Forum Forum ubezpieczeńInne

Ubezpieczyciel czy może odmówic mi zawarcia umowy?

Ubezpieczyciel czy może odmówic mi zawarcia umowy?

Bartuś12 / 2011-04-12 12:22
Witam serdecznie!! Mam dosyć kłopotliwy problem, zamierzałem ubezpieczyć mój dom od szkód spowodowanych katastrofami naturalnymi, niestety ubezpieczyciel odmówił mi, argumentując że mój dom znajduję się na obsuwisku!! Czy Ubezpieczyciel ma prawo odmówić mi zawracia umowy?
Wyświetlaj:
Lech3 / 2011-04-13 10:58 / Bywalec forum
W takiej sytuacji z dziką satysfakcją polecam firmy typu direct . Nie przyjadą sprawdzać gdzie jest ten dom .
eme / 87.205.185.* / 2011-04-13 12:54
Lech3 towarzystwo ani agent nie jest zobowiązany do ogladania i polożenia domu. Zadane są pytania we wniosku i na tej podstawie TU podejmuje decyzje. To samo dotyczy directu. Takie porady jaką udzieliłes powyżej czesto kończa sie odmowa wypłaty odszkodowania. Albo klient ma "żelazne" ubezpieczenie albo tylko myśli że je ma.Nie powinno się szukać furtek aby tylko zawrzec ubezpieczenie.
Lech3 / 2011-04-13 18:50 / Bywalec forum
Mylisz się kolego , na terenach "wysokiego ryzyka" warunkiem zawarcia ubezpieczenia jest obowiązek wykonywania dokumentacji fotograficznej i dokonania oględzin . W każdym razie w przypadku niektórych firm .
Jasną rzeczą jest obowiązek przeczytania dokumentów które się podpisuje i tu mam na myśli wniosek .
Niemniej jeden z direktów który zawsze do mnie dzwoni stara się mi sprzedać spakietowane ubezpieczenie na dom na podstawie wywiadu telefonicznego . Jestem pewien , że pytania o ryzyko usunięcia się ziemi konsultant nie zadaje . Nie wiem co jest w ich OWU

Najnowsze wpisy