Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Uchodźcy w Niemczech. Wkrótce ruszą deportacje

Uchodźcy w Niemczech. Wkrótce ruszą deportacje

Wyświetlaj:
homogenizowany / 86.9.12.* / 2015-10-25 10:31
Na wstepie powinni deportowac swoja Kanclerz A.Merkel.
zielony wyspiarz / 83.10.53.* / 2015-10-25 10:29
Lekarzy i inżynierów Niemcy wezmą do siebie, a niewykształconych deportują do Polski. To się nazywa "solidarność unijna"
em231 / 79.200.11.* / 2015-10-26 13:22
dokladnie masz racje wykszalconych zostawia nierobow dadza dalej Niemcy nie ciemny narod
lers / 89.77.57.* / 2015-10-25 10:29
Niemcy spóźnili się przynajmniej rok.
cari507 / 46.112.152.* / 2015-10-25 10:27
Dzięki temu Polska uzyska wiekszy szacunek w oczach tych biedaków.
Ene Tau / 46.112.152.* / 2015-10-25 10:24
W hotspotach będa punkty darmowego ładowania iPhonów.
c499 / 193.90.220.* / 2015-10-25 10:09
propaganda..... dalej codziennie od 4 to 10 tys maszeruje, tu nie czas na jakies lagodzenie przepisow tylko zamkniecie schengen, to tak jakby las sie palil a bruksela by zwolala zebranie ktory oddzial strazy wyslac i czy wyslac:)
ross49 / 89.17.232.* / 2015-10-25 10:09
Kolejnym idiotycznym punktem Merkel będzie podatek nałożony dla Niemców na tych Muslimów...
Deportacja i wówczas uruchomi sie przemoc tych Muslimów ..Zobaczymy do czego sa zdolni !!!!
ocalała z Holokaustu / 217.67.195.* / 2015-10-26 13:54
Do czego (Niemcy) są zdolni w kwestii mniejszości etnicznych to już pokazali ... w zeszłym stuleciu... największa czysta etniczna w dziejach ludzkosci jest przecież ich autorstwa.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
alublaluh mahmet muh / 81.219.254.* / 2015-10-25 10:00
To skandal jak można tak zaostrzać przepisy i ciąć socjal dla tych biedaków pokrzywdzonych przez allaha ! Przecież oni z głodu zdechną bez socjalu a za robotę się nie wezmą bo im allah nie pozwala !!! Gdzie oni teraz będą telefony ładować i za co?-Niemcy miejcie litość!
Alek104 / 89.76.81.* / 2015-10-25 13:44
Oni jeszcze zaciągnęli u przemytników pożyczki na przewiezieni ich do Europy, to z czego będą oni spłacać ten dług??/
Wiki727 / 77.45.26.* / 2015-10-25 09:54
Oczywiście do Polski będzie to duża radość dla bezdomnych
aa11111 / 83.4.250.* / 2015-10-25 09:51
Ale będzie dym jak zaczną deportować. Ciekawe czy tylko przeczytamy o tym w gazetach czy dalej będą pokazywać smutne zdjęcia dzieci.
polak290 / 83.21.162.* / 2015-10-25 09:31
UE RATUJA TYLKO PODOBNE ZAROBKI ZA PODOBNA PRACE W CALEJ UE A TAK TO SIE ROZPADNIE NAWET EMIGRACJA SAMA SIE ROZLOZY SPRAWIEIELIWIE
MKoro / 46.112.219.* / 2015-10-25 09:01
To mały krok w dobrym kierunku. Kolejnym krokiem powinien być całkowity zakaz emigracji zarobkowej, także w obrębie UE. I wszystkich wielbicieli (wy)godnego życia won z powrotem do Polski! Dość już cwaniaków którzy, wykształceni za moje podatki, uciekają jak szczury. Zostawiają starych rodziców, których ja muszę utrzymywać (emerytury, opieka medyczna, leki) i fruuu na zmywak... Szlag mnie trafia - nie dość, że przez emigrantów mamy tak wysokie podatki, to jeszcze z tego samego powodu pracownicy się rozbisurmanili i ciągle słyszę żądania podwyżek. Piętnaście złotych za godzinę? Ludzie, was chyba pogięło! Czyja praca jest tyle warta? Bo na pewno nie sprzątaczki ani magazyniera.
MKoro / 46.112.142.* / 2015-10-25 22:52
Jest dobrze! Biedota wybrała władzę! Drób górą! Dwa lata jakoś przeboleję, potem będzie tylko lepiej. Jesienią 2017 roku będziecie skamlać o kilo sera za tydzień pracy. A ja będę wspaniałomyślnym szefem i dam wam dwa kilo. Nie mnie za to dziękujcie, nie potrzebuję czołobitności. To zasługa Jacka i Placka :-)
M D160 / 37.248.254.* / 2015-10-27 01:03
Ty MKoro uważaj żebyś sam kiedyś nie musiał tyrać na swoje najnowsze Audi.
oko: / 176.2.103.* / 2015-10-25 11:20
Prowokujesz, czy myślisz tak głupio , na prawdę? W Niemczech, sprzątaczka zarabia 9 euro na godzinę.
Pojęcie o ekonomii masz zerowe !
1950e / 87.239.217.* / 2015-10-26 10:06
ALE ZA MIESZKANIE PŁACI 800 EURO, A TY 500 ZŁ.
MKoro / 46.112.41.* / 2015-10-25 11:53
To nie ja mam zerowe pojęcie o ekonomii, tylko Niemcy. Właściwie prawdziwym problemem jest to, że ekonomia przegrywa z polityką. Dlaczego? Bo sprzątaczka ma taki sam głos w wyborach jak szef dużej firmy, a sprzątaczek jest więcej.
levisss80 / 78.19.113.* / 2015-10-25 10:53
przeczytalem twoje wypowiedzi i zalamalem sie ,ze tacy ludzie jak ty jeszcze funkcjonuja w Polsce I to jako "ala przedsiebiorcy". Ludziom nalezy sie godne wynagrodzenie, niezaleznie od ich wyksztalcenia. To jest oczywiste, ze sprzataczka zarabia mniej od informatyka, Ameryki zes nie odkryl. Ale ludzie pracujacy fizycznie powinni zarabiac godnie, co znaczy tyle zeby odlozyc na przyszlosc i jeszcze pojechac co roku na wczasy. To sa podstawy czlowieku! Ty jestes taki wyzyskiwacz polaczek, bogacisz sie na nieszczesciu innych. I nie mysl ,ze jestes taki inteligentny, jestes zwyczajnym kacapem, nowobogackim wiesniakiem. Pojechalbys na zachod to oczy by ci sie otworzyly, jak zyja ludzie, ile zarabiaja, na co ich stac. Zyjesz sobie w Polsce I myslisz ze jestes oswiecony i taki madry. A tak naprawde jestes zwyczajnym pindolem.
księgowa x / 87.239.217.* / 2015-10-26 10:12
Otwórz firmę i płać godnie pracownikom. Co to znaczy godnie. Płacić możesz tyle na ile zysk firmy pozwala., a obciążenia w Polsce są bardzo duże( Pensja 4000 zł. a na rękę 2600).
Barb / 83.7.226.* / 2015-10-25 12:37
A kogo dotyczy twoj komentarz, bo ja np. jestem wyrobnikiem jak ca 15 mln Polaków i uważam podobnie jak Mkoro. Nie wiem skąd się wzięło to "godne" życie? Na godne zycie trzeba sobie zasłużyć, nikt nikomu nie zapłaci za pracę więcej, niż ta praca jest warta. Dla mnie normalne jest to, że pracodawcy zarabiają więcej niż ja, bo to oni zorganizowali mi pracę i ponoszą ryzyko, że firma może nie mieć klientów i będą musieli ją zlikwidować.
levisss80 / 78.19.113.* / 2015-10-25 19:46
godne zycie nalezy sie kazdemu kto ciezko pracuje. Jak ci odpowiada ze ciebie wyzyskuja to twoja sprawa. Ciekawe jak ty mierzysz "wartosc pracy", podja wzor na wartosc pracy I czlowieka, chetnie doucze sie w tym zakresie. Wez sobie zobacz podobne stanowisko w np. niemczech a w polsce I porownaj zarobki. Chyba obliczaja wartosc pracy z innego wzoru niz w polsce bo zarobki sa 5 razy wieksze!
Ja mialem szczecie w zyciu, mam dobra prace I zarobki. Ale, jest duco ludzi ktorym ciezko jest I niekazdy musi byc naukowcem, albo nie mial obpowiednich warunkow...
Elka 60 / 87.239.217.* / 2015-10-26 10:34
Każdy może pracować na swoim. W końcu jest kapitalizm i demokracja. Żyć można teraz nawet bardzo godnie, o ile nie chce się mieć w wieku 25 lat domu, samochodu i wczasów na Cyprze dwa razy w roku. Zarabiam 3000 zł. i w ciągu 8 lat odłożyłam 100 tys. Utrzymuję dom i jeżdżę samochodem. Ale nie kupuję markowych ciuchów ( szukam okazji na fajne ciuch na wyprzedażach), nie chodzę do knajp (sama gotuję). Więc niech mi nikt nie mówi, że nie da się odłożyć (mąż mi nie oddaje pieniędzy, a je to ja co kupię).
Babcia ela / 87.239.217.* / 2015-10-26 10:20
Socjalizm już był! Wtedy tak było, że po 5 klasach podstawówki, zamiatał ulice lub kopał rowy i chciał zarabiać więcej niż lekarz czy inżynier ( bo się namacha miotłą). Każdy może otwierać firmę, a jak nie ma do tego głowy, to niech nie narzeka. Za granicą zarabia więcej, ale i wydaje więcej ( koszty utrzymania wyższe). Polak zawsze przelicza, że tam zarabia , a wydaje w Polsce.
MKoro / 46.112.41.* / 2015-10-25 11:55
Byłem, widziałem. I w Grecji też byłem, widziałem jak kończy gospodarka oparta na zasadzie "mnie się należy, bo mam dzieci".
gw1313 / 178.42.175.* / 2015-10-25 09:50
Tym ""mądry" biznesmenie jak nie będziesz więcej płacił swoim pracownikom to sam będziesz zapier....
MKoro / 46.112.219.* / 2015-10-25 09:58
Uwierz, że nie będę ani płacił więcej, ani sam pracował. Jeszcze trzy lata temu wszyscy moi pracownicy (kilkanaście osób) przychodzili do pracy. Teraz do większości praca sama przyjeżdża, pracują w domu, w dogodnych dla siebie godzinach. Bazuję na tych, którzy chcą dorobić - matki małych dzieci, renciści... Nie dość, że akceptują wynagrodzenie na poziomie 7-8 zł/h w wielkim mieście, to jeszcze odpada mi czynsz za lokal i wyposażenie stanowiska pracy. Żeby opracować taki plan, trzeba umieć myśleć. Ale opłaca się jak diabli...
ada7891 / 178.42.10.* / 2015-10-25 12:21
SPECJALNIE JUDZISZ I PODPUSZCZASZ, a co niektórzy w to wierzą
Lelum polelum / 83.5.105.* / 2015-10-25 09:46
Te, biznesmen, przepracuj miesiąc za sprzątaczkę to docenisz jej pracę. Każdemu należy się godziwe wynagrodzenie, bez względu na to, co wykonuje. Błędem Polski była likwidacja obowiązkowej służby wojskowej. Tam takich jak ty szybko uczyli szacunku do tych którzy sprzątają kible. Pojeździłbyś na szmacie, to dziś miałbyś respekt do sprzątaczek. Co do Syryjczyków, to nie masz co liczyć na tanią siłę roboczą, bo się nie doczekasz. Oni u ciebie za marne 15zł robić nie będą.
malenstwo8.5 / 178.43.207.* / 2015-10-25 09:42
Nie sprzątaczki ani magazyniera? Zamień się człowieku na miesiąc z tą sprzątaczką, a wtedy porozmawiamy. Gdyby nie ona siedzielibyśmy w syfie, bo nie dość, że większość nie szanuje jej pracy to zachowuje się gorzej niż przysłowiowa świnia w chlewie... a skoro to takie wysokie koszty to może czas najwyższy zakasać rękawy i samemu po sobie posprzątać Panie Hrabio vel Pani Hrabino?
MKoro / 46.112.219.* / 2015-10-25 09:49
Znam tę pracę. Przez kilka miesięcy, dawno temu, pracowałem przy sprzątaniu. Prymitywna praca, bardzo niska płaca. I tak powinno być. Tzw. godne wynagrodzenie powinno być tylko tam, gdzie się myśli.
Lelum polelum / 83.5.105.* / 2015-10-25 10:20
Ty nie rozumiesz pojęcia "godne wynagrodzenie". Wg ciebie sprzątaczka ma jeść chleb z margaryną i nie mieć prawa do podstawowych produktów, takich jak ubrania czy buty, o pralce czy garnkach nie wspomnę, bo pracując u ciebie na pewno na takie rzeczy jej nie stać. Jesteś typowym polskim dziadem, któremu się wydaje że jest dobrym biznesmenem. Dziadem jesteś bo nie potrafisz zapłacić marne 15zł za godzinę. Chwalisz się że płacisz 7-8zł matkom z dziećmi i sądzisz że są z tego zadowolone? Ją sądzę że robią na ciebie bo w tym systemie nie mają wyboru. Na bank plują na ciebie pod nosem i przy pierwszej okazji kopną cię w cztery litery.
MKoro / 46.112.219.* / 2015-10-25 10:35
Tak, to słowo robi wielką karierę. Godne to, godne tamto... Niestety ludziki mówią "godne" myśląc "wygodne", a to wielka różnica. Za półtora tysiąca miesięcznie w Polsce można całkiem przyzwoicie żyć - oczywiście pod warunkiem, że nie ma się rozbuchanych oczekiwań. Żadnych markowych ciuchów, smartfonów, samochodów, telewizorów po 50 cali - i nagle okazuje się, że na wszystko wystarcza. Ba, można nawet odłożyć tę stówę miesięcznie na czarną godzinę. Ludzie są po prostu zbyt pazerni w stosunku do swoich możliwości finansowych i dlatego wydaje im się, że są biedni. Tylko dlatego.
Lelum polelum / 83.5.105.* / 2015-10-25 11:06
Nie wiem co dla ciebie znaczy przyzwoicie żyć, ale sądząc po twoim toku myślenia,to znaczy mieć gdzie spać i mieć na pasztet. Więcej nie ma sensu ciebie komentować, bo jesteś zadufanym w sobie bucem, któremu się wydaje że jest wielkim, łaskawy panem, dającym pracę.
MKoro / 46.112.64.* / 2015-10-25 14:32
Żyć przyzwoicie to znaczy mieć co jeść (niekoniecznie kabanosy), mieć jaki taki dach nad głową (może być u rodziców) i mieć co na siebie włożyć (niekoniecznie z logo LV). I tyle wystarczy. Niestety, w każdej grupie społecznej większość stanowią pazerne pyski, którym ciągle mało i które za wszelką cenę chcą się pokazać. Jacy to oni są lepsi od sąsiadów. Twoi znajomi licytują się na telewizory czy lodówki, moi na domy i samochody terenowe, bogatsi ode mnie na wille i Bentleye, najbogatsi na jachty i samoloty. Chciwy palant zawsze będzie chciwym palantem, nieważne ile ma pieniędzy. Według chciwych palantów to ja jestem nienormalny, bo za dziesięć najdroższych książek z mojego księgozbioru mógłbym kupić nowe Audi A8, ale tego nie robię. A z pracownikami dzielę się sprawiedliwie, czyli po równo. Połowa dla mnie, połowa dla nich. Czy to wyzysk, kiedy 50 groszy z każdej złotówki netto wypłacam pracownikom? Może kiedyś będzie tych pracowników kilkuset i będę naprawdę dobrze zarabiał. Na dziś wystarcza mi to, co mam.
fg / 92.40.248.* / 2015-10-25 09:30
Pan powyzej chyba uwaza ze sam jeden dzwiga polski budzet.. wcale arogancie nie utrzymujesz emerytow: oni zyja ze skladek ktore placili pracujac cale zycie! Nikt im łaski nie robi, to ich wlasne pieniadze! I tak zobacza tylko ich mala czesc. Co do wyksztalcenia - wiejszosc mlodych emigrantow do UE pracowala w Polsce i placila podatki zanom wyjechali. A wyjechali bo nasi politycy nie potrafia stworzyc dobrego srodowiska do rozwoju gospodarki. Poza tym wyksztalcili sie tez za podatki swoich rodzicow i dziadkow, nie twoje. Gdyby te miliony Polakow wrocily teraz do Polski to mielubysmy jaka Afryke i totalne bezrobocie. A i bardzo mnie cieszy ze ludzie zaczynaja sie domagac wiekszych plac w koncu nasz kraj normalnieje! Zeby gospodarka dzialala kazdy musi godziwie zarabiac i wydawac te pieniadze
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
MKoro / 46.112.219.* / 2015-10-25 09:44
Jasne... Rolnik i rolniczka napłacili tyle podatków, że wystarczyło na wykształcenie szóstki rolnicząt, tak? A emeryci? Gdyby żyli za swoje, państwo nie dokładałoby rok w rok dziesiątków miliardów do ZUS-u. Moje szczęście, że jako przedsiębiorca sam decyduję o wysokości swojej składki emerytalnej.
malenstwo8.5 / 178.43.207.* / 2015-10-25 11:36
I jak większość pseudo przedsiębiorców opłacasz najniższe składki... a później będzie a bo to PiS, a bo To PO, a bo to sprzataczce trzeba było 15zł/h, a to trzeba było utrzymywać z podatków tych, którzy uciekli na zmywak do Anglii.... z tego kogoś to jest przedsiębiorca ale chyba tylko w marzeniach, jak to mówi stare chińskie przysłowie - " Im mniejsza wiedza tym większe ego..."
MKoro / 46.112.41.* / 2015-10-25 11:57
Opłacam najniższe możliwe składki, bo nie zwykłem wyrzucać pieniędzy w błoto. Uwierz mi, że na emeryturze będę miał z czego żyć. Nie tylko godnie, ale i wygodnie.
Rafael421 / 95.40.229.* / 2015-10-25 10:14
Apropos - obecnych emerytów utrzymują obecnie pracujacy,a nie sami emeryci. Chyba,że opłacali sobie tzw. 3 filar składek emerytalnych na IKE.
fg / 81.157.44.* / 2015-10-25 09:53
A gdzie ty masz tych masowo ksztalcacych sie rolnikow? bo ja nie widze takiego trendu - czesc rolniow moze i zarabia duzo, ale czesc bieduje, a dzieci na studiach trzeba jeszcze utrzymac i wcale studia nie sa 'darmowe' a z praca dla studentow krucho. A panstwo dokłada do ZUSu bo nasi politycy to pi**ni złodzieje i nieudacznicy. Potrafia sie tylko gryzc o stolki i w nieskonczonosc brac pieniadze z budzetu i zadluzac Polske. Im nawet przez mysl nie przeszlo jak sprawic zeby Polska miala silna niezalezna gospodarke ktora sama na siebie bedzie zarabiac. Oni tylko wykonuja polecenia Unii (a w Unii rzadza silne kraje ktore bronia swojej gpspodarki a nas wykorzystuja jak kolonie) za łapówki i stanowiska. Swoja frustracje skieruj na politykow a nie na sprzataczki i rolnikow. A tak w ogole to szacun ze chce ci sie w Polsce prowadzic firme.. Pewnie nie jest latwo z cala ta papierologia, podatkami i kontrolami
MKoro / 46.112.219.* / 2015-10-25 10:04
Przez dwadzieścia kilka lat życia byłem prostolinijnym, szczerym człowiekiem, bez żadnych ciągotek do kombinowania. Kilka przesłuchań w sprawie o oszustwo (towar nie dotarł, procedura reklamacyjna u przewoźnika w toku, a klient już leci składać doniesienie) szybko mnie z tego wyleczyło. Podobnie jak urzędnicy skarbowi, którzy wiedzą tylko, że chcą pieniędzy, nieważne skąd.
MKoro / 46.112.219.* / 2015-10-25 09:15
To było do przewidzenia... Polaczki cwaniaczki natychmiast rzuciły się minusować. Widać jak na dłoni, jaki jest prawdziwy powód waszej nienawiści do uchodźców: trzęsiecie kuprami ze strachu, że Syryjczycy zrobią wam konkurencję i spadną stawki za proste prace fizyczne, jedyne jakie potraficie wykonywać. Krzyczcie sobie, krzyczcie... Tej ludzkiej powodzi nic nie zatrzyma. (Wy)godne życie za pensję magazyniera odchodzi w przeszłość. I chwała Bogu za to.
M D160 / 37.248.254.* / 2015-10-27 01:43
Wiesz co z tobą zrobi Syryjczyk jak nie będzie zadowolony? Uważasz że muzułmanin ograniczy się do minusów w komentarzach? Wygodne życie cwaniaczków odejdzie w przeszłość. Allahu akbar.
fg / 92.40.248.* / 2015-10-25 09:35
Jak mowi piekne staropolskie przyslowie 'w d*pie byles i g**no widziales'. Anglicy jigdy nie wyrzuca Polakow. Polacy sa tania i bardzo dobra sula robocza. Pracuja o wiele lepiej w porownaniu do innych emigrantow i to ich zatrudniaja przedsiebiorcy w puerwszej kolejjosci. Polakow nie wyrzuca bo za duzo na nuch zarabiaja, proste. UK zyskalo o wiele wiecej na Polakach niz Niemcy i Francja na muzulmanach
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
poldek16 / 86.2.95.* / 2015-10-25 09:29
kazdy wolny czlowiek ma prawo wyboru ,mozna tez probowac zanim sie zdecydujesz ,wszyscy chca jak najlepiej,ty chyba mieszkasz u mamy tchurzu , i nieudaczniku !!
MKoro / 46.112.219.* / 2015-10-25 09:36
Właśnie o tym mówię... Człowiek, który nie potrafi nie bluzgać, kiedy mu się coś nie podoba, a na dodatek pisze "tchurz", zasługuje co najwyżej na chleb z margaryną trzy razy dziennie. I tak - mieszkałem z mamą, bo była chora i potrzebowała opieki. Przez dwadzieścia lat zarabiałem i na siebie, i na nią. Jak masz mózg zamiast muzgu, to jest wykonalne.
Lelum polelum / 83.5.105.* / 2015-10-25 09:58
Zarabiałeś cudzymi rękami cwaniaczku. Niewolnictwa już nie ma, jakbyś nie zauważył, XIX-wieczny kapitalizm też się już skończył, chociaż tobie jak widać jeszcze się marzy. Ty pewnie informatykowi płacisz 10zł, a sprzątaczce 5zl, i to pewnie wg ciebie za dużo, bo przecież ty masz swoje wydatki.
MKoro / 46.112.219.* / 2015-10-25 10:08
Informatykowi dziesięć złotych? Chyba netto i za kwadrans pracy, jeśli nie jest zbyt dobry w swoim fachu. Masz rację, dziewiętnasty wiek to przeszłość. I dwudziesty też. Razem z ich archaicznymi opowieściami o życiu z "pracy własnych rąk". Teraz w cenie jest wiedza i umiejętności, nie machanie łapami.
Obs102 / 31.175.10.* / 2015-10-25 08:44
I tak niech się uchodcy cieszą, że tylko dePOrtacja!!! No chyba, że to znowu ściema bo z POprzednich NIEMIECKICH OBOZÓW jedyna legalna droga ewakuacji to przez komin była!!!
r-ek / 178.37.234.* / 2015-10-25 08:22
Ja mam sąsiadów k*****...ch cyganów.Ci ludzie maja więcej praw ode mnie. Ku..wy nigdzie nie pracują a skąd maja .Palaka ,który całe życie pracuje polskie słuzby potrafią w jeden dzień załatwić.A ci co robią co chcą,zanieczyszczają otoczenie popiół i śmieci sąsiadowi pod płot. Kiedyś próbowałem dyskusji to do sadu mnie podali, bo swiadków 20,że próbowałem pobić mniejszość tak bardzo w Polsce potrzebną. Zgłoszenia do strazy miejskiej nie skuteczne. Pijaczka pod budką potrafią załatwić a cygana każą mi na gorącym uczynku złapać.Cygan smieci nie wyrzuca ma parobków. Poza tym nawet jak złapię to nim nasi mistrzowie dojdą będzie po fakcie a świadkowie nic nie będą wiedzieli. Nie chce więcej takich narodów nie życze nikomu.

Najnowsze wpisy