Forum Forum ubezpieczeńNa życie

Ubezpieczenie w PZU Życie, pobyt w szpitalu i rekonwalescencja.

Ubezpieczenie w PZU Życie, pobyt w szpitalu i rekonwalescencja.

MICHAL_SRD / 31.182.76.* / 2013-11-27 22:49
Witam.
Jestem ubezpieczony w PZU Życie ubezpieczeniem grupowym pracowniczym P Plus. Składka miesięczna 67,50 złotych.
Od dnia 31.10.2013 roku do dnia 15.11.2013 roku przebywałem w szpitalu z powodu choroby (obustronne zapalenie płuc atypowe; krwioplucie). Dowiedziałem się z infolinii PZU, że należy mi się za każdy dzień pobytu w szpitalu wypłata pieniędzy - 0,5% z 17 000 złotych. Czyli wychodzi 85 złotych x ilość dni w szpitalu. Tak to się oblicza?
Razem z kartą wypisową ze szpitala dostałem też szpitalne zwolnienie do dnia 29.11.2013 roku. Czy za te dni po wyjściu ze szpitala też PZU wypłaca pieniądze, w ramach rekonwalescencji?
I czy zwracana jest kwota wydana za leki, które zostały przepisane na receptę przez lekarza w szpitalu?
Dodam, że w zaleceniach z karty wypisowej mam: "dalsze leczenie w poradni specjalistycznej", do której się zapisałem. Czy to dalsze leczenie ma wpływ w trakcie rozpatrywania wniosku przez PZU? Jak sytuacja wygląda w sytuacji gdy dalej będę na zwolnieniu?
Zeskanowałem wszystkie zgromadzone przez czas choroby dokumenty i wysłałem we wniosku online do PZU Życie. Nie zaszkodzi chyba, a tam zweryfikują dokumentację i wybiorą te potrzebne dokumenty.
Pierwszy raz mam styczność z taką sytuacją. Nie mogę znaleźć nigdzie dokładnie opisanego tego mojego ubezpieczenia w interesujących mnie kwestiach. Za udzielone odpowiedzi z góry dziękuję.

Najnowsze wpisy