Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Uchodźcy w Europie. Ich integracja to inwestycja, która przyniesie nam korzyści ekonomiczne

Uchodźcy w Europie. Ich integracja to inwestycja, która przyniesie nam korzyści ekonomiczne

Wyświetlaj:
marcowy / 83.19.83.* / 2015-09-23 12:36
"potrzebujemy napływu imigrantów rzędu 200 tys. rocznie'
Materiał propagandowy na zamówienie rządu
zibi34 / 91.226.23.* / 2015-09-23 12:35
Do zadnej integracji nie dojdzie. Nigdzie, gdzie muzlumanie byli w stanie stworzyc wieksza spolecznosc, nie doszlo do ich integracji. To nie inwestycja tylko samobojstwo.
lostsoul / 134.0.81.* / 2015-09-23 12:33
Jedz sobie to Londynu pajacu to zobaczysz co znaczy integracja !
piwosz - smakosz / 83.3.70.* / 2015-09-23 12:31
Fantastyczne... Przyjmowanie na zasiłek tysięcy uchodźców przyniesie nam w przyszłości korzyści materialne? Ciekawe jakie... Chyba że chodzi o to, że jak powstanie u nas kalifat, to będą w nim niższe podatki od obecnie stosowanych.
( / 83.30.246.* / 2015-09-23 12:30
Ośmieszacie się ... a pokażcie gdzie oni się zasymilowali i przynieśli korzyści ??? Którą kulturę oni wzbogacili ??? Francji ??? Niemiec ??? WB ??? Szwecji ??? ... No gdzie ???
tadeusz262 / 195.216.219.* / 2015-09-23 12:30
o jakie integracji bredzisz redaktorku ? Oni się nie integrują z miejscowym społeczeństwem . zwykli Niemcy wiedzą to doskonale ,tylko wam politykom i dziennikarzom UE namieszała w głowach i już nic nie chcecie zrozumiec
Alpacz42 / 79.184.208.* / 2015-09-23 12:34
" oni ię nie integrują" a z kim? Czy Polacy integrują się z kimkolwiek w Niemczech? Potrafią nawet udawać ,że nie są Polakami. to nie wymysł to cała prawda.
ZenekBezSpodenek / 192.109.190.* / 2015-09-23 13:58
To akurat jest wymysl. Takie "madrosci" wypisuja najczesciej osoby ktore nigdy nie wyjechaly ze swojej wioski na dluzej niz tydzien.
Wiekszosc Polakow ktorzy WYEMIGROWYLI (nie dotyczy to robotnikow sezonowych przyjezdzajacych na tzw. saksy) do RFN jest juz po kilku latach jest calkowicie zintegrowana z lokalna spolecznoscia. Po prostu wiekszosc tak dobrze sie wtapia w lokalna spolecznosc, ze z zewnatrz tego nie widac. Gastarbeiterzy , przyjezdzajacy do prac sezonowych, natomiast rzucaja sie w oczy. To sa ci, ktorych mozna zobaczyc klnacych na budowach lub saczacych tanie piwko pod ALDI. Ale to naprawde margines polskiej emigracji.

PS. Mieszkam od prawie 10 lat w München.
Agent Dołu / 5.172.247.* / 2015-09-23 12:29
Bez napływu ludności - nowych niewolników - to sobie nie poradzą politycy bo do żłoba nie będzie miał kto nalać! Jeszcze trochę a braknie w Polandeszu bezrobotnych i co wtedy zrobi biurwa w PUP'ach? Też wyjedzie? Przecież te warchoły umieją tylko pyrkać w stołki!!
fgdgdfg / 104.131.249.* / 2015-09-23 12:29
skoro to inwestycja czemu nniemcy ich sie pozbywaja zatrzymuja sobie lekazy inzynierow a reszte wyslaja do p0lski
gość222 / 91.237.81.* / 2015-09-23 12:28
Lepiej zainwestować w swoich obywateli. To na pewno przyniesie korzyści.
immigrant / 165.225.72.* / 2015-09-23 12:27
Tekst oplacony ze srodkow wyborczych E. Kopara i PO.
Niemce sobie poradza bo maja ogromna gospodarke. Tak jak powiedzial prezes Mercedesa, on wezmie islamistow i postawi ich przy tasmie w zamian za miske ryzu.
"Arbeit macht frei" wersja 2015
Ale do tego trzeba miec gospodarke..
Imigranci tylko chwilowo lecza niedobor sily roboczej a potem sa eliminowani z zycia kraju. Patrz Turcy w DE.
Ja nie mam generalnie nic przeciwko uchodzcom, Nawet do islamistow strzelac nie zamierzam, tylko czy oni do mnie strzelac nie beda? Skoro oni nie sa tolerancyjni to dlaczego ja mam byc?
To nie to, ze ja ich tu nie chce, ale ja sie ich boje! Sa nie tylko odmienni kulturowo, odmiennosc religijna przemilcze, ale i ich intencje nie sa pokojowe.
A moze mi ktos wyjasni, czemu to my dla nich budujemy jakies obozy, dajemy jedzenie , kursy itd..?
Ja jak wyjechalem do Anglii to NIC nie dostalem. Dom musialem sam oplacic, kursy jezykowe sam, lekarza sam, jedzenie sam itd... Zarejestrowac uchodzce, dopisac do kolejki w urzedzie pracy, jako bonus dac najnizszy zasilek dla bezrobotnych przez 3 miesiace i tyle. Niech sobie szuka pracy, mieszkania, zarobi na jedzenie. Moja zona jak wrocila z Anglii do Polski to zasilek sie nie nalezal wogole, bo nie pracowala wg polskiego prawa. Mieszkania nikt jej nie dal, kursow....
Okolice / 89.76.194.* / 2015-09-23 12:27
Ciężkie bzdury autora. Jakby Niemcy chcieli to by nie blokował rynku pracy przed Polakami w 2004. Po drugie muzułmanie nie mają ochoty na integrację ani ciężka prace, to nie są pracowici Azjaci.
1259j / 31.11.199.* / 2015-09-23 12:27
Wszyscy pracujący w money to czosnki dlatego dmą w jedną trąbę jak przykazała centrala w TelAwiw.
jacek632 / 83.28.72.* / 2015-09-23 12:24
Uchodzcy zasymiluja się, jeśli u nas znajda przyzwoite warunki do zycia i będzie obowiazywalo takie same prawo jakie jest w USA. Zakaz dyskryminowania ludzi z racji na płeć, wiek i religie. Tam o te sprawy nie wolno nawet pytac. Religia jest prywatna sprawa każdego obywatela. Tam nie ma problemów procesji, pielgrzymek, dotacji, nawołujących mullow, dzwoniących dzwonow, modlących sie na ulicach muzulmanow, czy religii w szkołach. Każdy moze wierzyc w co chce, pod warunkiem, ze nie przeszkadza innym. W Polsce tez może tak być, ale pod warunkiem, ze kosciol katolicki nie będzie uprzywilejowanym wyjątkiem. Koniec z procesjami, krzyzami przy drogach, dzwonieniem w dzwony, kapelanami, religią w szkołach, mszami w radiu i tv, biuskupami na uroczystościach państwowych czy ostentacyjnymi wizytami wladzy w kościołach. Koniec z dotowaniem kościoła przez państwo. Jeśli tego nie zrobimy, to zaczna się problemy, bo muzułmanie słusznie będą domagali się takich samych praw i przywilejow. Beda chcieli dotacji, dzialek pod budowę meczetow, nauki koranu w szkołach i stawiania polksiezycow przy drogach, Będą chcieli 5 razy dziennie modlic sie na ulicach, będą budowac minarety i z nich nawolywac do modlitwy. Albo koniec z przywilejami kościoła, albo czeka nas totalna domowa wojna religijna z polaniem się krwi włacznie.
m.ia / 95.49.109.* / 2015-09-25 10:20
Kolejny wpis osoby, która wiedzę o innych religiach czerpie z kolorowych pism, w islamie nie ma rozdziału między sferą religijną, a świecką. Wszystkie czynności, łącznie z pójściem do WC, powinna poprzedzać modlitwa. Jeśli KK zostanie osłabiony, oznaczać to będzie, że powstało miejsce, aby szerzyć religię muzułmańską w jeszcze bardziej ekspansywny sposób. Swoją drogą, w laickiej Francji muzułmanie napływający tam przez dekady stali się właśnie jedyną tak widoczną grupą religijną. Jedyny sposób na pokojowe funkcjonowanie islamu z innymi religiami, to jego funkcjonowanie na prawach mniejszości.
Cyclonus / 83.17.174.* / 2015-09-23 12:21
Bzdury. Muzułmanie nie emigrują do Europy, żeby się europeizować, żyć normalnie i pracować. Oni będą się zachowywać tak jak w krajach arabskich , tylko , że będą mieli wysoki socjal i oczywiście będą się mnożyć na potęgę. Niemcy widzą w tzw. uchodźcach duży potencjał coś w tym stylu pisze autor. Problem w tym, że Niemcy nie chcieli ich przyjmować tylko Merkel coś się rzuca na głowę i kazała otworzyć dla nich granicę. Gdyby Niemcy widzieli by w tych uchodźcach "interes gospodarczy" dla swojego kraju to by wcześnie tak szeroko otworzyli granicę. Niemcy wydadzą ileś tam miliardów euro na jakieś programy integracyjne dla tych bystrzaków zwanych uchodźcami. Wydadzą i nic z tego nie będą mieli. Żadnej korzyści. Niech mają pretensje do Merkel a nie obwiniają inne kraje UE, że nie chcą przyjmować tak rzekomo "zdolnych i wykształconych nieziemsko" uchodźców. Ja wiem, ze jest wojna, ale są obozy dla prawdziwych uchodźców w krajach sąsiadujących z Syrią. Tam należy przekierowywać wsparcie. Przyjmowanie w takiej ilości emigrantów ekonomicznych, którzy w bezprawny sposób przekraczali granice UE jest niebezpiecznym precedensem i zachętą dla innych .
Alpacz42 / 79.184.208.* / 2015-09-23 12:31
Rozmawiałeś choćby raz z tymi co tu już są w UE od lat? Może wolisz Greków, którzy pobierają podwójnie w Grecji emeryturę, a w Niemczech socjal? proponuję DGB w Berlinie i posłuchanie jak to naprawdę wygląda.
Pozwolę obie podać adres Keithstrasse 1 II piętro. Europejczycy to cwaniacy, jadą tam gdzie je jest mamona, a innym zazdroszczą.
Alpacz42 / 79.184.208.* / 2015-09-23 12:37
przepraszam nie podałam miasta to jest w Berlinie, tam możesz szukać pomocy, gdyby była potrzeba.

Najnowsze wpisy