrzyj warunki i zakres ubezpieczenia, który jest dosyć szeroki.
wiwiora / 188.252.10.* / 2013-05-28 19:14
Polecam stronkę inseco znajdziesz tu sporo informacji o ubezpieczeniu turystycznym. Dodatkowo porównasz oferty ubezpieczycieli i zakupisz ubezpieczenie przez Internet. https://www.inseco.pl/ubezpieczenie-turystyczne
Bert33 / 2013-05-26 12:48
Zawsze warto o to zadbać, nawet przy wyjeździe na kilka dni. Faktycznie EKUZ wystarczy, na terenie UE, ale jak jedziemy gdzieś dalej, to dobrze jest wykupić jakieś dodatkowe. Fajne artykuły o tym, są w czas na finanse.pl, polecam - ogólnie opisane na co zwracać uwagę przy wykupywaniu takich ubezpieczeń.
szukaczx / 2013-05-23 12:12
skoro jesdziesz do hiszpani to zabierz ze soba europejska karte ubezpieczenia zdrowotnego, jesli jestes ubezpieczony w nfz to niema potrzeby wykupywac dodatkowego ubezpieczenia, taka karta jest darmowa i trzeba tylko wniosek o nia zlozyc
Noemi45 / 2013-05-23 12:59
Ja na Twoim miejscu ubezpieczył się w Alianz , tam jets własnie ubezpieczenei turystyeczne nawet tanio wychodzi... rzecz jasna możesz jeszcze sprawdzić cennik różnych towarzystw ubezpieczeniowych...
trollek / 2013-02-01 11:20
np. Warta ma bardzo fajne opcje ubezpieczen. Wyjezdzajac na 10 dni do Włoch ubezpiecznie wyniosło mnie 35zł. Jesli dobrze pamietam bylo to ubezpiecznie OC i NW na kwote chyba 5 tys euro.
merchior / 89.228.235.* / 2013-01-31 23:27
nie wiem za ile teraz ale zawsze brałem w HDI bo tam mam też ubezpieczenie samochodu. Najlepiej zadzwonić na ich infolinię, kwota składki zależy też od okresu.
erlenn / 5.173.60.* / 2012-11-08 19:45
Wg mnie najlepszą ofertę turystyczną na HDI. Opłata nie jest wysoka, a zakres ubezpieczenia bardzo dużo plus opcje dodatkowe
merchior / 89.228.235.* / 2013-01-31 23:29
to prawda. HDI to jedna z lepszych firm ubezpieczeniowych w Polsce. Nie zdzierają tak jak inni. A i sumy ubezpieczeniowe całkiem w porządku.
ubezpieczam / 159.205.181.* / 2014-11-18 08:59
a jak sprawa wygląda z wypłatą odszkodowania?

Najnowsze wpisy