Forum Forum emerytalneWcześniejsza emerytura

Uczciwość społeczna a rządy Tuska

Uczciwość społeczna a rządy Tuska

Attylla_2006 / 2012-07-24 14:49
1 Rozporządzenie RM w sprawie wysokości zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2013 r. (Projekt z 29 czerwca 2012 r.) 03-07-2012 2 Rozporządzenie RM w sprawie wysokości zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2013 r. (Projekt z 9 lipca 2012 r.) 10-07-2012

W związku interwencją jedynego na cała Polskę Rzecznika praw „ Plebsu „ ( czytaj obywateli ) mamy z powrotem wrócić do „ starych zasad „ przyznawania rent i emerytur .
Rzecznik praw obywateli uznał że przyznawane ustawą wydaną 31 stycznia 2012r .renty i emerytury , ich zasady i wysokość , łamią podobno nasze prawa obywatelskie i zaskarżył tę nową ustawę która ustanawiała coroczną rewaloryzację na zasadzie kwotowej – równą dla wszystkich za łamiącą nasze prawa . Trybunał Konstytucyjny akceptował powyższą skargę i tym sposobem wracamy więc do starych zasad .
„ Ten kto miał więcej ( czyt. większą emeryturę rentę ) , dostanie stosownie większą podwyżkę rewaloryzacyjną „ .
Ten co miał mało , dostanie za to że miał mało , także mało .
Czyli bogacz dostanie np. 300,00 zł a biedak 30,00 zł !!!!
Po to walczyliśmy o uczciwość i sprawiedliwość by teraz z inicjatywy OSOBY – która ma bronić obywateli ( zwłaszcza biedaków – bogaty sam się obroni ) to nagle stracić .
Wg . rzecznika bogatemu należy się większe odszkodowanie niż biedakowi , . lepsza opieka lekarska ,lepsze leki , szpital itp..
Z dozą ogromnej woli rozumiał bym jeszcze taki punkt widzenia jeśli idzie o emeryta .
Emeryt to człowiek który dożył stosownego wieku płacąc składki . Jest oczywistym że płacąc je większe ( więcej zarabiał ) ma prawo żądać większej emerytury a co za czym idzie większych dofinansowań niż ten co płacił je o wiele mniejsze .
Ale dlaczego ma to być identycznie jeśli idzie rencistę . ???
Rencista to człowiek nawet młody , który w wieku produkcyjnym utracił możliwość uzyskiwania dochodu ze stosunku pracy w wyniku splotu zdarzeń ( choroba zawodowa , wypadek , wyeksploatowanie organizmu, inne choroby ).
Z jakiej racji i jakie prawo daje podstawy do tego by takiej osobie która w wyniku nieszczęścia znalazła się w sytuacji tragicznej ( renta którą otrzymał jako całkowicie niezdolny do pracy , renta która nie pozwala mu tylko umrzeć z głodu ) otrzymywał w odniesieniu do niej także mniejszą rewaloryzacje .
Przecież on nie chciał tracić , nóg , rąk , czy wzroku . To nie on a wypadek ( rozjechał go pijak na drodze ) czy nagła choroba spowodowała że nie „ dosłużył się „ odpowiednio wyższych apanaży „ nie płacił odpowiednio wysokich składek by otrzymać u schyłku życia w trudnej sytuacji stosowną podwyżkę ( rewaloryzację ) .
Jest dla mnie oczywistym to że ustawodawca w odniesieniu do rewaloryzacji rent i emerytur nie rozgraniczając tych dwu grup społecznych krzywdzi w sposób oczywisty grupę rencistów .
Niezrozumiałym jest to jak może tylu „ uczonych , prawników i ustawodawców „ nie dostrzegać tak ogromnego bezprawia .i dyskryminacji .
Każda zmiana na logikę powinna przynosić korzyści ! – po to je się robi , powrót do starych zasad ( zmieniano je przecież dlatego że były złe i krzywdzące ) to dla mnie oczywiste lobby rządzących dla osiągnięcia swoich osobistych korzyści .
Zawsze będę się dziwił dlaczego prezydent , rajcowie ,posłowie senatorzy mówiąc ogólnie elita rządząca ma np. bezpłatne przejazdy środkami komunikacji miejskiej a np. zasłużony honorowy dawca krwi lub rencista musi płacić 50% .
Ja będąc tym notablem , otrzymując w porównaniu do tych biedaków ogromną gażę wstydził bym się z takich przywilejów korzystać i zrzekł bym się tychże , na ich rzecz..
Mając na uwadze tę rewaloryzację w sprawie której się wypowiadam okazuje się że ci co mają ogromne pieniądze czują się skrzywdzeni , dostając równorzędną rewaloryzację do tych co ledwie wiążą” koniec z końcem „ . WSTYD PANOWIE I PANIE!!! .
Abstrahując od tego , jednoznacznym jest to że zrównanie - wrzucenie obu grup społecznych do jednego koszyka - to czyste bezprawie .
Attylla ( nico50@op.pl )
Wyświetlaj:
Attylla / 89.229.56.* / 2012-07-24 21:03
Panie Wiwan.
Po co i w imię czego się Pan mądrzy zarzucając mi pisanie bzdur Oto treść :
RPO zaskarżyła kwotową waloryzację emerytur do Trybunału ...
serwisy.gazetaprawna.pl/.../593629,rpo_zaskarzyla_kwotowa_walory...
14 Lut 2012 – Rzecznik praw obywatelskich Irena Lipowicz zaskarżyła do ... W styczniu nowelizację wprowadzającą kwotową waloryzację emerytur i rent w ...

Nie interesuje mnie ile podmiotów zaskarżało rewaloryzację kwotową .
Oczywistym jest to że zaskarżyli ją ci co są bogaci ( wysokie emerytury ) To oni mają interes i chcą o wiele więcej od tych bardzo biednych . Nie interesuje ich los tych biedaków .
Proszę sobie wyobrazić że renty i emerytury wypłacane są z określonej puli pieniędzy .
Tych pieniędzy już nie wystarcza .Jak Pan myśli że gdy ci bogatsi dostana więcej to ile dostaną ci biedniejsi ?.
Czy zapytał się Pan tych skarżących do Trybunału co walczą o każdą złotówkę dla siebie dlaczego nie pomyśleli o tych biedakach , których nie stać na żadną pomoc prawną , których los obchodzi tyle Panią rzecznik co " przysłowiowy funt kłaków " dlaczego widzą jedynie swoją stratę .Dlaczego nie piszą oni o rencistach którzy w wyniku podziału o jaki walczą ci bogacze będą się tylko przyglądali tym niby pokrzywdzonym pasibrzuchom .
Szanowny Panie .Wie Pan ile mamy dziś emerytów w wieku 45 lat ( policja ,wojsko itp) . Czy wg Pana oni są właśnie pokrzywdzenie bo " za mało im płacą za 15 - 20 lat pracy w tym kilka lat na płatnych na 100 % zwolnieniach lekarskich .
Ja pracowałem bardzo ciężko 48 lat odbudowując ułamkowo Polskę ze zniszczeń wojennych . . Jestem rencistą bo przejście na emeryturę nic mi nie daje.
Jak siadło mi zdrowie ( wyeksploatowałem się ) otrzymałem rentę w wys. 638,00 zł /miesiąc !!! (proszę porównać to do 110 000 zl Pana Grada !! ) Po trzech latach walk w Sądach najpierw z Sędziami a na samym końcu z ZUS-em otrzymałem 1200,00 zł . Pan wypisuje o jakichś podobno krzywdach i nierównościach . Czy Panu nie wstyd ? Górnicy - strajk i dostają to co chcą . Policja , lekarze ,kolejarze itp. - także . Są to b.silne grupy zawodowe - Rząd musi się ugiąć . A co Ci z innymi zawodami . Ślusarze , elektrycy , mechanicy , itd. Kogo interesuje ich los .
Broń mnie Panie Boże od takich jak Pan prawodawców .
Przykre. AT.
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2012-07-25 10:11
Widzę że chce pan słuchać w przeciwieństwie do większości czytelników money.pl, więc może najpierw wyjaśnię jaki jest w ogóle cel waloryzacji emerytur. Wyjdziemy od samego źródła, otóż obecny system ekonomiczny świata jest systemem inflacyjnym opartym o monopol banków centralnych. Banki zwykłe pożyczają ludziom pieniądze które biorą od banków centralnych które to biorą je z powietrza drukując na drukarce lub dopisując kasę do bilansów w komputerze. Aby ci co wzięli pozyczki mogli łatwiej je spłacać banki centralne drukuja coraz więcej, muszą to robic aby utrzymać ten system przy życiu. Oczywiście robienie tego w nieskończoność jest niemozliwe i przyszły upadek systemu jest w niego wbudowany. Ale nie o to chodzi. System jest inflacyjny i pieniędzy jest coraz więcej więc pieniądze z każdym rokiem tracą wartość. No więc rząd wypłacając emerytury przyjął pewien sposób aby emerytom nieco osłodzić ten inflacyjny system poprzez waloryzację procentową ich emerytur. Robi to przyjmując pewien wskaźnik wzrostu cen, oczywiście oszukuje na tym wskaźniku straszliwie i emeryci zawsze są na tym do tyłu więc ich emerytury rosną troche wolniej niz ceny, ale mimo wszystko jakoś ciągną za cenami, trochę w tyle, ale jednak. Waloryzacja nie jest od tego aby wysokość emerytur WYRÓWNYWAĆ, tylko aby zmniejszyć ból INFLACJI. Tylko i WYŁĄCZNIE po to. Narzeka pan na nierówność emerytur, a jednocześnie akceptuje fakt że za wyższe składki w przeszłości powinna byc wyższa emerytura, co jest ze sobą SPRZECZNE. Trzeba było wtedy skuc mordę rządzącym żeby można było po swojemu odkładać na emeryturę, a tak pana składki dawno zostały zmarnowane i przeżarte, a dziś emeryturę dostaje pan ze składek obecnie pracujących jak ja, którzy daja się oszukiwac że za to dostaną emeryture w przyszłości od następnych dających się oszukiwac frajerów. Wkrótce się to skończy bo taki system powoduje że nikt nie chce płodzić frajerów więc przyszli frajerzy z których składek powinny byc emerytury nigdy się nie narodzą - co widac po dramatycznym spadku dzietności.

Czyli waloryzacja procentowa ma takie zadanie aby emeryt który dziś za swoją emeryturę kupuje X towarów po waloryzacji też kupił X towarów a drugi emeryt która ma mniejszą emeryturę więc kupuje np X-10 towarów, po waloryzacji też kupował X-10 towarów, A NIE TYLE SAMO. Teraz co będzie jeśli wprowadzona zostanie waloryzacja kwotowa ? Rzeczywiście zaczną się zmniejszać różnice pomiędzy emeryturami i po kilkudziesięciu latach wszystkie emerytury będą równe - TYLKO ŻE ZA JEDNĄ CAŁĄ EMERYTURĘ KUPI PAN ZALEDWIE 10 CHLEBÓW ! Bo nastąpi całkowite oderwanie waloryzacji od inflacji - oczywiście oderwanie w dół, niech się pan nie łudzi że w górę. Proszę przeczytać to co napisałem kilka razy, dostał pan wiedzę o systemie w pigułce i zrozumieć jak bardzo niebezpieczne jest wprowadzenie waloryzacji kwotowej dla emerytów. Jeśli chce pan aby wszystkie emerytury były równe proszę walczyć o to w inny sposób nie przez zmianę waloryzacji na kwotową bo w jej rezultacie może pan umrzeć kiedyś z głodu. Nie jest tajemnicą dla obeznanych że polski rząd ma kłopoty finansowe z zadłużeniem i chce się z nich wydobyc za pomocą dodruku pieniędzy. Proszę przypomniec sobie inflację z lat 90-tych gdzie sięgnęła ona nawet w którymś momencie 600 procent rocznie i co by panu dało wtedy kwotowe 72 złote do emerytury.
tańczący_z_fuindami / 195.149.64.* / 2012-07-25 10:32
Powiem jeszcze że wcale nie dziwie się że się Pan unosi. W kraju rządzonym przez durnych socjalistów z PO każdy sie wkurza. Socjaliści dzielą społeczeństwo na grupy interesu, które konkurują o dostęp do państwowej kasy, w efekcie czego doprowadza to do zapaści gospodarczej i biedy i nienawiści pomiędzy tymi grupami. Co ciekawe każdy znajduje się w wielu grupach społecznych na których ci durni socjaliści z PO ich dzielą. Np. jest grupa społeczna emerytów i grupa społeczna posiadających oszczędności - i sa tacy emeryci którzy mają oszczędności i są w obu grupach. Interes ich może być sprzeczny np. grupa emerytów chce więcej kasy od rządu a rząd za pomoca NBP robi dodruk pieniądza, a grupa posiadających oszczędności nie chce dodruku pieniądza bo wywołuje to inflację która zżera ich oszczędności. A ponieważ mamy demokrację czyli system w którym politycy zabiegają o głosy jak największych grup społecznych, ugryzienie emerytów, podobnie zreszta do ataku na działkowców ostatnio, czyli dużych grup społecznych świadczy o tym że sytuacja emonomiczna Polski po rządami tych złodziei z PO jest dramatyczna pomimo ukrywania jej bełkotem w mediach przez Tuska o zielonej wyspie. Dlatego rząd próbuje porażkę przekuć w sukces i w mediach karmi się masy bredzeniem o waloryzacji kwotowej, na razie wprowadzono na 1 rok aby przetestować społeczeństwo, potem się ją wprowadzi na stałe sypiąc na początek np. po stówie aby emeryci wpadli w euforię, a potem odkręci się kurek z pieniędzmi w NBP, wywołując inflację i zdziwienie wśród emerytów że znowu zostali wyd...mani bez mydła. A winę zwali się na prezesa NBP albo na spekulantów, juz oni to potrafią medialnie przekazać masom.
Attylla_2006 / 2012-07-25 15:41
Szanowny Panie tańczący ?
Widzę że ma Pan manie pouczania i nie wiadomo dlaczego , stawiania się ponad innymi . To Pan nie czyta uważnie. Pisałem wyraźnie że gdyby taka waloryzacja procentowa tyczyła tylko grupy emerytów , to bym ją jeszcze rozumiał . Wyjaśniałem dokładnie dlaczego . Dlaczego nie chcecie zrozumieć różnicy między emerytem ( np.byłym milicjantem - policjantem ) a rencistą ( osobą która uległa np.. wypadkowi , ciężko zachorowała po 40 latach katorżniczej pracy , itp. ) . Rencista to człowiek praktycznie dotknięty nieszczęściem z rentą z reguły pozwalającą mu nie umrzeć z głodu . Skazany jest i tak na szybką śmierć z racji niemożności wykupu całej listy leków które musi brać by przeżyć o kilka dni dłużej . Wg. Was ten biedak ma dostawać rewaloryzację procentowo od swojej " posażnej ogromniastej renty " renty w wysokości około 700,00 zł !!! Ciekawe jak by Pana rozjechał np.pijak albo by Pan spadł na łeb i połamał gnaty bo pracodawca zaoszczędzał na BHP i otrzymał do swojej renty " REPETĘ 12,00 zł " to czy Pan by się cieszył widząc jak ten " były policjant " co dostaje emerytury 3000 zł otrzymał tę repetę w wys. 300 zł . Czy czekałby Pan cierpliwie jak uposażenia tych osób się zrównają ?
Pana „farmazony o kupnie równej ilości bochenków chleba „ i dążenie do należnego
„ wybrańcom „ zróżnicowania uposażenia to po prostu bezczelność .
Pan nie dostrzega podstawowej prawdy tylko widzi jeden cel . Chce Pan uchodzić za uczciwego ? Ma Pan okazje . Jedna jak zacznie Pan coś artykułować to proszę zapoznać się dokładnie z tematem .
Nie ma Pan pojęcia jak Ci co są obecnie na całkowicie bocznym torze ( już nie da się ich więcej eksploatować ) , nie mając z nikąd pomocy , pozbawieni wszystkiego , żyją jak nędzarze .
Co jakiś czas jakiemuś „ wybrańcowi „ - nagłośnił sprawę jakiś redaktor który chciał zaistnieć , udaje się jakąś pomoc uzyskać . Gro tych biedaków czeka praktycznie tylko na śmierć . „ . Pan Wiwan jest zwolennikiem powrotu do starych zasad .No tylko czekać gdy
wrócą czasy że osobom w wieku 90 lat będzie zabierana całkowicie zniżka na leki ! ( był taki okres ) . Jak nie domyśla się Pan dlaczego to powiem . Po to by jak najszybciej umarł i nie męczył siebie i innych . Szkoda „kasy „ na żywego trupa !!.
No.!No !
tańczący_z_fundami / 83.6.24.* / 2012-07-26 00:21
Już powiedziałem, jeśli czuje się pan pokrzywdzony zbyt niskią rentą lub emeryturą niech ma pan pretensje do tych durnych socjalistów z PO o to że ona jest za niska a nie o sposób waloryzacji. W waloryzacji chodzi tylko o inflację a nie o to że jest za niskie uposażenie. Niech pan walczy o wyższe uposażenie ale nie tyka waloryzacji o inflację bo się pan na tym przejedzie.

I naprawdę niech mnie pan nie myli z socjalistami to socjaliści mają manię wielkości ja panu tylko tłumaczę o co chodzi, co z czego wynika i jakie będą konsekwencje. To socjaliści wymyślili i wprowadzili system w którym pan żyje i wprowadzili tyle niesprawiedliwości że pan się wkurza. Sprowadzając to do krótkich słów: został pan oszukany przez socjalistów, a pana problemem jest to że pan tym socjalistom kiedyś w życiu uwierzył i dlatego teraz pan jęczy. Gdyby pan nie wierzył nigdy w socjalizm nie jęczałby pan teraz. Na pocieszenie powiem że dzisiejsi pracujący na pańską rentę czy emeryturę, w przyszłości ani renty ani emerytury nie dostaną. Pieniędzy nie będzie bo nie rodzą się dzieci.
I niech się pan nie dziwi że ma pan głodową rentę czy emeryturę, jest to konsekwencja socjalizmu - otóż w socjalizmie rencista i emeryt to ludzie którzy przynoszą systemowi wyłącznie KOSZTY. Więc socjaliści tną je jak mogą. Pomysł eutanazji także się stąd wywodzi.
Ostatnia sprawa - proszę o trochę szacunku bo zwraca się pan do osoby która pracuje codziennie na tą pańską emeryturę czy rentę. To pracujący tacy jak ja pana utrzymują trzeba było nie wierzyć w socjalizm to byłoby inaczej. Po panu widać co wiara w socjalizm robi z ludzi, dlatego właśnie ja nie idę w pana ślady i w socjalizm nigdy nie uwierzę. Nie chcę skończyć tak jak pan, ale wiem że muszą być tacy ludzie aby dawali przykład co się dzieje kiedy uwierzymy w socjalizm.
Attylla_2006 / 2012-07-26 10:46
Szanowny Panie tańczący !
Proszę mi nie ubliżać.Ja nie " jęczę " , nigdy nie jęczałem i nigdy nie będę jęczał . Jestem z innego niż Pan pokolenia i innego chowu . Starałem się tylko Panu wyjaśnić jak Pan patrzy krótkowzrocznie i jak egoistycznie .
Twierdzenie przez Pana jakoby Pan pracował na mnie to mało że perfidia ,kpina ale przykro mi powiedzieć Pana głupota . Szanowny Panie . To nie Pan ale ja pracowałem po to by miał Pan obecnie pracę co mi Pan wytyka ( mnie po 19 latach pracy w jednym zakładzie wylano na bruk bez 1 grosza odprawy - bardzo chciałbym pracować - nawyk ) i to dzięki takim jak ja żyje Pan obecnie w wolnym i niepodległym państwie i nie ma na imię Helmut albo Sasza. Codo tej Pana pracy na mnie to proszę sobie wyobrazić że pracując bardzo ciężko od 14 lat ( jednocześnie się uczyłem ) bez dnia przerwy przekazałem Państwu tyle moich pieniędzy że teraz u schyłku życia powinienem żyć jak lord . To tacy jak Pan być może ucząc się ,źle gospodarząc , przejedli lub pokradli moje odłożone na to bym żył ostatnie lata godnie , pieniądze . Słyszałem już takiego 36 latka jak narzekał że musi pracować na takich jak ja "składaków " .Zapewne Pan z tej grupy " pokrzywdzonych " przez takich jak ja " nierobów " . Odsyła mnie Pan do zmarłych złodziei i kanalii bym tam od nich odbierał moje odłożone pieniądze . Czuje się Pan przez takich jak ja pokrzywdzony . Musi Pan podobno ??? na mnie pracować . No .No.
Znowu przygrzało i zapewne to tego efekt .
Szanowny Panie .Zajmij się Pan czym innym i nie szydź z tych co swoją krwawicą zapewnili Panu obecny status .
Pan sobie wyobrazi że w tym socjaliźmie do którego mnie Pan odsyła żyło mi się o wiele lepiej . Nikt nie miał prawa wyrzucić mnie z dnia na dzień na zbity pysk , miałem bez problemu pracę i miałem także ogromny szacunek.Teraz niby jest demokracja i wolność ale tacy jak Pan , tacy co dorwali się do stołków , korzystając z totalnego bezprawia zrobili dla tych co o tą demokracje walczyli , piekło. To tym zasłużonym ludziom przychodzi obecnie żyć w ogromnej nędzy i poniżeniu . Tacy właśnie jak Pan z układami i stojący ponad prawem , z nich dziś szydzą.
Proszę powiedzieć swojemu ojcu lub matce że Pan na nich pracuje , sprawi im Pan ogromną radość ????
Żyj Pan i daj żyć innym .
AT

Polska rzeczywistość .

Nie przez zasługi , nie wolą Bożą
Głupi dziś sieją , głupi dziś orzą
Dziś nie z mądrości lecz przez układy
rządzą kanalie , łotry i gady

By żyć łatwo i być na szczycie
trzeba uprawiać leżących bicie
Taki nie odda bo „ znieczulony „
Więc bez ryzyka „ zbiera się plony „

Stało się modne dzisiaj bezprawie
więc ci co rządzą chodzą jak pawie
Dziś nie muskuły i silne graby
Dają kokosy i wieczne „ laby „

Dla tych co rządzą i mają stołek
ten bez układów to dziś pachołek
Od męki tych na " bocznym torze "
już tylko śmierć wybawić może

Walcząc z tyranią marli jak muchy
by dziś rządziły tyranów duchy
Honor , szacunek to coś ze schizmy
słowa przeżytek , anachronizmy

Uczciwy przyzna mi wiele racji
że dziś na świecie ze wszystkich nacji
Polska nie błyszczy w nich altruizmem
lecz draństwem wszelkim i egoizmem .

AT
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2012-07-26 12:21
"Pan sobie wyobrazi że w tym socjaliźmie do którego mnie Pan odsyła żyło mi się o wiele lepiej . Nikt nie miał prawa wyrzucić mnie z dnia na dzień na zbity pysk , miałem bez problemu pracę i miałem także ogromny szacunek"

"pracując bardzo ciężko od 14 lat ( jednocześnie się uczyłem ) bez dnia przerwy przekazałem Państwu tyle moich pieniędzy że teraz u schyłku życia powinienem żyć jak lord ."

To co pan napisał co cytuje powyżej jest bardzo pouczające. Nie dość że uwierzył pan w socjalizm, oddał pan rządowi furę pieniędzy i teraz pan narzeka na groszową łaskę państwa, to jeszcze pan czuje się z tego dumny że dał się zrobić w konia. Socjologowie doktoraty z tego piszą. Mimo takiego kopa w d.. od socjalizmu nadal pan w niego wierzy, chociaż rozumiem... co więcej panu pozostało poza żalem i zgorzknieniem. Tak kończą ludzie którzy uwierzyli w socjalizm i tak kończyc będą ZAWSZE. Nie jest pan w tym odosobniony. Narzeka pan teraz na niskią emeryturę czy rentę, ale według moich prognoz obecnie jesteśmy w szczycie dobrobytu emerytów. To się skończy, wspomni pan moje słowa juz za kilka lat i bedzie pan z rozrzewnieniem wspominał dzisiejsze czasy, gdzie starcza panu na coś więcej niz chleb z masłem.

Niestety ja w przeciwieństwie do pana czytam raporty finansowe ZUS-u i wiem że pana odkładane kiedyś pieniądze zostały dawno zmarnowane i przejedzone, a emeryturę czy rentę dostaje pan dzisiaj z MOICH składek. I MUSZĘ na pana płacić bo jest to OBOWIĄZKOWE pod karą więzienia. U schyłku życia ze swoich składek żyłby pan jak lord w kapitaliźmie gdzie kapitaliści z sanatoriów i lecznic, walczyliby o pana pieniądze aby zechciał pan łaskawie w ich pensjonacie wypoczywać, do nóg by panu padali. W socjaliźmie jaki dzisiaj mamy pańska osoba figuruje w pozycji KOSZTY w ZUS, w Ministerstwie Zdrowia, w NFZ, a koszty jak wiadomo trzeba ciąć.
Powiem że nie wszyscy sa tacy nieświadomi jak pan, parę dni temu byłem osobiście świadkiem w sklepie w kolejce do kasy jakis dziadek przepuścił robotników kupujących sobie śniadanie mówiąc że "nie trzeba dziękować że ich przepuszcza bo to oni pracują na jego emeryturę więc niech idą do kasy przed nim, on ma czas".

Dalej - ja nie odsyłam pana do zmarłych, gen Jaruzelski, gen Kiszczak sobie dalej żyją i mają się dobrze, choć Jaruzelski powoli zdycha, ale w luksusie który pan mu swoja pracą zapewnił. Jak to jest że oni wogóle jeszcze żyją ? Że nikt z pana pokolenia nie przejechał im kamieniem po łbie ? A pan jeszcze czuje się dumny że na nich harował jak wół.

Co do moich rodziców to pańskie socjalistyczne podejście jest zdumiewające. Oczywiste jest to, że syn czy córka pracują na swoich rodziców - to jest NORMALNE. NIENORMALNE jest to że pracują jeszcze na pana i wielu innych, którzy uwierzyli w socjalizm i nie chciało im się mieć dzieci, dobrze je wykształcić oraz DOBRZE WYCHOWAĆ (najtrudniejsze) żeby chciały pomagać swoim rodzicom na starość. Ci którzy nie uwierzyli w socjalizm i zamiast balować w przekonaniu że godną emeryturę dostaną od państwa poświęcili się wychowaniu potomstwa nie jęczą na starość tak jak pan.

Co do wierszyka, jest dobry z tym że ma zły tytuł, powinien brzmieć - "Na socjalizm". Bo tak jest WSZĘDZIE W SOCJALIŹMIE. Czy to Polska czy Grecja, czy Francja, czy Rosja, czy nawet już USA.
Attylla_2006 / 2012-07-26 20:40
Jest Pan nie reformowalny . Uparł się Pan i nastawił wrogo na socjalizm którego tak prawdę mówiąc Pan do końca nie poznał Nie to jednak jest najgorsze . Najgorsze jest to że Pan mi wmawia i i nakazuje wręcz co ja mam myśleć .
Nigdy nie mówiłem i nigdzie nie napisałem ze Lenin i Marks lub Engels to moi idole .
Prawdę mówić uważam Lenina za większego mordercę niż Stalina . Pod szyldem wolności równości i wspólnoty wymordował miliony swoich braci .
Pan jak" zdarta płyta " . Ja podobno komuś zaufałem i oddałem prosząc się zapewne be je wzięto moje pieniądze rządowi który je przejadł i ukradł , a Pan przez to na mnie dziś pracuje . Czy Pan się czegoś opił ? Ja nikomu nie zaufałem .Tak jak Pan dziś musi płacić składki ( na emerytów rencistów - policjantów i wojskowych ,pracowników budżetówki którzy zbyt krótko pracowali by ich z czegoś okradziono ) tak ja kiedyś musiałem płacić te składki .Nikt mnie nie pytał się o zdanie. Pan mi wmawia że ja komuś ufając coś dałem dobrowolnie.
Jest Pan po prostu chory z tym socjalizmem i zarzutami .
Wmawia mi Pan że ja tylko jęczę i narzekam .Co Pan zrobił i dokonał że szydzi Pan zemnie.Walczę od lat z Sądami , Sędziami i prokuratorami . To tu w tym gronie gnieździ się największe bezprawie . Łamanie prawa i ogromna skala korupcji i kolesiostwa w tym środowisku , brak kar dla złodziei i łobuzów , 10 letnie procesy w prostych sprawach traktowanie wybiorczo obywateli przez osoby mające stać na jego straży powoduje że tacy jak Pan stają bez kłopotów ponad prawem. Temidzie już dawno " znicowała " się opaska i spadła z oczu .
Po "chcianym przejściu na rentę " - operacja serca i wiele innych chorób , po 48 latach pracy otrzymałem 680,00 zł " kasiorę " .
Trzy i pół roku wycierałem korytarze sądowe w Toruniu , Gdańsku , Warszawie i wywalczyłem ją w wys 1100,00 zł . Trzy lata zajęła mi walka z Sędziami , a tylko pół roku ze złodziejem .Obecni stróże prawa stawiali mi setki przeszkód byle bym nie dorwał się do złodzieja . Odpowiedzi na taką postawę jest wiele . Odpowiem prosto . Za bardzo krzywo spojrzałem na Sędziego i za mało zgiąłem przed nim kark i zaczęła się lawina prześladowań mnie przez jego kolesiów .Pan mi " zasuwa farmazony " że ja tylko płaczę . No .No.
Do końca życia będę walczył z draniami i łobuzami takimi jak Pan - dlatego jeszcze Panu odpowiadam . Nie dlatego by dać Panu satysfakcje lecz dlatego by , gdy inni przeczytają te Pańskie " wywody " mieli jasność postrzegania gdzie leży prawda i kto ma rację .
Do Pana już nic nie dotrze . Być może jakiś "sklerotyk ze zwapniałym już mózgiem " który za młodości wybyczył się i nie wyrywając rękawa ,dzięki układom otrzymał " posażną rentkę - emerytutkę " nie dziwię się że ustąpił kolejki młodzikom .
Byś może jest to co Pan pisze prawda .Nie neguję tego . Tylko co to ma do rzeczy .
Jak ma się do mnie Pańska Praca ?
Ja nie z dobrej woli dlatego że uwielbiam socjalizm odkładałem w ZUS na starość moje pieniądze . Ja pracując musiałem je tam wpłacać . Ba nawet zmuszano mnie dopłacenia " bykowego" . Za długo się nie żeniłem i nie płodziłem nowych socjalistów . Nigdy nie byłem junakiem z OHP ,nie należałem do ZMS , TPPR i Partii . To Pan chce usilnie zrobić z takich jak ja "wałów i idiotów " .
Tak Szanowny Panie jestem dumny . Dzięki takim jak ja żyje Pan dziś jako wolny człowiek .
Według Pana teorii Waryński , Traugut , Roża Luksemburg to głupi socjaliści . Uwierzyli w socjalizm . Zaufali mu .Jak można tak myśleć.Byli oczywiście ideowcy i zaślepieńcy .Większość jednak z nich walczyła o prawa i godność człowieka . Taki przede wszystkim przyświecał większości cel .Pan tego nie rozumie. Widać to choćby z Pana zgodzenia się że pracuje Pan podobno na swoich rodziców . Nic Pan nie zrozumiał .Wstydziłby się Pan nawet tak myśląc . Nie znam Pana rodziców ,ale zapewne jeśli poszli na emeryturę dość odłożyli na to by żyć bez Pana " łaski " . Żeby nie wiem jak Pan na nich " pracował " ?? nigdy im Pan nie zapłaci za to co zrobili dla Pana .
Nigdy nie miałem socjalistycznego podejścia które Pan mi ciągle wmawia .Najważniejszym moim celem życia było i będzie już do jego końca przeżyć je z honorem ,uczciwie zachowując przy tym szacunek do innych . Chamowi , łobuzowi i bezwzględnemu draniowi nie przepuszczę nigdy . Stąd mój login Attylla . A Pan sobie tańczy ,zagrywając nie do tańca ale z ofiarami obecnych decydentów - Panie tańczący . Nawet do nazwy mojej własnej rymowanki uzurpuje Pan sobie prawo pouczanie mnie .
"Głupich nie sieją ,głupich nie orzą to że istnieją nie wolą Bożą "
AT
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2012-07-27 11:00
Ja nie poznałem socjalizmu ? Widziałem kilka jego odmian, tak samo dzisiejsze państwo opiekuńcze które nie pozwala mi założyc przedszkola, albo zostać przewodnikiem turystycznym bo na wszystko trzeba miec koncesje od urzędnika, nakazuje mi posłać dziecko do szkoły w wieku już 6 lat, za PRL-u kiedy państwo zajmowało się produkcją papieru toaletowego to produkowało tylko ten brzydki szary i jak się miało szczęście po staniu w półkilometrowej kolejce można było z dumą obnosić po mieście rolki nanizane na sznurek efekt lepszy niz dzisiejsza młodzież chwaląca się najnowszym telefonem komórkowym. Dzisiaj państwo juz nie zajmuje się srajtaśmą i mamy 2-warstwowe, 3-warstwowe, kolorowe, zapachowe, z rysunkami, do wyboru do koloru, zaraz jeszcze smakowe będą robić. I tak jest ze wszystkim, jakby państwo przestało się zajmowac służbą zdrowia też by tak było w przychodniach i szpitalach i z emeryturami i rentami też.
Poza tym nie wiem dlaczego socjalizm kojarzy pan tylko z Marksem i Engelsem, dzisiaj socjalizm to Tusk, Kaczyński, Pawlak czy inny Kwaśniewski albo Palikot. To że jest on nieco mniejszy niz za PRL to jednak jest nadal socalizm i co gorsza stale się powiększa.
Uwierzył pan w socjalizm, nie przejmował się pan przyszłością i takie są tego efekty. Gdzie są pana dobrze wychowane i wykształcone dzieci które mają ludzie niewierzący w socjalizm ? Dobrze wykształcić i wychowac dzieci to jest tak ciężka praca i poświęcenie, że sobie pan nie jest w stanie nawet tego wyobrazić, a jej efektem jest niezdychanie na starość w żalu i frustracji. Ale widocznie wolał pan wybrac lżejsze zycie które zaoferowało socjalistyczne państwo wmawiając panu że to ono utrzyma pana na starość a nie pana dzieci. Uwierzył pan bo tak było łatwiej prawda ? No i tak pan kończy, cała ta dyskusję nagrałem sobie na dysk do przekazania potomnym. Jest ona niezwykle pouczająca.

"Dzięki takim jak ja żyje Pan dziś jako wolny człowiek . "

Jaki WOLNY ? taki wolny że państwo zabiera mi połowę dochodów z mojej ciężkiej pracy ? to jest wolność ? to jest wolność że 75% ceny benzyny to podatki ? to jest wolność że bez zgody urzędu nie mogę nawet pracować ? że nie mogę postawić płotu wokół domu ? Nic panu nie zawdzięczam.

"Chamowi , łobuzowi i bezwzględnemu draniowi nie przepuszczę nigdy . Stąd mój login Attylla "

Przepuszcza pan wszystkim tym draniom którzy pana wykorzystali na tym calym socjalistycznym przekręcie. Jaruzelski, Kiszczak, i cała masa innych. Przepuszcza im pan i jeszcze się tym szczyci. Od początku dyskusji wiedziałem że nie przyjmie pan do wiadomości tego przekrętu. Bo dał się pan oszukać najgorszym rodzajem socjalistycznego oszustwa - emerytalno-rentowym które zwykle wychodzi na jaw dopiero na starość gdy jest juz na wszystko za późno i zostaje tylko frustracja. I mimo że mnie pan obraża ja sie z pana nie naigrywam, ja panu współczuję.
Attylla_2006 / 2012-07-27 14:34
Tym razem nie będę pisał wiele.Bezsensem jest każda z Panem rozmowa .
Pozwolę sobie zacytować Pana słowa .
"No i tak pan kończy, cała ta dyskusję nagrałem sobie na dysk do przekazania potomnym. Jest ona niezwykle pouczająca.

"Dzięki takim jak ja żyje Pan dziś jako wolny człowiek . "

Jaki WOLNY ? taki wolny że państwo zabiera mi połowę dochodów z mojej ciężkiej pracy ? to jest wolność ? to jest wolność że 75% ceny benzyny to podatki ? to jest wolność że bez zgody urzędu nie mogę nawet pracować ? że nie mogę postawić płotu wokół domu ? Nic panu nie zawdzięczam."
koniec cytatu .

Nie rozumie Pan i nie odróżnia nawet różnicy pomiędzy zapisaniem a nagrywaniem . Śpieszę wyjaśnić że nagrywać można tylko mowę , odgłosy i dźwięk . Nie dane nam było ( Boże ratuj ) nam ze sobą rozmawiać więc jeśli już to na ten " szumny dysk , zapisał Pan nasz dialog (trudno nazwać dialogiem rozmowę z " zakutą pałą " .
Co do mojej pracy i wysiłku jaki włożyłem by żył Pan w wolnym kraju . Jeśli Pan wolność traktuje z punktu widzenia pieniądza i uważa się za niewolnika bo Panu ktoś coś zabiera to jeśli czując się skrzywdzony Pan się na to godzi to jest niezguła i niedorajda . Ja się nie zgodziłem na 680,00 zł rentę to walczyłem i wywalczyłem tyle ile mogłem . Niestety dalej musiałem dostosować się do reszty ( obowiązujących praw i przepisów ) i nie mogłem sobie życzyć tyle ile bym chciał i powinienem dostać . To ogół społeczeństwa by nie było "wolnej amerykanki " ustanawia jakieś zasady do których wszyscy wyrażając zgodę muszą się dostosować . Gdyby miało być inaczej to bał by się Pan wyjść na ulice . . Demokracja tym się różni od socjalizmu że w socjaliźmie jak Pan za dużo by mówił to by Pana porządnie spałowali i zgniłby Pan jako wróg ludu w kazamatach , a w demokracji może Pan " pieprzyć od rzeczy ( co Pan zresztą czyni ) bez żadnych konsekwencji " . W demokracji ma Pan wolność słowa i sam wybiera tych co Pana później okradają . Jaruzelski i Kiszczak już dawno nie mają na to wpływu że Pan płaci za benzynę krocie pieniędzy albo że coś Panu ktoś " urywa " z pensji . Sam Pan wybrał obecnych złodziei . Z jakiej to racji ja miałbym rzucać kamieniem w dawnego generała . Czy za to że poddał się woli tyrana i okupanta . Takich co się poddali i pozwolili drenować nasz kraj było około 90% . Czy wg.Pana powinno się ich wszystkich teraz wywieszać . Dzisiejszego społeczeństwa nikt do niczego nie przymusza . To ono samo zgotowało sobie taki los . Ja i podobni mi przyczyniając się do odbudowy naszego Państwa ze zniszczeń wojennych , walcząc o wolne Państwo ( solidarność ) nie mieliśmy wpływu na to że wybierze Pan do rządzenia sobą złodziei.To Pański wybór. Z tym socjalizmem to jest Pan wręcz jakimś wizjonerem ogarniętym jego piętnem . Szanowny Panie on już dzisiaj naprawdę nie istnieje . Myli się Panu złodziej i szubrawiec z dawnym socjalistą .
.Mentalność dzisiejszego Polaka ujął fantastycznie już wiele lat temu Sienkiewicz w książce Pan Wołodyjowski . Otumaniony Kmicic oddał się służbie seniora Radziwiłła i by się zrehabilitować ( uwięził rycerzy polskich ) zaplanował porwanie juniora . Rozmawia z nim po przybyciu do niego na służbę z listem motywacyjnym od " papy " junior ( Bogusław ) Radziwiłł.
Po przeczytaniu listu rzecze do niego .
Szanowny kawalerze zmyślny z Pana człowiek . Zważ Asan że Polska to tak jakby połać sukna ,za które z każdej strony szarpią psy . My nie jesteśmy głupi i nie udajemy że nie widzimy , my także szarpiemy . Bo ten pies który wyszarpie jego największy kęs , ten jest wygrany i przy nim jest siła . Gdy wspólnie osiągniemy cel ( królowanie ) , nie poskąpimy asanowi zapłaty. Wielka przyszłość przed Tobą Panie Kmicic.

Nic dodać nic ująć .
To mamy dziś . Te psy to ci na stołkach . Szarpią ile się da . Dzieci ,bliżsi i dalsi znajomi ,pociotki i kto tylko się da kradną ile wlezie. Koszta tego ponoszą tacy jak ja .Niestety nic na to nie możemy poradzić bo tacy jak Pan ich ( tych złodziei tolerują i hołubią ) obwiniając za obecny stan rzeczy duchy albo jeszcze żywe trupy .
" NAGRAJ " to Pan sobie i zostaw dla potomnych . Attylla
tańczący_z_fundami / 83.6.26.* / 2012-07-28 00:14
Wyjaśniłem już wszystko. Jeszcze tylko podam panu definicję socjalizmu bo tego pan nie rozumie: socjalizm to system w którym przepływ pieniędzy pomiędzy obywatelami następuje za pośrednictwem centralnego rządu pod przymusem. To najkrótsza definicja, i niech się pan zastanowi skąd ma swoją rentę i już po tym widać jaki jest ustrój. A jakże naiwnym trzeba być żeby wierzyć że demokracja jest czymś dobrym - haha demokracja - ustrój w którym dwóch meneli spod budki z piwem ma więcej głosów od jednego profesora uniwersytetu ! Niesamowity z pana przypadek, no ale przecież wierzy pan w socjalizm tak więc wcale się nie dziwię. Okłamany, sfrustrowany, dzieci się nie chciało wychowywać tylko poszło się na łatwiznę no to cóż więcej na starość zostało poza jękami ? Patrzcie ludzie i wyciągajcie wnioski ! Najlepiej UCZYĆ SIĘ NA CUDZYCH BŁĘDACH !
Attylla_2006 / 2012-07-29 08:24
Dzieci wychowałem dwójkę . Dwoje córki po filologii bałkańskiej i angielskiej ( UMK w Toruniu ) .O swoich osiągnięciach , wiedzy i gdzie byłem co widziałem i czego dokonałem wolę nie pisać bo pękła by Panu z zawiści żyłka p******** " . Odbiega pan poziomem tj. za niski jest Pan intelektualnie bym cokolwiek miał Panu wyjaśniać. Tak jak pisałem , na bazie niby odpowiedzi na Pana totalne bzdury staram się uzmysłowić potencjalnemu zainteresowanemu jacy " fanatycy - wrogowie socjalizmu - każdy kto inaczej myśli niż Pan to durny socjalista " chodzą po tym świecie. Nie pojmuje Pan prostych rzeczy a bierze się za " bary " z rzeczami bardziej złożonymi .
Tak dla wyjaśnienia . Dzisiejszy profesor to bardzo często tuman bez zasad , czci i wiary . Minęły czasy gdy profesorom za ich wiedzę ,prostotę , uczciwe podejście do problemu i człowieka , kłaniano się w pas .Dzisiejszy profesor to dziś często tak jak dzisiejszy Sędzia i Prokurator , skorumpowany i egoistyczny drań który swój tytuł uzyskał pisząc plagiaty , a stanowisko które osiągnął , zyskał przez koleżeńskie układy i koligacje. Jest Pan osobnikiem uparcie coś komuś wmawiającym . Z tym socjalizmem to tylko" Świecie albo Tworki " Myślę że chciałby Pan wmówić mi nawet dziecko , gdyby się dało .
Co do tematu . Uświadamiam panu że menel z pod budki z piwem nie głosuje . Jego nie interesują takie gierki , ma inne cele . Chyba że ten szumny profesor o którym pan pisze , któremu potrzebne są głosy ( nieważne kogo mogą być z klepsydr ) by otumanić społeczeństwo zafunduje tym menelom darmowe piwo i parówę .
Z ich dwojga uważam za gorszego tego" profesora " .
Daleki jestem od jakichkolwiek frustracji . Mając w strukturach dzisiejszej władzy takich " twardogłowych " jak pan nie pomoże żadna motywacja ani uświadamianie .
Tylko pałą i odsunięciem od wszystkiego można się pozbyć takich pasożytów którzy nic nie robiąc chcieli by żyć jak w " siódmym niebie ".
Z wszystkie swoje błędy , za niewiedzę i głupotę obwiniają duchy i historyczne już systemy .
Tolerują dzisiejszych złodziei ,dają się im jawnie okradać nie robiąc nic (ja już dość się nawalczyłem a dalej staram się im przeciwstawiać ) zwalając wszystko na barki innych , takich właśnie jak ja . Szkoda im czasu nerwów i pieniędzy .Niech inni płacąc i ponosząc inne koszta walczą o prawa dla nich a oni w nagrodę będą ich krytykowali .
Brzydzę się takimi zakłamanymi osobnikami jak pan.
Kończę na tym " dyskurs " z panem .
AT.
Attylla_2006 / 2012-07-26 11:02
Dla zbieraczy rymowanek z racji tejże nie można edytować tego co się pisze powyższa rymowanka z maleńką korektą .

Polska rzeczywistość .

Nie przez zasługi , nie wolą Bożą
Głupi dziś sieją , głupi dziś orzą
Dziś nie z mądrości lecz przez układy
rządzą kanalie , łotry i gady

By im było łatwo , by byli na szczycie
to „ uprawiają „ leżących bicie
Taki nie odda bo „ znieczulony „
Więc bez ryzyka „ zbiera się plony „

Stało się modne dzisiaj bezprawie
więc ci co rządzą chodzą jak pawie
Dziś nie muskuły i silne graby
Dają kokosy i wieczne „ laby „

Dla tych co rządzą i mają stołek
ten bez układów to dziś pachołek
Od nędzy tych co na „ bocznym torze „
już tylko śmierć wybawić może

Walcząc z tyranią marli jak muchy
by dziś rządziły tyranów duchy
Honor , szacunek to coś ze schizmy
słowa przeżytek , anachronizmy

Uczciwy przyzna mi wiele racji
że dziś na świecie wśród wszystkich nacji
Polak , nie błyszczy w nich altruizmem
lecz draństwem wszelkim i egoizmem .

AT
wiwan / 2012-07-24 20:27
Uściślijmy kilka kwestii.

1. Rzecznik PO nie jest jedynym podmiotem, który waloryzację kwotową zaskarżył do TK.

2. Nowelizacja ustawy emerytalnej w zakresie waloryzacji kwotowej zarówno na etapie procedowania jak i w kształcie podpisanym przez prezydenta była ingerencją w system JEDNORAZOWĄ w związku z sytuacją budżetową, a nie w związku z zastrzeżeniami co do zasadności waloryzacji procentowej.

3.Waloryzacja procentowa bez rozgraniczenia rodzaju świadczeń jest w ustawie od początku jej funkcjonowania tj. od stycznia 1999 r.

4. Każda zmiana przynosi ZARÓWNO korzyści jak i niekorzyści. Kwestia tylko komu.


Zwróciłbym raczej uwagę na fakt, że zapowiadana waloryzacja 2013 r. zostanie uczyniona względem świadczeń zwaloryzowanych w 2012 kwotowo. Zatem "grzech kwotowości" i tak będzie się ciągnął mimo następnych waloryzacji procentowych aż do śmierci ostatniego świadczeniobiorcy, który miał świadczenie przed marcem 2012 r.

Powinna być więc ona ( waloryzacja 2013 ) uczyniona względem wysokości świadczeń z roku 2011.

Najnowsze wpisy