Forum Polityka, aktualnościKraj

"Uczelnie dyskryminują starych maturzystów"

"Uczelnie dyskryminują starych maturzystów"

Money.pl / 2010-02-26 21:00
Komentarze do wiadomości: "Uczelnie dyskryminują starych maturzystów".
Wyświetlaj:
Rydz_i / 87.105.61.* / 2010-02-27 09:31
Kiedyś mi odbiło i postanowiłem studiować zaocznie w wieku 36 lat. Mam więc starą maturę. Studia ukończyłem z wyróżnieniem i to co najmniej dwa razy, bo kogoś jeszcze "ciągłem". A młodsi z nową maturą często mówili, że powinienem wykładać. I o co tu chodzi.
Oczywiście nie jest to wysublimowany przypadek, bo akurat wszyscy "starsi" w mojej uczelni mieli stypendia naukowe, dobre wyniki i zwykle oddawali wszystko w terminie i zdawali bez poprawek.
szklarek / 2010-02-26 21:00
Często mam wrażenie, że ta stara matura jest więcej warta niż te nowe magisteria. Taka smutna refleksja. I uprzedzając ewentualne zarzuty na forum- tak, jestem nieobiektywny, bo moja matura jest właśnie "stara".
jsldkjhlfjkh / 79.175.201.* / 2010-02-26 22:18
jeszcze troche . Nie ma się co martwić bo niedługo i tak nie będzie miał kto studiować na tych niby uczelniach. Jakość i koszt zaczyna być nieopłacalna. Będą przyjmować każdego ale wtedy będzie już za późno
Talbor / 93.105.153.* / 2010-02-27 10:51
Ja mam starą maturę i skończyłem już szkołę wyższą 9 lat temu ale mam młodszego brata który ma teraz zdawac maturę gdy przejrzałem arkusze zeszłoroczne to pomyślałem że poziom podstawowy pewnie zdałbym już kończąc podstawówkę (za moich czasów była 8-letnia) myślę że to sprawa reformy szkolnej, wprowadzenia gimnazjów i skrócenia okresu szkoły średniej Takie rozwiązanie odbiło sie niekorzystnie na psychice młodzieży jak można rozbijać więzi między uczniami i w wieku 12-13 lat gwałtownie wtłaczać je do nowego środowiska gdzie muszą budowac swoja pozycję w grupie od nowa i za kolejne 3lata to samo nic dziwnego że młodzież jest coraz bardziej zestresowana przymuszana do wyścigu szczurów i odreagowuje agresją uzależnieniami i innymi rzeczami jakiś głupi urzędnik ogłupił nasze dzieci kazał im jak najszybciej dorastac by mogli jak najszybciej rozpocząć pracę itd czy są mądrzejsi od dawnej młodzieży nie powiedziałbym czy masowi absolwenci uczelni są dostosowani do rynku pracy nie powiedziałbym więc o co chodzi
szaren / 213.108.114.* / 2010-02-27 22:59

jakiś .. urzędnik ogłupił nasze dzieci kazał im jak najszybciej dorastac by mogli
jak najszybciej rozpocząć pracę itd czy są mądrzejsi od dawnej młodzieży nie powiedziałbym czy
masowi absolwenci uczelni są dostosowani do rynku pracy nie powiedziałbym więc o co chodzi

A może o to właśnie chodzi ?

Najnowsze wpisy