Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

ubezpieczenie w okresie 30 dni po sprzedaży

ubezpieczenie w okresie 30 dni po sprzedaży

ithaca / 2008-11-11 00:53
witam,
kupiłem samochód i w ustawowym terminie do 30 dni od daty zakupu wysłałem do Liderty wypowiedzenie poprzedniej umowy oc. Po pewnym czasie otrzymałem od nich 2 identyczne pisam (2 listy polecone) w których poinformowali mnie że mam im zapłacić składkę OC za ten 30-to dniowy okres ochrony. Czy tak faktycznie jest? Transakcji kupna sprzedaży auta mam za sobą kilka i pierwszy raz się spotykam z taką praktyką. Pomijam już fakt że w tym samym liście straszą od razu windykacją.
Wyświetlaj:
woski99 / 109.243.10.* / 2010-09-15 10:19
zobacz też tu:

http://dobre-ubezpieczenie.blogspot.com
martuuucha / 83.13.66.* / 2008-11-23 11:36
witam
poprzedni właściciel odpowiada za ubezpieczenie do momentu sprzedaży auta, potem wszystko przechodzi na nowego właściciela, więc są dwie możliwości, albo nie opłacił składki i trzeba to uregulować, albo ubezpieczenie skończyło się w ciągu tych 30 dni i musisz pokryć koszty, jakby nie było to i tak źle
pozdrawiam
anna_blackb / 2008-11-12 20:29
nie wiem czy dobrze zrozumialam, polisa Liberty byla wystawiona na poprzedniego wlasciciela??? jesli tak, to skladka powinna byc oplacona przez poprzedniego wlasciciela, chyba ze nie zaplacil i teraz Liberty szuka jelenia, ktory by za to zaplaci. Druga opcja to polisa Lberty byla twoja polisa z poprzedniego auta, wtedy moga cie scigac o zaplate skladki, bo twoje nazwisko widnieje na polisie.
Nie wiem czy dokladnie zrozumialam problem.

Najnowsze wpisy